Anime i manga

+
albo wykastrowanie estetyki mangi/anime.
Na to się nie zanosi, bo z tego co widzę Słomiani noszą te same stroje i fryzury co w mandze i anime, a zmiany jak są, to dość nieznaczne (Jak wygląd Going Merry).

Szczególnie mnie zastanawia jak oni do walk podejdą, przecież w żadnym filmie, wysokobudżetowym czy nie, ludzie z gumowymi rozciągającymi się ciałami nigdy nie wyglądali dobrze, a o to przecież główna moc Luffy'ego. A style walki Zoro czy Sanjego też ni cholery nie da się przedstawić realistycznie. W sensie co, ten Zoro też będzie biegał z mieczem w gębie?

O wyglądzie postaci nawet nie wspominam, jak taki obecny na plakacie Usopp będzie wyglądał?
bandicam 2023-01-29 15-13-12-034.jpg

Że o takich postaciach jak Ivankov czy Perospero nie wspominam.
bandicam 2023-01-30 15-57-25-311.jpg
bandicam 2023-01-30 15-58-06-032.jpg
 
Miecz Zabójcy Demonów ponownie w polskich kinach i to dosłownie chwilę po premierze w Japonii. Na ten moment wygląda na to że będzie to specjalny pokaz w kinach sieci Helios przewidziany na 11 i 12 marca, ale być może inne sieci też dołączą.


Szkoda tylko że twórcy tej serii idą na straszną łatwiznę w przypadku produkcji kinowych. Zamiast zaoferować nowe historie osadzone gdzieś w trakcie trwania serii jak to ma miejsce w przypadku Dragon Balla, Naruto, One Piece czy innych młodzieżówek to wrzucają do kin kompilacje wybranych odcinków serialu. Oczywiście fajnie jest zobaczyć ulubionych bohaterów na dużym ekranie, ale potem jakoś nie ma motywacji do oglądania tego samego w domu. W Mieczu Zabójcy Demonów spokojnie byłoby miejsce na dodatkowe, poboczne przygody, które umilałyby oczekiwanie na kolejne odcinki.
 
Mi już zapał na AoT przeszedł, nadal jestem wkurzony na to jak Isayama zakończył historię.
Obejrzę, ale chyba dopiero jak już wszystko wyjdzie, bo potwierdzono że to co teraz puszczą to jeszcze nie koniec.
 
Atak Tytanów nigdy mnie nie obchodził, ale z tego co kojarzę rozdrabniają ostatni sezon jak się da? Czemu po prostu nie wydadzą tego w całości?
 
Atak Tytanów nigdy mnie nie obchodził, ale z tego co kojarzę rozdrabniają ostatni sezon jak się da? Czemu po prostu nie wydadzą tego w całości?
Zadaję to pytanie już od kilku lat, i nie usłyszałem jeszcze sensownej odpowiedzi.
To samo studio robi 2 sezon Vinland Saga, i tam mają być 24 odcinki zamiast 12.
Można? Można
 
Zadaję to pytanie już od kilku lat, i nie usłyszałem jeszcze sensownej odpowiedzi.
To samo studio robi 2 sezon Vinland Saga, i tam mają być 24 odcinki zamiast 12.
Można? Można
Mnie to bardziej zastanawia dlaczego nowy sezon One Puncha tak się opóźnia przecież manga już jest hen hen dużo dalej.
 
To wręcz rozdzieranie 4 sezonu Tytanów na drobne to już nawet nie jest śmieszne. Ja wiem, że chcieliby to jak najdłużej utrzymać przy życiu no ale ile można. Zrobiliby jak z właśnie wspomnianą wyżej Vinland Sagą i byłoby gites.
 
W sumie premiera już niedługo, szkoda że trzeci sezon Konosuby w przyszlym roku no ale tyle już się przeczekało to ten rok nie zrobi różnicy.
 
Oh shit, Dariusz Kosmowski, reżyser dubbingu do DBS i DBS Super Hero potwierdził na swoim facebooku, że DBZ Kai na Polsat Games będzie miało polski dubbing.

Wydarzenia.z.Dragon.Ball.Z.po.polsku. Po raz pierwszy w historii.

Kuźwa, ciekawych czasów dożyliśmy,
 
Tak dzisiaj przypadkowo odpaliłem Polsat Games a tu w samo południe akurat premiera DBZ Kai, nawet nie wiedziałem że to właśnie dzisiaj będzie :LOL: Miałem obawy co do dubbingu ale ogólnie nie jest jakoś źle fajne głosy i nawet nazwy postaci są zachowane :p Nie ma Szatana Serduszko jak to było przed laty tylko jest Szatan Piccolo :D Tylko jakoś nie mogę się przyzwyczaić do Goku, może dlatego że ja preferuje tylko jedną jedyną oryginalną japońską wersję w wykonaniu Masako Nozawy ;)
 
Niedawno skończyłem oglądać na Netflix drugi sezon GHOST IN THE SHELL: SAC_2045.

O ile w pierwszej części miałem spore zaostrzenia do oprawy, to teraz odniosłem wrażenie, że ta uległa zauważalnej poprawie (wciąż nie jest to uczta wizualna, ale już nie taki wstyd jak poprzednio, a czasem potrafi naprawdę zachwycić).

Historia też się bardziej rozwija i jest kontynuacją tego co widzieliśmy w części pierwszej (chociaż pewne wątki nie są od początku podjęte, z czasem wszystko się zazębia).
Zakończenie domyka jakiś rozdział w przygodach Sekcji 9 zostawiając sobie lekką furtę na ewentualne nowe przygody (nie chamską kontynuację, czy zawieszenie akcji).
Pod względem historii i postaci jest więc całkiem nieźle (z resztą, co by złego nie mówić o pierwszym sezonie ten element chwaliłem).
W sumie wydaje się, że wszystko zostało, w jakiś sposób, poprawione. Nie zawsze idealnie ale na plus.
Motywy muzyczne też całkiem fajnie wchodziły.

Jest więc to GITS może nie na miarę filmówek, ale na pewno pierwszych SAC.

Osobiście uważam fani serii powinni dać szansę i obejrzeć. Nawet jeśli trochę zniechęcili się pierwszym sezonem.
 
Wyszedł zwiastun Netflixowego One Piece'a, i ech, nie mam pojęcia co o tym myśleć....
Spodziewałem się totalnego szrota, ale jednej strony, są tu rzeczy które wyglądają dobrze. Statki, efekty cgi potworów, lokacji...
Z drugiej strony większość postaci tutaj wygląda okropnie, jak jacyś tani cosplayerzy.
Słomiani.png
Sanji z nich wszystkich wygląda najlepiej, jest mu najbliżej do swojego pierwowzoru, Usopp został pozbawiony swojego charakterystycznego nosa a zamiast afro ma jakieś dredy. Nami ok, choć szkoda że nie ma brązowych oczu, Zoro wygląda jaka jakiś uliczny japoński punk, a Luffy, główny bohater serii prezentuje się niestety najgorzej. I nie tylko jeśli idzie o wygląd, bo zachowuje się w tym zwiastunie jak typowy amerykański bohater Toma Hollanda. Zero luzu, głupoty, bezczelności i śmiałości jaką ma faktyczny Luffy. No i efekt gumowego owocu, tak jak się spodziewałem, marnie wygląda, niestety rozciągający się ludzie nigdy w wydaniu live action nie będą wyglądać dobrze.
Zaskakujące jest, że taki Buggy wygląda prawie tak samo jak oryginał, choć może dlatego, że postanowiono widocznie zrobić z niego takiego creepy clowna, podczas gdy ten z mangi był bardziej takim Pilafem tego uniwersum.
bandicam 2023-06-18 08-01-59-349.jpg
Ech, nie wiem, może nie będzie tak źle, ale dobrze też raczej nie. Pewnie z tego show pozostanie taka ciekawostka dla fanów OP, bo szans na drugi sezon to to raczej nie ma XD
 
Top Bottom