[AKTUALIZACJA] Zmiany w ekonomii GWINTA oraz zasadach zwrotów pełnej wartości kart

+
Rozpisałem sobie proporcje wydanych skrawków na uzyskany pył i mój mały rozumek wykoncypował coś takiego:


Złota karta:

Legendarna: 1600 skrawków

Epicka: 800 skrawków

Proporcja wydanych skrawków do uzyskanego pyłu:

Legendarna: 1600/120=13,3

Epicka: 800/80=10 <---- DOBRZE

Proporcja zwrotu skrawków:

Legendarna: 1600/200=8

Epicka: 800/50=12 <---- Pomyliłeś w podsumowaniu postu skrawki z pyłem


Brązowa karta:

Rzadka: 400 skrawków

Zwykła: 200 skrawków

Proporcja wydanych skrawków do uzyskanego pyłu:

Rzadka: 400/50=8

Zwykła: 200/20=10

Proporcja zwrotu skrawków:

Rzadka: 400/20=20

Zwykła: 200/10=20


Podsumowanie:

Karta legendarna daje 120 pyłu za 1400 skrawków

Karta epicka daje 50 pyłu za 750 skrawków

Karta rzadka daje 50 pyłu za 380 skrawków

Karta zwykła daje 20 pyłu za 190 skrawków

Odpowiednie proporcje:

1400/120=11,667

750/50=15

380/50=7,6

190/20= 9,5

I tak przykładowo:

Wydając 1400 skrawków z legendy [1x (1600-200)] mamy 120 pyłu

Wydając 1500 skrawków z epickich [2x (800-50)] mamy 100 pyłu < ----- Policzyłeś skrawki zamiast pyłu, powinno być 160

Wydając 1140 skrawków z rzadkich [3x (400-20)] mamy 150 pyłu

Wydając 1140 skrawków ze zwykłych [6x (200-10)] mamy 120 pyłu


Poprawcie mnie jeśli się mylę

Poprawiam cię :
Po rozwinięciu cytatu zobaczysz, gdzie zrobiłeś błąd:

Wydając 1400 skrawków z legendy [1x (1600-200)] mamy 120 pyłu

Wydając 1500 skrawków z epickich [2x (800-50)] mamy 160 pyłu

Wydając 1520 skrawków z rzadkich [4x (400-20)] mamy 200 pyłu <--- najbardziej opłacalne, na 152,00 skrawków mamy 20 000 pyłu, watość 400zł po zakupie maksymalnej oferty pyłu.

Wydając 1520 skrawków ze zwykłych [8x (200-10)] mamy 160 pyłu
 
Last edited:
Dzięki @MaRIB1 za czas poświęcony na sprawdzenie. Na szczęście błąd nie okazał się negatywny w skutkach i jeśli ktoś przy transmutacji zasugerował się tym wpisem wybrał i tak najlepszą opcje.
 
Dzięki @MaRIB1 za czas poświęcony na sprawdzenie. Na szczęście błąd nie okazał się negatywny w skutkach i jeśli ktoś przy transmutacji zasugerował się tym wpisem wybrał i tak najlepszą opcje.
Jeszcze mam 260k skrawków do zmielenia i 120 beczek do otwarcia =] 18k pyłu mam :p
 
wszyscy przerabiają skrawki na pył? ;d posiadam 700k i jakoś nie mam parcia na to, ktoś ma podobnie ;p?

Ja :) Wolę trafiać promki w beczkach. Przynajmniej jakąś radość jest z ich otwierania i chęć do zdobywania rudy na kolejne. Gdybym od razu stworzył całą kolekcję kart premium (a mógłbym) to zapewne już bym dawno w Gwinta przestał grać.
 
wszyscy przerabiają skrawki na pył? ;d posiadam 700k i jakoś nie mam parcia na to, ktoś ma podobnie ;p?
ja również nie czuje takiej potrzeby , z reszta mam wystarczająco duzo samego pyłu na zrobienie kart , dodatkowo mam 215 beczek do otwarcia .
 
ja również nie czuje takiej potrzeby , z reszta mam wystarczająco duzo samego pyłu na zrobienie kart , dodatkowo mam 215 beczek do otwarcia .

Myślę, że osoby, które gromadzą pył robią to z myślą o kolejnych dodatkach i zakładają, że będą miały one swoje własne, nowe beczki.

PS. Szkoda, że informacja pojawiła się "tuż przed dniami wolnymi" więc pewnie nie będzie żadnych odpowiedzi na pytania o doprecyzowanie zmian przed tą aktualizacją... :/
 
Dam wam szybką kombinacje :p
  • Enter, Enter, tworzymy, 2x
  • LPM niszczenie, enter, 2x
  • Enter, Enter, tworzymy, 2x
  • LPM niszczenie, enter, 2x
  • Enter, Enter, tworzymy, 2x
  • LPM niszczenie, enter, 2x
Bardzo szybko idzie i sprawnie :p 100k skrawków zajmuje 30 min.
 
Last edited:
Ja sobie stworzyłem przed tą zmianą wszystkie złote Premium, brakujących brązów mi się nie chciało, w końcu wpadną z beczek.

Ciekawe czy będzie można transmutowac karty czy tylko tworzyć za pył.
 

Lexor

Forum veteran
Dokładna godzina, kiedy zmiany wejdą w życie zostanie podana w aktualizacji do tego newsa oraz w kanałach społecznościowych GWINTA bliżej 2 stycznia.

Jest 1 stycznia (już chyba bliżej do 2 stycznia nie można), a żadnej "aktualizacji newsa" do tej pory nie ma.
Podobnie jest w przypadku pytań graczy o tą zmianę: wiele z nich do dziś nie doczekało się odpowiedzi.

Dla nowych graczy powyższe zmiany to dość poważna sprawa a CDPR sobie ją bagatelizuje.
Pewnie "aktualizacja" pojawi się "na 5 minut przed"... ręce opadają.

EDIT: Zaraportowałem pierwszy post w tym wątku, poniżej treść wysłanego przeze mnie raportu:

Mimo obietnicy przedstawienia dokładniejszych danych "bliżej 2 stycznia" do tej pory ich nie ma, a wiele istotnych pytań graczy (w wątku pytań do twórców gry i na forum) pozostaje bez odpowiedzi "na dzień przed" zapowiadaną zmianą.

Czy niepoważne traktowanie graczy weszło CDPR w nawyk?

Święta / dni wolne nie są tu dla mnie żadnym wytłumaczeniem, bo to nie jest wina graczy że zmiany zostały ogłoszone "tuż przed sezonem urlopowym" i wchodzą w życie "tuż po". Skoro CDPR decyduje się na ogłaszanie ich w takim terminie to powinien równocześnie być przygotowany na odpowiednie wsparcie obsługi swoich klientów.
 
Last edited:
Jutro będą zmiany cytuję: "Wszystkie wymienione powyżej zmiany wejdą w życie 2 stycznia 2019 roku." Pewnie około 10 rano i od razu będzie zakończenie sezonu, bo minął już miesiąc, a to że nie powiedzieli dokładniej godziny, to już małostkowe jest.
 
jest Nowy Rok pewnie niektórzy jeszcze się kurują po sylwestrze ;)
CDPR chyba już boi się żelaznych terminów stąd zmiękczające określenia typu "bliżej", dalej, nalej...
 

Lexor

Forum veteran
Jutro będą zmiany cytuję: "Wszystkie wymienione powyżej zmiany wejdą w życie 2 stycznia 2019 roku." Pewnie około 10 rano i od razu będzie zakończenie sezonu, bo minął już miesiąc, a to że nie powiedzieli dokładniej godziny, to już małostkowe jest.

.. i nie odpowiedzieli na sporą część pytań dotyczących tej, jakby nie było, dość poważnej zmiany.

Owszem dla starych graczy, takich ja Ty, to w zasadzie wszystko jest / było jasne.

Dla nowych graczy, takich jak ja, gdzie liczy się każdy pojedynczy surowiec, ciężko cokolwiek sobie dokładniej zaplanować skoro zamiast konkretnych danych są ogólniki.

EDIT: Jeszcze jedno - zakończenie sezonu ma być trzeciego stycznia. Tak było napisane.

https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/rozpoczal-sie-sezon-dzikiego-gonu.10992514/

Sezon Dzikiego Gonu zakończy się w południe 3 stycznia.

Jak ktoś coś tu zmieni to się naprawdę wkurzę, bo teraz mam ostatni stopień 8 rangi i chcę jutro (2 stycznia) wbić 7.
 
Last edited:
Aktualizacja styczniowa:

  • W styczniu dodani zostaną nowi dowódcy, którzy będą postaciami z Wojny Krwi (m.in. Meve, Eldain, Gernichora)
  • System prowizji doczeka się korekt
  • Zmiana systemu wymian i dowódców – dowódcy będą balansowani pod względem puli kosztu werbunku zamiast ilości mulliganów (standardowe mulligany mają powrócić, nie wiadomo dokładnie w jakich ilościach)
  • Zostanie zmniejszona liczba dobieranych kart między rundami, nie wiadomo konkretnie w jakich ilościach, możliwe że 2 w R2 i 1 w R3 jak dawniej, albo na odwrót, bądź w proporcji 2/2
  • Twórcy umożliwią nam swobodniejsze drypassowanie w R1 – nadmiarowe karty, które dobieramy zamienią się w mulligany
no i ekonomia :p.

Po prostu nigdy nie dają listy zmian przed patchem, dadzą z patchem, a wpadki Pani Alicji są częste =]. Jak wrzucenie złych ramek na następny sezon, a nie ten co się zaczął. Albo to już cdproject pokazanie HC po targach E3, a w końcu pokazali 3 miesiące później :D. Tutaj trzeba mieć zimną krew, albo jak ma być aktualizacja, to zawsze trzeba liczyć na koniec miesiąca =]. Nawet bym się nie zdziwił jakby nawet 3 lutego ta aktualizacja większa się pojawiła przy nowy sezonie. Chociaż w sumie już pokazane było drzewko nowych liderów.

Następnie w marcu będzie duży dodatek ponad 100 kart. Co 2 miesiące będą większe patche rozbudowujące grę, a miesięczne raczej balansowanie gry.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
no i ekonomia

Fajnie, że to co najbardziej interesuje nowych graczy (czyli mnie) zamknąłeś w trzech słowach.

To tylko pokazuje jak Ciebie (starego gracza) to interesuje.

Po prostu nigdy nie dają listy zmian przed patchem

Czy ja gdzieś pisałem, że chcę np. listy zmian kart? To przecież samo przez siebie się rozumie, że tego nie będzie.

PS. Wkurzyłem się już teraz. Patrząc na to co się dzieje wolałem ostatecznie nie zaufać CDPR i spędziłem cały dzisiejszy wieczór na dograniu tej 7 rangi. CDPR jest mi winien przygotowanie ciepłej kolacji, którą to poświęciłem zadowalając się "byle czym", bo nikt nie raczy poprawnie informować, przez co panuje informacyjny chaos dotyczący "ostatecznych terminów"... ech.
 
zapowiedz ze stream'a:

Zmiany w komunikacji – będzie więcej ogłoszeń i informacji o zmianach (bądź pomysłach na zmiany) nadchodzących do gry, które będą przedstawiane przed wprowadzeniem. Deweloperzy nie zamierzają jednak robić otwartych PTRów, a skupić się na zamkniętych przy testowaniu nowych dodatków z kartami

=]
Z terminami u nich jest ciężko, kiepska logistyka u nich w firmie.
 
Top Bottom