Aktualizcja 1.08 - Lista zmian

+
Cutscenki w zadaniu Panie Lasu, podczas gdy baba nam daje sztylet, następuje czarny ekran, tak jak w zaprezentowanym demie oraz podczas pokazywania sołtysowi to samo. Na cholerę to ?
 
Mam nadzieję, że przed wydaniem kolejnego patcha Redzi czytają o zgłaszanych przez nas błędach. Jest ich sporo w tym temacie oraz http://forums.cdprojektred.com/threads/37839-PC-Patch-1-1-b%C5%82%C4%99dy-w-grze-propozycje-zmian-sugestie/page37.

@Marcin Momot Powiedz nam, czy to czytacie. Z pewnością doda to energii wszystkim tym, którzy poszukują i zgłaszają kolejne bugi.

Oczywiście, że czytamy. Kolejny patch, który zostanie wydany przed Sercami z Kamienia będzie dość spory i usprawni wiele elementów, o których mówicie na forum.
 
Oczywiście, że czytamy. Kolejny patch, który zostanie wydany przed Sercami z Kamienia będzie dość spory i usprawni wiele elementów, o których mówicie na forum.
Czyli wszyscy użytkownicy, którzy przypadkiem mają chwilę czasu wolnego, mogą siadać przed grą z notesami i wytykać Wam wszystkie złe przecinki, krzywo gnące się na wietrze drzewa, prześwitującą przez kamienie trawę i inne rzeczy, o które się czepiamy?
Gwiazdka przyszła we wrześniu! <3
 
Czyli wszyscy użytkownicy, którzy przypadkiem mają chwilę czasu wolnego, mogą siadać przed grą z notesami i wytykać Wam wszystkie złe przecinki, krzywo gnące się na wietrze drzewa, prześwitującą przez kamienie trawę i inne rzeczy, o które się czepiamy?
Gwiazdka przyszła we wrześniu! <3

Można wytykać wszystko. Natomiast pamiętajmy, że odbiór gry i jej elementów również jest mocno subiektywny. Nie wszystkie zgłaszane rzeczy zostaną zaadresowane. Wiadomo, że bugi, które podsyłacie mają priorytet bo psują zabawę z grą, ale to, że komuś np. nie podoba się kolor wiadra znajdzie się na liście rzeczy do poprawy już trochę niżej. ;)
 
@Marcin Momot
Kolory wiader są doskonałe. Korekta tekstów trochę mniej. ^^' Chociaż prawda jest taka, że źle wstawione przecinki i brakujące spacje przeszkadzają jakiemuś promilowi graczy pewnie. Za to Ciri, która ma czas, żeby podczas bitwy o Kaer Morhen się przebrać i zmartwychwstający NPC przy queście to jakby tak trochę gorzej. Co nie znaczy, że Was nie kochamy wielką (platoniczną!) miłością. ;)
 
To prosiłbym o zapisanie wysoko na liście zmian to, ażeby w menu receptur alchemicznych oraz w rzemiośle, wszystkie przepisy i zakładki były domyślnie zwinięte. Bo jak się tam wchodzi aby szybko coś wykonać to można dostać oczopląs jak wszystko jest porozwijane
 
Oczywiście, że czytamy. Kolejny patch, który zostanie wydany przed Sercami z Kamienia będzie dość spory i usprawni wiele elementów, o których mówicie na forum.

Znaczy się że będzie taka możliwość że przed DLC zostaną naprawione zadania poboczne typu "Statuetka Żołnierza"? Bo bez tego zadania to ja nie gram w waszą grę :) a żeby trzeci raz przechodzić wieśka 3 to dla mnie za dużo i wielka irytacja bo drugi raz przechodzę Wieśka 3 jestem blisko końca i chcę zadanie poboczne dokończyć...a tu lipka :)
 
Mi zadanie ze statuetką żołnierza automatycznie ukonczyło się po patchu 1.08 mimo, że Triss nie dokonała dekompresji artefaktowej.
Za to zadanie "Wierny przyjaciel" z zakonczonego wskoczylo na do wykonania.. Niestety po zakończeniu gry, niewiele można już z nim zdziałać, wiec będzie tak wisieć..
 
Nie wiem jak u innych, ale u mnie po patchu 1,8 znacznie poprawiła się wydajność, wcześniej na średnio wysokich miałem spadki poniżej 30 fps, a teraz mogę cieszyć się płynną rozgrywką na wysokich i z teksturami na uber, wspaniała robota Cdp Red :clap:
Mój sprzęt to Hd 7950, i5 4690k 3,8ghz,8gb ram.
 
Chciałem zgłosić dwa bugi mimo zakończenia questu racja stanu i przeniesienia go do zakończonych podczas questu głównego na cienkim lodzie, kiedy mówimy Avallac'howi, że wszystko jest gotowe odpala się cutscenka i wtedy pojawia się zadanie zakończone niepowodzeniem racja stanu i jak widać na screenie wędruje ono do nieukończonych jest to zadanie poboczne, ale wpływa ono na zakończenie gry w kwestii, kto wygra wojnę i mimo że ten bug nie spowodował przynajmniej u mnie, że zakończenie nie zgadzało się z wyborami, bo było takie jak powinno być jak się zrobiło tego questa i zabiło Radowida i Djikstre, czyli Emhyr wygrał to mimo wszystko powinno być to naprawione w patch 1.09 Kiedy przechodziłem pierwszy raz gre rozpoczynając ją na 1.02 a kończąc na 1.05 nic takiego się nie działo temat z tym questem był wiele razy poruszany na forum i ustalono, że bug ten pojawił się w patchu 1.07 oczywiście teraz posiadam najnowszy patch, czyli 1.08.4 ale bug jak widać dalej występuje poza tym quest statuetka żołnierza nie jest mozliwy do skończenia, kiedy pokazuje się triss statuetkę przenosimy się do jakiegoś innego pomieszczenia i Triss mówi bierzmy się do roboty i na tym zadanie staje nie pomaga medytacja wczytywanie save od nowa oraz ponowne uruchamianie gry zadanie ze statuetką uruchamia się po bitwie w Kaer Morhen.
 
Znaczy się że będzie taka możliwość że przed DLC zostaną naprawione zadania poboczne typu "Statuetka Żołnierza"? Bo bez tego zadania to ja nie gram w waszą grę :) a żeby trzeci raz przechodzić wieśka 3 to dla mnie za dużo i wielka irytacja bo drugi raz przechodzę Wieśka 3 jestem blisko końca i chcę zadanie poboczne dokończyć...a tu lipka :)

Naprawione zostanie sporo błędów. Jak będzie gotowa lista zmian, na pewno ją udostępnimy. :)
 
Naprawione zostanie sporo błędów. Jak będzie gotowa lista zmian, na pewno ją udostępnimy. :)

Cóż to czekam z cierpliwością ponieważ zadanie "Statuetka Żołnierza" przestało działać po łatce 1.07 gdzie wtedy zaczynałem rozgrywkę drugi raz a za pierwszym razem to przeszedłem na wersji 1.06 i wszystko wtedy było okej

Trzymam kciuki żebyście naprawili to zadanie bo jak tego się wam nie uda to kolejny wylew komentarzy na temat bugu co się powtarza od wersji 1.07 :)
 
w wersji 1.08 pojawił się błąd, że w niektórych katakumbach/jaskiniach błędnie jest mapa wyświetlana jakbyśmy nie byli w jaskini oraz przełącza geralta w tryb chodzenia i nie da rady z tym nic zrobić.

Również dziwny błąd kamery w niektórych miejscach, tak przybliża się do geralta, że widzę jedynie jego głowę nic więcej.
 
A u mnie na liście zadań (poszukiwania) pozostało na koniec gry niestety jedno "Z deszczu pod rynnę". Bug polegał na tym że nawet po wyjęciu przedmiotów ze skrzyni (w stogu siana) ona dalej pozostaje podświetlona jako cel zadania a zadanie się nie kończy mimo iż skrzynia jest pusta. Jakieś info czy najbliższy patch to poprawi?
 
Naprawiono problem, który powodował, że gracze nie mogli porównywać swoich przedmiotów z tymi oferowanymi przez kupca.
Na patchu 1.11 nie mogę się doszukać takiej funkcjonalności, mogę tylko porównywać elementy ekwipunku już posiadane z tymi w slotach(z przytrzymaniem shift-a), natomiast oferowanych przez sprzedawcę nie jestem w stanie inaczej niż poprzez spisanie na kartce statsów z inventory…
 
Top Bottom