Audiobook „Wiedźmin” - nowa superprodukcja Audioteki.

+
To nie zaskakuje jeśli weźmiemy pod uwagę co się działo wcześniej z audiobookami za sprawą Pana Andrzeja, gdzie cały nakład musiał zostać wycofany bo na okładkach znalazły się grafiki z gier, przez co część audiobooków nie została już nigdy wznowiona. Audiobooki nie przyczyniają się do wzrostu sprzedaży książek - może tutaj tkwi problem.
 
Zaskakujące jest to że superNOWA milczą od bardzo długiego czasu na ich stronie nie zmienia się nic od roku ostanie złe wiadomości były od pani Sylwi z Fonopolis szkoda by było jak by nie zrobili tego do końca . Ale wszystko na to wskazuje 😢😢
 
Może to coś zwiastuje, a może nie - na publio pojawiły się wznowienia wszystkich audiobooków o Wiedźminie. Z nową okładką o z nowym numerem ISBN: http://www.publio.pl/wiedzmin-chrzest-ognia-andrzej-sapkowski,p465352.html

Wspaniale, słuchowiska odejdą od oryginalnych okładek i powielą styl okładek serialowych w książkach... Czyli raczej osoby, które liczyły na spójną kolekcję w stylu już wydanych słuchowisk mogą się chyba powoli z tym żegnać. O ile dystrybucja fizyczna w ogóle zostanie wznowiona.
 
Na Publio możma zakupić jedynie i pobrać wersję elektroniczną, nie ma mowy o wersji fizycznej ...
 
Informację o tym że jest to tylko wersja do pobrania otrzymałem bezpośrednio od wydawcy, czyli Publio. No i dobrze, bo lepiej by było gdyby cała seria była skończona również w wersji na cd, ale jako kontynuacja , a nie nowa.
 
Wydawnictwo SuperNowa zapewnia, że projekt (słuchowiska) będzie na pewno kontynuowany, ale nie są w stanie podać konkretnej daty i proszą o cierpliwość.

Nie jest to wiadomość wyssana z palca, tylko odpowiedź na moje pytanie bezpośrednio do wydawnictwa.

Jest nadzieja.
 
Last edited:
Jestem zaskoczony że odpowiedzieli. Co konkretnie mają na myśli że projekt będzie "kontynuowany"? Nagranie pozostałych tomów z tą samą obsadą i w tym samym stylu? Czy coś bliżej nieokreślonego?
 
Niby to było oczywiste, że słuchowiska będą dalej robione, bo to jednak Wiedźmin, ale dobrze, że jest oficjalne potwierdzenie. Jak dla mnie projekt kontynuowany, to znaczy, że wszystko zostaje po staremu. Po co zmieniać coś co już jest dobre?
 
Skontaktowałem się z Januszem Kukułą i spytałem go o to. O kontynuacji Wiedźmińskich słuchowisk możemy zapomnieć.
 
Część aktorów głosowych z poprzednich odsłon sagi zrezygnowało z pracy dla teatru Polskiego radia z przyczyn ideowych. Bez nich dalsze prace nad słuchowiskami są wykluczone.
 
Czy Wieża jaskółki nie jest czasem w całości nagrana, jeśli chodzi o głosy aktorów? Rok temu w czerwcu Polskie Radio ogłaszało nawet jakiś konkurs na głosy słuchaczy do Pani jeziora. Moim zdaniem to superNowa w dużej mierze ponosi winę za to, że Wieża jaskółki jeszcze nie została wydana.
 
Ehh wielka szkoda, zanosiło się że dostaniemy kompletną sagę wraz z opowiadaniami w świetnych, stylowych opakowaniach a tu wszystko nagle się urwało...
Ciągle mam nadzieję, że może kiedyś na fali "hype'u" związanego z serialem Netflixa ktoś się zainteresuje tematem i zdecyduje wznowić nagrania albo też nagrać wszystko od nowa z nową ekipą.
 
Część aktorów głosowych z poprzednich odsłon sagi zrezygnowało z pracy dla teatru Polskiego radia z przyczyn ideowych. Bez nich dalsze prace nad słuchowiskami są wykluczone.

Niestety Polskie Radio jak i podległe mu podmioty podzieliły los kilku innych teatrów jak i słynnej stadniny. Przyjdzie nam poczekać kilka lat na odwilż to aktorzy może powrócą i dokończą dzieła.
 
Top Bottom