Arena ewoluuje!

+
@Iorweth15: Ja zrozumiałem jego wypowiedź tak, że te osoby, które grały Arenę nie będą miały nic zastępczego przez dłuższy czas (stąd pojawił sie ów motyw usunięcia).
 
Bardzo zła wiadomość :(
Arena to jeden z ciekawszych trybów, bardzo szkoda że w październiku zniknie. Słabo, że coś w zamian pojawi się dopiero za kilka miesięcy :(
 
Arena to jeden z ciekawszych trybów
Jak zaczynałem / uczyłem się grać w Gwinta to zaczynałem właśnie od Areny - miałem tam dostęp do wszystkich kart, moi przeciwnicy zwykle nie grali "automatycznie" (tzn. nie grali ogranymi przez nich wcześniej taliami), a ja miałem czas na zapoznanie się z różnymi kombinacjami i mechanikami. Późniejsze przejście na gry klasyczne / rankingowe było dla mnie bezproblemowe, a dodatkowo zdobyłem wiedzę jakie karty dobrze by było zdobyć w pierwszej kolejności.
 
Jeśli niezdobyte i niedokończone kontrakty przestaną być wyświetlane to what ever. Na szczęście "nie straciłem" czasu i nie mam żadnego zaczętego także płakać po arenie nie będę ;)
 
Witam serdecznie drodzy twórcy.Może stwórzcie dodatkowy tryb draftu,ale popracujcie nad tym projektem troszkę dłużej poprostu, nikomu się nie spieszy każdy wie że wasza marka jest klasą samą w sobie. Arenke moglibyście zostawić bo ona jest niezastąpiona,😉 nie wyobrażam sobie tej gry bez tego trybu, pewnie wielu graczy powiela moje zdanie. Ps dzień bez arenki jest dniem straconym pozdrawiam wszystkich peace
 
1db78be.png

Taka zapowiedź pojawiła się na Reddicie.
 
Jak to działa? Po dwie karty się wybiera?
Dla mnie fajnie by było jakbyś następny ruch mógł wybrać z 3 kart czy 9. O to byłaby jakaś ciekawostka gra bez tak naprawdę talii. Oczywiście wtedy niektóre karty byłyby niegrywalne
 
Tylko nie rozumiem jak tu się wybiera, bo na górze jest chyba już dokonanych 5 wyborów, w ręce 10 kart a do wyboru 3x3. Niech ktoś to wyjaśni, kto grywał w inne karcianki.
 
@Gomola Nikt z redów na reddicie nic nie wyjaśniał, a screen jest z podcastu Merchants of Novigrad. Według mnie wygląda to bardzo podobnie do odpowiednika areny z Legends of Runeterra. Wybierasz tam sobie takie paczki. Kilka pierwszych jest chyba większych i lepszych. Pierwsze jakie dostaniesz są w pełni losowe, ale następne dostajesz według tego co już masz w talii. Do tego z każdą wygraną dostajesz możliwość wymienienia sobie kilku kart. Odpadasz gdy przegrasz dwa razy z rzędu, a wygrywasz chyba po 12 wygranych.
Jak to dalej niejasne to tu masz oficjalne wyjaśnienia -

Edit:
Myślę że wyglądało to tak
1 - Bal i trzej arystokraci
2 - trzy płotki
3 - wiedźmińskie trio
Z drugiej strony, na górze jest aż pięć znaków, a nie 3 co by mogło wynikać z mojej teorii.
 
Last edited:
Edit:
Myślę że wyglądało to tak
1 - Bal i trzej arystokraci
2 - trzy płotki
3 - wiedźmińskie trio
Z drugiej strony, na górze jest aż pięć znaków, a nie 3 co by mogło wynikać z mojej teorii.
Bo pewnie możesz na początku wybrać 3 z 5 opcji z których chcesz otrzymywać karty by te talie na Arenie miały większy sens a nie że dostaje Bal maskowy w drugim wyborze a potem ani jednego Arystokraty i mam martwą kartę
 
Najgłupszy pomysl z kontraktami i chyba najbardziej durna przerwa o jakiej slyszalem. Co za bezsens...
 
@Gomola Nikt z redów na reddicie nic nie wyjaśniał, a screen jest z podcastu Merchants of Novigrad. Według mnie wygląda to bardzo podobnie do odpowiednika areny z Legends of Runeterra. Wybierasz tam sobie takie paczki. Kilka pierwszych jest chyba większych i lepszych. Pierwsze jakie dostaniesz są w pełni losowe, ale następne dostajesz według tego co już masz w talii. Do tego z każdą wygraną dostajesz możliwość wymienienia sobie kilku kart. Odpadasz gdy przegrasz dwa razy z rzędu, a wygrywasz chyba po 12 wygranych.
Jak to dalej niejasne to tu masz oficjalne wyjaśnienia -

Edit:
Myślę że wyglądało to tak
1 - Bal i trzej arystokraci
2 - trzy płotki
3 - wiedźmińskie trio
Z drugiej strony, na górze jest aż pięć znaków, a nie 3 co by mogło wynikać z mojej teorii.
Czyli podsumowując na chwilę obecną z tego co wiemy w drafcie będą składane w jakimś stopniu modyfikowane mety tak jak na screenie ball z płotkami z przewagą kart jednej z frakcji natomiast pozostałe mogą być tylko pojedynczymi "rodzynkami w cieście". Ma to swoje plusy i minusy. Odskocznia od mety będzie mniejsza ale poszczególne karty lepiej będą się z sobą łączyły. Trochę sensu to ma bo np artefakty na arenie raczej nie są grane Jednak nie wiem czy nie powinien to być po prostu dodatkowy osobny tryb. Ten misz masz na obecnej arenie też ma swój urok.
 
Arena wymagała zmian bo podam tylko przykład z niedzieli

Najpierw wybrałem sobie Kuźnie i .....dostałem do wyboru przez cały czas tylko dwóch krasnoludów z czego jeden to Huf który ściąga innego Hufa
I w ogóle miałem tylko 1 kartę o koszcie werbunku 9 i 2 o koszcie 8

Potem tego samego dnia dostałem talię gdzie miałem 1 kartę o koszcie 13 , 2 dwunastki, jedenastkę , 4 dziesiatki i 3 dziewiatki
Róznice między tymi dwoma taliami to było 41 pkt

PAtrząc na ten ekran to wydaje mi się ,że to będzie tak
Masz 5 trybów. Najpierw dostajesz 5 wyborów po 3 karty. Wybierasz jeden . W kolejnym ruchu masz już 4 i tak dalej
Potem jest kolejna runda gdzie masz 5 wyborów po 2 karty .
Karty będa pewnie ciut lepiej dopasowane ale jest ryzyko ,że z ostatnią rundą wyborów 3 lub 2 kart można dostać totalnie nie pasujący szrot
 

ghs

Forum veteran
najciekawszy i najbardziej tajemniczy jest dla mnie sens wygaszenia areny na kilka miesięcy przed uruchomieniem draftu. jeżeli to przez problemy techniczne to miej Panie Bozia w opiece ten kod który wymusza kilkumiesięczny releas bez dostępu do modułu. jeżeli to jakiś problem biznesowy to coś takiego jest możliwe tylko w jakimś ogromnym bałaganie organizacyjnym. w obydwu przypadkach nie wróży to najlepiej.
 
Top Bottom