Audiobook „Wiedźmin” - nowa superprodukcja Audioteki.

+
12 opowiadań jest już dostępnych, brakuje tylko Głosu rozsądku. Mam nadzieję, że za sagę też się wezmą.
http://audioteka.pl/wiedzminska-kolekcja,kolekcja.html
 
To pytanie nie do audioteki już. Oni tylko dystrybuują to. Za wydania odpowiada Fonopolis. Swoją drogą ich strona wygląda.. nazwijmy to marnie. Nie ma nigdzie kontaktu do nich. Ale jak zauważyłem 15 listopada jest wydanie audiobooków z dwóch tomów opowiadań. Tyle że podzielono każdy tom na dwie części. Na merlin.pl widać to.Daty się zgadzają. Każdy audiobook w cenie 18,49 zł chyba. Czyli za całość zapłacimy jakieś 74 zł.

PS: 18,49 zł to cena promocyjna zdaje się, zapewne przed premierą. Po będzie pewnie 19,99 zł. A więc za całość 80 zł.
 
Przepraszam za post pod postem, ale oto co dowiedziałem się w sprawie Sagi w słuchowisku.

Szanowny Panie
Dziękujemy za zainteresowanie naszą produkcją.
Dalsze plany względem Sagi oczywiście mamy.
Produkcja takiego tytułu to bardzo duże przedsięwzięcie i wymaga czasu.
Planujemy rozpoczęcie prac na drugi kwartał przyszłego roku.
Pozdrawiamy Serdecznie
Fonopolis
 
kupiłem wczoraj w empiku Ostatnie Życzenie.
Podzielone na 2 części (2 cd). Za jedną część musimy zapłacić 19,90 (więc i tak wychodzi taniej niż w audiotece).
pliki na płytach w formacie mp3. Ostatnie Życzenie przeplata się przez całość tak jak w wydaniu "papierowym".
 
Chodziło Ci zapewne o Głos rozsądku ;) To on jest przeplatany między poszczególnymi opowiadaniami.
 
A i tak w audiotece taniej. Za płyty (4, po 2 na książkę) wychodzi koło 80 zł. W audiotece dzięki promocji wyda się 56 zł. Plusem płyt jest to że jest tam pierwszy głos rozsądku, do tego pliki są w lepszej jakości. 224 kb/s przy 124 kb/s w audiotece. No i plus za opakowania(grafiki i czcionki z nowego wydania książek)
 
Są od dawna audiobooki trylogii HUysckiej (całej) i wiedźmina (saga i opowiadania). Jestem tej informacji całkowicie pewien, bo mam na kompie i zawsze jak robię jakieś projekty, to sobie puszczam w tle....
NIe ma co prawda podziału na aktorów, efektów dźwiekowych, ani muzyki. Jest po prostu facet, który czyta książkę. Ale takie dodatki mnie osobiście zawsze jedynie wkurzały.

Edit
DObra, dopiero doczytałem drugą stronę i zrozumiałem że to co napisałem nie jest nowością. Ja mam właśnie wersję czytaną przez Rocha Seimianowskiego. Zresztą słowa "Czyał Roch siemianowski" już mi się wygrawerowały na bębęnkach. Wątpię żeby było do kupienia. Ja mam masę audiobooków, bo moja mama pracuje w szkole dla niewidomych Ale na pewno jest na chomikach, czy torrentach.
 
Osobiście to przesłuchałem całą sagę czytaną przez Rocha Siemianowskiego i polecam tą wersje :>
 
Nieoficjalna data premiery słuchowiska "Boży Bojownicy" (info pochodzi z pierwszej ręki czyli z biura obsługi serwisu fonopolis) to 6 października. Premiera miała odbyć się we wrześniu, ale została przesunięta ze względu na zorganizowanie jakiegoś eventu, na którym ma się odbyć jakaś rekonstrukcja którejś z bitew. Tak więc do października i słuchamy czegoś zacnego :D. Około 200 aktorów i te efekty znane z "Narrenturm" ;). Sukces murowany :D.
 
Fajnie byłoby gdyby wydali jeszcze sage Wieśka w takiej formie jak opowiadania. Świetnie się tego słuchało :)
 
Z tego co wiem również bezpośrednio od fonopolis (chociaż teraz już tego taki pewien nie jestem bo wiadomo, że z czasem różne plany ulegają zmianie, a ta informacja trafiła do mnie jeszcze na wiosnę), to saga ma być nagrywana bezpośrednio po premierze "Bożych Bojowników". Zakładam, że będzie to wyglądało tak. Teraz "Krew Elfów", potem "Lux perpetua" a następnie pozostałe tomy sagi. No ale to są bardzo przyszłościowe przypuszczenia ;)
 
Sorry za post pod postem ale mam pytanie. Jest jakaś różnica w jakości dźwięku pomiędzy opowiadaniami wydanymi w formie 2 CD na opowiadanie a 6 CD ?
 
Szczerze mówiąc nie spotkałem się z wersją 6CD. "Ostatnie życzenie" było wydane na 2CD po 3 opowiadania na płytę (plus głosy rozsądku, ale to tak jakby jest wplecione w każde z opowiadań). Tak samo "Miecz przeznaczenia", więc w sumie nie wiem o co chodzi z tym 6CD ;).
 
Sorry pomyliło mi się przeglądając audioteke. Tam każde opowiadanie jest podzielone na 6 części i to jest zawartość do pobrania, stąd to skojarzenie z 6CD :D Normalnie jest pewnie tylko wersja na 2CD na opowiadanie.
 
http://www.empik.com/bozy-bojownicy-audiobook-cd-sapkowski-andrzej,p1056726502,ksiazka-p?kwnazwa=bozy-bojownicy&kwinfo=billboard&bannerId=3312
 
Top Bottom