Assassin's Creed

+
Ke?

Kiedy to w Wiedźminie miałeś parę z ust na dużej wysokości?

Z tego co pamiętam pojawiała się tylko okazjnalnie, a dopiero mody pozwoliły na dodanie jej w Skellige oraz Kaer Morhen.
 
Nie mogłem się powstrzymać :ROFLMAO:



Ukończyłem pierwszą wyspę i ruszyłem w świat. Gra się bardzo przyjemnie, a i fabuła mnie wciągnęła. Nie jest specjalnie oryginalna, ale nie zmniejsza to frajdy z uczestniczenia w niej. Interaktywne dialogi i okazjonalne wybory w zadaniach pozwalają bardziej zżyć się z protagonistą. Ciekaw jestem czy faktycznie będę mógł wpływać na przebieg wojny wybierając stronę konfliktu w danym regionie czy też będzie to narzucone z góry.
 
Gdyby tylko to nie był AC xDDDD Trochę nie widzi mi się wspinanie w zbroi o wadze ok 35kg :p Co kolejną odsłonę coraz mniej mi to pasuje do serii...AC IV też uznawałem za fajną gierkę o piratach a nie kolejną część tasiemca ;) Reszta części mniej lub bardziej jakoś się wpasowuje ale ta kompletnie mi do serii nie pasuje...No chyba, że gralibyśmy np jakimś zamaskowanym zabójcą :p
 
We Wiedźminie wszelkie magiczne cechy postaci można wytłumaczyć bo z czegoś wynikają - są głęboko osadzone w uniwersum. W tym niby AC odlecieli totalnie. Brakuje tu jeszcze pistoletów plazmowych i laserowych mieczy Jedi. Postaci nawet nie muszą spożywać eliksirów by być superhero, nie mają nawet efektu "kaca". Nie wspomnę już o tym, że pływanie łódką w Wiedźminie ma bardziej realistyczną fizykę niż w Odyssey pływanie dużym statkiem napędzanym chyba silnikiem atomowym biorąc pod uwagę zwrotność i przyspieszenie.
 
Last edited:
@Vistula77, grałeś w ogóle w jakąkolwiek część Assassin's Creeda czy jedynie widziałeś parę obrazków? Elementy fantastyczne są obecne w tej serii od samego początku, a wszelkie nadprzyrodzone zjawiska mają związek z kosmitami.
 
@Vistula77, grałeś w ogóle w jakąkolwiek część Assassin's Creeda czy jedynie widziałeś parę obrazków? Elementy fantastyczne są obecne w tej serii od samego początku, a wszelkie nadprzyrodzone zjawiska mają związek z kosmitami.

AC Skończyłem na Unity, a Origins leży nie ukończone. Bez przesady, takich elementów fantastycznych i przypakowania bohatera wcześniej nie było. Gra idzie w kierunku arcade z elemantami RPG. Przejrzałem chyba ze cztery godziny materiałów z gameplayingu na YT bo sam miałem ochotę ze względu na ciekawy okres historyczny ale to nie to samo co Unity, które poziom trzyma znacznie powazniejszy.
 
Pytanie do grających w Odyssey: ukończyliście wątek na Megaris?

Postanowiłem oszczędzić Nikolaosa, ale po dotarciu Elpenora mój bohater zakomunikował, że zabił ojca. Po prostu kłamał (jeśli tak to szkoda, że gra nie daje tutaj wyboru podczas rozmowy) czy trafiłem na błąd i gra zaliczyła mi zabójstwo?
 
Pytanie do grających w Odyssey: ukończyliście wątek na Megaris?

Postanowiłem oszczędzić Nikolaosa, ale po dotarciu Elpenora mój bohater zakomunikował, że zabił ojca. Po prostu kłamał (jeśli tak to szkoda, że gra nie daje tutaj wyboru podczas rozmowy) czy trafiłem na błąd i gra zaliczyła mi zabójstwo?
Również oszczędziłem ojca. Myślę, że kłamał, bo takie dostał zadanie, by zabić ojca
 
Last edited:
Spędziłem z Odyssey już jakieś 20 godzin robiąc zarówno misje główne jak i poboczne oraz zwiedzając okolice i nie trafiłem jeszcze na elementy nadprzyrodzone. Jedynie krótki kontakt z jednym z artefaktów Pierwszej Cywilizacji, ale nie manifestował on swojej mocy zbyt nachalnie.

W Origins było zresztą podobnie. Wklejone tutaj wcześniej płonące konie, chocobosy czy inne dziwactwa to albo:
1) Drobne dodatki wchodzące w skład przepustki sezonowej, które możemy sobie odblokować jeśli ktoś ma na to ochotę;
2) Efekty narkotycznych wizji lub działanie artefaktów Pierwszej Cywilizacji. Jedno z fabularnych rozszerzeń kręciło się wokół artefaktu, którego działanie doprowadziło do wskrzeszenia dawnych faraonów;

Poza tym dodatkiem z martwymi faraonami, elementy nadprzyrodzone pojawiały się bardzo rzadko. Nie zrobili z tego nagle przygodowego fantasy w stylu Mumii Stephena Sommersa z'99.
 
Kilka dni temu nabyłem ASSASSIN'S CREED ORIGINS (GOLD) za 95.05 PLN (przecena w wyprzedaży i -20% za 100 punktów UBI Club) i coś czuję, że na nowy rok pobawię się w starożytnym Egipcie :).
 
Top Bottom