Jobs Support Register

ANKIETA Jakie mechaniki chcielibyście zobaczyć w grze?

+

Jakie mechaniki chcielibyście zobaczyć w grze?

• Total voters
    36

orkako

User
Jakie mechaniki chcielibyście zobaczyć w grze? Zaznacz 5 najbardziej pożądanych.

1. Możliwość w starciu z bossami doznania ciężkich ran, które wymuszą zastąpienie części ciała wszczepami.
2. Możliwość przełączania się w samochodzie na tryb pościgowy (samochód jedzie ile fabryka dała jak w większości gier), a miejski (samochód ma ograniczoną prędkość. Samoczynnie spowalnia gdy dojeżdża do przeszkód, lub innych samochodów).
3. Niszczenie i brudzenie się ubrań (te jednak zostają automatycznie doprowadzone do porządku po odwiedzeniu mieszkania).
4. Ubiór ma wpływ na to jak nas postrzegają inne postacie. Może to doprowadzić nawet do zaatakowania nas (ubraliśmy struj gangu, albo garnitur będąc w nieodpowiedniej dzielnicy), lub w ułatwieniu w misji (bogaci są skorzy to współpracy, bo się ubraliśmy jak oni i przez to nas szanują. Seksowny struj umożliwia uwodzić strażników)
5. Możliwość tuningowania samochodu.
6. Odmowa zadania ma szersze konsekwencje niż niedodanie jej do dziennika zadań i odłożenie zarobku z nią związanego. Jeśli aplikujemy do bycia kimś więcej niż kolesiem który zabija szczury w piwnicy, to odrzucanie takich zadań powoduje wzrost reputacji. Nie wypada najemnikowi wysokiej klasy być chłopcem na posyłki, czy pomagać babci kota ściągać z drzewa na paru kredytów. Trzeba się szanować w tej branży.
7. Partner z romansów to coś więcej niż tylko postać, którą trzeba uwieść, aby móc przelecieć. Budujemy z nią więź i ma realny wpływ na wiele elementów fabuły. Pomaga nam w misjach, wspiera, a czasem po prostu wspólnie spędzamy wolny czas.
8. Możliwość podpalenia budynku w celu wywołania zamieszania.
9. Tryb Co-op
10. Możliwość odwiedzenia pozaziemskich koloni.
11. Modyfikatory rozgrywki po przejściu gry (np: zwiększenie ilości przeciwników, zmniejszenie ilości noszonej amunicji, zwiększenie obrażeń broni, wyłączenie danych broni itp)
12. Gra plus (ponownie przejście kampanii ze wszystkimi już odblokowanymi umiejętnościami i przedmiotami, z poprzedniej gry.
13. Inne

Ja sądze że przydałby się system suplementacji broni. Żeby nie było jak w GTA że jesteśmy w samych gaciach a wyciągamy miniguna. Można to zrobić tak że broń jest rozłożona na części i znajduje się po ubraniem (dane części można by przypiąć do nóg oraz rąk i spod ubrania wyglądałyby jak mięśnie). Podczas akcji można by ściągnąć ubranie i złożyć broń w całości. Wtedy wyglądalibyśmy zwyczajniej niż z bronią w ręku.

orkako

User
Ja sądze że przydałby się system suplementacji broni. Żeby nie było jak w GTA że jesteśmy w samych gaciach a wyciągamy miniguna. Można to zrobić tak że broń jest rozłożona na części i znajduje się po ubraniem (dane części można by przypiąć do nóg oraz rąk i spod ubrania wyglądałyby jak mięśnie). Podczas akcji można by ściągnąć ubranie i złożyć broń w całości. Wtedy wyglądalibyśmy zwyczajniej niż z bronią w ręku.
Wspominając o GTA przypomniał mi się pewien problem tej gry, Watch dogs, czy innych. A mianowicie dostajemy tam mnóstwo różnych broni, które nosimy przy sobie i do których mamy więcej amunicji niż nam potrzeba. W efekcie nie eksperymentujemy i gramy stałym zestawem broni. Po co korzystać z pistoletu jak się ma karabin szturmowy, albo ciężki karabin? Powinno być tak, że postać ma ograniczone miejsce "pod pazuchą", gdzie wciśniemy tylko małe bronie jak pistolet, czy pistolet automatyczny. Zakładając jakiś płaszcz ukryjemy więcej. To co weźmiemy ponad gabarytowego będzie na widoku, co będzie zaletą w niebezpiecznej dzielnicy i wadą w tych patrolowanych przez policję.

Szkoda też, że Redzi wsadzili tam system cyferek pokazujący zadane obrażenia. Jak wiem, że ta decyzja zapadła ze względu na pochodzenie uniwersum, ale fajnie gdyby pojawił się modyfikator urealniający. Każdy pocisk ma stopień penetracji, a różne zbroje stopień ochrony. Jeden strzał może zabić, w tym również nas, ale przeciwnicy są mniej agresywni, potrafią stchórzyć i uciec, a trafieni mogą zostać wyeliminowani z walki bez dobijania ich.

No ale to pewnie nierealne marzenia. Taki modyfikator byłby jednak fajny na grę+. Oczywiści taki cyborg sobie mniej zrobi z postrzału.

dfeekt

User
Wspominając o GTA przypomniał mi się pewien problem tej gry, Watch dogs, czy innych. A mianowicie dostajemy tam mnóstwo różnych broni, które nosimy przy sobie i do których mamy więcej amunicji niż nam potrzeba. W efekcie nie eksperymentujemy i gramy stałym zestawem broni. Po co korzystać z pistoletu jak się ma karabin szturmowy, albo ciężki karabin? Powinno być tak, że postać ma ograniczone miejsce "pod pazuchą", gdzie wciśniemy tylko małe bronie jak pistolet, czy pistolet automatyczny. Zakładając jakiś płaszcz ukryjemy więcej. To co weźmiemy ponad gabarytowego będzie na widoku, co będzie zaletą w niebezpiecznej dzielnicy i wadą w tych patrolowanych przez policję.

Szkoda też, że Redzi wsadzili tam system cyferek pokazujący zadane obrażenia. Jak wiem, że ta decyzja zapadła ze względu na pochodzenie uniwersum, ale fajnie gdyby pojawił się modyfikator urealniający. Każdy pocisk ma stopień penetracji, a różne zbroje stopień ochrony. Jeden strzał może zabić, w tym również nas, ale przeciwnicy są mniej agresywni, potrafią stchórzyć i uciec, a trafieni mogą zostać wyeliminowani z walki bez dobijania ich.

No ale to pewnie nierealne marzenia. Taki modyfikator byłby jednak fajny na grę+. Oczywiści taki cyborg sobie mniej zrobi z postrzału.
Nie ma co przejmować się latającym damage'm bo to pewnie będzie można wyłączyć. A w kwestii ograniczenia ekwipunku i amunicji wierzę w rozsądek developerów. Pewnie trzeba będzie wymyślić (albo już wymyślono) sensowny kompromis.

Szincza

Moderator
Nie ma co przejmować się latającym damage'm bo to pewnie będzie można wyłączyć.
Tu nie chodziło o sam fakt wyskakiwania cyferek, tylko o to że przeciwnicy będą workami na amunicję. Strzelasz, dopóki nie zjedziesz im całego paska życia.

HuntMocy

Moderator
Jak wiem, że ta decyzja zapadła ze względu na pochodzenie uniwersum
Co ma uniwersum do wyskakujących cyferek? W wielu grach tak dzisiaj jest. Myślę jednak że będzie się to dało wyłączyć. W Dzikim Gonie dało się wyłączyć wiele różnych rzeczy. Sam grałem bez pytajników na mapie czy poziomów przeciwników - jechałem gdzieś dlatego że wyglądało ciekawie, a o sile przeciwnika dowiadywałem się dopiero jak skrzyżowałem z nim miecze (ew. miecz z pazurami). Miałem też wyłączone podpowiedzi do sterowania, bo zajmowały mi za dużo ekranu, podobnie jak stopień zniszczenia łódki.

Chodak

CyberPsycho
Ja byłem jeszcze bardziej HC, bo wyłączyłem wskaźniki od Płotki i poziomu powietrza podczas nurkowania. ;)

A co do Cybera, to liczę, że REDzi zaimplementują system lokalizowanych obrażeń, gdzie strzał w niezmodyfikowaną i nieopancerzoną głowę człowieka będzie oznaczał śmierć.

Jeśli chodzi o ukrywanie broni, to jest to istotna statystyka tejże w materiale źródłowym, więc liczę na kreatywne podejście twórców do tematu. Np. jeśli chcemy korzystać z cięższego niż SMG albo pistolet sprzętu w przestrzeni high security, to musimy go jakoś osobno przemycić. Tak bym to wodział.