Algorytm ostrzegający przed niekorzystnym zagranem

+
Mam propozycję aby wprowadzić do gry algorytm który ostrzegałby przed zagraniem karty w sytuacji, kiedy zagranie to
będzie nieuchronnie prowadzić do straty karty w pierwszej rundzie, podobnie jak ostrzega przed położeniem karty w złym rzędzie. Nierzadko - zwlaszcza przy aktywnych wielu krwawieniach i witalnosciach oraz aktywnych silnikach czy zemstach kart, jest naprawdę ciężko w regulaminowym czasie przeliczyć czy jeśli rzucimy kartę x w tej turze a przeciwnik spasuje, to czy będziemy w stanie w kolejnej turze jedną kartą wyjść na prowadzenie. Nie raz nie dwa zdarzyło mi się, że zaczynałem druga rundę mając dwie karty mniej bo np nie policzyłem jednego punktu który wskutek utraty pancerza dostaje na koniec tury opancerzony drakkar skellige. Dlatego taki algorytm by po prostu informował, że matematyczne grając ta kartę w kolejnej nie nadrobimy strat i czy chcemy to na pewno zrobić
 
Chwila, chcesz, żeby algorytm mówił ci czy warto zagrać daną kartę, bo nie chce ci się liczyć? Naprawdę, podoba mi się, że tak aktywny jesteś na tym forum, ale teraz to taką głupotę zasadziłeś, że aż kierowca autobusu nie chciał zaklaskać. NAPRAWDĘ? Rozumiem, że nowi gracze mogą mieć problem, bo nie bedą wiedzieć jak działają akcje na koniec tury, czy inne pomniejsze akcje, ale na tym polega nauka grania i gry. W internecie jest mnóstwo poradników dla początkujących, jest oficjalny discord, serio, trzeba być naprawdę utra full HD leniwym żeby jeszcze gra miała ci pomagać w liczeniu. Wolę żeby Redzi zajęli się ważniejszymi sprawami, niż takim, przepraszam za wyrażenie, badziewiem.
 
Chwila, chcesz, żeby algorytm mówił ci czy warto zagrać daną kartę, bo nie chce ci się liczyć? Naprawdę, podoba mi się, że tak aktywny jesteś na tym forum, ale teraz to taką głupotę zasadziłeś, że aż kierowca autobusu nie chciał zaklaskać. NAPRAWDĘ? Rozumiem, że nowi gracze mogą mieć problem, bo nie bedą wiedzieć jak działają akcje na koniec tury, czy inne pomniejsze akcje, ale na tym polega nauka grania i gry. W internecie jest mnóstwo poradników dla początkujących, jest oficjalny discord, serio, trzeba być naprawdę utra full HD leniwym żeby jeszcze gra miała ci pomagać w liczeniu. Wolę żeby Redzi zajęli się ważniejszymi sprawami, niż takim, przepraszam za wyrażenie, badziewiem.

Algorytm miałby mi dawać alert że dane zagranie w pierwszej turze jest zagraniem ujemnym w sytuacji pasa przeciwnika, tak jak daje alert że rzucasz np kartę w zły rząd choć jest wyraźnie napisane w opisie karty w którym rzędzie działa. Nie zdarzyło Ci się nigdy wyrzucić karty w pierwszej rundzie po czym przeciwnik spasował i mimowolnie tracieś dwie karty żeby to nadrobić bo nie policzyłes tego że np krwawienie zadziała dwa razy jeszcze na koniec tury i po pasie?
Takie udogodnienie jest po prostu pewna zmianą user-friendly, podobnie jak powinna być możliwość wycofania się z przypadkowego klikniicia na umiejętność dowódcy. Na możliwość anulowania zagrania karty już rzucone długo trzeba było czekać, a teraz jest. I mam nadzieje ze podobnie kolejne tego typu udogodnienia będą się pojawiać, jak właśnie ten zaproponowany przeze mnie alert
Post automatically merged:

pomysł byłby ciekawy, ale nie 15 października a 1 kwietnia.

Z tego typu argumentacją ciężko dyskutować więc pozwolę sobie pozostawić ten komentarz bez dalszego biegu
 
Last edited:
No ale na tym polega granie, popełnić jak najmniej błędów. A nie, że dostajesz pomoc z "zewnątrz".
 
No ale na tym polega granie, popełnić jak najmniej błędów. A nie, że dostajesz pomoc z "zewnątrz".

Nie, granie polega na kreatywnym doborze kart, oraz na pomyslowej i zaskakujacej rozgrywce, znajomości mety i przewidzenia ruchów przeciwnika - nie powinno się przegywać przez głupi missclick czy niedoliczenie jakiegoś punktu z krwawienia czy witalności , na liczenie czego zresztą czas jest bardzo limitowany. W ogóle idąc dalej tym tropem uważam, że gdyby system po prostu pokazywał nam symulacje punktów na koniec tury po zagraniu konkretnej karty to by tylko ułatwiło kreatywne granie i myślenie nad zagraniem, a nie zmuszało do liczenia niekiedy naprawdę dosłownie dziesiątek wartości w głowie które komputer może policzyć w ilości pewnie setek tysięcy na sekundę
 
Gwint to gra, która od początku polegała na tym, by szybko oceniać sytuacje, reagować na sytuacje na stole i często po prostu liczyć. Ba... karcianki na tym polegają. Zatem jeśli chcesz takich zmian, to może jednak nie jest to gatunek dla Ciebie? Zupełnie normalne. Ja na ten przykład nie lubię takich typowych strzelanek, ale nie próbuję nikogo przekonać, że powinni wprowadzić specjalnie dla mnie aimbota i wallhacka, bo inaczej nic mi nie wychodzi.
 
Last edited by a moderator:
Gwint to gra, która od początku polegała na tym, by szybko oceniać sytuacje, reagować na sytuacje na stole i często po prostu liczyć. Ba... karcianki na tym polegają. Zatem jeśli chcesz takich zmian, to może jednak nie jest to gatunek dla Ciebie? Zupełnie normalne. Ja na ten przykład nie lubię takich typowych strzelanek, ale nie próbuję nikogo przekonać, że powinni wprowadzić specjalnie dla mnie aimbota i wallhacka, bo inaczej nic mi nie wychodzi.


Ja uważam że gra powinna wciąż zmieniać się na lepsze i poddaje pomysły w jaki sposób mogłaby- a to że Ty wolisz żeby stała w miejscu to już twoja sprawa.
W tym sezonie mam na pro-ranku w chwili obecnej ponad 100 wygranych i 80 przegranych więc myślę nie jest to zły balans i jakoś nie idzie mi to liczenie najgorzej- co nie znienia faktu ze widzę co można zmienić na lepsze i o tym piszę.
 
Last edited by a moderator:
Ale to nie jest zmiana na lepsze... To co, teraz taki algorytm, a za pół roku algorytm, który nam zaznacza, co powinniśmy zagrać w danej chwili? Albo lepiej. Niech gra za nas już. W końcu za dużo tego liczenia, kombinowania, myślenia, co zagrać. Chcesz gry, która ogłupia... no to zmień grę, a nie zmieniaj inną grę na taką, która nie wymaga nic od gracza.
 
Grać to mamy my, a nie gra za nas. Jeśli gra ma grać za nas to równie dobrze moglibyśmy oglądać film czy czytać książkę. Gra to zupełnie inny rodzaj rozrywki, interaktywny, wszelkie "wspomagacze" uważam za "czitowanie".

Wprowadzenie ostrzeżenia o złym rzędzie było ruchem w złym kierunku. To tak jakby potraktować wszystkich graczy jak analfabetów, którzy sami sobie nie radzą z czytaniem opisów kart.
 
Grać to mamy my, a nie gra za nas. Jeśli gra ma grać za nas to równie dobrze moglibyśmy oglądać film czy czytać książkę. Gra to zupełnie inny rodzaj rozrywki, interaktywny, wszelkie "wspomagacze" uważam za "czitowanie".

A dla mnie np alert o złym rzędzie karty to bardzo dobra zmiana, podobnie jak możliwość cofnięcia zagrane karty do ręki. Dla Ciebie traktowanie graczy jak analfabetow, a dla mnie po prostu normalne pomocne user-friendly których wciąż w Gwincie jest mało
Wprowadzenie ostrzeżenia o złym rzędzie było ruchem w złym kierunku. To tak jakby potraktować wszystkich graczy jak analfabetów, którzy sami sobie nie radzą z czytaniem opisów kart.
Post automatically merged:

A dla mnie np alert o złym rzędzie karty to bardzo dobra zmiana, podobnie jak możliwość cofnięcia zagrane karty do ręki. Dla Ciebie traktowanie graczy jak analfabetow, a dla mnie po prostu normalne pomocne user-friendly których wciąż w Gwincie jest mało
 
Zamiast wprowadzać kolejne "wspomagacze" to niech lepiej CDPR w pierwszej kolejności zajmie się szybszym naprawianiem błędów w swoim produkcie, których na dzień dzisiejszy jest dość spora ilość (poczynając od funkcjonalności kart, a kończąc na interfejsie) - takim stanem rzeczy na pewno nowych graczy nie przyciągną, a starsi własnie przez takie rzeczy odchodzą.
 
Akurat wprowadzenie alertu co do zagrania karty w złym rzędzie jest moim zdaniem wykonane na zaś, za chwilkę pojawią się wersje mobilne i na tablety, gdzie będzie dużo łatwiej, nie z niewiedzy a z braku kontrolera w postaci myszki czy pada, popełnić głupi błąd, który wprowadzałby graczy we frustrację i to rozwiazanie jest jak najbardziej OK. Jeśli chodzi o zaproponowany pomysł wyżej, to jest moim zdaniem również, całkowicie nietrafny, bo to tak jakby np. w szachach, ktoś Ci podpowiedział, że jak postawisz konia na H7 to narazisz się na szach w następnej rundzie. Natomiast alert o złym rzędzie to trochę tak, jakbyś zagrał konia nie tak jak powinieneś (po literce L) tylko np. omyłkowo po lini prostej w przód. Nie wiem jak w profesjonalnych szachach jest traktowane takie zagranie ale jakbyś grał potyczkę to raczej ktoś po prostu zwróciłby Ci uwagę, że tak nie wolno i zagrałbyś go prawidłowo.
Mogłoby to rozwiązanie natomiast wyglądać nieco inaczej i tutaj na pewno też opinie byłyby podzielone a mianowicie, gra pokazywałaby tak jak do tej pory faktyczną liczbę punktów, np 22 do 24 i w nawiasie poniżej, dużo mniejszą czcionką liczbę punktów jaka będzie po zakończeniu tury, uwzględniając wszelkie inne pasywne czynniki, takie jak krwawienie, wzmocnienie itd.
 
Top Bottom