Assassin's Creed

+

W ogóle podoba mi się podejście Ubisoftu do promocji gier z serii Assassin's Creed - oficjalna zapowiedź kilka miesięcy przed premierą, a nie kilka lat kiedy człowiek narobi sobie smaka i musi czekać nie wiadomo ile.
Zwiastun super, ale to raczej standard dla tej serii. Jest ukryte ostrze, klimat i brutalność, więc jest dobrze. Oby w samej grze też tak było. Co prawda, gdyby nie ukryte ostrze można by pomyśleć, że to nie jest AC, ale mam nadzieję, że w grze będzie to lepiej widoczne(pewnie nie, ale wolę się oszukiwać).
Nie wiem czemu tak napisałem, chyba pomyliło mi się z Risen 2 Dark Waters.
A możliwe, też o tej grze pomyślałem, gdy zobaczyłem ten tytuł.
No i dubbing, ciekawe że wracają do polskiego dubbingu po raz pierwszy chyba od pierwszej części.
Odyssey też miało dubbing na zwiatunie, ale w samej grze dubbingu nie było. Podejrzewam, że tutaj też tak będzie.
W Uplay i na Epicu można obejrzeć kilka screenów z gry.
Niestety tak jak się spodziewałem gry na Steamie nie ma. Mam nadzieję, że za jakiś czas tam się pojawi(chociaż chyba żadna z dotychczasowych gier Ubi odkąd "współpracują" z Epic się tam nie ukazała). Tim Sweeney jak ja Cię nienawidzę.
Graficznie zapowiada się to samo, co w Odysei. To dobrze, znaczy że zagram na wysokich/ultra
Faktycznie podobna do Origins i Odyssey, też zagram sobie na prawie ultra :D Premiera pod koniec 2020, więc pewnie koniec listopada. Znowu jest płeć do wyboru, ale oby tym razem postać miała więcej charakteru(zwiastun daje pewne nadzieje). Na plus to, że tutaj postać kobieca ma jakieś uzasadnienie, nie to co Kassandra w Odyssey.
 
Last edited:
W Uplay i na Epicu można obejrzeć kilka screenów z gry.
Wklejam:







Graficznie zapowiada się to samo, co w Odysei. To dobrze, znaczy że zagram na wysokich/ultra :D

Zapowiada się, że zostanie zaimplementowana cutsomizacja postaci.
 
Rok poczekam i kupuje XD Wpierw na PS5 GoW z 2018 muszę ograć oraz jej kontynuację. W końcu coraz więcej gier o tematyce nordyckiej wychodzi i moja dusza się cieszy xD
 
Trailer mi dał vibe trailera z Revelations oraz z Unity (tego z czwórką Asasynów), a to bardzo dobrze :D Oczywiście tylko CGI, ale tak czy siak, klimat jest spoko :p Może Wikingowie to nie do końca moja bajka, ale szansę na pewno tej grze dam :p
 
Zapowiada się, że zostanie zaimplementowana cutsomizacja postaci.

Tak :)


"Przed rozpoczęciem zabawy zdecydujemy, czy chcemy wcielić się w wojownika czy też wojowniczkę wikingów. W obu przypadkach przyjdzie nam poprowadzić postać o imieniu Eivor, której wygląd dostosujemy do własnych preferencji, modyfikując jej fryzurę, tatuaże, barwy wojenne oraz elementy wyposażenia."
 
Screeny wyglądają nieźle, acz szału nie robią...

To już W3 (przed downgrade'm) robił większe wrażanie:





 
Klimat Vikingów jest, ale kaptura już mu nie dali.
I dobrze :) Im mniej asasynów i templariuszy tym lepiej. Mnie już nudzi ten ich konflikt, artefakty bla bla bla. Czasami nawet mam wrażenie ,że ubi przeszkadza ten cały wątek (np. wątek współczesności ,który moim zdaniem jest beznadziejny) i chcieliby go powoli odsunąć na bok.
 
Czasami nawet mam wrażenie ,że ubi przeszkadza ten cały wątek (np. wątek współczesności ,który moim zdaniem jest beznadziejny) i chcieliby go powoli odsunąć na bok.

Tak im przeszkadza, że mimo narzekań wielu ludzi, nadal go wciskają.
 
Ja jednak bym się nie obraził, gdyby Ubi kiedyś wróciło do tego tradycyjnego wymiaru konfliktu między Asasynami a Templariuszami, który przewijał się od jedynki do Revelations/trójki. Takie bardziej historyczne, przyziemne tło bardziej mi odpowiadało. Bo jeśli dobrze rozumiem, Ubisoft w ostatnich częściach poszedł na całość na odwieczny konflikt Chaotycznego Dobra z Praworządnym Dobrem.
 
Tak im przeszkadza, że mimo narzekań wielu ludzi, nadal go wciskają.
Wciskają go bo taki jest już przymus serii. Zaczęli animusa więc muszą go kontynuować do końca, przecież dziwnie byłoby go zakończyć tak o. A jego jakość i coraz to większa niespójność mówią same za siebie.
 
Tak im przeszkadza, że mimo narzekań wielu ludzi, nadal go wciskają.
Myślę, że gdyby nie odgórne założenia, to już dawno by się od tego odcięli.
Znacznie lepiej sprzeda się marka, która już była na rynku obecna i zaistniała w świadomości konsumentów, niż zupełnie nowe IP. Wydaje mi się, że element współczesny łączący wszystkie gry jest na tym etapie wymogiem, a nawet warunkiem podpinania tych gier do serii.
Też uważam, że bardziej to szkodzi, niż pomaga - zwłaszcza w nowych odsłonach, bo spójność świata leci na łeb na szyje i taka Odyseja już retroaktywnie dopowiada do lore pewne rzeczy, które w teorii powinny je przekłamywać.
Ja jednak bym się nie obraził, gdyby Ubi kiedyś wróciło do tego tradycyjnego wymiaru konfliktu między Asasynami a Templariuszami, który przewijał się od jedynki do Revelations/trójki. Takie bardziej historyczne, przyziemne tło bardziej mi odpowiadało. Bo jeśli dobrze rozumiem, Ubisoft w ostatnich częściach poszedł na całość na odwieczny konflikt Chaotycznego Dobra z Praworządnym Dobrem.
Szkoda, że zmarnowali potencjał Layli Hassan. Wzięła się właściwie znikąd, łączy się z fabułą poprzednich części tylko przez postać ojca Desmonda i fragmenty gry z nią są zawsze... bezcelowe? Potencjał był, ale tak jak pisałem wyżej ja i kilka innych osób - implementacja tego wątku to jest dla deweloperów raczej przykry wymóg, niż działanie za którym stoi chęć opowiedzenia jakiejś spójnej historii.
Ale wiem doskonale co masz na myśli i sam bym coś takiego przyjął z otwartymi ramionami.
 
Last edited:
Trailer bardzo fajny, ma klimacik. Zawsze lubiłem historie o Wikingach, więc kiedyś na pewno zagram i w Valhallę. Ale dopiero jak nadrobię wcześniejsze części od AC III poczynając :ROFLMAO:.
 
Niestety tak jak się spodziewałem gry na Steamie nie ma. Mam nadzieję, że za jakiś czas tam się pojawi(chociaż chyba żadna z dotychczasowych gier Ubi odkąd "współpracują" z Epic się tam nie ukazała). Tim Sweeney jak ja Cię nienawidzę.

I tak musisz używać Uplay. W pudełku będzie kod do Uplay, a kupując gdzieś indziej i tak by ci odpalało platformę Ubisoftu bez względu na to czy gra byłaby na Epicu czy Steamie więc w czym rzecz?
 
I tak musisz używać Uplay. W pudełku będzie kod do Uplay, a kupując gdzieś indziej i tak by ci odpalało platformę Ubisoftu bez względu na to czy gra byłaby na Epicu czy Steamie więc w czym rzecz?
Tak wiem, bo kupując AC na Steamie zawsze dostawałem też kod na Uplay. Po prostu kupuje gry na Steamie i wole je mieć tam, a od kiedy Epic Store weszło na rynek z agresywnym systemem exclusivów to kilka fajnych gier ominęło Steama. Wiadomo, że brzmi to głupio, ale jak masz każdą część na jednej platformie i nagle zabierają Ci chociażby wybór gdzie kupić grę to się smutno robi.
 
Za tydzień odbędzie się wydarzenie Inside Xbox, na którym Microsoft zaprezentuje pierwsze gry zmierzające na nowego Xboxa. Jeden z materiałów zaprezentuje Valhallę więc nie trzeba będzie dużo czekać żeby zobaczyć jak prezentuje się nowy Asasyn. Wspominałem już jak bardzo mi się podoba takie podejście?


Po prostu kupuje gry na Steamie i wole je mieć tam

Ja mam już osiem różnych launcherów na PC i jakoś żyję :LOL: Nie robi mi to większej różnicy.
 
Kampania marketingowa zaczyna się parę miesięcy przed premierą i od razu można liczyć na jakieś konkrety. Nie powiem, też mi się podoba. Ech, to nie to samo co czekanie pięciu lat od pierwszego teasera do następnego zwiastuna, a potem wypatrywanie co roku na E3 kolejnych porcji jakichkolwiek materiałów
1588268394659.png

A główny bohater ze zwiastuna przypomina mi nieco Ragnara z Upadku królestwa.
1588268822936.png
 
W ogóle ten zwiastun mocno zalatuje mi najnowszym sezonem The Last Kingdom :) Ja osobiście nie mogę się doczekać, chyba będzie to pierwszy AC od bardzo bardzo dawna którego kupię na premierę. Uwielbiam klimaty wikingów a tutaj zapowiada się ciekawie ;)
 
Top Bottom