Aktualizacja Kosztu Werbunku Artefaktów

+
Popularność eithne na artefaktach była bardzo wysoka przez 3-4 dni, w ostatnich dniach nie było już takiego zalewu.
Bo ludzie musieli na siłe wkładać kontry. Zresztą i tak nie chodzi eithnee ale inne talie na artach również. Przypomina mi się beta gdy pogoda redukowała jednostki do 1. Wówczas wszyscy też to grali a potem jakoś wszyscy grali czyste niebo na ostatnie tury. To było chore tak jak tu. Zmuszanie abyś w KAŻDEJ talii miał kontry na arty (jak wtedy na pogodę).
Nie mam zamiaru dłużej tutaj się spierać. Co z tego że Wy (jakieś 5% graczy uważa, że arty były ok) skoro reszta olała grę, nawet streamerzy jak Swim, Freddy i wielu innych. Naprawdę wolelibyście zostawić tak jak jest i grać między sobą w grupce kilkuset graczy max?
 
Popularność eithne na artefaktach była bardzo wysoka przez 3-4 dni, w ostatnich dniach nie było już takiego zalewu.

Dokladnie tak :) A to dlatego iz xeroboye nie potrafili po prostu grac tą talia i odpuscili grali tylko Ci co ogarniali :) To jest gra w której trzeba niestety myslec i niektorych ludzi niestety szybko weryfikuje :) A zmiany sa nieuniknione ale nie w tym kierunku raczej i nie w taki sposob jaki pokazli dzis rano :)
 
Bo ludzie musieli na siłe wkładać kontry. Zresztą i tak nie chodzi eithnee ale inne talie na artach również. Przypomina mi się beta gdy pogoda redukowała jednostki do 1. Wówczas wszyscy też to grali a potem jakoś wszyscy grali czyste niebo na ostatnie tury. To było chore tak jak tu. Zmuszanie abyś w KAŻDEJ talii miał kontry na arty (jak wtedy na pogodę).
Nie mam zamiaru dłużej tutaj się spierać. Co z tego że Wy (jakieś 5% graczy uważa, że arty były ok) skoro reszta olała grę, nawet streamerzy jak Swim, Freddy i wielu innych. Naprawdę wolelibyście zostawić tak jak jest i grać między sobą w grupce kilkuset graczy max?
Podalem swoje rozwiązanie co do artefaktów, należało je znerfić a nie kompletnie zepsuć...
 
Bo ludzie musieli na siłe wkładać kontry. Zresztą i tak nie chodzi eithnee ale inne talie na artach również. Przypomina mi się beta gdy pogoda redukowała jednostki do 1. Wówczas wszyscy też to grali a potem jakoś wszyscy grali czyste niebo na ostatnie tury. To było chore tak jak tu. Zmuszanie abyś w KAŻDEJ talii miał kontry na arty (jak wtedy na pogodę).
Nie mam zamiaru dłużej tutaj się spierać. Co z tego że Wy (jakieś 5% graczy uważa, że arty były ok) skoro reszta olała grę, nawet streamerzy jak Swim, Freddy i wielu innych. Naprawdę wolelibyście zostawić tak jak jest i grać między sobą w grupce kilkuset graczy max?


Akurat co do Swima to cale szczescie bo raczej malo kto lubial patrzec jak dlubie w nosie kule kreci i pryszcze wyciska :D Malo apetycznie to wygladalo :D I tez nie wiem najakiej podstawie oceniasz te 5 % :D Powinienes u Kulczykow byc glownym ksiegowym :D Bez kitu hahahhaaaaaaaaaaaa I juz nie badz monotematyczny przestan o tych artefaktach bo nie rozumiesz widze tego o co nam chodzi i tyle, jak zrozumiesz to wroc do dyskusji, zmiany musza byc i beda ale nie w taki sposob i nie w tym kierunku, generalnie to te artefakty byly czyms nowym i tez jakims wyzwaniem jak to ograc więc nie mysle ta kategoria ze sa nie potrzbne w tej grze i sa rakiem :) Pozdrawiam :)
 
Last edited:
@Kingoko Razem z @luk757 wielokrotnie pisaliśmy, że artefakty wymagają zmian. To co zrobiono dzisiaj nie ma jednak nic wspólnego z balansowaniem większości tych kart (jak i Złotej Piany i Zoltana). Po prostu wywalono na Gwintowy śmietnik sporo kart które teraz będą kompletnie niegrywalne z powodu zbyt wysokiego kosztu i braku możliwości obudowy ich innymi kartami. Naprawdę tak często trafiałeś na Miód Przodków i Krąg Przywołań? A teraz te karty będą równie niegrywalne co Sihil. To co dziś zrobiono to gaszenie pożaru benzyną. Oby był to okres jedynie przejściowy do grudniowej poprawki która na nowo zbalansuje te wszystkie karty.
 
Teraz jęczą ci co gralib tą talią =]. CDPR oznajmiło, że taki układ sił na stole z artefaktów mijał się z ich celem. Nie ważne, czy ograłeś tą talie, bo spotkałeś gracza, który dopiero uczył się tego decku, czy nie. Poprostu silna karta kosztuje więcej, a zmiany nadejdą w grudniu, teraz mogą to być takie półśrodki.
 
Last edited:
Nie będe publicznie mówił co było jak wybrałem ten deck =]
Dlaczego? :) Możesz mówić :) Grałem Brouvera na przesuwanie, do tego karty lipne strasznie miałem i naturalnie, że na Eithne nie było co grać :) Zresztą to tylko świadczy o tym, że pomimo porażki jestem w stanie obiektywnie coś stwierdzić i nie dramatyzuje nad tą talią ;)
 
Troszkę dziwne posunięcie. Podniesienie kosztu prowizji dla takich kart jak np. Sihil oznacza, że jest on kartą mało grywalną. Można go było od razu usunąć z gry.
Zamiast robić hotfixa na szybko, trzeba było dobrze przemyśleć zmiany i wprowadzić je w grudniu.
Jeden plus, mam teraz więcej pyłu meteorytowego;).
 
Nie mogę się doczekać, aż wieczorem pogram :D, bo miałem zamiar odstawić do grudnia grę =]
Post automatically merged:

Troszkę dziwne posunięcie. Podniesienie kosztu prowizji dla takich kart jak np. Sihil oznacza, że jest on kartą mało grywalną. Można go było od razu usunąć z gry.
Zamiast robić hotfixa na szybko, trzeba było dobrze przemyśleć zmiany i wprowadzić je w grudniu.
Jeden plus, mam teraz więcej pyłu meteorytowego;).

To może być tymczasowy koszt, do wydania aktualizacji i balansu w grudniu. Możliwe, że taką mechanikę wprowadzili na wypadek nie przewidzenia rakowych synergii z rożnymi kartami . Dzięki temu mogą szybkiej reagować przez zwiększenie ich kosztu =]
 
bardzo dobrze że zrobili choć mały porządek z tymi artefaktami...na 20 meczy co grałem to 16 z eitne na artefaktach...wszystko ustawiane pod schiru, Epidemie, pożoge i bustowanie jednostek na koniec ostatniej rundy...to było chore i całkowicie psuło grywalność gry...powini zmienić mechanikę artefaktów żeby były grywalne...a epidemia mogłaby być złotą kartą...
 
Już myślałem, że historia z midwinter się powtórzy i zostawią nas na co najmniej miesiąc z tym co mamy. Plusik za szybką reakcję, chociaż na razie to tylko mały plaster na ranę. Zobaczymy co przyniesie grudzień.
 
Dobry i potrzebny hotfix! Dla tych którzy nie pojmują jak działa meta sihil już wcześniej był niegrywalny, bo ludzie grali kilka zniszczeń artefaktów w każdej talii. Teraz może będzie się dało zrobić talię bez kart niszczących artefakty, a same talie pod artefakty przestaną być aż tak rakowe jak były.
 
Trochę mi się wydaje, że CDPR strzeliło do artefkatów serią z karabinu maszynowgo trafiając kilku "przechodniów" zamiast snjaperką ustrzelić główne cele...
Mam na myśli głównie Filtr Petriego, który nawet u KP ciężko było zobaczyć więc nie wiem za bardzo czemu ta karta oberwała. Tak samo krąg przywołań.
Reszta zmian wydaje się sensowna
SIHIL - dalej jedna z najlpeszych kart w grze, która sama potrafi wygrywać długie rundy także nie dziwota, że jest jedna z najdroższych
podwyżki dla PIANY i ZOLTANA sprawiają, że ciężko będzie grać obiema w jednej talii co chyba jest dobre

ze względu na te zmiany musiałem sobie przerobić dwa decki - oba nie polegające na artefaktach ale je zawierające jako ważny ich element - przy dość skromnej na ten moment puli kart było to dość ciężkim zadaniem więc potrafię sobie wyobrazić jaki spustoszenie to musi robić w artefaktowej Eithne:)
 
to widze że załatwione zostały 2 główne problemy. Czyli bufowanie rzędów i artefakty
 

Wikli

Forum regular
Dlaczego aktualizacja została tak słabo zakomunikowana? W Gwincie jest wiele miejsc, w których można dać powiadomienie o nadchodzącej/wprowadzonej aktualizacji - choćby wysłać wiadomość do wszystkich. Dla osób, które nie śledzą regularnie forum, oficjalnej strony Gwinta, twittera itd. taki sposób wprowadzania zmian jest nieprzyjazny. Sam mimo, że śledzę forum regularnie byłem skonsternowany czemu nie mogę zagrać tą talią co zwykle.
Co do samego hotfixa - dobrze, że są poprawy w balansie (kosmetyczne, ale jednak). Jednocześnie nie wiem, czemu wiele osób uważa że artefakty zostały zabite/zamordowane, itd. Przetestowałem swoje talie po artefaktach - działają tak samo dobrze, jak dawniej :D Oczywiście potrzebne były zmiany, jednak pamiętajmy że np. w takiej talii Eithne artefakty są po prostu elementem strategii więc i tak przynoszą bardzo duże value pomimo większego kosztu. Mówa tu o najpopularniejszych artefaktach - włóczni, tarczy i gromie.
Dosyć mocno dostał Sihil - karta jest potężna, jednak i tak granie jej było ryzykowne (szybko była zdejmowana). Ze względu na to, że nie ma synergii z innymi kartami prawdopodobnie nie będzie w ogóle grana (albo bardzo rzadko).
Co do kosztów piwa i zoltana - wydaje mi się, że piwo jest o punkt werbunku za drogie, natomiast zoltan wydaje się ok.
 
GWINT właśnie otrzymał nową aktualizację, której celem była zmiana Kosztu Werbunku niektórych kart [...] chcieliśmy zaadresować najbardziej palące kwestie
Cześć.

Ponad 2 tygodnie minęły od wydania HC i według CDPR najbardziej palącą kwestią była zmiana kosztu werbunku kart? Jestem pod wrażeniem.
Czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że są gracze; zarówno nowi jak i weterani (min. ja), którzy od 23 października do dziś albo nie mogą uruchomić gry albo borykają się z innymi bugami, które uniemożliwiają rozgrywkę?

Czy CDPR ma zamiar coś z tym wcześniej zrobić czy jednak, tak jak podano w pierwszym poście następny patch dopiero w grudniu?

Z góry dzięki za ewentualną odpowiedź.
Jeśli to niewłaściwy dział, proszę moda o przeniesienie postu.

PS: Tak, pisałem w swojej sprawie do supportu (cztery razy) i mój problem jest znany. Tak, mam system 64 bitowy.
 
Last edited:

ghs

Forum veteran
Czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że są gracze; zarówno nowi jak i weterani (min. ja), którzy od 23 października do dziś albo nie mogą uruchomić gry

gra nie działa poprawnie na 32 bitowych systemach (to te co adresują max 3,25-4GB RAM). jeżeli masz takowy to uaktualnij go do 64 bitowego jeżeli masz taką możliwość
 
gra nie działa poprawnie na 32 bitowych systemach (to te co adresują max 3,25-4GB RAM). jeżeli masz takowy to uaktualnij go do 64 bitowego jeżeli masz taką możliwość
I procesor też uaktualnić trzeba, jak nie jest 64bitowy.
Post automatically merged:

Dlaczego aktualizacja została tak słabo zakomunikowana? W Gwincie jest wiele miejsc, w których można dać powiadomienie o nadchodzącej/wprowadzonej aktualizacji - choćby wysłać wiadomość do wszystkich.
Przecież masz w grze na głównym ekranie, gdzie zmienia się strzałkami informacje. Jest tam o aktualizacji i nowej arenie.
 
Last edited:
Top Bottom