Audiobook „Wiedźmin” - nowa superprodukcja Audioteki.

+
Zgadza się. Dlatego mówienie jakoby gry odbierały mu czytelników jest nieporozumieniem lub zwykłym hejtem. Wystarczy poczytać komentarze pod filmami na YT, poprzeglądać zagraniczne fora aby szybko stwierdzić ilu ludzi sięgnęło po książki po zagraniu w gry ( ze mną włącznie ), a ilu ludzi ponagla lokalnych wydawców aby pospieszyli się z tłumaczeniem jego książek.
 
Mnie się wydaje, że Sapek mocno lekceważy gry wideo jako medium służące opowiadaniu historii.
W sensie jest mocno do tyłu z tematem, skoro w ogóle go on nie interesuje i po prostu nie zdaje sobie sprawy, że można w grze opowiedzieć dojrzałą, wciągającą, wielowątkową historie przy zachowaniu filmowej ekspozycji. Stąd też jego podejście, on po prostu ma wrażenie, że jego dzieło jest trywializowane przez "jakąś tam gierkę". Ignorancja? Być może ktoś go kiedyś uświadomi i jeżeli to nie przyniesie żadnego efektu, będzie można śmiało stwierdzić, że go żal ciśnie nie powiem gdzie, bo nie dostał więcej kasy.
 
A propos daty wydania Chrztu - ciekawy termin sobie wybrali, albo raczej - im wybrano. No i też intryguje mnie ta "niespodzianka".
 
O, ciekawe czy jak w przypadku "Coś się kończy, coś się zaczyna" będzie wydanie fizyczne. :) Chętnie nabędę :D
 
Dla mnie bomba. :) Lubię to opowiadanie za swego rodzaju surowość, taki trochę klimat magii i miecza spod znaku Conana. Chyba nie mogło być lepszej niespodzianki. :)
​​​
​​
 
Tylko ta okładka... Kompletnie nie pasuje. Co ma piernik do wiatraka, czyli opowieść o Korinie i Visennie do Geralta na łodzi i latających syren??
 
Sapkowski przewraca się na wersalce jak widzi tę okładkę nawiązującą do gier :troll:

Ale tak poważnie to dali ciała podobnie zresztą jak to 'dwójkowe' wydanie sagi z Letho czy Rochem na okładkach. Sam nie lubię takiego zabiegu.
 
SuperNOVA i ich okładki książek/audiobooków... Kompletnie nie mają pomysłów, używają tego co jest szeroko dostępne zamiast wymyślić coś swojego, oryginalnego jak inni. Wystarczy spojrzeć na np książki Fabryki Słów (Grzędowicza, Kossakowskiej, Piekary), tam widać że jak się chce to można zrobić coś ciekawego ;)
 
rafal12322;n9822261 said:
Tak teraz czytam wpis Fonopolis na fb i podobno w styczniu zaczynają nagrywać Wieżę Jaskółki ;)

Biorąc pod uwagę to że każdy kolejny audiobook wydają z coraz większym opóźnieniem to zapewne Wieżę Jaskółki przyjdzie nam słuchać w przerwach pomiędzy graniem w dodatek do Cyberpunka.
 
Ciekawe kiedy wyjdą te rzekomo poprawione opowiadania z nową szatą graficzną, nawiązującą do stylu sagi od fonopolis.
 
A te poprawione opowiadania to te co kiedyś były w wydaniu z okładkami z gier? czy potem były jakieś poprawki do tego wydania?
 
berengar1984;n9837951 said:
A te poprawione opowiadania to te co kiedyś były w wydaniu z okładkami z gier?
Tak, chodzi o dwa pierwsze tomy opowiadań- "Ostatnie Życzenie" i "Miecz Przeznaczenia"
berengar1984;n9837951 said:
czy potem były jakieś poprawki do tego wydania?
Nie było poprawek. Z tego co pamiętam, chodziło głównie o poprawienie starszej mowy. Nie wiadomo czy nagrywają wszystko od nowa
 
Top Bottom