Anime i manga

+
Też mam dostęp, i zdziwiło mnie że strasznie mało tego anime mają.
To już Netflix ma więcej.
 
Dla mnie amazon nie istnieje jako VOD z powodu braku wyboru opcji lektora w większości produkcji. Po tej deklaracji jedna połowa z was zapragnie mnie pewnie powiesić a druga rozstrzelać ale lubię mieć ten wybór. ponad to odstręcz mnie ich polityka pracownicza.
 
Jeśli poziom prowadzenia historii będzie tak samo dobry jak w serialu to, ciężko mi to przyznać, ale LOL będzie najlepiej prowadzonym uniwersum. I to co od razu nasuwa mi się na myśl to, to że za chwilę może się mnożyć od porównań LoL = Marvel, Witcher = DC.
Szkoda, że CDPR nie czuwa nad wizją artystyczną serialu. Byłoby to bliższe książkom.


Myślałem, że to zapowiedź jakiegoś filmu pełnometrażowego. @raison d'etre, żeby tak wprowadzać w błąd xD
 
Last edited:
Niczego takiego nie sugerowałem. Ale z tak rozbudowanym lore, co jest naprawdę godne podziwu, bo stworzyli je właściwie z niczego, nie należy wykluczać powstania czegoś podobnego.
 
Niczego takiego nie sugerowałem. Ale z tak rozbudowanym lore, co jest naprawdę godne podziwu, bo stworzyli je właściwie z niczego, nie należy wykluczać powstania czegoś podobnego.
Poza drugim sezonem Arcane, Riot chce rozwijać to uniwersum w innych animacjach, więc faktycznie niewykluczone.
 
Poza drugim sezonem Arcane, Riot chce rozwijać to uniwersum w innych animacjach, więc faktycznie niewykluczone.
Nawet jest to potwierdzone.
Riot’s plan to expand into more animated series, live-action movies, and eventually their own “Runeterra Cinematic Universe” à la the ever-growing Marvel mega-empire isn’t a half-boiled plot cooked up after Arcane’s early success though.
 
Udało mi się dostać Kroniki na Lodoss, czyli klasyczne, "stare" (wyprodukowane w latach 90-tych) anime fantasy.



 
Mały update.

Miało przyjść wczoraj (do godziny 20:00) i rzeczywiście przyszło (tylko, że prawie o 22:00 - paczomat InPost):



Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać.





Fotki nieco "partyzanckie" i nie oddają jakości. Na pewno jest zauważalnie lepiej niż to pamiętam z wydania DVD, ale już od normalnego wydania Blu-ray różnice są raczej bardziej subtelne. Głównie nieco więcej przejrzystości i ciut bardziej bogata paleta barw obrazu (mniej lub bardziej widoczne, w zależności od danej sceny). Czasem nieznacznej zmianie uległa kolorystyka.

Jak ktoś jest dużym fanem i ma tylko wersję DVD (i odtwarzacz 4K Blu-ray wraz z TV 4K), wówczas może się zainteresować.
Oczywiście wersja wydana w USA (4K Blu-ray nie mają podziału na regiony), więc jest tylko oryginalne audio i angielskie (plus napisy ang).
 
Fajna okładka. Ja mam standardowego blu-raya, więc dobrze wiedzieć, że kupowanie kolejnej edycji nie ma większego sensu, a swego czasu się zastanawiałem.
 
(...) dobrze wiedzieć, że kupowanie kolejnej edycji nie ma większego sensu, a swego czasu się zastanawiałem.


Poniżej masz porównanie na YT obu wersji - ceń sam:


Jednak wydawanie ponad 150 PLN dla nieco lepszych (a czasem gorszych - ale to indywidualne odczucia - przez lekkie zmiany w jasności czy kolorystyce niektórych scen) doznań raczej nie ma sensu (chyba, że się jest takim maniakiem jak ja :p ).
Nie zrozum mnie źle, są miejsca, które wyglądają niezaprzeczalnie lepiej, a inne dyskusyjnie lepiej/gorzej. Jednak na szczęście nie jest to "odświeżenie" w stylu Ghost in the Shell 2.0 :sneaky: .

Dla przypomnienia:

 
Nie zrozum mnie źle, są miejsca, które wyglądają niezaprzeczalnie lepiej, a inne dyskusyjnie lepiej/gorzej. Jednak na szczęście nie jest to "odświeżenie" w stylu Ghost in the Shell 2.0 :sneaky: .

GITS 2.0 się nie wydarzył, to był tylko koszmar Oshiiego, który za bardzo jarał się animacją czy de. Więc nie wiem o czym piszesz. :D

E:

A odnośnie tego porównania:


To 4K ma zdecydowanie za bardzo podbitą jasność i saturację, zdecydowanie wolę wygląd zwykłego blu-raya.
 
Last edited:
Takie info pojawia się po starcie płyty:




No i to wider color spectrum. Chcieli dobrze, tak myślę.

Inna sprawa jak to widać na takim materiale na YT (raczej nie jest przesłane z HRD, a kompresowane do SDR, czy raczej tak nagrane).
U mnie na TV obraz wygląda lepiej. Chociaż tutaj wchodzimy również w kwestię telewizora (matrycy) i jego kalibracji (której nie mam poza "fabryczną" ).
Może po skalibrowaniu te niektóre gorsze momenty wyglądały by lepiej.

Tak czy inaczej tych, które wypadają znacząco lepiej jest więcej - ale to moje prywatne odczucie.
 
Top Bottom