Arena ewoluuje!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Cześć wszystkim!

Nadeszła pora aby porozmawiać o przyszłości Areny w GWINCIE. Ale zanim przejdziemy do szczegółów chcielibyśmy wyjaśnić jedną rzecz — zmiany, które planujemy wprowadzić są na tyle fundamentalne, że postanowiliśmy całkowicie zmienić nazwę tego trybu i zacząć od nowa. Oznacza to, że Arena zniknie z gry a w jej miejsce pojawi się.... Tryb Draftu!

Aby proces wdrażania nowego trybu odbył się bezproblemowo, musimy przygotować dla niego miejsce. Z tego powodu Arena zostanie zamknięta 13 października. Chcemy żebyście mieli jeszcze możliwość rozegrania kilku partii lub zakończenia rozpoczętych serii. To również ostatnia szansa na wykonanie kontraktów związanych z Areną. Na pewno jeszcze Wam o tym przypomnimy przed zamknięciem Areny.

Planujemy wypuścić otwartą betę trybu Draftu jeszcze przed końcem roku, ale nie miejcie nam za złe jeśli się nie wyrobimy. Ciężko pracujemy, żeby wszystko działała jak powinno, jednak nie chcemy dawać Wam do testów czegoś co nie działa. W niedalekiej przyszłości zdradzimy więcej szczegółów dotyczących trybu Draftu.

Powyższe informacje na pewno wzbudzają wiele pytań i wątpliwości, dlatego pozwólcie, że zaadresujemy najważniejsze z nich.

Co jeśli nie zdążę dokończyć swojej serii na Arenie?

Wszystkim graczom, którzy rozpoczęli i nie ukończyli serii na Arenie zwrócimy 150 złota.

Co stanie się z moimi Odłamkami Lustra?

Po zamknięciu Areny, za każdy posiadany Odłamek Lustra otrzymasz 150 złota. Następnie Odłamki Lustra zostaną usunięte z gry.

Co stanie się z kontraktami dotyczącymi Areny?

Nieukończone kontrakty zostaną schowane i nie będą miały wpływu na ogólny wynik ukończonych kontraktów. Gracze, którzy ukończyli kontrakty związane z Areną wciąż będą je widzieć.

Mamy nadzieję, że nasze zamiary są jasne — jeśli macie uwagi lub sugestie, chętnie je usłyszymy! Możecie pomóc nam ukształtować ten tryb rozgrywki!

Powodzenia na polu bitwy!
 
O! Dzięki @Alicja. za informację. Pare razy na pamiątkę można jeszcze zagrać. Kiedy możemy spodziewać się dokładniejszych informacji? Bo na razie wiadomo o nowej arenie że zmieni nazwę. Chociaż tryb draftu jest mało kreatywny, to nazwałbym tę nazwę bezpiecznym posunięciem.
 
Tylko po co zamykać Arenę jeśli nowego trybu jeszcze nie będzie? Nie mogła by zostać w obecnej formie aż do premiery nowego trybu?
 
  • RED Point
Reactions: ghs
Świetna wiadomość!

Jestem ciekaw jak tryb draftu będzie wyglądać na tle innych karcianek :think:
Czy bardziej coś w stronę MTG / Legends of Runeterra, czy też coś zupełnie nowego.
 
Z jednej strony super. Od dawna czekam na nowy tryb. Obstawiam że będzie coś z wybieraniem kart z beczek i tworzeniem z tego talii. Szkoda że jednak Arena idzie w odstawkę.
Aha, "Tryb draftu" taka mało klimatyczna nazwa przydałoby się coś ciekawszego.
 
Mam też pytanie co z bibelotami z areny? Czy będzie można je jeszcze zdobyć? Mamy tu 3 awatary, 1 ramkę i 2 tytuły.
 
Czyli usuwacie arenę i możemy spodziewać się, ze dopiero może w grudniu doczekamy się czegoś nowego? I co między październikiem, a grudniem robić jak znowu postanowicie zepsuć tę grę bardziej niż teraz, przez kolejny patch notes, który tylko zwiększa brak balansu w grze? Czy to może wreszcie ten moment, ten miesiąc, że gra zostanie wystarczająco dobrze zbalansowana, by w nią faktycznie grać z przyjemnością i spełnieniem? Zawsze gdy po patchu coś nie miało balansu, to można było przynajmniej pójść na arenę, a teraz najwidoczniej już taka opcja zanika, a szkoda.
 
Ja np. nie mam tytułu "Znawca Areny" i raczej go już nie zdobędę. Mam 254/500. Moje pytanie jest takie: czy kontrakty z Areny przejdą na ten nowy tryb?
Czy jeżeli ktoś się nie wyrobi do 13 października to te kontrakty przepadną bezpowrotnie, jak również nagrody związane z nimi np. tytuł "Pan Lusterko". Czy można będzie ten tytuł zdobyć w trybie Draftu?
 
Dlaczego zamykacie jeden tryb, a na kolejny trzeba będzie dopiero czekać?

Dlaczego kontrakty nie przejdą na nowy tryb? Myślę, że przynajmniej te "długoterminowe" dałoby się spokojnie przerobić na tryb draftu (znany mi z innych gier karcianych), a wątpię czy ktoś zdąży je ukończyć w tak krótkim czasie jaki nam dajecie w tym powiadomieniu.
 
  • RED Point
Reactions: ghs
@Lexor Niestety obecnie jest kilka kontraktów areny, których nie da się zdobyć w żaden normalny sposób. Chociażby Noc w muzeum, gdzie trzeba zapełnić cały rząd artefaktami.

Btw czym się różni w innych karciankach draft od areny, że aż trzeba zmienić nazwę?
 
Wiem, że się nie da ich normalnie wykonać ale to chyba nie powód by je kasować (bo może po zmianach się da).

Btw czym się różni w innych karciankach draft od areny, że aż trzeba zmienić nazwę?
Ja bym też w sumie Arenę jako taką symboliczną nazwę tego trybu zostawił.
Sam draft może różnić się sposobem doboru kart (np. karty, które nie wybrałeś mogą w późniejszych etapach do Ciebie wracać).
 
Ja nie byłbym aż tak surowy w ocenie. Wszystko zależy od tego czy nowy tryb będzie lepszy od areny. Z drugiej strony do czasu wprowadzenia nowego trybu powinien być dostępny stary, a nie że jest 2 miesięczna przerwa 'bez żadnego trybu'.
 
@Iorweth15: Surowy w ocenie czego? Nikt tu chyba nie oceniał "zmian w mechanikach" (bo nic na ten temat nie jest wiadome).
Obecne zarzuty dotyczą przerwy i kontraktów, a tego to i Ty sam nie pochwalasz.
 
Zgadza się, nie pochwalam. Natomiast moja wypowiedź odnosiła się do tego posta
Idiotyczne decyzje jak zwykle. Usuwanie jedynego trybu, dla którego co niektórzy wciąż grają w tę grę jest irracjonalnym pomysłem.
Odniosłem wrażenie, może mylne, że to jest już potępienie samego pomysłu zamiany areny na Draft, który jeszcze nie wiadomo na czym będzie polegał. Nikt tu nie mówi o usuwaniu tylko o zamianie, być może na coś lepszego. Post @gojlad to właśnie moim zdaniem sugerował.
 
Top Bottom