Audiobook „Wiedźmin” - nowa superprodukcja Audioteki.

+
Zakładam, że wszystkie części mają tworzyć słowo 'Wiedźmin'. Nie rozumiem jak fonopolis planowało wydać Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia, audiobooki są nagrane, ale nie wydali ich w pudełkach? Nie rozumiem jaki był zamysł, skoro wydanie pudełkowe zaczęło się w połowie nagrywania. Czy macie jakieś informacje albo pomysły, o co chodzi?
DSC_0002.JPG
DSC_0003.JPG
 
Planowali później wydać opowiadania jeszcze raz w formie pudełkowej, pasującej do reszty. Teraz to już po ptokach jak wiemy ;)
 
Czy macie jakieś informacje albo pomysły, o co chodzi?
Dwa pierwsze tomy opowiadań zostały wydane dawno temu, jeszcze przed pojawieniem się Sezonu Burz. Sezon Burz jest tutaj przełomem, ponieważ wtedy Fonopolis zdecydowało się na zmianę szaty graficznej opowiadań. Na bank w tym temacie można znaleźć informacje, iż po Czasie Pogardy mieli pracować nad nową, poprawioną wersją (głównie chodzi o starszą mowę). Poprawione opowiadania miały zostać wydane w nowej szacie graficznej. Litery na grzbietach miały tworzyć słowo WIEDŹMIN. "I" oraz "E" jest zajęte dla Ostatniego Życzenia i Miecza Przeznaczenia. Ot, cała filozofia.
 
Może spróbujemy zrobić jakąś zbiórkę na dokończenie sagi i wydanie opowiadań w nowej szacie? Może uda się wesprzeć Fonopolis w dokończeniu projektu?
Co o tym sądzicie?
Mógłbym to ogarnąć.
 
Im się nie chce nawet ludziom odpisywać na wiadomości i pytania, jak się ma sprawa słuchowisk. To tym bardziej nie będą się mieszać w takie zbiórki, jeśli w ogóle problem dotyczy pieniędzy.

A zebrać to byśmy pewnie maksymalnie zebrali na opłacenie jednego aktora :p
 
Byłoby szkoda gdyby dwa ostatnie tomy sagi nie zostały nagrane... :( Ciekawe czy zawieszenie działalności to problem wyłącznie natury finansowej czy sprawa dotyczy zupełnie czegoś innego.

Szkoda, że Sound Tropez nagrywa głównie komiksy bo pamiętam, że chyba Dom ze Szkła w ich wykonaniu wypadł kapitalnie.
 
Mieć jednego aktora, a go nie mieć, to już dwóch aktorów! :beer::coolstory:
Tak serio, to nawet gdyby to było na zasadzie preorderu z możliwością nadpłaty dla twórców. Bo żal mnie ściska jak widzę pół serii na półce... :cry:
 
Kwestię zbiórki ktoś już poruszał na ich profilu Fonopolis. Jest przecież dużo popularnych serwisów dotyczących zbiórek z których można skorzystać lecz sami wykonawcy muszą być najpierw zainteresowani. Audioteka pisała na FB że jest zainteresowana ale są jakieś mętne problemy natury prawnej więc chyba należałoby uderzyć z propozycją wprost do nich.

Pierwsze nagrania do Wieży Jaskółki były już rozpoczęte, więc projekt upadł w trakcie...
 
Cześć, odnośnie dalszej produkcji audiobooks przez audioteka, taką wiadomość od nich otrzymałem w dniu 29/03 : ...
uprzejmie informujemy, iż w najbliższej przyszłości niestety nie będziemy mieli możliwości włączenie do oferty kolejnych opowiadań. Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie Panu przekazać żadnych dodatkowych informacji.
Tak więc ciężko ocenić czy będą produkować czy nie :/
Post automatically merged:

Czy wiecie że w pierwszym nagraniu opowiadania Wiedźmin, postać w Velerada wcielił się Adam Ferency ? Było to dla polskiego radia jeśli się nie mylę. Dopiero później wydano to w całości z resztą opowiadań na cd przez CDProjekt, wtedy to Ferencego zastąpił Marian Opania. To ciekawostka dla kolekcjonerów, w formie mp3 ;)
 
Last edited:
Milczenie w tej sytuacji oznacza w 99,9% kwestie związane z pieniędzmi. Bardzo niepokojącą oznaką w sprawie związanej z kontynuacją sagi w formie audiobooków, było wstrzymywanie publikacji Fonopolis przez wydawnictwo superNOWA, które akurat wypuściło zbiór opowiadań, napisanych przez innych autorów, rozgrywających się w świecie Wiedźmina.
W poprzedzającym okresie samo Fonopolis wspominało miedzy wierszami o wręcz charytatywnej pracy aktorów, próbując wyjaśnić zwłokę w wydawaniu kolejnych tomów sagi.
Crowfunding miał miejscę chyba przy okazji, któregoś z tomów trylogii husyckiej, przy czym zanim zbiórka dobiegła końca pojawiło się Fonopolis, które wydawało się wtedy być gwarantem sukcesu tego przedsięwzięcia. Powstała platforma dystrybucji (bye bye Audioteka), nowe okładki i wszystko ładnie szło do pewnego momentu.
Na dzisiejsza chwilę Fonopolis milczy i ogromna szkoda, że nie wystosowali do szerokiej grupy klientów/fanów choćby lakonicznego komunikatu. Pracują/pracowali tam serdeczni ludzie, a zatem należy przypuszczać, że sama spółka jest podmiotem mocno zależnym od innego. Typuję, tutaj wspomniane superNOWA, które również milczy, a ich strona internetowa wciąż jako nowość prezentuje audiobook "Sezon burz".
Nie milczy natomiast sam autor sagi, który powołując się na zapisy prawa autorskiego, po cichu (tak wynika z wezwania do zapłaty) chciał dochodzić swoich roszczeń względem Redów. Ponieważ CD Projekt Red jest spółką akcyjną, to jak już wiemy po cichu się nie da. Zastanawiam się, czy także w kwestii audiobooków, strona praw autorskich poczuła się w jakiś sposób poszkodowana. Szczerze mówiąc bardziej prawdopodobna wydaje się być sytuacja, że przedsięwzięcie przynosiło straty (lub minimalny zysk) i nie było zainteresowanych do wyłożenia gotówki.
Ogromnie ubolewam, że tak niewiele zostało do końca i nie widać perspektyw na dokończenie sagi. Musiałby pojawić się tu jakiś mecenat. Nie jestem pewien, czy crowfunding to forma, która zaspokoi apetyt każdej ze stron.
 
W Polsce niestety większość wspaniałych projektów upadało, upada i pewnie nadal będzie upadać. Tacy ludzie, taki system niestety... Jakoś te same polskie projekty mają się dobrze dopiero kiedy przeniesie się je na grunt zagraniczny.

Moim zdaniem większość o ile nie wszystkie projekty związane ze światem wiedźmińskim są blokowane przez samego twórcę bo fanów tej twórczości na pewno nie brakuje, a co za tym idzie - potencjalnego dochodu generowanego z ich sprzedaży. Geralt nie dość, że został uśmiercony w Sadze to także zachodzą procesy aby uśmiercić go poza nią - jaki tego sens ?
 
Wygląda na to że polskie radio ma zamiar nagrać superprodukcję Pani jeziora. Skoro będą nagrywać ostatni tom sagi to może wydadzą też Wieżę jaskółki którą nagrało fonopolis.

"Czekamy też na zgłoszenia słuchaczy radiowej Jedynki, którzy chcieliby dołączyć do gwiazdorskiej obsady kolejnego słuchowiska Teatru Polskiego Radia na podstawie wiedźmińskiej sagi „Wiedźmin - Pani Jeziora”. By zgłosić się do tego niezwykłego castingu trzeba przysłać do nas przykład własnych umiejętności głosowych. Czekamy na pliki audio (mp3) o długości do maksymalnie 30 sekund. Zgłoszeń można dokonać poprzez specjalny formularz naszej stronie www. Zgłoszenia ocenią eksperci z Teatru Polskiego Radia. Wyniki ogłosimy we wrześniu."

https://www.polskieradio.pl/411,Lato-z-Radiem-2019/8051,AudycjeKonkursy/
 
Gdybym miał strzela - nagrywa się, albo zaraz nagrywać zacznie. Skoro robią casting do 5. tomu, który ma się zakończyć we wrześniu to znaczy, że nie chcą aby wpłynął on na cykl produkcyjny tomu 4. Bo przecież nie wydadzą późniejszego przed wcześniejszym.

Pogłoski o tym, że Fonopolis zostawił po sobie gotową Wieże Jaskółki uważam za wysoce nieprawdopodobną.

Generalnie świetny news.
 
Pojawiły się jakiekolwiek nowe informacje o kontynuacji słuchowiska?

Dokładnie godzinę później w poniedziałek zadałem sobie pytanie - "a co słychać w sprawie audiobooka ?" - i zobaczyłęm twój post :)
Nie znalazłem żadnych nowych newsów.
Słyszeliśmy o Radiowej Trójce i tamtejszej akcji, ale czuje, że będzie to mniej emocjonujące słuchowisko bez oryginalnej obsady dawnego Fonopolisu. Luźne słuchowisko bez rozmachu. Mamy dwóch wiedźminów i jestem bardzo przyzwyczajony do Rozenka i Banaszyka. Z tego co czytałem Trójka poszukiwała kolejnego wiedźmina - o zgrozo.

Czy ktoś ma pojęcie albo linki do informacji o domniemanej zbiórce dla fonopolisu ,czy wsparcia dla kolejnych audiobooków? Czy taka akcja ruszyła, albo jak się skończyła? Aż mam ochotę aby coś zrobić w tej kwestii..
 
Top Bottom