Aktualizacja Kosztu Werbunku Artefaktów

+
Równie dobrze można tak powiedzieć o kartach specjalnych (przede wszystkim czary), pułapkach czy pogodzie

- Czary - oczywiście kontry na nie nie masz (poza pułapką od Scoia), jednak to według mnie nie oznacza, że są zero-jedynkowe. Tak samo jak jednostki z umiejętnością aktywowaną przy rozmieszczeniu takie nie są.
- Pułapki - osobiście nigdy ich nie lubiłem. Jednak też masz możliwość grania wokół nich (np. wystawić słabszą jednostkę, przez co jeżeli to jest pułapka zadająca 5pkt obrażeń, to nie wykorzysta pełnego value).
- Pogoda - tu się zgodzę, że jest bardziej zero-jedynkowa niż w becie, jednak jest to skutkiem według mnie:
* Tego, że jest jeden rząd mniej (ciężej uciekać przed pogodą)
* Znerfione zostało odpogadzanie - przez to większość osób nie gra go w deckach
* Wpływ mogą mieć też niższe wartości jednostek - teraz 2 punkty generowane na turę to jakieś 4-6 z bety.

Dlatego też osobiście uwaażam, że pogoda mimo pewnego nerfa pogody została ostatecznie wzmocniona. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę Nivellena i smoczy sen. Przez kilka dni po hotfixie rębaczami roznosiłem przeciwników, bo nikt nie miał kontry na pogodę. Gdyby nie popularność artefaktów, to pogoda byłaby według mnie dużo popularniejsza.

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby dodać dodatkową zdolność każdej niszczarce artefaktów tak by zagranie na jeden rząd dawało niszczenie artefaktu, a na drugi coś innego

Jest to jakaś opcja, tylko to też trzeba zrobić z wyczuciem (nie dać zbyt mocnych, ani zbyt słabych umiejętności). A jak to jest u Redów to wiemy - zaraz by się okazało, że niszczyciele artefaktów są tak potężni, że grają w każdym decku. Z resztą z pancerzem obstawiam, że będzie podobnie. My się zastanawiamy czy 6 punktów pancerza na taką włócznię to nie za mało, a oni pewnie rozważają czy lepiej dać 2 czy 3 punkty pancerza :D
 
@Wikli Co do pogody to jej problem jest wyciągane z niej value w stosunku do kosztu werbunku tych kart. 8 do 8 co niestety nie jest dobrym przelicznikiem. Gdyby brązowe pogody kosztowały po 6 byłyby pewnie przez niektórych grane.
Co do pancerza na artefaktach to nie zdziwiłbym się gdyby było tak jak piszesz stąd ja jestem całkowicie przeciwny temu pomysłowi. To zbyt duża ingerencja w rdzeń mechaniki Gwinta by sobie ją od tak zmieniać bo jeden złoty artefakt jest przesadnie niezbalansowany.
 
Co do pogody to jej problem jest wyciągane z niej value w stosunku do kosztu werbunku tych kart. 8 do 8 co niestety nie jest dobrym przelicznikiem. Gdyby brązowe pogody kosztowały po 6 byłyby pewnie przez niektórych grane.

W 100% się zgadzam. Absurdalny jest koszt werbunku 8 przy karcie, która daje tylko 8 punktów, ale rozłożone na 4 tury. To może mieć sens, tylko i wyłącznie gdy gra się rębaczami. A i tak są lepsze karty.

Z pogody według mnie wart uwagi jest Smoczy Sen, który w połączeniu z Nivellenem jest genialny :D
 
Z pogody według mnie wart uwagi jest Smoczy Sen, który w połączeniu z Nivellenem jest genialny :D

I dość popularny się stał ostatnio. Nawet się zastanawiałem czy nie wrócić do Eris w decku, ale wszedł tydzień Scoia to gram na pułapkach z Sihilem i mi Smoczy sen nie straszny ;) Ale żeby nie wkurzać przeciwników gram tym tylko na potyczkach.
 
Z resztą z pancerzem obstawiam, że będzie podobnie. My się zastanawiamy czy 6 punktów pancerza na taką włócznię to nie za mało, a oni pewnie rozważają czy lepiej dać 2 czy 3 punkty pancerza :D

Co do pancerza na artefaktach to nie zdziwiłbym się gdyby było tak jak piszesz stąd ja jestem całkowicie przeciwny temu pomysłowi. To zbyt duża ingerencja w rdzeń mechaniki Gwinta by sobie ją od tak zmieniać bo jeden złoty artefakt jest przesadnie niezbalansowany.
Właśnie o tym napisałem w poprzednim poście :) Dodają pancerz, żeby (paradoksalnie) granie artefaktów było jeszcze bardziej ryzykowne.
Zamiast kombinować, co tu zrobić żeby artefakty nie były masowo grane to wprowadzili by max ilość slotów na nie i sprawa załatwiona bez poświęcania masy czasu na balans i wprowadzanie nowych mechanik mających na celu je unieszkodliwić..
 
Last edited:
Zamiast kombinować, co tu zrobić żeby artefakty nie były masowo grane to wprowadzili by max ilość slotów na nie i sprawa załatwiona bez poświęcania masy czasu na balans i wprowadzanie nowych mechanik mających na celu je unieszkodliwić..

Z tego co widziałem na youtube tak to jest rozwiązane w WK. Zastanawia mnie zatem jedno. Skoro od początku nie planowali by istniały buildy artefaktowe to dlaczego nie wprowadzili limitu ilości artefaktów w deckach? Przecież to najprostsze z możliwych ograniczeń i nie ingeruje w balans innych kart. Zamiast tego kombinują nad przebudową rdzenia rozgrywki który zapewne jak zwykle doprowadzi do kolejnego całkowitego rozpindolenia tych zalążków balansu które jednak obecnie mamy (moim zdaniem nerfa wymaga jedynie kilkanaście kart).
 
zakładając oczywiście, że są to informacje prawdziwe to można z nich wysnuć wniosek że zmiany czekają podane tam karty

A to nie są po prostu ustalenia samych streamerów między sobą? Tak by ich mecze były ciekawsze. Z drugiej strony brak zbanowania Leszego i kart pod build na duże stwory może zakończyć się tym, że większość meczy właśnie o ten build będzie opartych.
 
A to nie są po prostu ustalenia samych streamerów między sobą? Tak by ich mecze były ciekawsze. Z drugiej strony brak zbanowania Leszego i kart pod build na duże stwory może zakończyć się tym, że większość meczy właśnie o ten build będzie opartych.

to jest tylko moje luźne skojarzenie bazujące głównie na tym tekście:
"The following adjustments have been made for tournament play to correct for balance, as due to time constraints; a patch won't be ready in time for Skirmish"
Post automatically merged:

ok - informacja zdementowana:)
 
Z tego co widziałem na youtube tak to jest rozwiązane w WK. Zastanawia mnie zatem jedno. Skoro od początku nie planowali by istniały buildy artefaktowe to dlaczego nie wprowadzili limitu ilości artefaktów w deckach? Przecież to najprostsze z możliwych ograniczeń i nie ingeruje w balans innych kart. Zamiast tego kombinują nad przebudową rdzenia rozgrywki który zapewne jak zwykle doprowadzi do kolejnego całkowitego rozpindolenia tych zalążków balansu które jednak obecnie mamy (moim zdaniem nerfa wymaga jedynie kilkanaście kart).
Trzeba by ich zapytać :)

Co do leaków to o 16 na twitchu McBeard może coś Jason Slama ujawni.
 
Jaką rolę on pełni w CDPR jeśli chodzi o Gwinta?
Director of live operations. Czekam na jakieś podsumowanie na reddicie bo nie oglądałem streamu.

Edit: Z "leaków" tylko 1 rzecz warta uwagi:
- drzewka sezonowe będą zawierać "specjalne" nagrody, inne niż w pozostałych
 
Last edited:
Top Bottom