[AKTUALIZACJA] Ważne informacje na temat przyszłości GWINTA na konsolach

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


[AKTUALIZACJA]
W procesie kopiowania konta z konsoli na GOG możecie teraz nadpisać konto GOG, na którym posiadacie postępy w GWINCIE. Strona kopiowania konta została zaktualizowana by odzwierciedlać tę zmianę.

Drodzy gracze,

Kiedy w 2017 uruchomiliśmy wersję GWINTA na konsole, naszym celem było zapewnienie jej użytkownikom takiego samego poziomu wsparcia, co graczom na PC. Premiera GWINTA na iOS sprawiła jednak, że liczba platform, które obsługujemy, zwiększyła się, a po premierze wersji na Androida — powiększy się jeszcze bardziej. Patrząc w przyszłość, zdaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy w stanie w równym stopniu zapewniać wsparcia dla tylu różnych wersji Wiedźmińskiej Gry Karcianej.

Biorąc pod uwagę, że GWINT cieszy się największą popularnością wśród graczy na PC i urządzeniach mobilnych, podjęliśmy niełatwą decyzję: o zaprzestaniu wsparcia dla konsolowych wersji gry. Wszyscy gracze GWINTA na konsolach będą mieli możliwość skopiowania swoich postępów oraz zakupów na konto GOG, które umożliwia grę w GWINTA na PC i urządzeniach mobilnych.
Jak to będzie działać?

W dniu 9 grudnia 2019 zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, która pozwoli graczom zgłosić chęć skopiowanie postępów z konta konsolowego na nowe lub istniejące konto GOG. Niestety, nie ma możliwości połączenia ze sobą konta konsolowego oraz GOG; kopię konta konsolowego można będzie utworzyć jedynie na koncie GOG, które w momencie wysłania żądania nie posiada żadnych postępów w GWINCIE.

Możliwość skopiowania konta będzie dostępna przez 6 miesięcy — od 09.12.2019 do 09.06.2020. W dniu 9 grudnia pojawi się ostatnia aktualizacja wersji GWINTA na konsole. Gra pozostanie dostępna na konsolach do 9.06.2020, ale jej funkcjonalności będą ograniczone:
  • Po aktualizacji udostępnionej 9 grudnia, wersje konsolowe nie będą otrzymywały dalszych aktualizacji.
  • Przyszłe dodatki oraz nowa zawartość i funkcjonalności nie będą wydawane na konsolach.
  • Począwszy od dziś, dokonanie zakupu w sklepie gry za prawdziwe pieniądze na konsolach nie będzie możliwe.
  • Po aktualizacji z 9 grudnia 2019 cross-play między konsolami a innymi platformami nie będzie wspierany.

Postępy, które zostaną skopiowane:
  • Wszystkie zebrane bibeloty
  • Pył meteorytowy — Tylko dla graczy Xbox One*
  • Inne zasoby (złoto, fragmenty kart, punkty nagród)
  • Karty
  • Talie
  • Poziom
  • Aktualna ranga
  • Nagrody z Wojny Krwi
  • Kontrakty

*Niestety, skopiowanie pyłu meteorytowego z PlayStation 4 na GOG.COM nie jest możliwe. Osobom grającym w GWINTA na PlayStation 4 zalecamy wydać posiadane zasoby pyłu przed zgłoszeniem chęci skopiowania konta, aby mieć pewność, że odpowiadająca im wartość (w postaci zakupionych za pył meteorytowy przedmiotów) zostanie skopiowana.

Szczegóły na temat kopiowania konta zostaną opublikowane 9 grudnia na dedykowanej temu procesowi stronie internetowej.
 


Drodzy gracze,

Kiedy w 2017 uruchomiliśmy wersję GWINTA na konsole, naszym celem było zapewnienie jej użytkownikom takiego samego poziomu wsparcia, co graczom na PC. Premiera GWINTA na iOS sprawiła jednak, że liczba platform, które obsługujemy, zwiększyła się, a po premierze wersji na Androida — powiększy się jeszcze bardziej. Patrząc w przyszłość, zdaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy w stanie w równym stopniu zapewniać wsparcia dla tylu różnych wersji Wiedźmińskiej Gry Karcianej.

Biorąc pod uwagę, że GWINT cieszy się największą popularnością wśród graczy na PC i urządzeniach mobilnych, podjęliśmy niełatwą decyzję: o zaprzestaniu wsparcia dla konsolowych wersji gry. Wszyscy gracze GWINTA na konsolach będą mieli możliwość skopiowania swoich postępów oraz zakupów na konto GOG, które umożliwia grę w GWINTA na PC i urządzeniach mobilnych.
Jak to będzie działać?

W dniu 9 grudnia 2019 zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, która pozwoli graczom zgłosić chęć skopiowanie postępów z konta konsolowego na nowe lub istniejące konto GOG. Niestety, nie ma możliwości połączenia ze sobą konta konsolowego oraz GOG; kopię konta konsolowego można będzie utworzyć jedynie na koncie GOG, które w momencie wysłania żądania nie posiada żadnych postępów w GWINCIE.

Możliwość skopiowania konta będzie dostępna przez 6 miesięcy — od 09.12.2019 do 09.06.2020. W dniu 9 grudnia pojawi się ostatnia aktualizacja wersji GWINTA na konsole. Gra pozostanie dostępna na konsolach do 9.06.2020, ale jej funkcjonalności będą ograniczone:

  • Po aktualizacji udostępnionej 9 grudnia, wersje konsolowe nie będą otrzymywały dalszych aktualizacji.
  • Przyszłe dodatki oraz nowa zawartość i funkcjonalności nie będą wydawane na konsolach.
  • Począwszy od dziś, dokonanie zakupu w sklepie gry za prawdziwe pieniądze na konsolach nie będzie możliwe.
  • Po aktualizacji z 9 grudnia 2019 cross-play między konsolami a innymi platformami nie będzie wspierany.

Postępy, które zostaną skopiowane:

  • Wszystkie zebrane bibeloty
  • Pył meteorytowy — Tylko dla graczy Xbox One*
  • Inne zasoby (złoto, fragmenty kart, punkty nagród)
  • Karty
  • Talie
  • Poziom
  • Aktualna ranga
  • Nagrody z Wojny Krwi
  • Kontrakty

*Niestety, skopiowanie pyłu meteorytowego z PlayStation 4 na GOG.COM nie jest możliwe. Osobom grającym w GWINTA na PlayStation 4 zalecamy wydać posiadane zasoby pyłu przed zgłoszeniem chęci skopiowania konta, aby mieć pewność, że odpowiadająca im wartość (w postaci zakupionych za pył meteorytowy przedmiotów) zostanie skopiowana.

Szczegóły na temat kopiowania konta zostaną opublikowane 9 grudnia na dedykowanej temu procesowi stronie internetowej.
gram na konsoli od zamknietej bety. posiadam tez konto na gogu I gwinta na ktorym rozegralem kilka gier. jesli dobrze rozumiem nie bede mogl przeniesc mojego konta z XBOXa na GOGa bo juz tam mam gwinta? Czyli musze zalozyc nowe kotnto na GOGu?
 
Last edited:

Slimak

Forum regular
W pierwszej chwili wzruszyłem ramionami, bo skoro mogę się przenieść na GOGa, to co za problem...ale okazuje się, że Gwint jest tylko na Windowsa.

Czyli przestaję grać w Gwinta, bo mam tylko Maca i PS4. Przykre, bo gram od bety i bardzo to lubię.

Chyba że będzie wersja na Maca.
 
Czyli z dniem 9 grudnia przestaje grać w gwinta szkoda grałem od bety skoro im się nie opłaca wspierać konsol to mi sie nie opłaca wspierać dalej tej karcianki
 

MaRIB1

Forum veteran
W pierwszej chwili wzruszyłem ramionami, bo skoro mogę się przenieść na GOGa, to co za problem...ale okazuje się, że Gwint jest tylko na Windowsa.

Czyli przestaję grać w Gwinta, bo mam tylko Maca i PS4. Przykre, bo gram od bety i bardzo to lubię.

Chyba że będzie wersja na Maca.
Może komórka ?Tablet ?
Post automatically merged:



Drodzy gracze,

Kiedy w 2017 uruchomiliśmy wersję GWINTA na konsole, naszym celem było zapewnienie jej użytkownikom takiego samego poziomu wsparcia, co graczom na PC. Premiera GWINTA na iOS sprawiła jednak, że liczba platform, które obsługujemy, zwiększyła się, a po premierze wersji na Androida — powiększy się jeszcze bardziej. Patrząc w przyszłość, zdaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy w stanie w równym stopniu zapewniać wsparcia dla tylu różnych wersji Wiedźmińskiej Gry Karcianej.

Biorąc pod uwagę, że GWINT cieszy się największą popularnością wśród graczy na PC i urządzeniach mobilnych, podjęliśmy niełatwą decyzję: o zaprzestaniu wsparcia dla konsolowych wersji gry. Wszyscy gracze GWINTA na konsolach będą mieli możliwość skopiowania swoich postępów oraz zakupów na konto GOG, które umożliwia grę w GWINTA na PC i urządzeniach mobilnych.
Jak to będzie działać?

W dniu 9 grudnia 2019 zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, która pozwoli graczom zgłosić chęć skopiowanie postępów z konta konsolowego na nowe lub istniejące konto GOG. Niestety, nie ma możliwości połączenia ze sobą konta konsolowego oraz GOG; kopię konta konsolowego można będzie utworzyć jedynie na koncie GOG, które w momencie wysłania żądania nie posiada żadnych postępów w GWINCIE.

Możliwość skopiowania konta będzie dostępna przez 6 miesięcy — od 09.12.2019 do 09.06.2020. W dniu 9 grudnia pojawi się ostatnia aktualizacja wersji GWINTA na konsole. Gra pozostanie dostępna na konsolach do 9.06.2020, ale jej funkcjonalności będą ograniczone:

  • Po aktualizacji udostępnionej 9 grudnia, wersje konsolowe nie będą otrzymywały dalszych aktualizacji.
  • Przyszłe dodatki oraz nowa zawartość i funkcjonalności nie będą wydawane na konsolach.
  • Począwszy od dziś, dokonanie zakupu w sklepie gry za prawdziwe pieniądze na konsolach nie będzie możliwe.
  • Po aktualizacji z 9 grudnia 2019 cross-play między konsolami a innymi platformami nie będzie wspierany.

Postępy, które zostaną skopiowane:

  • Wszystkie zebrane bibeloty
  • Pył meteorytowy — Tylko dla graczy Xbox One*
  • Inne zasoby (złoto, fragmenty kart, punkty nagród)
  • Karty
  • Talie
  • Poziom
  • Aktualna ranga
  • Nagrody z Wojny Krwi
  • Kontrakty

*Niestety, skopiowanie pyłu meteorytowego z PlayStation 4 na GOG.COM nie jest możliwe. Osobom grającym w GWINTA na PlayStation 4 zalecamy wydać posiadane zasoby pyłu przed zgłoszeniem chęci skopiowania konta, aby mieć pewność, że odpowiadająca im wartość (w postaci zakupionych za pył meteorytowy przedmiotów) zostanie skopiowana.

Szczegóły na temat kopiowania konta zostaną opublikowane 9 grudnia na dedykowanej temu procesowi stronie internetowej.
I dobrze, bo gra jest w wersji na HC, a filmiki do OB w ps4
 

Nerys

Forum regular
Współczuję tym co grali na konsoli a nie mają PC albo iPhone'a i tym którzy nie lubią grać na małym ekraniku :sad:
 
Nie mam tabletu, komórkę mam z androidem ale jakoś sobie nie wyobrażam grania na tak małym ekranie.
masz na to 6 miesięcy. moze zainwescisz w pc moze lapka zbooy wie. ja wiem ze skoro moge wreszcie przenieśc swokje postepy z konsoli na pc to jestem w domu! i wracam do gry ze zdwojoną siłą!
Czyli z dniem 9 grudnia przestaje grać w gwinta szkoda grałem od bety skoro im się nie opłaca wspierać konsol to mi sie nie opłaca wspierać dalej tej karcianki
zawsze mozesz szpilac na komorce lub pc
 

Slimak

Forum regular
masz na to 6 miesięcy. moze zainwescisz w pc moze lapka zbooy wie. ja wiem ze skoro moge wreszcie przenieśc swokje postepy z konsoli na pc to jestem w domu! i wracam do gry ze zdwojoną siłą!

Lol nie będę kupować nowego kompa albo tableta dla jednej gry. To nie inwestycja tylko dowcip :p
 
A jeżeli grało się na PS4, ana PC bardzo sporadycznie ito konto na PS4 mam jednak bogatsze, to będę mógł jednak wybrać te z PS4 a postępy z PC usunąć?
No bo tak trochę lipa, ze sobie zagrałem na PC i konto z konsoli umrze.
 
Po prostu super! Oczywiście to sarkazm z mojej strony. Mam za słabego PC, żeby grać w Gwinta. Specjalnie (!) więc w tym celu zakupiłam konsolę, żeby móc cieszyć się tą wspaniała gra. Nowego PC już napewno nie kupię. Przykre, że będziemy musieli się rozstać ☹️ chyba nie pozdrawiam....
 
Po prostu super! Oczywiście to sarkazm z mojej strony. Mam za słabego PC, żeby grać w Gwinta. Specjalnie (!) więc w tym celu zakupiłam konsolę, żeby móc cieszyć się tą wspaniała gra. Nowego PC już napewno nie kupię. Przykre, że będziemy musieli się rozstać ☹ chyba nie pozdrawiam....
Konsola dla Gwinta? Tego jeszcze nie grali :sneaky:

A tak poważnie to trochę szkoda bo jakaś tam grupka graczy odpadnie. Poza tym to pokazuje, że niczego w Gwincie nie można być pewnym bo Redzi po raz kolejny przyznają się Imho do porażki w pewnym zakresie i wycofują z decyzji, na które postawili. Jakieś tam plusy są bo jednak kasa, która się najprawdopodobniej nie zwracała zostanie uwolniona na coś innego być może bardziej rozwojowego dla Gwinta.
 
Proszę mi powiedzieć co z beczkami ? Też będą migrowały czy przepadną jak pył (nie mam na co wydać) ? Podpinam się również pod pytanie co z kontem gog na którym zostało rozegrane kilka gier, będzie trzeba tworzyć specjalnie nowe konto ?
Współczuję osobą którzy nie będą mieli już na czym grać sam przez to rozpoczynałem grę na konsoli.
Pozdrawiam
 
Rozumiem tych, którzy mają konsole, maja prawo się wkurzać.
Jednak decyzja była konieczna z biznesowego punktu widzenia. Jakieś 3 tygodnie po premierze na iOS, CD Projekt ujawnił, że od premiery przychody z obu konsol to 4% całości przychodów (!!!) 68% to iOS, reszta PC, wiadomo, że na iOS przez jakiś czas będzie efekt nowości, ale mimo wszystko pokazywało to, że przychody z konsol pewnie nawet nie zwracały im kosztów dostosowywania gry na te platformy. Poza tym konsole te nakładały ograniczenia, nie można było łączyć kont, przenosić postępów, niemożliwa była również gra pomiędzy xbox a ps4, teraz to odpadnie. Zresztą dziwię się, że CD Projekt w ogóle wszedł z Gwintem w konsole, to nie są platformy do karcianek, zresztą HS-a do tej pory nie ma na konsolach i pewnie nigdy nie będzie. Powinno zamiast tego szybciej wejść w mobilki. W końcu też mimo wszystko jakaś część dotychczasowych konsolowców przerzuci się na PC lub komórki.
Także rozumiem zawód konsolowców, ale Gwint dla CDR to przede wszystkim biznes, a jeśli ten nie będzie rentowny, to w końcu cały projekt padnie i gry nie będzie dla wszystkich.
Co do przenosin- CDR powinien umożliwić opcję wyczyszczenia dotychczasowego konta GOG z postępów w Gwincie żeby ktoś przenosząc się z konsoli nie musiał zakładać nowego. Bo z ogłoszenia raczej wynika, że nie może w ogóle być żadnych postępów... W sumie nie wiem w czym problem.
 

Nerys

Forum regular
A jeżeli grało się na PS4, ana PC bardzo sporadycznie ito konto na PS4 mam jednak bogatsze, to będę mógł jednak wybrać te z PS4 a postępy z PC usunąć?
No bo tak trochę lipa, ze sobie zagrałem na PC i konto z konsoli umrze.
Tak, tylko musisz zrobić nowe konto na GOGu specjalnie dla Gwinta i nie odpalać na nim Gwinta bo nie może być na nim żadnego progresu z wersji PC.
 
Zresztą dziwię się, że CD Projekt w ogóle wszedł z Gwintem w konsole, to nie są platformy do karcianek, zresztą HS-a do tej pory nie ma na konsolach i pewnie nigdy nie będzie. Powinno zamiast tego szybciej wejść w mobilki.
Gwint miał być karcianką inną niż wszystkie. Przypomnę tylko że po raz pierwszy pokazano go światu na scenie konsolowej, na prezentacji Xboxa, później wielokrotnie prezentowano go właśnie na konsolach. Nawet na różnych filmikach o grze grano w niego na padzie. Gwint z tamtego okresu miał być grą z rozbudowanymi kampaniami fabularnymi, wydawanymi jako epizody, czyli coś co świetnie mogło się sprawdzić na konsoli i bardzo przeciętnie na PC. Z tamtego Gwinta nie pozostało prawie nic.

Ja nie rozumiem tylko jaki problem jest w transferze pyłu z PS4. Jakkolwiek rygorystyczna by nie była polityka Sony to przecież konto i rzeczy na nim są własnością CDPR. W czym tkwi problem że nie mogą po prostu przepisać tej wartości z konta konsolowego na konto GOG. A jeżeli już nie mogą to dlaczego nie wynagrodzą tego jakkolwiek graczom? Nawet symbolicznie.
 
Rozumiem tych, którzy mają konsole, maja prawo się wkurzać.
Jednak decyzja była konieczna z biznesowego punktu widzenia. Jakieś 3 tygodnie po premierze na iOS, CD Projekt ujawnił, że od premiery przychody z obu konsol to 4% całości przychodów (!!!) 68% to iOS, reszta PC, wiadomo, że na iOS przez jakiś czas będzie efekt nowości, ale mimo wszystko pokazywało to, że przychody z konsol pewnie nawet nie zwracały im kosztów dostosowywania gry na te platformy. Poza tym konsole te nakładały ograniczenia, nie można było łączyć kont, przenosić postępów, niemożliwa była również gra pomiędzy xbox a ps4, teraz to odpadnie. Zresztą dziwię się, że CD Projekt w ogóle wszedł z Gwintem w konsole, to nie są platformy do karcianek, zresztą HS-a do tej pory nie ma na konsolach i pewnie nigdy nie będzie. Powinno zamiast tego szybciej wejść w mobilki. W końcu też mimo wszystko jakaś część dotychczasowych konsolowców przerzuci się na PC lub komórki.
Także rozumiem zawód konsolowców, ale Gwint dla CDR to przede wszystkim biznes, a jeśli ten nie będzie rentowny, to w końcu cały projekt padnie i gry nie będzie dla wszystkich.
Co do przenosin- CDR powinien umożliwić opcję wyczyszczenia dotychczasowego konta GOG z postępów w Gwincie żeby ktoś przenosząc się z konsoli nie musiał zakładać nowego. Bo z ogłoszenia raczej wynika, że nie może w ogóle być żadnych postępów... W sumie nie wiem w czym problem.
Bardzo dobrze napisałeś Ja na PS4 gram w Gwinta od roku i bardzo się cieszę z możliwości przeniesienia na PC ale (i tu największy chyba problem) pod warunkiem że na moje główne konto na którym mam masę innych gier! Niestety na PC zagrałem parę partyjek (jak pewnie większość konsolowców) i nie widzi mi się zakładanie kolejnego specjalnie na Gwinta. Mam nadzięję że Redzi dadzą możliwość nadpisania postępów ewentualnie wyczyszczenia danych podczas kopiowania z PS4
 
Gwint z tamtego okresu miał być grą z rozbudowanymi kampaniami fabularnymi, wydawanymi jako epizody, czyli coś co świetnie mogło się sprawdzić na konsoli i bardzo przeciętnie na PC. Z tamtego Gwinta nie pozostało prawie nic.
Z tym się nie zgodzę. Wojna Krwi na konsolach z tego co wiem sprzedała się gorzej niż na PC. Dla mnie obecny Gwint pod kątem nadawania się do użytku na konsolach niewiele się zmienił od startu CB. Wyjaśnienia co do "pójścia" w konsole bardziej bym szukał w przyzwyczajeniu Redów do tych platform i po prostu próby zdobycia większego rynku.
Obecnie mogą sobie pozwolić na "odcięcie" konsol bo zyskali kompetencje i kształt gry odpowiednie do stworzenia portu na mobilki.

Premierowe pokazy były na konferencji Microsoftu i Xboxie bo wiadomo, ze przedstawiając grę u nich będą większe zasięgi niż na jakiejś konferencji pc z grami indie itp.
 
Last edited:

Alicja.

CD PROJEKT RED
Proszę mi powiedzieć co z beczkami ? Też będą migrowały czy przepadną jak pył (nie mam na co wydać) ? Podpinam się również pod pytanie co z kontem gog na którym zostało rozegrane kilka gier, będzie trzeba tworzyć specjalnie nowe konto ?

Tak, beczki też przechodzą.

Kopię konta konsolowego można stworzyć jedynie na koncie GOG, na którym nie ruszyliście GWINTA.
 
Top Bottom