Anulowany dodatek do W1 - The Witcher Outcast

+
Anulowany dodatek do W1 - The Witcher Outcast

Okazuje się, że CDPR jednak planował wypuścić duży dodatek do pierwszego Wiedźmina :) Więcej info tutaj - LINK
 
ładne koncepty, zarys fabuły... no, całkiem interesujący.No i to tyle ;) Pewnie stwierdzili, że wolą się skupić na W2, może do niej wyjdzie w przyszłości jakiś większy dodatek nie opowiadający historii Geralta, w końcu ponoć taki elastyczny silnik ;>
 
Może i dobrze, że nie został wydany. Wieśkiem od początku do końca powinni zajmować się ludzie, którzy ten słowiański świat czują, a nie kanadyjczycy.
 
dazz007 said:
Może i dobrze, że nie został wydany. Wieśkiem od początku do końca powinni zajmować się ludzie, którzy ten słowiański świat czują, a nie kanadyjczycy.
Jednak szkoda trochę. Dla samej mantikory chciałbym w to zagrać ;) Choć i inne potwory są ciekawe.
 
Czyli znamy już wszystkie cztery tajemnicze projekty, nad którymi pracował CD Projekt RED. Tak, jak to było powiedziane w wycieku, trzy z nich miały dotyczyć świata Wiedźmina. Niestety, ze wszystkich czterech uchował się jedynie Wiedźmin 2... :p
 
Jeszcze nie wiadomo. O ile dodatek do W1 został anulowany to RotWW nie jest jeszcze definitywnie stracony. Może w przyszłości doczekamy się Powrotu Białego Wilka :).A zarys fabuły dodatku jest całkiem ciekawy. Szkoda, że nic z tego nie wyszło.
 
HypeTheHunter said:
Jeszcze nie wiadomo. O ile dodatek do W1 został anulowany to RotWW nie jest jeszcze definitywnie stracony. Może w przyszłości doczekamy się Powrotu Białego Wilka :).A zarys fabuły dodatku jest całkiem ciekawy. Szkoda, że nic z tego nie wyszło.
No nie wiem, ciężko mi sobie wyobrazić Powrót Białego Wilka ukazujący się po Wiedźminie 2 na konsole, to by było trochę głupie (no chyba, że się naprawdę sprężą i zdążą przed premierą konsolowego Wieśka 2 albo ten się znacznie opóźni :p). Ale pożyjemy, zobaczymy...A co do dodatku, to wydaje mi się, że twórcy poszli śladem Sapkowskiego i jego sposobami przekręcania baśni w wiedźmińskich opowiadaniach, bo zarys fabuły Outcast wydaje mi się być inspirowany trochę baśnią braci Grimm "Titelitury" (oryg. Rumpelstilzchen) ;) Tak czy inaczej szkoda tego projektu...
 
Myślę, że powrót do prac nad PBW jest możliwy tylko jeśli W2 odniósłby duży sukces na konsolach. Wtedy wg mnie byłby nawet pewny, w końcu cała część fabularna jest opracowana. A fani dwójki na pewno kupiliby prequel gry którą lubią. Bo na premierę PBW przed W2 nie ma chyba co liczyć :)
 
Hm...Może jakaś grupa modderska podjęła by się zrealizować ten dodatek w formie przygody ?Wiem że szanse na to są małe ale zawsze jest jakaś nutka nadziei :D
 
Sebii said:
Hm...Może jakaś grupa modderska podjęła by się zrealizować ten dodatek w formie przygody ?Wiem że szanse na to są małe ale zawsze jest jakaś nutka nadziei :D
Pomyślałem dokładnie o tym samym, po przeczytaniu fabuły wydaje sie ona sensowna, a zrobienie czegoś takiego mogłoby nawet zwrócić uwage zagranicznych mediów. Pytanie jak ma się sprawa z prawami autorskimi?Posiada je CDPR czy roXidy?
 
HypeTheHunter said:
Myślę, że powrót do prac nad PBW jest możliwy tylko jeśli W2 odniósłby duży sukces na konsolach. Wtedy wg mnie byłby nawet pewny, w końcu cała część fabularna jest opracowana. A fani dwójki na pewno kupiliby prequel gry którą lubią. Bo na premierę PBW przed W2 nie ma chyba co liczyć :)
Chyba, żeby wydać je obie naraz. W końcu W2 na konsole prawdopodobnie wyjdzie jakiś czas po wersji PCtowej, a jakby REDzi oddelegowali jakiś zespół do prac nad Powrotem Białego Wilka, to premiery mogłyby się zbiec. A taki zestaw 1 + 2 to by był chyba ewenement na skalę światową i, prawdę powiedziawszy, mogłoby być to cholernie interesujące :D
 
Ale wymagałoby to ogromnych zasobów ludzkich których RED nie ma, w końcu to produkcja dwóch dużych gier jednocześnie. A nauczeni doświadczeniem Redzi już chyba nie będą się bawić w zlecanie prac zewnętrznym studiom :).
Sebii said:
Hm...Może jakaś grupa modderska podjęła by się zrealizować ten dodatek w formie przygody ?Wiem że szanse na to są małe ale zawsze jest jakaś nutka nadziei :D
Zrobienie tego typu dodatku wymagałoby tak dużo czasu i pracy, że wątpię aby jakakolwiek grupa się tego podjęła. Choć oczywiście bardzo bym chciał :).
 
czempion9 said:
Może po wyjściu W2 ktoś podejmie się pracy nad tym projektem ;) Liczę na to :p
Po wyjściu W2 nikt na pewno nie będzie się bawił w wydawanie dodatku do W1, pierwszym celem będą konsole i poprawki do W2.
 
Nic przecież nie stoi na przeszkodzie żeby anulowany dodatek wydać do części drugiej zamiast pierwszej :p W końcu fabuła dodatku i tak jest niezależna od głównego wątku fabularnego (czy nawet pobocznych) gry. Coś takiego mogłoby się pojawić jako wspominane przez niektórych DLC do Wiedźmina 2 - wykonane na nowym silniku, z nowszą grafiką, większymi możliwościami itp.
 
Niestety to nie jedyny anulowany dodatek do Wiedźmina, kolejnym był The Witcher - Scars of Betrayal, autorstwa OSSIAN STUDIOS - Grupy odpowiedzialnej za świetny dodatek do Neverwinter Nights 2 pt. "Wrota Zachodu".Cholernie szkoda mi tych projektów... :( A tutaj dowód na istnienie drugiego dodatku:http://www.ossianstudios.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=243
 
Ehh szkoda, wielka szkoda. Wiedźmin to nadal gra która ma duży potencjał i można było zrobić przynajmniej jeden duży, profesjonalny dodatek, wykorzystać potencjał gry.Sam wątek Outcasta bardzo mi się spodobał, Skellige to jedno z moich ulubionych państw kontynentu ^^
 
Top Bottom