AKTUALIZACJA ŚWIĄTECZNA - NADCHODZĄCE KARTY (KRÓLESTWA PÓŁNOCY)

+

Vattier

CD PROJEKT RED
AKTUALIZACJA ŚWIĄTECZNA - NADCHODZĄCE KARTY (KRÓLESTWA PÓŁNOCY)

Nadciąga zima, a wraz z nią największa dotychczas aktualizacja GWINTA. Nowe jednostki, potężni bohaterowie, dowódcy i czary wkrótce zasilą szeregi frakcji w Wiedźmińskiej Grze Karcianej. Poznaj ich umiejętności, mocne i słabe strony nim ruszysz do boju.

Karty Królestw Północy możecie zobaczyć tutaj.

​​​​​​​Z którymi chcielibyście się sprzymierzyć, a których obawiacie się spotkać na polu bitwy?
 
Last edited by a moderator:
Kołowrót to chyba jak na razie najlepsza karta z nowym "Stworzeniem" z tych, które widzieliśmy. Nie można tak naprawdę trafić na bezużyteczną maszynę, a jak jeszcze ma ona boosta to tylko lepiej.
Vincent zależy od tego jak rozwinie się Pancerz, ale na razie prawdopodobnie nie będzie zbyt popularny.
Seltkirk to chyba najciekawsza karta ze wszystkich 20 jakie poznaliśmy i ma naprawdę spory potencjał by być jedną z bardziej popularnych kart w grze. Karta, która usuwa inne, z synergiami od Foltesta czy kompletnie zapomnianym Jaskrem sprawia, że jest szansa by i inne karty widziały więcej gry. No i umiejętność jaką ma jest świeża. Ponadto Jaskier, którego problemem był fakt, że miał naprawdę przeciętne 15 punktów nagle zyskuje na wartości. Dawanie dodatkowych 6 punktów siły było co najwyżej OK, ale jak te 6 punktów będą przekładać się na 12 w praktyce to jest to zupełnie inna śpiewka.
 
Seltkirk bardzo fajny o ile będzie jedyną unikalną kartą z tą umiejętnością coś jak coral etc
PS: akurat Jaskier to powinien mieć nawet i 5 punktów z bosstem 3 x 3. Fajnie też że jest Meis, chociaż szczerze to liczyłem na jakąś zemste/przemiane .
 
Last edited:
A czemu Pojedynek powinien mieć tylko Seltkirk? Mogę sobie wyobrazić parę innych kart z tą umiejętnością, ale z innymi punktami. Tak czy siak każda karta, której Wzmocnienie/Ulepszenie przekłada się na więcej punktów niż wartość buffa jest super dla Królestw i Jaskra. Np. Jaskier w Wiewiórach byłby świetną kartą, bo tam masz Tancerzy wojny, więc każdy punkt liczymy podwójnie, ale w Królestwach to jest tylko 9 + 3 x 2 i nic poza tym. Z Seltkirkiem to co innego. Więcej takich efektów tym lepiej.
 

Gomola

Forum veteran
Jeśli się będą pojawiać karty jak Seltkirk to Jaskier może znowu powrócić do gry.
 
Czarodziej z synergią do potępionych i z tym 1 punktem więcej niż Najemnicy wygląda w porządku.

Czarodziejka może być martwą kartą, ale to wciąż potencjalnie Piorun na jednostce. Zobaczymy jak bardzo efektywna się okaże, ale wygląda dobrze.

Hubert jest super. Tak po prostu. To taka karta "wszystko albo nic", bo jeśli wygrasz pierwszą rundę i zagrasz go, to możesz dużo ugrać. Ale w 3 rundzie potencjalnie będziesz miał pod górkę. Zobaczymy ile ludzi będzie ryzykować...

Kiyan jeśli wybiera z Neutralnych i Królestw Północy to spoko, ale niech nie dają mu do wyboru specjałów z innych frakcji. Tylko tyle chcę od niego. Poza tym wygląda na potencjalnie niezłą kartę na drabinkę, bo póki co mamy mało przedmiotów i alchemii i są one całkiem ciekawe.
 
Krótkie podsumowania nowych kart NK z uwagami.

Kołowrót - dobra karta, ciekawy dodatek do decków z machinami.

Udręczony czarodziej - grywalny, może się zbuffować dzięki tarczy lub zadać obrażenia włócznią, a przy okazji odchudzić deck.

Potępiona czarodziejka - jeśli pan wyżej będzie grany to ta pani pewnie też, w końcu to gratisowy piorun

Hubert Rejk - wygląda na mocną, ale trzeba wziąć pod uwagę, że wszystkie buffy skupią się na jednej jednostce, a jedną zbuffowaną łatwiej usunąć niż kilka (statuetka, pożoga, igni)

Vincent - dobra karta, często w deckach opartych na pancerzu, część tego pancerza się marnuje. A tu mamy rozwiązanie tego problemu.

Kiyan - nie jestem w 100% pewien, czy wybór zagrania karty alchemii lub przedmiotu jest warty złotej karty (dałbym bardziej srebrną), ale to okaże się jak więcej kart zostanie ujawnionych.

Seltkirk - wygląda ciekawie, trochę taki piorun na jednostce. Nawet jak dostanie obrażenia to pancerz je zablokuje.

UWAGA OGÓLNA: na Seltkirku widać zmianę zapisu pancerza tylko jakoś tak nijako to wygląda. Może lepsze byłoby coś w stylu Pancerz (3), Pancerz - 3 itp.?

UWAGA OGÓLNA2: keyword "Wybierz" generuje strasznie dużo słówek "lub", dotyczy to głównie opcji z wyborem brązowej lub srebrnej karty, co widać u Kiyana. Sądzę, że lepiej byłoby pisać to przez ukośnik "Stwórz brązową/srebrną kartę" (chociaż to może sprawić kłopoty przy wyświetlaniu tego na karcie).

UWAGA OGÓLNA3: niektóre jednostki nie mają tagu "Jednostka".
 

Gość

Guest











Zastanawia mnie karta 'Kołowrót', nie żeby mi się nie podobała ale brzmi bardzo mocno. Brązowa karta która tworzy jedną z wielu brązowych kart i ulepsza o dwa. To jaki ma sens mieć tak dużo jak teraz tych brązowych maszyn skoro możemy mieć karte która pozwala nam zagrać dowolną.

Karty 'Taktyka' nie mogą być rzucane jako zaklęcia? Jakaś jednostka z umiejętnością musi być wpierw zagrana, mam nadzieje. Zapowiada się fajnie, będę miał Natalisa niedługo zrezygnuje z kilku maszyn wezmę dwie takie karty i da to dużo nowych możliwości.

Czy karta z dwoma atrybutami: Karta Specjalna/Taktyka może być zagrana zarówno przez coś co przyzywa jak 'Udręczony Czarodziej' i jednostke jak 'Jan Natalis' z bezpośrednim atrybutem do zagryeania taktyk? Mam nadzieje że jest gdzieś tam ukryty jeszcze ktoś z tym atrybutem gdyby okazało się że tylko oficer z umiejętnością 'taktyka' wyciąga tę karte i nie można jej rzucić samej z siebie gdy mamy ją w łapie to będzie to karta czysto okazyjna.

 
Last edited:

Gość

Guest
Barbazek;n9954211 said:
Nikt nie mówił, że wybierasz maszyne. Ja to rozumiem tak, że będzie to losowa karta.

Gdzie w taktyce miejsce na losowość, tak na mój rozum. Taktyka to przemyślane działanie przecież nie liczenie na szczęście.
 
K_4-far karty typu spawn(stwórz) będą pozwalały zagrać 1 z 3. Przy czym wybrane trzy karty będą losowymi kartami spośród całej puli maszyn. Kołowrót wg mnie to karta średnia, ani zła (ze względu na charakter maszyn, zawsze da z 8 punktów) ani super dobra.
 
Natalis w Kołowrót + odrobina szczęścia + Henselt i masz 4 maszyny na stole: 50-60pkt w 2 turach.
 
No ja osobiście też najbardziej czekam właśnie na kołowrót. Moim zdaniem jest to karta bardzo silna....ale nie sądzę żeby można było sobie wybierać maszynę. To już byłoby zbyt silne....Piszecie o Natalisie i słusznie. Ale moim zdaniem ta karta jest idealna też dla Shili(czy jak to się pisze). Obie karty lubię i ja czekam właśnie na kołowrót.

W gruncie rzeczy losowość tej karty ma niewielkie znaczenie. Siła maszyn, ich mechaniki są dośc podobne.Ta karta to jest jak smar do całej mechaniki w maszynie KP. Może nie sama karta jest super, ale mechaniki które usprawnia
 
Ludzie, którzy grali w HS powtarzają, że nowe słowo kluczowe "Stwórz" to jest to samo co "Odkrycie" czy jakoś tak (po angielsku "Discover"). Będzie oznaczać "Wybierz 1 z 3 losowo wybranych kart o danym tagu". Więc kołowrót może ci dać bardzo dużo, ale niekoniecznie to co obecnie potrzebujesz. To jest najbardziej zbalansowana karta tego typu jaką widzieliśmy do tej pory, bo maszyny w teorii dają zawsze podobną liczbę punktów (około 14) z Załogą na stole (Balista jest trochę inna, ale średnio wychodzi podobnie). Więc zyskujesz 2 punkty, ale możesz trafić na kartę, która osiągnie w danej sytuacji mniej niż inna maszyna.

Spoko karta, ale tylko jak będą to maszyny z KP.
 
Karty typu RNG nie są, nie były i nigdy nie będą zbalansowane nóz w graczy ze skillem, zbalansowana to by była jakby działa jak Gniazdo potworów gdzie to gracz ma pełna kontrole nad tym co się stanie.
 
No z tego co kojarzę to mistrzem tego losowego HSa był lifecoach....Moim zdaniem może być dokładnie odwrotnie niż to Twilightus przedstawiasz. Ta losowość która teraz wchodzi sprawi że skill będzie odgrywał większą rolę. Chodzi jednak o swego rodzaju intuicję, bystrość elastyczność kosztem skila który dziś króluje czyli mechaniczna powtarzalność.
 
Czyli twoim zdaniem obecnie wprowadzane karty wykluczają skill. Spoko...ja mam inne zdanie i moim zdaniem przesadzasz.
Wspomnę pierwszy turniej gwinta w którym to chyba nr1 czy coś koło nr1...Koleś z PL. Wbił pozycję jedną talią a na turnieju dostał w trąbę chyba nawet nie rozegrał 3 meczy...po 2 przegranych zrobił chyba mały strajk i tyle go było. Bot to nie skill. Te karty tylko i wyłącznie wprowadzą pewną nutę:)...Ty piszesz jakby szykował się koniec gwinta. Wszyscy teraz będą grać losowe karty w losowy sposób i w losowych momentach. Bez jaj.

Czy gunter Odim przewrócił wszystko do góry nogami? Tej karty...najbardziej losowej karty w obecnym gwincie nie ma. Nikt nie będzie też grał (tak myślę ) demonów mniejszych czy Stregobora. Czego ty się boisz?
 
Twilightus prawie nie ma racji. 2jacks prawie ma rację. Wprowadzenie tych kart z efektem RNG prawdopodobnie nie zmieni faktu, że na ladderze używane będą karty z jak najmniejszym stopniem losowości. Gwint ma tą znaczącą przewagę nad HSem, że ma już w puli bardzo dużą pulę kart bez efektów losowych, które są bardzo mocne. Wprowadzenie losowych kart nie sprawi, że gracze będą ich używać. Inna sprawa, że jeżeli jakieś karty z RNG przedrą się do laddera, to jednak wpływ skilla na zwycięstwo będzie mniejsze niż gdyby tych kart nie było.

Natomiast w nowym trybie bez tych kart po prostu nie da się grać, Obecna pula kart jest nastawiona mocno na synergie. Jeżeli nowy tryb będzie polegał na drafcie ala Arena z HSa, RNG będzie jak znalazł.
 
Zastanwiam się czy ten złoty avallach (sage? tak się nazywa?) też będzie miał opcję wyboru 3 kart z pośród złotych i srebrnych przeciwnika. Wtedy mógłby być całkiem niezły , po pierwsze podgląd na 3 karty przeciwnika, i do tego wybór jako tako przydatnych kart.
 
Top Bottom