[Ankieta] Jak poruszasz się po mieście?

+

Jak najchętniej poruszasz się po Night City?

  • Samochodem

    Votes: 18 30.0%
  • Motocyklem

    Votes: 31 51.7%
  • Pieszo

    Votes: 8 13.3%
  • Używając szybkiej podróży

    Votes: 3 5.0%

  • Total voters
    60

Vattier

CD PROJEKT RED
Życie w Night City jest dynamiczne — zatrzymaj się na moment, a skończysz z nożem między żebrami.

Więc jak najchętniej poruszasz się po mieście, żeby dożyć kolejnego dnia?

CP77_GoingPlaces_1x1.png


Inne ankiety:
Idealny partner dla V?
 
Motor jest zdecydowanie najbardziej praktyczny. Bardzo lubie auta i chetnie bym nimi wiecej jezdzil gdyby ruch AI odbywal sie w sposob plynny.
 
Ja poruszam się samochodem. Nie ma to jak przejechać się jedynym w Night City Porche. Po terenach Badlandów używam Shion "Coyote". Ewentualnie sporadycznie motocykla.
 
Pewnie będę w mniejszości, ale podróżowanie pieszo jest zawsze preferowaną przeze mnie metodą przemieszczania się po otwartym świecie, szczególnie w wertykalnym środowisku, z mobilniejszą postacią. Tym sposobem często natrafiam też na różnego rodzaju eventy i nieoznaczone "znajdźki", na które, podróżując autem, nie zwróciłbym uwagi. Z pojazdów korzystam tylko wtedy, kiedy wracam do już wcześniej zwiedzonych obszarów.

Ale rowerem w jednym z darmowych DLC bym nie pogardził :p.
 
Ja nie pogardziłbym też gdyby w jakimś DLC dodali możliwość przejechania się po mieście własnym pojazdem powietrznym, takim jaki ma Arasaka czy V w zakończeniu "Legenda Afterlife".
 
Przez połowę gry maszerowałam i podziwiałam każdy zakręt... potem nauczyłam się prowadzić auto i pokochałam ten klimat do teraz.
Szybka podróż przy mocno oddalonych od siebie questach.
A motocykla nie umiem prowadzić za cholerkę 😅
 

Jak najchętniej poruszasz się po Night City?​

  • Samochodem - głównie w questach, gdzie było to potrzebne i po kupnie auta, żeby je "sprawdzić"

  • Motocyklem - zdecydowanie najczęściej - Yaiba Kusanagi CT-3X :love:

  • Pieszo - dosyć często - zwiedzanie Night City i questy blisko siebie​

  • Używając szybkiej podróży - nie użyłem jej ani razu przez całą grę.​

 
Życie w Night City jest dynamiczne — zatrzymaj się na moment, a skończysz z nożem między żebrami.

Więc jak najchętniej poruszasz się po mieście, żeby dożyć kolejnego dnia?

View attachment 11220104

Inne ankiety:
Idealny partner dla V?

To dla mnie trudny basen. Po prostu nie mogę wybrać.


Z jednej strony lubię jeździć na motocyklach, ale
w końcu V umiera.


Z drugiej strony większość gry spędzam spacerując / biegając dookoła, ale znowu w końcu V umiera.


Nieważne, co zrobisz w końcu, V umiera, więc uważam, że ten temat jest równie bezcelowy jak zakończenia.
 
Zdecydowanie motocykl, raz że nie rzucało nim jak autem :p A dwa podróż trwała szybciej ;) Choć pod koniec gry jak się wsiadło do Porsche to trochę się to zmieniło i się nie chciało już z niego wysiadać :p
 
Poruszam się wszystkimi możliwymi metodami, poruszanie jest uzależnione od rozgrywki w danym momencie, trochę mało precyzyjna ankieta.
 
Tylko motocykl pozwala na ominięcie wiecznych korków generowanych przez fatalny i niedokończony system ruchu ulicznego.
Do ludzi jeżdżących autami: Co robicie, gdy macie całą drogę permanentnie zakorkowaną, bo auto enpeca się zablokowało?
 
Najczęściej poruszam się po Night City za pomocą motocykla, a w szczególności na Yaibie Kusanagi. Uwielbiam ten motocykl za wygląd inspirowany Akirą. :)
 
Tylko motocykl pozwala na ominięcie wiecznych korków generowanych przez fatalny i niedokończony system ruchu ulicznego.
Do ludzi jeżdżących autami: Co robicie, gdy macie całą drogę permanentnie zakorkowaną, bo auto enpeca się zablokowało?
Może nie korzystam z aut tak często jak inni, ale nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, żeby gra sama z siebie zablokowała przejazd na ulicy w stopniu uniemożliwiającym poruszanie się samochodem. Takie coś zdarzyć się może tylko wtedy, kiedy sam postanowisz zrobić korek w niewłaściwym miejscu.
 
Może nie korzystam z aut tak często jak inni, ale nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, żeby gra sama z siebie zablokowała przejazd na ulicy w stopniu uniemożliwiającym poruszanie się samochodem. Takie coś zdarzyć się może tylko wtedy, kiedy sam postanowisz zrobić korek w niewłaściwym miejscu.
Powaznie?
No to ja nie wiem, masz jakiś inny build gry?
U mnie auta tworzą korki bo jedno z nich po prostu nie chce jechać.
 
Ja nie pogardziłbym też gdyby w jakimś DLC dodali możliwość przejechania się po mieście własnym pojazdem powietrznym, takim jaki ma Arasaka czy V w zakończeniu "Legenda Afterlife".
Jak zniszczy się rdzeń to delamain dalej istnieje ? Wiem że ta Avka na końcu jest właśnie od niego.
 
Grając pierwszy raz męskim V najbardziej lubiłem poruszać się jasnym Caliburnem, natomiast nie lubiłem tego "darmowego" ciemnego. Chyba dlatego, że nie lubię bezpłatnych fantów. Kupiłem wszystkie auta, a korzystałem tylko z Caliburna. Ulubiona aktywność: jazda na maksa z radiem na full i slalom między autami, w dzień po obwodnicy lub po rondach i rano kiedy jest większy ruch, a w nocy po ścisłym centrum miasta. Nieco szkoda, że przy prędkości 210 na autostradzie dojeżdżając do aut npców widać jak stoją w miejscu i ruszają gdy się do nich zbliżyć, to trochę psuje imersję, ale i tak nie jest źle.

Motocykli praktycznie nie używam. Dobrze że są, ładnie się prezentują, tworzą klimat, ale nie lubię ich, bo npc nimi nie jeżdzą i chyba mają rację - słaba responsywność, kiepska sterowność, mega duża masa i relatywnie niska V-max. Najszybszy motocykl ma bodaj 180 KM, a waży 700-800 kg i jeździ oraz zbiera się znacznie wolniej od Caliburna. Jako byłemu motocykliście z 20letnim stażem taka arcadowa jazda na 2 kółkach zwyczajnie nie pozwala wczuć się w klimat.

Grając drugi raz dziewczyną V, praktycznie całe Watson przebiegłem już pieszo (na ziemi i po dachach), nie używam wcale szybkiej podróży, a autem tylko 2-3 razy wracałem z najodleglejszych terenów, do których dotarłem wcześniej pieszo - jak choćby tutaj na tyłach elektrowni:):
photomode_30102022_130837.png
 
Skoro już @Paszkowski odświeżył temat, to dorzucę swoje trzy grosze, bo pozmieniało się - nie dość, że skończyłem grę drugi raz na innej platformie, to jeszcze doszły patche, gdzie adresowano sterowność pojazdami.

Przy pierwszym przejściu na premierę, za pośrednictwem GeForceNow, najwygodniejszą formą transportu był dla mnie motocykl. Po pierwsze dlatego, że nie reagował na jezdnię jak mydło i w miarę wygodnie dało się nim poruszać po mieście, po drugie dlatego, że dało się nim omijać powstające w niewyjaśnionych okolicznościach korki, gdzie fatalnie działające AI ruchu ulicznego zatrzymywało samochody na środku jezdni i "zapominało" ruszać je z miejsca. Potem odkryłem Nomadzke wersje Quadry Avenger i Mizutani Shion, czyli Javelinę i Kojota, i nie oglądałem się za siebie, te mocno trzymały się drogi i dało się nad nimi zachować kontrolę, nawet rozwijając duże prędkości. Caliburnem, czy Quadrą Turbo po prostu nie dało się jeździć, bo sterowanie nimi przypominało jazdę pod wpływem.

Teraz, już po łatkach i grając na padzie, sama jazda jest dużo przyjemniejsza i łatwiejsza niezależnie od tego, czym się poruszamy, natomiast największym odkryciem była dla mnie wygoda przy jeździe w trybie pierwszoosobowym - co też było na premierę niedopracowane przez ówczesne działanie RT i źle ustawioną kamerę. Oczywiście ta wygoda nie dotyczy każdego samochodu - niestety widoczność z wnętrza jest mocno ograniczona w niektórych autach, choćby przy świetnie wyglądających Quadrze Avenger, czy Cthulu - ale w grze jest pod tym względem na tyle duży wybór, że nie mogę narzekać.

Jazda samochodem bez zmiany perspektywy stała się zatem moją preferowaną opcją poruszania się. Poznałem przy tym nowy wymiar eksploracji Night City i miałem więcej okazji, by zbadać świetnie zaprojektowane wnętrza samochodów.
Dodam, że moim ulubionym jest wspomniana wcześniej Quadra Turbo, eksponowana również w materiałach promocyjnych przed premierą gry - głównie dlatego, że wygląda na naturalną ewolucję domyślnej dla V Helli EC-D I360. Zgadza się paleta kolorów zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz auta, no i przeniesiona jest figurka psa. Zmiana tych samochodów z jednego na drugie po zwiększeniu Street Credu ma dla mnie po prostu taki immersyjny sens.
 
Top Bottom