[AKTUALIZACJA] Nadchodzą zmiany dotyczące Pyłu Meteorytowego

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Drodzy gracze,

Przez długi czas nie byliśmy zadowoleni z organizacji systemu pyłu meteorytowego w GWINCIE. Próbowaliśmy go naprawić poprzez zmienienie otrzymywanej przez graczy ilości pyłu, jednak to rozwiązanie się nie sprawdziło i postanowiliśmy z niego zrezygnować. Zadaliśmy sobie pytanie, w czym tkwi problem. Udało nam się zawęzić odpowiedź do dwóch istotnych kwestii:

Koszt transmutacji był nieadekwatny do rzadkości kart oraz kosztu ich tworzenia za skrawki, co utrudniało zrozumienie faktycznej wartości kart otrzymywanych w beczkach.
Różnice w koszcie transmutacji kart zwykłych a legendarnych były stosunkowo niskie, przez co gracze często ignorowali brązowe karty aby zaoszczędzić na animowane legendarki. Od teraz o wiele łatwiej będzie można zdobyć wersje premium zwykłych kart, ale jednocześnie zdobycie wersji premium kart legendarnych stanie się większym wyzwaniem.



Wprowadzamy zmiany w koszcie transmutacji kart premium aby były zgodne z kosztem tworzenia kart za skrawki bazującym na rzadkości. Dzięki temu łatwiej będzie zdobyć animowane karty zwykłe i rzadkie, podczas gdy animowane karty epickie i legendarne staną się bardziej ekskluzywne.

Zmiany dotyczą również ofert kupna pyłu meteorytowego w sklepie. Przy nowych kosztach transmutacji, chcemy aby pył stał się szerzej dostępny — w najtańszej ofercie znajdzie się ponad 45% pyłu więcej, i nawet 80% więcej w droższych ofertach. Ponadto, nie chcemy rezygnować z paczek ozdób do kupienia za pył meteorytowy i nadal będą się one czasem pojawiały w sklepie.



Powyższe zmiany wejdą w życie w południe 5 maja. Do tego czasu możecie podjąć świadomą decyzję co zrobić ze swoimi zapasami pyłu meteorytowego i kolekcjami kart.
 
Wow! Niemal dokładnie to, czego się spodziewałem. Rozpowszechnienie kart zwykłych i rzadkich, karty legendarne będą jeszcze bardziej drogocenne. No i w końcu będzie mi się opłacało kupować pył w sklepie! CUDO!

Dzięki :cool:
 
Mi osobiście bardzo się taki pomysł podoba, sam jestem graczem który kompletnie ignorował karty zwykłe na rzecz właśnie epickich/legendarnych. Fajnie, że teraz te droższe zyskają bardziej ekskluzywny status a z kolei zwykłe będą bardzo tanie w tworzeniu.
 

Gomola

Forum veteran
Lubię przemyślane działania. Najgorsze jest coś w pośpiechu robić. Tutaj w końcu otrzymujemy sensowne zmiany. Szacun.
 

gojlad

Forum veteran
Cena transmutacji złotej karty zbyt droga. Powinna zostać taka jak jest, czyli 400 jednostek.

Cena tego najmniejszego pakietu w sklepie - 500 jednostek. Można za to zrobić 2 epiki i jeszcze zostanie, a nie starczy nawet na 1 legendę.
 

gojlad

Forum veteran
Oto chodzi aby karty legendarne premium były czymś faktycznie ekskluzywnym.
Typie, teraz za najtańszy pakiet w sklepie można wytworzyć przynajmniej tę jedną legendę, po zmianie, żeby wytworzyć 1 legendę musisz kupić co najmniej 2 pakiety. Cena 400 jednostek jest i byłaby w sam raz - i tak osiągnięcie takiej liczby dla nowego gracza graniczy z cudem.
 
Pytanie troche dla laikow , co robic, transmutowac teraz legendarki za 400 pylu ? czy po zmianach za 800 pylu ?:)
 
Last edited:
Rozumiem że epiki też tanieją bo w tabelce są po 200 a obecnie są po 300. Czyli jedynie legendarki będą 2x droższe a pozostałe tanieją.
 
Zmiana w dobrym kierunku. Nie każdy gotowy do płacenia interesuje się bibelotami których zdobywa się i bez płacenia multum, za to karty premium to coś co raczej każdy chce mieć. W dodatku gracze mniej skorzy do płacenia będą mogli sobie łatwiej przerobić inne niż legendarne karty, a na legendarny będę mieli możliwość farmić pył. Szkoda tylko, że tak duże dla ekonomii gry decyzje zapadają półtora roku po wydaniu ponoć finalnej wersji gry.
 
Wychodzi na to że jeśli koniecznie chcesz mieć jak najwięcej legend premium, to najlepiej przyepalić premki zwykłe i rzadkie i pokupować je przed zmianą... na pewno oszczędzi się wtedy do 200 pyłu odkupując te karty za wyfarmiony w przyszłości pył, niż przy farmieniu go na legendy.
 

Lexor

Forum veteran
Powyższe zmiany wejdą w życie w południe 15 kwietnia. Do tego czasu możecie podjąć świadomą decyzję co zrobić ze swoimi zapasami pyłu meteorytowego i kolekcjami kart.
@Alicja. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, jak mam podjąć "świadomą decyzję co zrobić ze swoimi zapasami pyłu meteorytowego i kolekcjami kart" skoro Wasz zabugowany automill skasował mi z kolekcji wszystkie moje nadmiarowe karty (w tym te, które miałem przeznaczone do transmutacji), do 15 kwietnia pozostały już tylko dwa dni robocze, a do tej pory wsparcie gry nie ma dla mnie żadnych informacji / nikt tam nic nie wie? Ze wsparciem gry komunikuję się już od tygodnia.
 
@smykPL Ja przemieliłem wszystko na beczki Ofiru, bo cała masa fioletów i złota z tego leci (mała pula kart), narobiłem pyłu ile fabryka dała i wytworzyłem wszystkie legendarki brakujące.
 
Ja podobnie jak @Gomola zainwestowałem całe złoto w beczki Ofiru bo najłatwiej farmi się na tym pył i fragmenty kart. Niestety na przerobienie wszystkich legendarek do wersji premium zabraknie mi sporo, ale te dla mnie najładniejsze sobie przerobię.
 
Top Bottom