Ard'aenye- najlepszy miecz w grze (podobno)

+
Podobnie myślimy, właśnie taki mam plan! Może pomożesz rozwiać mi pewne wątpliwości odnośnie Alvina?
1. Co powiedzieć, gdy Alvin mówi, iż chce zostać wiedźminem? Najbardziej sensowna wydaje się opcja z bólem, ponieważ gdy powiemy mu, że nowi wiedźmini nie powstaną, ponieważ nikt nie zna tajemnicy przemian, dzieciak odpowiada coś w stylu: "Serio? Ale lipa!"
2. Co z tymi elfami? Nie mam poradnika pod ręką, więc ciężko mi powiedzieć.
Jest opcja tak jakby prawdziwa, że elfy nie chcą zrozumieć, że świat się zmienia, walczą, mimo iż nie mogą zwyciężyć.
Coś tam o maskach, że opadły i można zrozumieć jaką nienawiść czują do ludzi- to raczej nie.
I jeszcze, że walczą o wolność i ideały, ludzie przyparli je do muru i nie widzą innej opcji- to moim zdaniem też nie, bo za bardzo usprawiedliwia wiewiórki.
Muszę przyznać, że zawsze z tym mam największe wątpliwości, bo z przeznaczeniem i zdolnościami, wybór wydaje się prosty- każdy jest kowalem swojego losu.

Swoją drogą, przeczytałem właśnie wikipedię, o której wspomniałeś i przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Skoro oddam dziecko Shani, zrobię jeszcze misję dla pustelnika i wybiorę dom jako nagrodę, tam też są skrzynie i może akurat coś tam będzie?
Co do pierwszego punktu na pewno opcja z bólem najbardziej do Wiedźmina. Co do elfów zawsze wybierałem że walczą o wolność i o ideę może to błąd. Spróbuję z tymi elfami inaczej zagadać i sprawdzę czy to coś zmieni. Ktoś wyżej pisał że bez znaczenia dla kogo gramy, miecz powinien być. Również spróbuje różne warianty wsparcia tak dla pewności. Tak możesz spróbować wykonać tą misję, i na pewno oddaj dziecko Shani nigdy tak nie grałem. Z tymi wiewiórkami sam nie wiem jaka opcja była by najlepsza...
 
Zawsze wybierałem opcję, że elfy walczą, mimo że nie mogą zwyciężyć. Teraz dam o ideałach. Shani i pustelnik obowiązkowo, sam tak nigdy nie grałem. Może akurat się uda. Tak samo wydam Abigail, decyzja bardzo neutralna z podkreśleniem "zła", ale prawdziwa. Monolog Geralta też bardzo wymowny.
 
Przeszedłem z inną kwestią odnośnie elfów nadal nic. Myślę że jak Ci się nie uda zdobyć oddając Alvina w ręce Shani to miecza nigdy tam nie było. Ale pisać takie bzdury na forach masakra:/
 
Nadzieja umiera ostatnia. Na tę chwilę nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej. Jak uda mi się dorwać grę w następny weekend to speedrun szybko pójdzie. Jeszcze odnośnie decyzji, pomagam elfom w banku, jednak ostatecznie jestem neutralny. Jak myślisz, zmieniać coś? Wydaje mi się, że kwestia obranej ścieżki jest bez znaczenia.
 
Nadzieja umiera ostatnia. Na tę chwilę nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej. Jak uda mi się dorwać grę w następny weekend to speedrun szybko pójdzie. Jeszcze odnośnie decyzji, pomagam elfom w banku, jednak ostatecznie jestem neutralny. Jak myślisz, zmieniać coś? Wydaje mi się, że kwestia obranej ścieżki jest bez znaczenia.
W banku grałem raz z elfami, drugi raz z zakonem też żadnego efektu. Myślę że jak tobie się nie uda zdobyć i nikt inny się nie odezwie to mieczyka nigdy nie było, nie dało się go zdobyć bez ingerencji w pliki gry. Spróbuję jeszcze wszystkie kwestie dialogowe z Alvinem posprawdzać i zobaczyć, na razie od samego początku nie mam ochoty zaczynać więc myślę że tylko nadzieja w Shani :D. Życzę Ci udanej próby! szkoda że nikt inny jeszcze się nie odezwał :/ Bardzo chciałbym żeby okazało się że miecz da się zdobyć w sposób legitny. Najgorsze za każdą próbą ta mini nadzieja że może tam jest, klikasz w sarkofag a tu miecz z meteorytowej stali znów... Jestem ciekaw skąd w ogóle wzięła się informacja że trzeba powiedzieć Alvinowi żeby został Wiedźminem, tak naprawdę z jednej opcji wynika że tylko się zastanowi nad tym. Tak samo możemy sobie wmawiać że wybór: (czy idziemy z Triss do laboratiorium, czy z Vesemirem bić przerazę) ma znaczenie... Co do losowości myślę że akurat jeśli chodzi o miecz to nie ma mowy, jakieś looty z mobów tak ale nie to ponieważ rzeczy z skrzyń również zawsze są te same. Tak jak pisałeś dziwnie by było mieć miecz taki sam, jaki posiada główny Antagonista dlatego go usunęli nie wspominając o kosmicznych obrażeniach :p Co do importu do 2 części istnieje ponieważ wiadomo jest w plikach gry,więc pewnie to skopiowali. Jak skończyłem grę na patchu 1.1 znalazłem informacje o patchu i jedną z nich była
  • Krypta Kruka – poprawki geometrii i modeli przedmiotów.
Pomyślałem że to jest to i w 1.0 na pewno miecz znajdę ale okazało się inaczej :/

Ktoś wyżej napisał Kierując się wiki znalazłem ten miecz, zrobiłem wszystko to co tu powiedzieliście, mam wersje 1.0 alvin nad wiedzminowaniem się zastanawia a WM walczy meteorytowym mieczem ;)Dodam że grałem na hardzie i w 100% NEUTRALNIE :) .


Niezłe bajki tutaj niektórzy wypisywali...
 
Last edited:
Będę Wam dopingował, bo ja przygodę z Wieśkiem zacząłem od Edycji Rozszerzonej i tylko takową posiadam.
 
Abigail oddana wieśniakom
Azar zdemaskowany
Alvin oddany Shani
Pomogłem elfom w banku
Aha, no i Vincent odczarowany. Z misji pobocznych robię niezbędne minimum
Zaczynam rozdział IV, z pobocznych zrobię tylko misję z pustelnikiem i wybiorę dom na własność.
 
Last edited:
Abigail oddana wieśniakom
Azar zdemaskowany
Alvin oddany Shani
Pomogłem elfom w banku
Aha, no i Vincent odczarowany. Z misji pobocznych robię niezbędne minimum
Zaczynam rozdział IV, z pobocznych zrobię tylko misję z pustelnikiem i wybiorę dom na własność.
Świetnie pamiętaj o Sihilu na polach
 
Sihill zabrany, co ważne, nie ma możliwości obszukać rozszarpanych ciał, leżących obok Sihilla, mimo, że powinno dać się to zrobić.
Misja z pustelnikiem wykonana, w domu wiedźmina miecza nie ma.
Post automatically merged:

Po oddaniu Abigail wieśniakom, misja z Aliną przebiega trochę inaczej. Trzeba iść do Adama, który popełnia samobójstwo na polach i jako duch odchodzi z Aliną. Ponadto, guślarka mówi nam, że mamy krew niewinnej osoby na rękach. Chodzi o Abigail.
Powiedziałem Pani Jeziora, że sam kształtuję swój los.
Co powiedziałem Alvinowi:
Aby zostać wiedźminem, trzeba przejść przez ból.
Sami jesteśmy kowalami swojego losu.
Elfy walczą o ideały, o wolność.
Akt V.
Obskoczyłem całą kryptę kruka- był tylko meteorytowy miecz. Poza tym, odwiedziłem jaskinie z kamieniem drogi tam, gdzie jest pięściarz Zdenek, kryptę strzygi i miecza nie znalazłem. Chyba już nie ma sensu kończyć.
 
Last edited:
Sihill zabrany, co ważne, nie ma możliwości obszukać rozszarpanych ciał, leżących obok Sihilla, mimo, że powinno dać się to zrobić.
Misja z pustelnikiem wykonana, w domu wiedźmina miecza nie ma.
Post automatically merged:

Po oddaniu Abigail wieśniakom, misja z Aliną przebiega trochę inaczej. Trzeba iść do Adama, który popełnia samobójstwo na polach i jako duch odchodzi z Aliną. Ponadto, guślarka mówi nam, że mamy krew niewinnej osoby na rękach. Chodzi o Abigail.
Powiedziałem Pani Jeziora, że sam kształtuję swój los.
Co powiedziałem Alvinowi:
Aby zostać wiedźminem, trzeba przejść przez ból.
Sami jesteśmy kowalami swojego losu.
Elfy walczą o ideały, o wolność.
Akt V.
Obskoczyłem całą kryptę kruka- był tylko meteorytowy miecz. Poza tym, odwiedziłem jaskinie z kamieniem drogi tam, gdzie jest pięściarz Zdenek, kryptę strzygi i miecza nie znalazłem. Chyba już nie ma sensu kończyć.
Wszystko tak samo jak u mnie też przeszukałem tamte miejsca. Myślę że miecza tak naprawdę nigdy nie było a ty jak sądzisz?
 
Jedyne, co zauważyłem, to podczas rozmowy z WM na bagnach, nie miał przy pasie tego miecza. Krypta Kruka, wygląda trochę inaczej- wejście do sali, w której jest sarkofag Kruka jest szerokie, w najnowszej wersji wejście jest wąskie.


Przed reanimacją tematu, podchodziłem do miecza kilkukrotnie. Nie udało mi się go znaleźć i nawet nie mam koncepcji, jak mógłbym przejść grę przy kolejnym podejściu. NIE MA OFICJALNEJ INFORMACJI, ŻE MIECZ MOŻNA ZDOBYĆ. Jedyną poszlaką jest wzmianka w oficjalnym poradniku na stronie 105.
Zadanie poboczne "Zbroja: część druga."
Kawałek pancerza.
Rozmawialiśmy już o poradniku i najprawdopodobniej faktycznie było tak, że poradnik wydrukowano szybciej, przed oficjalnym końcem prac nad grą i w międzyczasie usunęli ten miecz. Powód wydaje się jasny- Wiedźmin nie może walczyć taką samą bronią co główny zły. Za to w grze możemy znaleźć aż 4 sztuki Sihilla (trofea, łowca głów, dentysta oraz pola w wersji 1.0), który jest bardzo zgodną z lore bronią. Szkoda, zaraza, szkoda.


Gra wyszła 26.10.2007, minęło ponad 13 lat. Przez tyle lat, żaden z REDÓW nie potwierdził legendy o Ard'aenye.
Myślę, że w tych czasach, zwłaszcza, że jutra wychodzi Cyberpunk, a internet aż huczy już dziś, nie ma takiej opcji, aby ktoś ze starej ekipy, rozwiał nasze wątpliwości.

Sądzę, iż legenda o mieczu Ard'aenye została pogrzebana razem z jej właścicielem- Jakubem de Aldersbergiem- Alvinem.

Ku pamięci miecza.
 

Attachments

  • ard'aenye.png
    ard'aenye.png
    7.1 KB · Views: 52
Jedyne, co zauważyłem, to podczas rozmowy z WM na bagnach, nie miał przy pasie tego miecza. Krypta Kruka, wygląda trochę inaczej- wejście do sali, w której jest sarkofag Kruka jest szerokie, w najnowszej wersji wejście jest wąskie.


Przed reanimacją tematu, podchodziłem do miecza kilkukrotnie. Nie udało mi się go znaleźć i nawet nie mam koncepcji, jak mógłbym przejść grę przy kolejnym podejściu. NIE MA OFICJALNEJ INFORMACJI, ŻE MIECZ MOŻNA ZDOBYĆ. Jedyną poszlaką jest wzmianka w oficjalnym poradniku na stronie 105.
Zadanie poboczne "Zbroja: część druga."
Kawałek pancerza.
Rozmawialiśmy już o poradniku i najprawdopodobniej faktycznie było tak, że poradnik wydrukowano szybciej, przed oficjalnym końcem prac nad grą i w międzyczasie usunęli ten miecz. Powód wydaje się jasny- Wiedźmin nie może walczyć taką samą bronią co główny zły. Za to w grze możemy znaleźć aż 4 sztuki Sihilla (trofea, łowca głów, dentysta oraz pola w wersji 1.0), który jest bardzo zgodną z lore bronią. Szkoda, zaraza, szkoda.


Gra wyszła 26.10.2007, minęło ponad 13 lat. Przez tyle lat, żaden z REDÓW nie potwierdził legendy o Ard'aenye.
Myślę, że w tych czasach, zwłaszcza, że jutra wychodzi Cyberpunk, a internet aż huczy już dziś, nie ma takiej opcji, aby ktoś ze starej ekipy, rozwiał nasze wątpliwości.

Sądzę, iż legenda o mieczu Ard'aenye została pogrzebana razem z jej właścicielem- Jakubem de Aldersbergiem- Alvinem.

Ku pamięci miecza.
Czekaj w rozmowie na bagnach nie posiadał miecza jesteś pewny? U mnie nie posiadał tylko w filmiku rozpoczynającym 5 rozdział, a przy spotkaniu na bagnach już posiadał
 
The Witcher Screenshot 2020.12.10 - 14.54.58.57.png

Post automatically merged:

W filmiku, gdy pokazuje się z rycerzami i atakuje echinopsy, ma miecz.
 

Attachments

  • The Witcher Screenshot 2020.12.10 - 14.59.42.50.png
    The Witcher Screenshot 2020.12.10 - 14.59.42.50.png
    2.9 MB · Views: 76
  • The Witcher Screenshot 2020.12.10 - 14.59.44.92.png
    The Witcher Screenshot 2020.12.10 - 14.59.44.92.png
    2.9 MB · Views: 66
View attachment 11073803
Post automatically merged:

W filmiku, gdy pokazuje się z rycerzami i atakuje echinopsy, ma miecz.
Racja dobrze u mnie również tak jest właśnie sprawdziłem (myślałem że w ogóle go nie miał xD). Skoro decyzja zostawienia Alvina u Shani nic nie zmieniła myślę że możemy zakończyć poszukiwania. Jestem trochę rozczarowany, trudno dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam
 
Nie mam pomysłu, w jakich kombinacjach mógłbym przejść grę następnym razem. Myślę, że do czasu, aż ktoś znajdzie miecz i to udowodni, z całą pewnością można przyjąć, iż miecz jest mitem. Chyba, że któryś z REDÓW wypowie się w temacie, aczkolwiek w cuda nie wierzę ;) .
Rozczarowanie jest, ale wiem, że za czas jakiś, znów najdzie ochota na W1.
Ożywiając temat na oficjalnym forum, miałem największą szansę dotarcia do kogoś, komu udało się zdobyć ten miecz. Tymczasem, wcześniejsze strony tematu, nie mają żadnego potwierdzenia.
Najbardziej racjonalna wydaje się teoria, o której wspominałem powyżej. Twórcy stwierdzili, że Wiedźmin nie może walczyć takim samym mieczem, co główny antagonista. Poradnik napisano wcześniej, przez premierową wersją gry. Chciałbym się mylić, jednak legenda o Ard'aenye pozostaje mitem.
 
Top Bottom