Aktualizcja 1.08 - Lista zmian

+
Poczekamy i zobaczymy już w grze teraz nie ma co gdybać, jak nie bedzie działać w 1.08 no to w 1.09 itd. xD
 
3. W rzemiośle zdecydowanie brakuje filtru, który by segregował przedmioty od wymaganego poziomu. W tej chwili jest tam bałagan i potrzeba przejrzeć wszystkie schematy, aby znaleźć ten "najlepszy" .

Filtr jak fitr, ale tam jak i w alchemii zakładki powinny być domyślnie zwinięte, a nie tak jak teraz rozwinięte. Nie musze chyba tłumaczyć, jak bardzo ułatwiłoby to korzystanie z tych funkcji :)
 

topiq

Forum veteran
A co z naprawą zadania Bestia z Oxenfurckiej puszczy? Po rozmowie ze zleceniodawcą nie pokazuje się miejsce, gdzie trzeba szukać śladów, w zadaniu nadal widnieje komunikat by z nim porozmawiać, czego nie da się już zrobić.
 
Mam nadzieję, że będzie wprowadzona możliwość opuszczenia trybu walki, żeby Geralt mógł skakać. I nie dochodziło do takich sytuacji jak ta:

---------- Zaktualizowano 13:55 ----------

- Często nie działa przyśpieszenie łodzi, trzymam SHIFT i nie przyśpiesza
- Nie da się porównać przez naciśniecie SHIFT trofeum i przedmiotów dla konia
- Przydało by się także sortowanie zadań i schematów rzemiosła według poziomów
- Gdy samemu się poukłada przedmioty w ekwipunku to i tak coś sprawia, że się wszystko resetuje
 
Last edited:
Wg. mnie przydała by się dodatkowa misja na kota, tak jak w Białym sadzie na jaskółkę. Współczuje tym którzy muszą
zwiedzać elfie ruiny z Keirą

bez kota. :surprise:
 
Wg. mnie przydała by się dodatkowa misja na kota, tak jak w Białym sadzie na jaskółkę. Współczuje tym którzy muszą
zwiedzać elfie ruiny z Keirą

bez kota. :surprise:

Tutaj jest mowa o uproszczeniu. Wystarczy dobrze poszukać wcześniej, przed wspomnianym zadaniem.

Ten patch ma przede wszystkim naprawić problemy, a nie dodawać nowe funkcje. Na to przyjdzie jeszcze czas.
 
Mam nadzieje, że patch poprawi glitch/bug ze znikającym efektem toksyczności na twarzy Geralta podczas gdy wyczerpie się/ktoś rozwali nam tarczę Quen.
 
Z tego co wiem problem występuje jeśli gra się poniżej 60 FPS-ów.

Hm... tylko to nieco głupie.

Bo jak ma się to do możliwości zablokowania liczby klatek na 30 (i tym samym lekkim zmniejszeniu prawdopodobieństwa wywalenia do pulpitu) i tej samej ilości klatek na konsolach (oraz prerenderowanych przerywnikach, które czasem - jakimś cudem - mają mniejszą ilość klatek)?
 
Przydałoby się zoptymalizować lokacje takie jak bagna na ziemi niczyjej i niektóre miasta większe jak novigrad, Nawet na mocnym dość komputerze wyposażonym w 4670k i R9 290 16GB ram i SSD BX100 spadki fps na bagnach pojawiają się praktycznie niezależnie od detali, jest tam coś nie tak podejrzewam że ta woda tylko że zejście z wodą na medium to ucina też fizykę wody i tak troche głupio na karcie z zalecanych gre do mediuma kastrować żeby mieć 60 fps, przy czym cała reszta gry wydaje się trzymać 60 fps, do tego te denerwujące stutteringi po wczytaniu gry, nawet na dość żwawym dysku SSD zaraz po loadingu gra lubi szarpać i doczytywać jeszcze przez około 30 sekund.
 
Last edited:
Wystarczy dobrze poszukać wcześniej, przed wspomnianym zadaniem.

Da się to zrobić jedynie przed wyjściem z białego sadu, w zasadzie kupić tą esenscje wody (chyba esecje). Nie chodzi mi o uproszczenie, a jedynie chociaż dodanie zlecenia na jakiegoś potwora (hmm babę wodną? ) gdzieś w okolicach obozu czarnych bo tam takie bagna. Zerowałem ostatnio Biały sad i za wuja sam nie zdobędziesz tego przedmiotu, jedynie u handlarza, a wałek bo cały hajs poszedł na jedzonko i temerski rynsztunek (ostatni poziom przy błędach daje w kość :) )
 
Ja mam innego rodzaju problem - związany z walką. Wcześniej, przed łatką 1.07, unik robiło się poprzez równoczesne wciśnięcie alta i kierunku, teraz aby wykonać unik należy najpierw wcisnąć przycisk kierunku, a później "dołączyć" do niego alt (równocześne naciśnięcie powoduje unik w tył - bez względu na to, który przycisk kierunku naciskam). Zdziwiło mnie to, nie mam pojęcia co może być powodem. Fajnie jakby naprawiono to w łatce 1.08, o ile to wina łatki (ale jak nie łatka, to co?).
 
Hm... tylko to nieco głupie.

Bo jak ma się to do możliwości zablokowania liczby klatek na 30 (i tym samym lekkim zmniejszeniu prawdopodobieństwa wywalenia do pulpitu) i tej samej ilości klatek na konsolach (oraz prerenderowanych przerywnikach, które czasem - jakimś cudem - mają mniejszą ilość klatek)?

Może nie chodzi o samą ilość FPS-ów a o któreś z ustawień. Gdy pierwszy raz przechodziłem Wiedźmina grałem na ustawieniach średnich, tak aby mieć stabilne 60 fps i nie zauważyłem żadnych przycięć w tej scenie. Gdy zacząłem przechodzić grę kolejny raz, tym razem z ustawieniami Ultra i stabilnymi 30 fps to przycięcia się pojawiły. Stąd mój wniosek, być może nie do końca poprawny. Może po prostu któryś z nowszych patchy za to odpowiada.
 
Ale takich podstawowych błędów gry od wersji 1.0 to oczywiście nie naprawią bo po co.
Takich jak na przykład to, że jak na zewnątrz pada to w podziemiach i niektórych budynkach oczywiście też se pada, no i wiatr, tutaj to wszędzie w pomieszczeniach wieje w wiedźmina czuprynę a innych pomija...
 
Wcześniej, przed łatką 1.07, unik robiło się poprzez równoczesne wciśnięcie alta i kierunku, teraz aby wykonać unik należy najpierw wcisnąć przycisk kierunku, a później "dołączyć" do niego alt
Unik można również wykonać przyciskając dwukrotnie klawisz kierunkowy. Jest to dużo prostsze.
 
Ja bym chciał by w jakimś łatce zrobili noc ciemniejszą. Biegam po lesie o 1 w nocy i wszystko doskonale widać, nawet jak pada deszcze.
Gamę mam nastawioną na najniższą/ciemniejszą i mimo to jest za jasno jak na środek nocyView attachment 20747
 

Attachments

  • Zajasna noc.jpg
    Zajasna noc.jpg
    367.7 KB · Views: 46
Last edited:
Ja bym chciał by w jakimś łatce zrobili noc ciemniejszą. Biegam po lesie o 1 w nocy i wszystko doskonale widać, nawet jak pada deszcze.
Gamę mam nastawioną na najniższą/ciemniejszą i mimo to jest za jasno jak na środek nocy

Moim zdaniem ma to związek z Geraltem, który jako że jest wiedźminem widzi w ciemności, dlatego w nocy nie jest całkowicie ciemno.
 
Ja bym chciał by w jakimś łatce zrobili noc ciemniejszą. Biegam po lesie o 1 w nocy i wszystko doskonale widać, nawet jak pada deszcze.
Gamę mam nastawioną na najniższą/ciemniejszą i mimo to jest za jasno jak na środek nocyView attachment 20747
wydaje mi się że to dlatego że Wiedźminy mają kocie oczy możesz wypróbować overlay dark nights mod dość mocno pociemni noce
 
Ja bym jeszcze dodał respawn tego wiecznie zbugowanego konia w odległości nie większej niż 2m od Geralta.. Może wtedy nie respił by się wiecznie na drzewach, w ogródkach, na dachach budynków itp tylko tam gdzie stoi Geralt. Co do konia, usunął bym też opcję gdy koń skręca sam gdzie mu się podoba.. Mimo skręcania myszki w danym kierunku koń nie wiedzieć czemu sam decyduje gdzie chce jechać.
Opcjonalnie dodałbym ze 2-3 nowe sloty na umiejętności, ale tylko te żółte. Skoro i tak nie ma do nich mutagenów szkoda że zajmują one miejsce innych umiejętności pod które można dodać mutageny. Odczucia te ma więcej osób, nie tylko ja, że te żółte umiejętności mogły by być osobno.
Aha i jeszcze jedno, nie wiem czy każdy tak ma czy tylko ja, ale co jakiś czas gdy otworzę zakładkę alchemia wyskakują powiadomienia o przypinaniu składników. Mimo przeczytania tego kilka razy i zamknięcia komunikatów po jakimś czasie znowu wyskakują.
Jeszcze fajnie by było jakby w końcu naprawili system walk na pięści.. Tylko się człowiek denerwuje próbując walczyć. Nie dość że ledwo się walka zaczyna a nasz przeciwnik już nas atakuje i są małe szanse na unik, to drugą sprawą są mega długie ramiona przeciwników którzy trafiają nas z kilku metrów mimo kilku uników..
 
W 1.09 fajnie by było jakby naprawili takie rzeczy jak:
1. nawiedzone miejsce w velen tam gdzie po użyciu kaganka jest koleś z kilofem ale nic nie można zrobic (podobno w ciele obok jest liścik ale ja tam nie mam interakcji)
2. Koło novigrdu mam babke z wykrzyknikiem (wydarzenie) ale nie da się z nią gadać.
3. Skakanie w trakcie walki, napewno każdy się borykał z tym że nie można ani skoczyć ani przerwać walki żeby skoczyć. Raz mi sie zdażyło że syrena zacieła się i ja będąc cały czas w trybie walki nie mogłem ani jej zabić ani odejść bo było to niewykonalne bez skoku.
4. Odbicie się światła księżyca na wodzie podczas gdy ten schowany jest za chmurami kiepsko wygląda.
5. Wiatr w pomieszczeniach
6. Nie zwróciłem uwagi czy to nagminne czy jednorazowe - wchodze do karczmy w trakcie deszczu - w srodku wszyscy mokrzy.

Co do piosenki Priscilli słyszałem że to problem polskiej wersji a nie klatek, aczkolwiek nie jest to info potwierdzone.
 
Last edited:
Top Bottom