[AKTUALIZACJA] Ważne informacje na temat przyszłości GWINTA na konsolach

+
Nie mam tabletu, komórkę mam z androidem ale jakoś sobie nie wyobrażam grania na tak małym ekranie.
Dobrze się gra, bo gram =]
Post automatically merged:

Tak, beczki też przechodzą.

Kopię konta konsolowego można stworzyć jedynie na koncie GOG, na którym nie ruszyliście GWINTA.
Powinna być opcja pisania do supportu, aby wykasował wszelkiwe dane dotyczące Gwinta z danego konta, aby móc zacząć migracje na PC do istniejących już kont. Nie widzę sensu zakładania nowego konta jeżeli ktoś ma już konto ze znaczną biblioteką gier i osiągnięć. Jedynie problem jest obsłużyć dużą ilość zgłoszeń, więc zostało pójście na łatwiejsze rozwiązanie, dzięki że grałeś, ale nie mamy tyle robotogodzin, aby to zrobić właściwie, więc jak chcesz grać dalej, to załóż nowe konto. Trochę nie fajnie.
 
Last edited:
Mam pytanie dotyczące rewersów i postępów w drzewkach nagród Czy też przechodzą z konsoli na komputer?
 

Lexor

Forum veteran
Kopię konta konsolowego można stworzyć jedynie na koncie GOG, na którym nie ruszyliście GWINTA.

To jest ogromny minus - nikt z Was tego nie widzi / nie przewidział? Wielu ludzi zaczęło grać w Gwinta równolegle na PC i na PS4, bo twierdziliscie że opcji łączenia danych konsol z PC nie będzie. Teraz nagle jest i co? Okazuje się, że owi gracze będą w wyniku tego poszkodowani.

Tak jak kolega wyżej napisał, powinniście PRZYNAJMNIEJ dać możliwość zresetowania statusu Gwinta na koncie GOGa, to jest MINIMALNE zagranie fair wobec wszystkich tych osób - dlaczego ktoś kto już ma większą ilość gier na GOGowym koncie musi teraz zakładać drugie?
 
Kopię konta konsolowego można stworzyć jedynie na koncie GOG, na którym nie ruszyliście GWINTA.
Tutaj mój zapał bardzo się ostudził. Pamiętam jeszcze parę miesięcy temu jak narzekałem, że nie można łączyć konta konsolowego z tym na PC w związku z sytuacją gdzie wchodziły wersje mobilne i nie chciałem stracić postępu oraz pieniędzy przeznaczonych na Gwinta. Zebrałem się więc w środku i postanowiłem.... zebrać JESZCZE RAZ całą kolekcję na nowo. Tym razem na PC. "Łatwo zdobyć Syndykat," pomyślałem sobie wtedy "będę miał czym farmić, bo słaby nie jest."

Teraz dowiaduje się, że można połączyć konto PC z PS4 (ten pył już trudno walić), ale nie można "dodać" postępu... a tu i tu go mam. Mniejszy, bądź większy ale jest. A co jeśli bym przykładowo wydał kasę na PC? Musiałbym zrezygnować z jednej wpłaty (koszt dodatków przypominam to ok. 150zł), żeby bawić się dalej z większym postępem (twierdzę tak na takiej podstawie, że z konsolą i gwintem spędziłem więcej czasu). Nie wiem jak na razie co mam na ten temat myśleć.

Kolejna sprawa, która mnie już nie dotyczy aż tak bo jestem konsolowcem... to co z ludźmi którzy zaczęli grać na PC z takich samych jak ja pobudek (strach, że nie będą mogli przełączyć się na mobilne platformy), więc zaczęli grać na PC i teraz mają tam np. rozbudowaną bibliotekę innych gier? Chodzi mi o to, że wielu graczy było święcie przekonanych ze przeniesienie postępu będzie niemożliwe a teraz...

Będę tu jeszcze wbijał poczytać wypowiedzi innych ale z tego co widzę wiele ludzi myśli podobnie. Ma również te same obawy.

Ale jakby nie patrzeć bardzo się też cieszę że jest taka możliwość i mogę w końcu przejść na platformę, która będzie dla mnie wygodniejsza.
 
Powinna być opcja łączenia kont, która nadpisywała by konto PC o dodatkowe karty / bibeloty, pochodzące z konta na konsoli. To byłoby zagranie fair.

Dla przykładu, mam konto na PC (bardzo rozbudowane), i konto na ps4. Nie tak bogate, ale również zainwestowało się w nie sporo czasu. Progres z konsoli powinien się w takim wypadku połączyć z tym z PC, nie byłoby wówczas poczucia straty, i zmarnowanego czasu.
 
Faktycznie tworzenie nowego konta GOG tylko dla Gwinta jest bez sensu, powinno się dawać graczom opcję skasowania dotychczasowego konta i jego postępu. Może Redom zależy na statystyce zarejestrowanych graczy...
 
Mam takie pytanie - od dziś będe grał w Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści na Ps4 i czy karty po 9 Grudznia bedą przechodzić do KARCIANKI na Ps4 bo chciałem wbić platynę w obuch pozycjach.

i czy po 9 Grudnia będzie można wbić Platynę w Gwincie ? nie będa zablokowane jakieś trofea?

i mam jescze jedno pytanie czego tak pózino informujecie o zakoniczeni wspierania Gwinta na Ps4
Post automatically merged:

A czy płatne dodatki do Gwinta zostaną udostępnione za darmo 9 grudnia tak jak to zrobiło Naughty Dog jak wyłączali serwery na PS3 https://www.ppe.pl/news/133437/koniec-pewnej-ery-naughty-dog-wylaczy-serwery-uncharted-2-3-i-the-last-of-us-z-ps3.html

Wydawca wspomnianych hitów chce nam jednak osłodzić to, co stanie się już we wrześniu. Od teraz do 3 września wszystkie sieciowe DLC wydane dla Uncharted 2, Uncharted 3 i The Last of Us na PS3 są dostępne za darmo dla posiadaczy rzeczonych produkcji. Miły gest!

PS: akurat udało mi się skoniczyć Uncharted 2 i The Last of Us na 100% aby nie zdążyłem z Uncharted 3
2019-09-03.jpg
 
Last edited:
Moim zdaniem ruch o kasacji konsol jest o kilka miesięcy za wcześnie. Najpierw gra powinna wyjść na androida, a dopiero potem powinni myśleć o rezygnacji ze wsparcia konsol. Wielu konsolowców zapewne nie posiada komputera stacjonarnego, a większość na pewno posiada jakiś telefon. Z tego wynika, że ich progres jest zamrożony na kilka miesięcy i nic z tym nie mogą zrobić oprócz zakupu sprzętu - co powiedzmy szczerze jest nieopłacalne dla jednej gry.
Dodam też, że nie podoba mi się, że nie można przenieść Pyłu Meteorytowego na konto. Skoro idzie przenieść beczki, złoto to dlaczego nie pył?
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
Ruszyła strona umożliwiająca skopiowanie konta gracza z wersji PS4/Xbox One do wersji GOG.com. Znajdziecie ją tutaj.

UWAGA! W tej chwili wymogiem jest brak jakichkolwiek postępów w GWINCIE na koncie GOG.com, ale sprawdzamy możliwość nadpisania istniejącego konta, posiadającego postępy w GWINCIE.
 
Ruszyła strona umożliwiająca skopiowanie konta gracza z wersji PS4/Xbox One do wersji GOG.com. Znajdziecie ją tutaj.

UWAGA! W tej chwili wymogiem jest brak jakichkolwiek postępów w GWINCIE na koncie GOG.com, ale sprawdzamy możliwość nadpisania istniejącego konta, posiadającego postępy w GWINCIE.
Ok, wiadomo kiedy będzie jakaś decyzja ?
Nie ukrywam że jestem rozczarowany jako graczy który wspiera Waszą twórczość od początku open bety z ps4.
Czekanie na możliwość nadpisania, później czekanie na przeniesienie.
Rozumiem że w tym roku w gwinta już nie zagram tak ?
Jeszcze strzeliliście nam w twarz nowym dodatkiem który możemy sobie jedynie pooglądać przez szybę. Słupi, słupkami ale strasznie przykre jest takie traktowanie. Pozdrawiam i po cichu liczę że jakoś fajnie to rozwiążecie.
 
Też poczułem strzał w policzek, 14 dni na przeniesienie konta z ps4 na pc to stanowczo zły żart. Gram od początku bety, nie raz wydałem kasę na paczki a teraz w dzień aktualizacji CDPR sugeruje oglądanie streamów przez kolejne dwa tygodnie bo grać nie mam gdzie i po co. KorpoPomysł godny pochwały. Dodatkowo po zleceniu transferu konta nie otrzymałem żadnego potwierdzenia ani numeru zgłoszenia, więc właściwie to nie wiem czy to jest w ogóle realizowane. Te zgłoszenia będą jak rozpatrywane? W kolejności zgłaszania? Bo domyślam się, że te dwa tygodnie na realizacje to dlatego że narazie CDP nie wie jak sie za to zabrac
 
Ruszyła strona umożliwiająca skopiowanie konta gracza z wersji PS4/Xbox One do wersji GOG.com. Znajdziecie ją tutaj.

UWAGA! W tej chwili wymogiem jest brak jakichkolwiek postępów w GWINCIE na koncie GOG.com, ale sprawdzamy możliwość nadpisania istniejącego konta, posiadającego postępy w GWINCIE.
Czy na nowym koncie GOG, Gwint ma być zainstalowany ale nie uruchamiany? Czy w ogóle czyste konto bez gry?
 
Liczę na rekompensatę z tytułu długiego oczekiwania..
Mogli to zrobić przed wprowadzeniem nowych kart..
 
Czyli nie da się zdobyć Platyny na Ps4 bo wyłączyliście Arenę i to już definitywnie? Zastanawiam się czego wcześniej o tym nie informowaliście - dla tego szkoda czasu na gry Online i strata pieniędzy - bo kiedyś serwery zostaną wyłączone i po ptakach i to z dnia na dzień - "Nie znacie dnia ani godziny"
 
Ruszyła strona umożliwiająca skopiowanie konta gracza z wersji PS4/Xbox One do wersji GOG.com. Znajdziecie ją tutaj.

UWAGA! W tej chwili wymogiem jest brak jakichkolwiek postępów w GWINCIE na koncie GOG.com, ale sprawdzamy możliwość nadpisania istniejącego konta, posiadającego postępy w GWINCIE.

Kiedy można liczyć na jakieś informacje o możliwości nadpisania konta z PS4 na istniejące konto GOG.COM?
Nie posiadam żadnych postępów w Gwincie, ale strona wskazuje, że je posiadam (stary laptop nie mógł nawet uruchomić gry). Nie chciałbym zakładać nowego konta, a na PS4 mam całą kolekcję kart z wszystkimi dodatkami (dodatki kupione w przedsprzedaży) i platynowe trofeum. Czekam na wiadomość.
 
"Draconifors
Moderator #257 Today at 4:11 AM
Whn-Hope said:
I have a question, how can I get my free kegs of the new extension if I transfered from ps4?
Because it takes 14 days to transfer and I cannot log in on pc until the transfer is complete but the offer is only until the 16th December. (excuse my poor English)
It takes up to 14 days, not necessarily the full two weeks. But, unfortunately you won't be able to get the keg unless the transfer finishes before the offer ends."

No super ! Naprawdę nie wiem, czym tak podpadliśmy jako gracze konsolowi że tak się nas traktuje. Założyłem specjalnie nowy adres email, nowe konto gog żeby zrobić transfer konta nie dostałem żadnego potwierdzenia co się z tym dzieje. To teraz się dowiaduję że darmowa beczka z nowego dodatku przepadanie tak jak mój pył którego nie mam na co wydać.
To wszystko wygląda jak jakaś nieprzemyślana do końca akcja. Jako gracz który regularnie wspierał waszą działalność początkowo przez zakup beczek, pyłu kończąc na "pakietach" czuję się perfidnie **** ( tu każdy może sobie wstawić odpowiednie słowo) . Niesmak raczej już pozostanie. Pozdrawiam całą społeczność.
 
Ja tez cos dorzuce tutaj na temat ruchu wobec konsol.

Jestem graczem konsolowym, ktory w gwincie jest od otwarrtej bety. Przystapilem do niej niewiele po tym jak sie otworzyla, wiec no…jest to jakis kawal czasu.

Nie wiem ile na gwinta wydalem. Rozne rzeczy kupowalem dosc regularnie. Kiedys, na poczatku zwlaszcza, beczki. Raz albo dwa pyl. Za to przy wprowadzeniu syndykatu, krwawej klatwy i przy nowych stolach nie proznowalem. Nie jestem w stanie podliczyc tego wszystkiego co do zlotowki, ale kilkaset zlotych pewnie by sie uzbieralo. Pisze o tym, bo przejde do tematu zyskow z konsol.
Magiczne 4% zyskow z konsol w gwincie przytaczane jest wszedzie. A to tak malo, a to taka lipa.
Czy aby na pewno?

Przed wprowadzeniem HC na konsole, zostawiono sobie konsolowcow na serwerach otwartej bety. Patrzylem na rankingi, ile i kogo mi wyszukiwalo itd. Z tych obserwacji wynikaloby, ze konsolowcy to jakies 7-10%* (o ile w ogole tyle) graczy w gwinta. Jesli tak faktycznie bylo w ostatnim czasie to ja bym sie zastanowil czy te 4% zyskow z konsol to zly wynik.
Zlym wynikiem moze byc to ze na konsolach jest 7-10% graczy w gwinta, ale to trzeba bylo myslec wczesniej zanim gwinta na konsole wprowadzano.

*jesli kiedykolwiek podano oficjalna liczbe graczy konsolowych w gwinta prosze o info.

CDPR zabija zatem gwinta na konsolach. Nie przez zadne zyski, ktore sa podawane jako oficjalny powod a przez chec zaoszczedzenia zmudnej roboty prowadzenia gry dla tak malej liczby graczy (na tak nierentownych platformach). Podobny trend ciecia nakladow pracy pokazano juz przy oderwaniu umiejek od danego dowodcy-nie trzeba robic nowych skorek, modeli a wystarczy nasypac z wora kolejne milion umiejek a gracz juz sobie sam cos przypisze do ulubionego dowodcy. Malo bedzie istotne czy eredin w bolach bedzie rodzic male krabopajaki czy moze jednak ‚po staremu‘ rozdawac tarcze. Zreszta o tym nakladzie pracy wprost powiedziano na strimie z Panem Slama. Jasne, rozumiem, zespol jest maly, roboty jest duzo a korporacja to korporacja.

To czego nie rozumiem to sposob w jaki wprowadzono kupcow z Ofiru.
Zadnych leakow, zandnych omowien, zapowiedzi nowej mechanik-no raptem co nieco przy roadmapie na 2020, ale to naprawde nie wygladalo na porzadna zapowiedz kilka dni przed wprowadzeniem. Przyzwyczajono nas do innego trybu wprowadzania tak miodnych dodatkow. No coz, teraz bylo inaczej-moze to nowy, tanszy model wrzucania nowosci do gry. Mnie to raczej grubo wyglada na pomylke, po ktorej trzeba bylo isc za ciosem. Bylo jak bylo, kupcy ofiru sa w grze. 😊

Jednak, na litosc boska?
Wprowadza sie taki dodatek. Cos ok 70 kart, nowe mechaniki, karty scenariusze, pelno fajnych rzeczy do kupienia u sklepa…a, ze ja tak zapytam, po co teraz?
Pozwolcie, ze pomarudze ze swojego punktu widzenia. Tak, chociaz raz tu pomarudze, pomimo szacunku i entuzjazmu dla redow i tej gry to teraz przyszedl czas na srogi OPR.
Zabito kosnole. W dniu w ktorym to zrobiono wprowadza sie tak odjechany w kosmos dodatek.

Tak, konsolowy graczu. Mowilismy Ci ze bedziesz miec 6 miesiecy na przeniesienie sie na GOGa, wiec od razu od pierwszego dnia tego okresu dorzucimy do gwinta cos, czego nie bedziesz mogl miec.

Wprowadzimy Ci tez genialny sezon dzikiego gonu, z przepieknym rewersem karty, tak abys nie mogl grac od pierwszego dnia sezonu. Spiesz sie zatem z przeniesieniem konta na GOG, abys mogl odpalic gre na kompie. Naturalnie, abys mial pol sezonu w 4 literach, czas przeniesienia gry wynosic bedzie do 14 dni. Idealnie sie sklada, zebys nie zagral w sezonie prawie wcale bo za 2 tyg bedziesz w wyjazdach na swieta a swoj czas bedziesz w wiekszosci spedzac z rodzina i znajomymi.
Drogi graczu konsolowy, ktory zapewne do grania masz konsole a nie kompa, bo po to grales w gwinta na konsoli, zeby Ci za dobrze nie bylo, to zrobilismy Ci to wszystko w chwili gdy gwint nie istnieje na androidzie. Nie z nami te numery, zeby tak latwo bylo Ci przeskoczyc z konsoli na tego twojego tableta! O nie!


Jesli moj komputer nie pusci z siebie dymu przy odpaleniu gwinta to bedzie cud, tak zazrniety jest ten sprzet. I prosze mi nie mowic o tym, ze mam leciec do sklepu po kompa tylko po to zeby zagrac w gwinta. Jakby cos to poprosze o inne zarty-najlepiej zeby byly tak suche i glupie, ze az smieszne.

Dzis posiadam 2 platformy z 4 na ktorych gwint molgby dzialac- konsola+2 urzadzenia na androidzie.
Na zadnej jednak gwinta nie ma.
Tak sobie siedze i mysle jakby ten gwint teraz redom smigal, gdyby tak wprowadzic ten ofir na gwinta obslugiwanego androidem. A jak slupeczki by podskoczyly na wykresach. Byloby co zarzadowi pokazywac. A tak bieda, nieprzemyslany ruch i zazenowanie.
Podsumowujac - stworzyliscie produkt (wyzej wymieniany dodatek), w ktorego ani nie moge grac, ani NIE MOGE GO KUPIC (mowa o zawartosci sklepa).
Bije brawo, bardzo glosno. Nie ma to jak nie zarabiac pieniedzy, ktore jednak mogloby sie miec :ok:

Przelknalbym to wszystko (tak, bo pisze ze swojej perspektywy), gdybym od razu z konsoli mogl przeskoczyc w androida.
Niestety, jako wierny gwintowi gracz czuje sie obecnie jak gowno. Ot takie male, smierdzace, nic nie znaczace.

CDPR, dziekuje.
Koniec marudzenia. Bez Odbioru 😊
 
Last edited:
@Berdel odbieram to identycznie jak Ty. W gwinta gram hobistycznie zwykle do zdobycia pierwszej korony, na więcej mi czas nie pozwala. Stąd wydane środki na grę by sprawiała jak największą przyjemność. Teraz mi to wszystko zabrano i pozostawiono bez zadnej informacji. Gdybym ja w pracy tak traktował swoich klientów zapewene był bym już osobą bezrobotną. Rozumiem że każdy rynek jest inny ale to co jest nam serwowane jest niesmacznym żartem.
 
Last edited:
Czy komuś przenieśli już konto na PC czekać 14 dni to lekka kpina bo praktycznie cały sezon będzie zmarnowany zaczynając grać w środku miesiąca
 
Top Bottom