AMA z Pawłem Burzą - 14 marca o 17:00!

+

Vattier

CD PROJEKT RED
AMA z Pawłem Burzą - 14 marca o 17:00!



W tę środę wypada międzynarodowy dzień zadawania pytań! Aby go uczcić organizujemy sesję AMA (zadaj mi pytanie) z Pawłem Burzą — Certyfikowanym Dostawcą Przecieków z CD PROJEKT RED.

Wpadnijcie na nasze angielskie forum 14 marca o 17:00 — Paweł będzie odpowiadał na Wasze pytania w sekcji NEWS do godziny 19:00.

Pamiętajcie, że AMA będzie prowadzona po angielsku.
 
PolishCebula;n10651951 said:
Świetna inicjatywa. Tak wiele pytań tak mało odpowiedzi.Wreszcie się czegoś dowiem.

Yhym... zapytaj o to kiedy kampania, na bank dostaniesz odpowiedź - w tym roku. A oficjalna zapowiedź pewnie na E3 w czerwcu.
 
Wyłuskałem najciekawsze - moim zdaniem - odpowiedzi Burzy. Przepraszam za brak tłumaczenia, ale nie mam czasu, musicie sobie radzić sami ;)

We are working on a project called Faction Identity, the designers have a goal to balance each faction so it has at least 3 viable archetypes, this means that card which see less play will get reworked.

For create will be reworking some of the cards while others will stay the same and will be limited to Arena only, you won't be able to play them in Ranked and Pro Ladder

We are testing a solution for the coinflip – adding an attribute for all faction leader cards that would determine who wins the coinflip (think about a Initiative stat – we could balance this stat like the rest of the cards). This is still very work in progress tho.

Dry-passing is part of the strategy for us, you still need to win 2 rounds!

CA spies are problematic for us, there was an idea to remove them completely, but first we need to work on coinflip before making such drastic decisions.

Wardancer are a problem I highlighted to the team some time ago, the challenge is that we can't find the right ability for them, aside form that carry-over looks quite good at the moment.

Dryads are coming!

Dun Banner can be played around.

We have some cool concepts for the new board design and we'll share them once ready


 

Wikli

Forum regular
Jeszcze wspomnę o urządzeniach mobilnych:

Right now we are focusing on PC, PS4 and Xbox One. But it would be cool to have GWENT on mobile devices!

Trochę szkoda, że pomijają ciągle ten rynek...

For create will be reworking some of the cards while others will stay the same and will be limited to Arena only, you won't be able to play them in Ranked and Pro Ladder

Nie jestem fanem takiego rozwiązania. Oczywiście zależy o które karty chodzi, ale to trochę stwierdzenie "stworzyliśmy niezbalansowaną kartę i nie można nią grać na rankedach". Łatiwiej byłoby coś powiedzieć, gdyby podał przykłady kart.

We are testing a solution for the coinflip – adding an attribute for all faction leader cards that would determine who wins the coinflip (think about a Initiative stat – we could balance this stat like the rest of the cards). This is still very work in progress tho.

Nie wiem jak miałoby to rozwiązać problem coinflipa i co się będzie działo jak spotkają się dwa mirrory. Jednak super, że planują coś z tym robić.
 
For create will be reworking some of the cards while others will stay the same and will be limited to Arena only, you won't be able to play them in Ranked and Pro Ladder
A mnie nic tak nie cieszy jak właśnie to stwierdzenie! Skoro Gwint celuje w esport to RNG i Create musi być ograniczone.
Z tego co jeszcze doczytałem to karty mają być tylko zablokowane na rankingach i pro laderze, natomiast w potyczkach będą dostępne. Ma to swoje plusy jak i minusy, z jednej strony nadal będzie można pograć fun deckiem, z drugiej strony w beczkach nadal będą wypadać karty typowo arenowe gdzie tak na prawdę wcale ich w swojej kolekcji nie potrzebujemy.
 
Marat87;n10671281 said:
We are testing a solution for the coinflip – adding an attribute for all faction leader cards that would determine who wins the coinflip (think about a Initiative stat – we could balance this stat like the rest of the cards). This is still very work in progress tho.

Oby to nie było coś w stylu, że np dany lider będzie miał jakaś stałą inicjatywę i zawsze będzie drugi zaczynał względem jakiegoś innego lidera. To by była porażka.
 
Jak sytuacja wygląda w innych karciankach ? Są wersje mobilne? sprawdza się to ?

Całego rynku katcianek nie znam ale np. W heartstone działa to dobrze. Noe przepadam za tym tytułem, ale gram czasem na telefonie i jest przyjemnie.
karcianek mobilnych jest sporo. To idealny gatunek na telefon ;)

Oby to nie było coś w stylu, że np dany lider będzie miał jakaś stałą inicjatywę i zawsze będzie drugi zaczynał względem jakiegoś innego lidera. To by była porażka.

Nawet jeśli to bedą procenty, że np. Morvran zaczyna w 70% przeciwko królowej krabopająków to i tak nie wydaje mi się, że to pomoże.


 
Klim-AS-88;n10671611 said:
Jak sytuacja wygląda w innych karciankach ? Są wersje mobilne? sprawdza się to ?

To raczej standard w innych krciankach. Właściwie to każda mi znana ma wersję mobilną i sprawdza się to świetnie. Możesz grać gdzie chcesz, w sumie sam wolę w karcianki grać na tablecie/telefonie, nawet jak mam komputer obok.
 
puszatek_kun;n10673431 said:
Możesz grać gdzie chcesz, w sumie sam wolę w karcianki grać na tablecie/telefonie, nawet jak mam komputer obok.

Mam podobnie. Częśto po prostu chcę sobie odpocząć od komputera i odpaliłbym Gwinta na telefonie, ale nie ma takiej możliwości. Przez to czasem mam nawet tygodniowe przerwy od tej karcianki. A gdyby była na telefonie, to grałbym na pewno codziennie :D
 
Wikli;n10673611 said:
Mam podobnie. Częśto po prostu chcę sobie odpocząć od komputera i odpaliłbym Gwinta na telefonie, ale nie ma takiej możliwości. Przez to czasem mam nawet tygodniowe przerwy od tej karcianki. A gdyby była na telefonie, to grałbym na pewno codziennie :D

Żeby było ciekawiej jest gra która skopiowała mechaniki z Gwinta, lekko połączyła to ze stylem HS i od dawna jest na mobilki. Tak więc Gwintowy interfejs jak najbardziej nadaje się na telefony. No ale rozumiem, że najpierw chcą ogarnąć podstawową wersję na komputery i konsole.
 
puszatek_kun;n10673721 said:
No ale rozumiem, że najpierw chcą ogarnąć podstawową wersję na komputery i konsole.

Jak już będą wiedzieć co właściwie chcą zrobić i w jakiej formie to potem po prostu zrobią port na telefony i pewnie tak to wygląda. :p
 
puszatek_kun;n10673721 said:
Żeby było ciekawiej jest gra która skopiowała mechaniki z Gwinta, lekko połączyła to ze stylem HS i od dawna jest na mobilki. Tak więc Gwintowy interfejs jak najbardziej nadaje się na telefony. No ale rozumiem, że najpierw chcą ogarnąć podstawową wersję na komputery i konsole.

Zaciekawiłeś mnie, muszę poszukać ;) Chociaż jestem po wstępnych poszukiwaniach i jak na razie nie udało mi się nic znaleźć.
 
Wikli;n10674031 said:
Zaciekawiłeś mnie, muszę poszukać ;) Chociaż jestem po wstępnych poszukiwaniach i jak na razie nie udało mi się nic znaleźć.
Runewards: Strategy Card Game - ale obecnie jest tylko na mobile, więc wyszukaj w Google Play/App Store.

A jeszcze co do odpowiedzi podczas AMA. Ważne też było potwierdzenie przez Pawła, że obecnie w Gwincie nie ma żadnego Pity Timera dla wypadających legend z beczek. Czyli mogą Wam wypaść 4 złote z jednej beczki, a może żadna i z 50.
 
puszatek_kun;n10674061 said:
Runewards: Strategy Card Game - ale obecnie jest tylko na mobile, więc wyszukaj w Google Play/App Store.

WOW - jakby ktoś połączył Gwinta i HeartStone. Jestem ciekaw jakie będą wrażenia z gry.

Ale interferjs wydaje się być wygodny (chodzi mi o stół), więc teraz tylko pozostaje czekać, aż CDPR zaangażuje się w stworzenie wersji mobilnej.

puszatek_kun;n10674061 said:
A jeszcze co do odpowiedzi podczas AMA. Ważne też było potwierdzenie przez Pawła, że obecnie w Gwincie nie ma żadnego Pity Timera dla wypadających legend z beczek. Czyli mogą Wam wypaść 4 złote z jednej beczki, a może żadna i z 50.

Ja na drop nigdy nie narzekałem, ale warto wiedzieć ;)

EDIT: puszatek_kun Dzięki za info o gierce. Czuję się jakbym grał w jakiegoś upośledzonego Gwinta wymieszanego z HS-em, ale generalnie jestem optymistycznie nastawiony. Dopóki nie pojawi się Gwint na telefony, to będzie taki umilacz czasu.
 
Last edited:
Wikli;n10674171 said:
Dopóki nie pojawi się Gwint na telefony

Pytanie jaki telefon to pociągnie, bo z tą optymalizacją, która jest teraz może być problem. Podejrzewam, że to jest na ten moment najistotniejsza przeszkoda na drodze do zportowania na telefony.
 
Jedyne interesujący fakt to fakt pracy przy tożsamość frakcyjnej, bujda z coinflipem to bujda tego nie da się rozwiązać sprawdza kilka pomysłów i dojdą do wniosków ze narazie no nie mam co z tym zrobić i to tak się będzie wlec do nieskończoności :p
Niepokojący fakt to to ze kwietniowy update nie będzie zawierać żadnych nowych kart a wiec jeśli nie będzie zmian w balansie to mamy replay z obecnego i poprzedniego sezonu.
 
Keymaker7;n10671981 said:
Oby to nie było coś w stylu, że np dany lider będzie miał jakaś stałą inicjatywę i zawsze będzie drugi zaczynał względem jakiegoś innego lidera. To by była porażka.

Ne tę chwilę tak to niestety wygląda. Rozwinięcie tej odpowiedzi podałem w temacie coinflipa, także możesz zajrzeć.
 
Top Bottom