Assassin's Creed

+
Cykl dobowy i pogodowy w Syndicate:


To chyba ogromny skok dla serii AC, bo w poprzednich częściach tego nie było? :p
 
Akurat cykl pogodowy i dobowy był tyle, że nie dynamiczny - tak jak jest teraz.

Polecam poniższy materiał:

 
@Esterhazy

Jak to jaki - niedynamiczny.

Ponoć Black Flag był na tym polu w pełni dynamiczny (pogoda i pory dnia). Wstyd się przyznać, bo grałem ale 100% pewności nie dam, że tak było (tylko 90%).
 
Wymagania bardzo zbliżone do zeszłorocznych. Chyba bardziej do optymalizacji się nie przykładali. No ale kto wie, może to nawet będzie grywalne.
 
Wymagania bardzo zbliżone do zeszłorocznych.

W przypadku Unity w minimalnych mieliśmy HD7970/680, co było chore. Tym razem jest zdecydowanie lepiej, zarówno jeśli idzie o minimalne jak i rekomendowane (widnieje tam karta będąca w zasadzie nieznacznie szybszym HD7970). Tak więc przyjemne zaskoczenie. Nie chcę chwalić bezpodstawnie, ale jest nadzieja, że nie będzie tak źle jak ostatnio. Przynajmniej od strony technicznej, bo jeśli o samą serię idzie jestem zdania, że ta już od dawna pożera własny ogon, jeszcze chwila, a dojdzie do głowy i to będzie koniec. Obecnie przy AC dobrze się bawić moga tylko najzagorzalsi fani marki. Ja sam od czasu Revelations (ostatnia ukonczona przeze mnie część) trzymam się z dala. Wraz z końcem sagi o Ezio opowieść uważam za zamkniętą. Mam o tyle łatwiej, że wątek współczesny zawsze uważałem za słaby i wybitnie absurdalny i jak dla mnie gry tylko zyskałyby gdyby go wywalić. Wiem, że niektórzy to lubią, ale dla mnie to dno i metr mułu. Właśnie ze względu na ten motyw ostatecznie nie kupiłem Black Flag. Bo choć pirackie klimaty szalenie mi się podobały, to przy drugim kontakcie ze współczesnością miałem dość.
 
Last edited:
W przypadku Unity w minimalnych mieliśmy HD7970/680, co było chore.
Masz rację, zwracam honor. Byłem przekonany, że do minimalnych wystarczała 660, a GOL niesłusznie potwierdził moje przypuszczenia. Widać błęda mają na stronie :).

jeśli o samą serię idzie jestem zdania, że ta już od dawna pożera własny ogon, jeszcze chwila, a dojdzie do głowy i to będzie koniec. W tej chwili przy AC dobrze się bawić moga tylko najzagorzalsi fani marki.

W zupełności się zgadzam. Kilka lat wstecz nie odpuściłbym sobie okazji do gry w nową część serii, dzisiaj nawet nie śledzę wątku Syndicate. Niestety marka kończy jak Call of Duty. Przejadło się i to konkretnie.
 
Na morzu był, na lądzie chyba nie.

To by zbytnio nie miało sensu. Jak już mówiłem (i wstyd się przyznać) nie pamiętam tego aspektu.

Tutaj mamy dowód, że dynamiczny cykl dobowy (i pogodowy) był:


Chociaż rzeczywiście zaprezentowane jest to na morzu. Nie widzę jednak powodu wyłączania całości systemu dla tych małych wysp i kilku mieścin.
 
Najwidoczniej dla Ubisoftu było to duże przedsięwzięcie skoro wprowadzali to na raty. :p Bo w Unity chyba znowu nie było cyklu dobowego?
 
Był cykl dobowy ale nie dynamiczny (znowu będą się mnie o to określenie czepiać). Znaczy się misje były zarówno w dzień jak i w nocy (oraz o różnych porach), jednak w trakcie ich trwania pora się nie zmieniała.
Jak tłumaczyło DigitalFoundry obecna sytuacja była uwarunkowana zastosowanym w Unity modelem oświetlenia. Unity korzystało z globalnego oświetlenia (global illumination), Syndicate już nie.

---------- Zaktualizowano 11:06 ----------

 
Trochę dziwi postawienie obok siebie w rekomendowanych GTX'a 760 i 970. Przecież te karty sporo się różnią wydajnością.
Nie powinno to nikogo dziwić. Zestawiano już przecież ze sobą i5 2500 i Phenoma II x4. To dopiero było kuriozalne.
 
Trochę dziwi postawienie obok siebie w rekomendowanych GTX'a 760 i 970. Przecież te karty sporo się różnią wydajnością.

Podejrzewam, że to zwykła literówka i miało tam być GTX 780. Wtedy to by się w miarę zgadzało.
 
Trochę dziwi postawienie obok siebie w rekomendowanych GTX'a 760 i 970. Przecież te karty sporo się różnią wydajnością.

A po stronie AMD mamy R9 280X, kartę bedącą wydajnościowo pomiędzy 760 a 970. W tym wypadku prawdopodobnie nie chodzi bowiem tyle o moc gpu, co ilość ramu jakim układ dysponuje. Tak więc karta na poziomie GTX'a 760 powinna spokojnie wystarczyć, o ile posiada przynajmniej 3GB pamięci.
 
Unity spokojnie przekraczało 3 GB VRAM.

Ciekawe czy teraz mamy lepsze wykorzystanie pamięci czy po prostu tylko przycięcie wodotrysków?
 
Top Bottom