AKTUALIZACJA ŚWIĄTECZNA - NADCHODZĄCE KARTY (SCOIA'TAEL)

+

Gość

Guest
Nexxurio;n9962921 said:
,,Stwórz'' daje nam do wyboru 1 z 3 kart. Dotyczy to wszystkich kart, zarówno brązów jak elfy zwiadowcy jak i dowódców jak Adda.


 
MiXB;n9958611 said:
Elfi Zwiadowca jest pod drafta i nic poza tym. Mocno przeciętna karta wpadająca w słabą.

A odnośnie Pavka... O ile pamiętam ten art stworzyli fani. Burza ze swoimi "leekami" jest integralną częścią naszej społeczności. To nie jest nawet forma uhonorowania Burzy, a raczej mrugnięcie okiem w stronę fanów mówiące, że my te memy oglądamy i też się śmiejemy. Najlepsze jest to, że ludzie, którzy nie udzielają się w społeczności teraz płaczą, że ich imersja została zrujnowana, ale gdyby na streamie nie powiedzieli kto to, to nawet by się nie zorientowali. Gwent to gra samodzielna więc robienie 1 takiej karty na około 700 naprawdę nie powinno nikomu przeszkadzać. Zwłaszcza, że dla tych co się udzielają w społeczności to naprawdę wywołało uśmiech na twarzy, bo oni to widzieli miesiąc lub dwa temu jako żart.

Serio nikt by się nie zorientował, że to facet od serialu o gwincie? Litości. Od razu widać, że twarz jest autentyczna a nie "rysowana". Ja widziałem ten art jakiś czas temu i rzeczywiście myślałem, że to żart i ok ale nie przypuszczałem że takie coś mogą do gierki włożyć. Poza tym nie uogólniaj i nie mów za wszystkich.
 
Last edited:
luk757;n9963231 said:
Serio nikt by się nie zorientował, że to facet od serialu o gwincie? Litości. Od razu widać, że twarz jest autentyczna a nie "rysowana". Ja widziałem ten art jakiś czas temu i rzeczywiście myślałem, że to żart i ok ale nie przypuszczałem że takie coś mogą do gierki włożyć. Poza tym nie uogólniaj i nie mów za wszystkich.

A gdzie ja powiedziałem, że "wszyscy"? Zapewniam cię jednak, że poza ludźmi z reddita i może tych paru tysięcy ludzi co ogląda ich YT i streamy (którzy zapewne i tak czytają reddita i oglądają streamy swima, Mogwaia itd.) zdecydowana większość "casualowych graczy" nie będzie patrzeć na Pavko i krzyczeć "Toć to Burza", bo go na oczy nie widziała albo widziała go z raz czy dwa razy. Gwint ma setki tysięcy graczy, ale tylko z kilkadziesiąt naprawdę się udziela i ogląda streamy itd. Wystarczy popatrzeć na liczbę oglądnieć na YT i Twitchu. Poza tym Gwint to już samodzielna marka i Burza jest jej "twarzą społeczności". Gdyby to był jakiś CEO to bym się wściekł tak jak wszyscy inni, ale mówimy tu o kolesiu, który dostaje memy z sobą praktycznie codziennie. Dla mnie to tylko Easter Egg i tyle. Powinienem płakać, że w Krwi i Wino jest Kraina Baśni, ognisko z Dark Souls? A może Altair w Wieśku 2 rujnował imersję? Ludzie przesadzają z tym Pavkiem i tyle.
 

Gość

Guest
W czym jest problem, jeszcze żadna z powstałych kart nie biła w oczy. Nawet nie znam twarzy Deweloperów może to dlatego, ale żadna z kart nie jest jakaś nie tematyczna żeby to źle się wyróżniała z mojej strony nie ma sprzeciwów tak długo jak robią to fajnie. Jakiś czas temu nawet była aukcja, charytatywna aukcja by stać się kartą, jak taki znawca luk757 to powiedz nam która to z tych wszystkich kart które powstały dotychczas skoro ewidentnie wszystko widać i tak ci to przeszkadza.
 
luk757;n9963231 said:
Ja widziałem ten art jakiś czas temu i rzeczywiście myślałem, że to żart i ok ale nie przypuszczałem że takie coś mogą do gierki włożyć. Poza tym nie uogólniaj i nie mów za wszystkich.

Ja miałem podobne odczucie, gdy pokazali ruchomą wersję Płotki. Myślałem, że to tylko żart, ale do gry jednak weszło. Co do karty Pavko natomiast, zdecydowanie na plus. Paweł Burza jest zwolennikiem Wiewiórek, frakcja zatem pasuje. Sam elfem nie jest, stąd tag żołnierz też na plus. Opis miodzio. Karta zatem bardzo fajna. Jako głęboki zwolennik lore, jestem zdecydowanie na tak.
 
Reunion33;n9964891 said:
Ja miałem podobne odczucie, gdy pokazali ruchomą wersję Płotki. Myślałem, że to tylko żart, ale do gry jednak weszło. Co do karty Pavko natomiast, zdecydowanie na plus. Paweł Burza jest zwolennikiem Wiewiórek, frakcja zatem pasuje. Sam elfem nie jest, stąd tag żołnierz też na plus. Opis miodzio. Karta zatem bardzo fajna. Jako głęboki zwolennik lore, jestem zdecydowanie na tak.

Nie wiem jak można porównywać Płotkę, nieodłączną postać Wieśka 3 do Pana Burzy ale mleko już się rozlało i raczej nie ma odwrotu więc pozwolę sobie nie kontynuować tematu i przejść nad tym do porządku dziennego choć z niesmakiem.
 
Jak? Dość prosto. Płotka była zwykłym koniem, a w wersji premium... teleportuje się? Wiem, że to nawiązanie do bugów z gry, no ale... koń się teleportuje? Cóż, mnie ten żart nie bawi, ale jak piszesz, mleko już się rozlało.
 
Iorweth: Zaduma wygląda ciekawie. Można użyć tej karty dwojako, do usunięcia karty przeciwnika, lub zrobienia większej różnicy w punktach. Tylko czemu takie dziwne sformułowanie? "Zmuś jednostki (2)..." zamiast "Zmuś dwie jednostki..."

Podoba mi się rework Maleny. Świetny counter na Gremistę.
 
Jako wielki fan Wiewiórek jestem mocno zawiedziony nowymi kartami, które niczego nowego nie wnoszą do talii. Karty są bardzo słabe i mocno sytuacyjne. Przykładowo pułapka miażdżąca oraz Milaen to niemal identyczne karty z różnicą 1 punkta między brązem a srebrem. Elfia szabla to piorun alzura +1, przy czym bezużyteczny na elfy. Naprawdę nie rozumiem, jakie jednostki są warte usunięcia, aby brać taką kartę zamiast alzura. Wilczy dół - karta, która zadaje obrażenia przy kontakcie. Strasznie wolne tempo, nawet z Burzą to tylko 5 punktów na wejście, gdzie ogar to już 6 punktów. Jedyna sensowna synergia to tylko z Zoltanem, przy czym da to tylko 9 punktów z samej pułapki. Dwarfy najemnicy te 3 punkty mogą wyciągnąć buffując swoje jednostki, a lepiej działają z szuszą lub ragnarokiem. No i Iorveth kolejna sytuacyjna karta, która jest bardzo mierna. Żeby wyciągnąć chociaż 16 punktów, to po obu stronach musi być jednostka z 14 punktami, lub przeciwnik musi mieć jednostki z siłą 14 i conajmniej 7. Zwykły Ioverth jest bardziej stabilną kartą. No i Malena, która może sensownie zabrać tylko Morkvarga lub Nekkera, a w zamian daje tak wolne tempo, że możemy pomyśleć o poddaniu gry.
 
Top Bottom