Atrybuty, Zdolności, Atuty

+
Ok, teraz mam pytanie z innej beczki - perk Zlomowanie - on rozwala wszystkie smieci jak leci, bez wyjatku? Bo nie chcialbym rozbijac tych cenniejszych, wartych 750/sztuka.
 
Są wyjątki ale zasada jest jakaś dziwna na pewno jakieś questowe zostają itd ale jeżeli patrzysz pod kątem biżuterii to niestety jest złomowana więc albo jedziesz wszystko albo pojedynczo aby te drogie sprzedać...

Ja osobiście gram 2 raz i też złomowanie wykupiłem w grze jest mnóstwo elementów na których kasę idzie robić..

Jak pisałem wcześniej 15 poziom w akcie 1 i ani grama sprzedaży wszystko złomuje nawet broń i kanczac akt 1 na koncie mam 50k eurodolarow wykupione podwójny skok. Ostrza i rakietnicę do ręki plus pomniejsze wszczepy... Cyberdeck legendarny 5 miejsc na haki 1 motor kupiony no to by było na tyle :D więc nie potrzebuje złomować hihi a i tak ciekawszy sprzęt do sprzedaży jest dopiero w akcie 2
 
Wie ktoś jak w tej grze obliczana jest szansa na trafienie krytyczne? Czy to się jakoś sumuje? Staram się mieć założone ubrania dodające +15% czy +30% szansy na trafienie krytyczne, jeśli ściągnę niektóre przedmioty to nie wpływa to na liczbę w statystyce a jeśli ściągnę wszystkie to liczba spada. Czy góra i dół sumowane są osobno? A może gra bierze pod uwagę jeden z tych bonusów? Albo jeden +15% i jeden +30% a reszta przedmiotów nie ma znaczenia?

No i dlaczego w statystykach nie ma pokazanej liczby obrażeń chociaż mam założoną broń?
20210109094151_1.jpg


Interfejs jest cały do wymiany, sprawia zbyt duże wrażenie tymczasowości wszystkiego. Ile razy podczas przesuwania mapy kliknąłem w tą górną belkę na dziennik czy ekwipunek...
 
@sebogothic No to tego. Zdaje się, że modyfikatory z ubrania się nie sumują, tzn. liczy się tylko najwyższy bonus do crit chance i osobno do crit damage. Natomiast te na broni już się sumują. Hłe.

Info czerpałem z tego filmiku:

Aha, a broń zdaje się musisz wyciągnąć, żeby się pokazały obrażenia.
 
Aha, żeby nie wprowadzać nikogo w błąd: Nie sumują się konkretnie modyfikatory ubrania do crit chance i crit damage. Te dodające pancerz natomiast już się sumują, więc nie ma w tym żadnego sensu ni logiki. :D Polecam obejrzeć filmik, który wkleiłem. Jest też inny ciekawy o craftingu:

 
Chyba logiczne jest, że się nie sumują (w sensie crit chance, crit dmg). Można mieć ponad 10 slotów na modyfikacje, czyli 100%+ szansy na kryt i 300%+ obrażeń z kryta ;) No trochę bez sensu. A i tak koło 20 poziomu wszystko leci "na strzała" więc...
 
Ja bym w to logiki nie mieszał. W jaki w ogóle sposób jakiś element butów albo kurtki zwiększa moją skuteczność w strzelaniu? :D

To są czysto "growe" mechaniki lootershooterowe, które w światach z obecnością magii jeszcze jakoś dają się przełknąć (bo przedmiot magiczny po prostu uaktywnia zaklęcie działające na użytkownika i powiększające jego możliwości bojowe). Natomiast w świecie, gdzie efekty technologii są drobiazgowo opisane i wyjaśnione, takie bonusy są w oczywisty sposób sztuczne. Jasne, że można sobie wymyślić, że masz np. w bucie wbudowaną kamerę przesyłającą obraz do cyberoczu i wspomagającą celowanie, ale raz że jest to totalnie głupie, a dwa, że taka technologia jakoś nie pojawia się w materiale źródłowym, a idąc taką drogą rozumowania, można wyjaśnić każdy absurd, łącznie z pancernymi stanikami i wyskakującą ze ścian policją.

Co gorsza jednak, te mechaniki nie zachowują nawet wewnętrznej logiki, bo niektóre modyfikafory z ubrań się sumują, inne nie, a ten sam typ modyfikatora w broni się sumuje, a w ubraniu już nie.

To co masz na myśli, to balans. Tylko że równie dobrze można było to rozwiązać, odpowiednio pomniejszając modyfikator z pojedynczego upgradu, tak żeby po zsumowaniu nie osiągał absurdalnych wartości.

Takie rzeczy mnie właśnie zdumiewają w tej grze, to nie jest nawet mechanika błędnie zrobiona, ona po prostu wygląda jak sklejona na kolanie z nieprzystających do siebie elementów. Tak jakby np. modyfikafory broni projektowała jedna osoba, a ubrań druga i w ogóle się ze sobą nie komunikowały.
 
Last edited:
Ja bym w to logiki nie mieszał. W jaki w ogóle sposób jakiś element butów albo kurtki zwiększa moją skuteczność w strzelaniu? :D
Logika logiką, ale przecież niemożliwe jest posiadanie więcej niż 100% szans na krytyka - nie można mieć np 120% szansy :).
Tymczasem ja posiadam rewolwer który sam w sobie ma 98% szans na krytyka... no może nie zupełnie sam w sobie, gdyż z "natury" miał 93,94% szansy na krytyka , do tego dołożyłem 4% z dwóch rozszerzeń po 2%.

W każdym razie nie wyobrażam sobie jak miałoby się to dalej dodawać, gdyż jak wymienię te zwykłe rozszerzenia 2x2% na silniejsze np na 2x4% ... to już ten rewolwer będzie miał 101,94% szans na krytyka... i zaczyna się robić abstrakcyjnie :)

Myślę że to jest powód że nie sumują się statystyki pochodzące z różnych itemów.

BTW proszę zwrócić uwagę na parametry
248 obrażeń i 2 strzały na sekundę = 496 DPS
Tymczasem faktyczy DPS broni jest już pomnożony przez szanse + obrażenia krytyczne.

nova.jpg
 
To jeszcze złap legendarny quickhack zwarcie i dołoży on swoje bazowe obrażenia do każdego strzału :D
Dołóż do tego headshota z ukrycia... i jak jeden gościu napisał mamy 250 tysięcy obrażeń po jednym strzale :)

Ja i tak przestałem się bawić bronią w tej grze... bo wychodzą same niedorzeczności ze strzelaniem przez przeszkody a nawet budynki :oops:. Poszedłem w technologie i mając 22 komórki pamięci oraz niemal wszystkie perki hakowania bojowego nie straszni są mi żadni przeciwnicy, których załatwiam masowo nawet ich nie oglądając... po prostu wszystkim wyłączam prąd :giveup:
 
Najszybciej przez pływanie :D

Raz zwiedzałem nabrzeże Arasaki wodą :p i gdzieś godzinka pływania zanim się wydostałem ale wysportowanie leciał poziom za poziomem
 
W jaki sposob mozna podciagnac wysportowanie? Bo to jest po prostu koszmar.
Po włączeniu konsoli: Game.SetLevel("Athletics", 20)

Gliczując: podobno jak włączysz berserka (cyberware), zaczniesz zużywać wytrzymałość i przełączysz na menu statystyk postaci to ciągle będzie ci zaliczało expa wysportowania - więc AFK w tym menu aż dojdzie do max.
 
Najszybciej przez pływanie :D

Raz zwiedzałem nabrzeże Arasaki wodą :p i gdzieś godzinka pływania zanim się wydostałem ale wysportowanie leciał poziom za poziomem
Hmmm... z pływaniem nie próbowałem (mało miejsc do treningu), ale na wysportowanie wpływa każdy ruch, który zużywa wyrzymałość; jak bieganie, boksowanie (choćby w powietrzu), skakanie i wślizgi. Z pewnością walki wręcz i berserk bardzo przyczynią się do zdobywania wysportowania.
 
Top Bottom