Aktualizacja Świąteczna jest już dostępna!

+
Ok, dałem sobie nieco czasu, pora na plusy i minusy najnowszej aktualizacji.

Plusy:

- Ponad 100 nowych kart.
- Świetne arty, poziom rysowników ciągle idzie w górę.
- Połączenie kolekcji z tworzeniem talii
- Próby ponawiania połączenia, po jego zerwaniu, i... tyle plusów.

Minusy:

- Wiele dziwnych, żeby nie powiedzieć bezsensownych zmian w działaniu starych kart, na które nikt nie narzekał. (Co było złego w regeneracji Archespora? Ze skomplikowana zdolność dla niektórych, to trzeba było uprościć?, Zmiany w mechanice Zemsty, i wiele innych zmian w starych kartach, zupełnie niepotrzebnych)
- Skrócenie nazw jednostek. Dlaczego? Po co? Tylko karty tracą swój urok przez to.
- Wygląd tworzenia talii, dawny był o niebo lepszy.
- Zmiany starych animacji na nowe, które wyglądają zwyczajnie sporo gorzej. Tak samo, jak i zbyt szybkie ich odtwarzanie, sekunda nieuwagi, i nie wiadomo, co się właśnie stało.
- Ujednolicenie brązowych jednostek z różnymi artami. Zamiast tworzyć ładną kompozycję, pozbyto się zwyczajnie 1/3 z nich, ot tak, bez powodu. Kolejna niezbyt dobra zmiana, a właściwe to zła zmiana.
- Całkowite zrezygnowanie z jednostek przypisanych do konkretnych rzędów. To właśnie wyróżniało Gwinta od innych gier, i tworzyło klimat gry strategicznej. Balisty z tyłu, piechota z przodu itp. Ostatnio wprowadzanie coraz większej ilości zwinnych jednostek było złe, a teraz, to już pójście po bandzie.
- Ogólnie nowy wygląd. Bardziej kolorowo, bardziej cukierkowo. Mniej tu świata wiedźmina, więcej warcrafta, i candy crush. Nie idźcie tą drogą.

To nie kwestia przyzwyczajenia, to ogólne odczucia. Gram od startu bety, i jak dotychczas, nie licząc tych kilku plusów, to zdecydowanie najgorszy patch. Droga którą obrali twórcy zmierza ewidentnie w kierunku konkurencji, zamiast rozwijać się i kroczyć własną drogą. Jeszcze nie jest za późno by wycofać się z wielu złych zmian. Trzeba tylko przyznać się, że nie wyszło, i że społeczność ma inne oczekiwania, od zaimplementowanych. Do tego jednak potrzeba odwagi. Pytanie, czy twórcy Gwinta ją mają, czy wolą iść w zaparte.
 
Zapomniałeś dodać że teraz nawet nie widać kto dany art zrobił jak wcześniej, albo ja już ślepy jestem i niedowidzę.
 
Zapomniałem dodać, ze ves to lipa. W poprzednim muliganie mogliśmy wymienić 1 kartę 3 razy. A teraz zaznaczyć musimy 1 bądź dwie i dopiero nam wymieni przy czym jest sporo szansa, ze dostanie sie kopie i klops.
 
Last edited by a moderator:
Wybór tworzenia talli jest naprawdę przemyślany i intuicyjny, dobrze że zrezygnowano z grafiki trio kart w kolekcji, ponieważ przesuwały rząd kart i premium karta zaczynała się w nowym rzędzie, wtedy robił się bałagan. Teraz jest 6 kart w rzędzie 1 normalna i 1 animowana, w końcu jest przejrzyściej.
Tak samo wielki plus na wgląd do talli przed startem rozgrywki, wcześniej musiałem wyjść do ustawiania talli, aby przejrzeć z czego ta talia się składa i znowu wracać do rankedów.

Po prostu przez duży okres czasu towarzyszył nam inny system i widok składania talli, ludzie ciężko zmieniają przyzwyczajenia. Osobiście męczyło mnie już przewijanie kart na dole ekranu i tylko myślałem co będzie jak dojdzie więcej kart, gdy gra wyjdzie z bety to będzie wysyp kart, co przyznają sami twórcy w ostatnim filmie. Przez zmniejszenie wielkości widoku kart w kolekcji i tworzenia zarazem mamy szybki wgląd na wszystkie karty, naprawdę o wiele szybciej. Genialnie zaprojektowane filtry na górze przyspieszają tworzenie talli, omijając zbędne klikanie jak wcześniej, aby w nie wejść. CD Projekt Red wie co robi i dlaczego to robi, to jest długo rozwojowy plan na przyszłe zmiany w grze. Jedyne te animacje kują w oczy te wzmocnienie wygląda jak leczenie ;] POwinni być jakieś topory skrzyżowane, czy miecze jako wzmocnienie, a nie jakiś latający glut .Ta animacja jest najczęściej używana w grze i powinna być jak najlepiej dopieszczona i przemyślana =]

PS: Mam nadzieję jeszcze, że nie skopiują pomysłu w HS jak już będzie dużo kart i nie zrobią osobnej kolejki rankingowej, aby grać najnowszymi deckami. Po prostu fajnie by było jakby wszystkie karty można było używać w jednej kolejce, wtedy jest różnorodność w rozgrywce.
 
Last edited:
Czy jest na tym forum ktoś, kto gra w pro laderze, a nie zainwestował zlotówki w tą grę? Gram odkąd beta jest publiczna poczatek października. Głównie inwestowałem w karty złote pod kątem królestw połnocy, bo lubie tą talie..Ba, po tym wałku jak jedna beczka była za darmo(na który sie nie załapałem), żeby wyrównać sobie poziom zniszczyłem całe Scioatel włącznie z dowódcami itd.. Coż.. Wbiłem ranking 4100 parę dni temu i od tego czasu bardzo ładnie lece sobie w dół juz mam 3750... Sporo ludzi ma w tali trochę nowych kart, które robią robotę (Zrobi Ci jeden z drugim pięciu Yaveinów czy talarów lub innych szpiegów z talii po 12/13 albo po 6-8 trebuszy/maszyn i są do przodu w kartach), a ja nawet nie mam skrawków. I myslę sobie tak: Dobra, okay. Moze zmienie talie jakiś emhyr na szpiegach czy skellige czy jakieś potwory.. I zauważyłem, ze jestem zamknięty w jednej talii w zasadzie, bo w zarowno w nilfgardzie,skellige i potworach brakuje mi podstawowych złotych kart. Np. (Nie mam koral, birny bran, dzika morskiego, w scioatel nie mam żadnej złotej (xD), w nilfgardzie mam tylko karty dowodców wygrane w samouczku cahira i vigelfortza. Dodam jeszcze, ze z beczek, które miałem głównie wypadały mi brązowe karty, które już miałem..((Dziś wypadła Shani, która mam od X czasu i oczywiście delete i 200 skrawków...Powinna być możliwosc posiadania w talii tak samo 3 kopii złotych kart jak i każdej innej. Bo taka karta jest bezuzyteczna i nawet sie nic nie zwraca..)).Nie mam w zwyczaju inwestować w grę nie widziałem i nie widzę w tym sensu. Zdaję sobie sprawę, że twórcą sie coś tam należy, ale nie powinno być tak, że ja żeby móc sobie normalnie grać na wysokim poziomie i cieszyć sie grą - muszę w to zainwestować.
 
Last edited:
Czyli chciałbyś za darmo ściągnąć grę i za darmo w nią grać? No super... na tym polegają tego typu gry, dochodzisz do pewnego poziomu i potem albo płacisz, albo masz mega cierpliwość, inaczej płacisz... ew. płacisz...
 
Last edited:
Ja mam dostęp do proladera od początku. Kupiłem tylko starter pack. Nie mam pełnej kolekcji. Nie gram dużo, bo prolader mnie nie bawi "zero nagród, i tak nie będę w ścisłej topce, bo nie mam tyle czasu". Jednak gdybym tylko chciał, to bez problemu mógłbym tam grać na równi z innymi. Zatem nie trzeba płacić jeśli tylko się chce i gra, a nie przychodzi na forum.
 
Naprawdę zmieliłeś całą frakcję, przez 3 miesiące tworzyłeś karty z jednej frakcji? Przecież to najgłupsze rzeczy jakie można zrobić. Złotych kart przecież nie opłaca się mielić. Ja sam gram od close bety i przed aktualizacją brakowało mi tylko 2 goldów. A za prawdziwe pieniądze kupiłem tylko 60 beczek po to by podziękować twórca za grę
​​​​​​
 
Last edited:
Ja gram od początku Gwinta, kupiłem jedynie starter i pył, mam wystarczającą ilość skrawkow na prawie każdą talię. Przed update miałem 90% kolekcji.

Z tego co wiem jest tutaj wiele osób które nic nie kupiły a mają prawie wszystkie karty. Niemniej większość tych osób ma ok 1k h w grze ;)
 
Ja nie wydałem narazie nic na gwinta. ;) Grając od początku open bety w kolekcji mam jakieś 80% kart, może więcej. Przede wszystkim nie niszczyłem żadnych kart oprócz niepotrzebnych kopii i to się w długim terminie kumuluje na korzyść gracza. A płacić mam zamiar ale za dodatki, nie za beczki :)

A co do mmr to w tym momencie 4050 ale nie "piłuje" (mam stosunkowo mało meczów) i gram głównie potyczki. W każdym razie na tym poziomie są już talie mocno wykorzystujące nazwałbym to exploity :) Zwiadowca po 23 pkt, krasnale jeden za drugim po 16 pkt minimum... dlatego wolę grać potyczki ;)
 
Last edited:
shasiu;n10106251 said:
Od tego żeby było przejrzyście są filtry...

Nie rozumiesz co napisałem, przy skrawkowaniu kart ciężej było znaleźć duplikat jeżeli trio przechodziło na następny rząd, to przesuwało wszystkie pary kart. Filtry tutaj nic nie dawały, aby znaleźć skrawki musisz mięć widok na animowane i normalne karty. Teraz szybko można znaleźć duplikaty, bo są w parach.
 
Roman2164;n10106341 said:
Czy jest na tym forum ktoś, kto gra w pro laderze, a nie zainwestował zlotówki w tą grę? Gram odkąd beta jest publiczna poczatek października. Głównie inwestowałem w karty złote pod kątem królestw połnocy, bo lubie tą talie..Ba, po tym wałku jak jedna beczka była za darmo(na który sie nie załapałem), żeby wyrównać sobie poziom zniszczyłem całe Scioatel włącznie z dowódcami itd.. Coż.. Wbiłem ranking 4100 parę dni temu i od tego czasu bardzo ładnie lece sobie w dół juz mam 3750... Sporo ludzi ma w tali trochę nowych kart, które robią robotę (Zrobi Ci jeden z drugim pięciu Yaveinów czy talarów lub innych szpiegów z talii po 12/13 albo po 6-8 trebuszy/maszyn i są do przodu w kartach), a ja nawet nie mam skrawków. I myslę sobie tak: Dobra, okay. Moze zmienie talie jakiś emhyr na szpiegach czy skellige czy jakieś potwory.. I zauważyłem, ze jestem zamknięty w jednej talii w zasadzie, bo w zarowno w nilfgardzie,skellige i potworach brakuje mi podstawowych złotych kart. Np. (Nie mam koral, birny bran, dzika morskiego, w scioatel nie mam żadnej złotej (xD), w nilfgardzie mam tylko karty dowodców wygrane w samouczku cahira i vigelfortza. Dodam jeszcze, ze z beczek, które miałem głównie wypadały mi brązowe karty, które już miałem..((Dziś wypadła Shani, która mam od X czasu i oczywiście delete i 200 skrawków...Powinna być możliwosc posiadania w talii tak samo 3 kopii złotych kart jak i każdej innej. Bo taka karta jest bezuzyteczna i nawet sie nic nie zwraca..)).Nie mam w zwyczaju inwestować w grę nie widziałem i nie widzę w tym sensu. Zdaję sobie sprawę, że twórcą sie coś tam należy, ale nie powinno być tak, że ja żeby móc sobie normalnie grać na wysokim poziomie i cieszyć sie grą - muszę w to zainwestować.

Moja taktyka była taka wykupić wszystkie srebrne karty, bo częściej wypadają i dużo jest za nich skrawków. Od maja mam 645/865 kart, ale mam więcej niż z tutaj podają, ponieważ jeżeli posiadam animowane to od razu miele normalne na skrawki =]
 
witam

nieco wciety jestem, prosze o wyrozumialosc ;p

gram sobie dzielnie w gwinta od jakich dwóch miesiecy, jestem poczatkujacym graczem i ucze sie dopiero i jest spoko, 18 range jakos udalo sie wbic w tym sezonie( 15 pkt brakowalo do 19 :)

moze wrazenia po ostatniej aktualizacji sa dosc mieszane niestety...spoko jest to ze jest sporo nowych kart, chociaz narazie tego nie ogarnalem jeszcze, ale powiedzmy ze taka mam taktyke hehe

Niestety gra sie strasznie tnie, zrywa polaczenia...dwa razy nawet, gra sama spasowala mi w trzeciej rundzie zanim cokolwiek zagralem, szalenie irytujace. a mialem wygrana w garsci ...
nie ogarniam nowego sposobu budowania talii, jestem wzrokowcem i lubie bardziej przejrzyste rozwiazania.

Drugi minus ktory mnie irytuje to kwestia zwinnosci kart...przeciez po to sa opisane rzedy zeby ich uzywac, wedlug mnie wszystkie karty powinny miec na stale przypisany rzad, zeby bylo trudniej i fajniej ale kilka kart powinno byc zwinnych zeby dodatkowo bylo ciekawiej.

Trzecia kwestia ktora boli mnie w serce, to na litosc boska dlaczego karta Yennefer jest w talii Nilfgardu!!! wtf...przeciez Yennefer nigdy nie walczyla po ich stronie, zawsze byli w przeciwnych obozach. rozumiem ze kogos kreatywnosc poniosla, ale nie robcie tego(jest wiecej takich przykladow niestety), niech karty maja zakotwiczenie w pierwowzorze z wspanialych ksiazek mistrza Sapkowskiego.

co do wygladu, dziwnie, kolorowo, dziecinnie jakos....
domyslalm sie ze chcecie zeby wygladala nowoczenie zeby zdobyc wieksza rzesze graczy, tylko uwazajcie bo stracicie dotychczasowych entuzjastow.
jako tworcy musicie zadac sobie pytanie dla kogo ma byc ta gra, bo dla wszystkich byc nie moze. kto w nia gra i czego oczekuje i gdzie oraz kiedy w to gra(moze jakas ankiete zrobcie). wedlug mnie jest to zabawa dla ludzi lubiacych zanurzyc sie w mrocznym klimacie wiedzminskiej przygody, myslacych logicznie, inteligentnych, ceniacych sobie cos wiecej niz opakowanie.
byc moze nowy wyglad przyciagnie jakichs nowych gracy, ale sadze ze szybko im sie znudzi kiedy znajda cos bardziej blyszczacego...

to tyle na ta chwile, ide powalczyc jeszcze, do zobaczenia w walce :)
 
Yennefer w Wiedźminie 3 pracowała dla Nilfgaardu. Zatem jest to jak najbardziej zgodne lorowo... Tak, gra to też lore.
 
Seavro;n10111631 said:
Yennefer w Wiedźminie 3 pracowała dla Nilfgaardu. Zatem jest to jak najbardziej zgodne lorowo... Tak, gra to też lore.

Nawet wcześniej bo już w wiedzminie 2 była o tym mowa




A co do samego patcha to:

Plusy:
-Większa przejrzystość zarówno w mechanikach jak i na samym stole czy muliganie
-Możliwość wyrzucania kart na cmentarz z ręki (w końcu nie trzeba abuse`ować discardu kart za afk)
-Nowe karty i ich ilość rng w tych kartach jest jak najbardziej akceptowalne bo jest zrobione z umiarem (wybór 1z3)
-Połączenie tworzenia tali i tworzenia decku
-Misje dzienne
-Możliwość podejrzenia swojego decku podczas szukania meczu
-Dużo bardziej przejrzyste przeglądanie kolekcji kart (po 6 kart w rzędzie zamiast 5)
-Sporo nowych fajnych animacji np. znaki Geralta
-Gra próbuje się reconectować wcześniej od razu wywalało grę (niestety nie działa to perfekcyjnie)

Minusy:
-Ekran muliganu/wyboru wygląda dość kiczowato
-Przy tworzeniu decku brak starego podglądu decku
-Nadal wszystkie karty są w tych samych starych beczkach co w połączeniu z prawie nie pojawianiem się nowych commonów zdecydowaną większość kart trzeba wycraftować zamiast wydropić
-Zimowe łowy wręcz absurdalnie łatwe
-Karygodny wręcz czas (3/4 sezonu za nami) wypuszczenia takiej ilości kart szczególnie dla ludzi którzy nie mieli odłożonego złota/beczek (ja akurat miałem ~70 beczek gotowych więc mi to tak nie przeszkadzało) ludzie chcący w trakcie wolnego powalczyć o ranking i nie mający "zaskórniaków" mogą mieć problem z zrobieniem decków na poczekaniu bez wydawania pieniędzy
-Kilka zbyt komiksowych animacji
-Brak promo wersji kilku kart i co śmieszniejsze podstawowa lamia z chyba zbyt małą rozdzielczością
-Problem ze stabilnością serverów dużo dc (głównie u moich przeciwników)
-Po przeniesieniu efektów kart np. Ekkima na Barbegazi nie podmienili posiadanych kart patrząc na Ekkime i Barbagaziego to Ekkima jest tutaj nową kartą i to jej nie powinienem mieć (no ale to już pierdoła)
-Dużo błędów w opisach kart zarówno w angielskiej jak i polskiej wersji
 
Last edited:
Czy ktoś wie coś więcej o co chodzi z tym ciągłym zrywaniem połączenia? Są momenty, że gra jest przez dłuższy czas niemożliwa, bo przy wyszukiwaniu przeciwnika gra zrywa połączenie. Ostatnio próbowałem dwa razy złożyć talię na krasnoludach i dwa razy nie zapisało bo gra stwierdziła, że muszę zweryfikować połączenie. Z innymi taliami nie miałem takiego problemu. Czasem uda się z kimś zagrać, ale ostatnio, czyli po aktualizacji, rozpoczęcie rozgrywki jest wyjątkowo trudne. Też tak macie? Czy problem jest u mnie?
 
radzioo666 Ja nie doświadczam większych problemów niz komunikat o probie połączenia który się zazwyczaj udaje za to u przeciwnika widywałem dużo dc zaraz po patchu obecnie od 2 dni nie spotkałem się z tym ani razu
 
Top Bottom