Balans kart [propozycje, argumenty]

+
Dobrze, że nikt tu nie zagląda. Poczytałem trochę i już wiem dlaczego nikt nie traktuje tego działu poważnie. Bo nie da się traktować 90% tych pomyslow poważnie. Pozdrawiam wszystkich, Wesołych Świąt.

Nie no, pewnie , lepiej czytać dziecinne wstawki jak Twoja - które ani to ciekawe, ani to śmieszne, tylko jedynie co to głupiomadre, złośliwe i niczemu tak naprawdę poza tym nie służące.
 
Ach, jak świątecznie.

Powbijaliście sobie szpileczki, wystarczy. Następne posty nie na temat będą kasowane, a ich autorzy odpowiednio "nagradzani".
Wesołych.
 
Czy nie uważacie, że karta Fałszywa Cirilla stała się mocno nijaka, w momencie gdy nie może już usunąć artefaktu. Żeby dostać z niej 8 punktów trzeba mieć drugiego agenta. Nilfgard ma lepsze opcje na zrobienie 7 punktów.. Rozumiem, że zdolność usuwania artefaktów mają mieć tylko karty neutralne, więc może zrobić z niej kartę neutralną i przywrócić możliwość usunięcia artefaktu ? Pytanie, jaką drugą umiejętność powinna mieć.
 
Czy nie uważacie, że karta Fałszywa Cirilla stała się mocno nijaka, w momencie gdy nie może już usunąć artefaktu. Żeby dostać z niej 8 punktów trzeba mieć drugiego agenta. Nilfgard ma lepsze opcje na zrobienie 7 punktów.. Rozumiem, że zdolność usuwania artefaktów mają mieć tylko karty neutralne, więc może zrobić z niej kartę neutralną i przywrócić możliwość usunięcia artefaktu ? Pytanie, jaką drugą umiejętność powinna mieć.
Podobno to jest tylko czasowe, bo mają zrobić jakieś synergie z agentami (mam nadzieję, że podczepią pod to Letho, który w grach był najlepszym agentem NG). Także traktuj to jako placeholder. Póki co, jedynie ładnie prezentuje się w kolekcji :)
 
Czy po wprowadzeniu silnych kart z umiejętnością "Oczyść" oraz patrząc na takiego np. Hochsztaplera, nie uważacie, że Uzurpator powinien mieć umiejętność werbunku zwiększoną o 1-2 punkty ?
 
Czy po wprowadzeniu silnych kart z umiejętnością "Oczyść" oraz patrząc na takiego np. Hochsztaplera, nie uważacie, że Uzurpator powinien mieć umiejętność werbunku zwiększoną o 1-2 punkty ?
Chodzi Ci o blokadę? Też tak uważam. Liderzy nie są już tak kluczowi jak kiedyś. Poza może zapałem.
 
Chodzi Ci o blokadę? Też tak uważam. Liderzy nie są już tak kluczowi jak kiedyś. Poza może zapałem.

Dzisiaj grałem ze skellige ktore zagrało dziwki liderowi cały swój scenariusz w jednej turze - fakt faktem nie uważam żeby ten scenarusz ich był jakiś OP bo chyba najsłabszy ze wszystkich, niemniej chyba jednak faktycznie mija się z celem wówczas w ogóle trzymanie niszczyciela artefaktów w talii kiedy i tak scenariusz jest cały lub prawie cały grany w jednym ruchu. Wiem ze pisales o tym kiedyś tutaj o tym problemie wiec daje znać ze się pod tym podpisuje;
A tak nawiasem to powiedz mi, czym uważasz ze teraz najlepiej grać w KP? Bo ja powiem szczerze że już wszystkie kombinacje przerobilem w ostatnich dniach i wygląda na to ze chyba starzy dobrzy komandosi z dawną umiejętnością foltesta to jedyne co jeszcze naprawdę może zaskoczyć przeciwnika póki co - insurekcja natomiast póki co trochę poniżej oczekiwan w mojej ocenie
 
@Sj8407 Bardzo dużo grałem i gram kpkami na różne wariacje z komando, tylko talia musi być bardzo ciasno zbudowana i często można przegrać, bo Pavetta i dekret siedzą na samym dnie talii. Poza tym nie wyrabia często ze SG z Cerys na punkty. SG ma własne komando bez budowania talii dookoła nich, co jest mocno nie fair. Insurekcja jest rewelacyjna. W dużym stopniu skopiowałem ją od Freddybabesa, wprowadzając drobne poprawki pod siebie, jak chociażby balisty dla upiorów. tutaj masz link:

Poza tym mobilizacja ze scenariuszem ciągle daje radę, tylko warto mieć jakąś kartę techniczną do przesuwania jednostek, ewentualnie Azjaci widziałem, że bardzo lubią talie na wzmacnianie z Shani czy Vysegotą, ale ja tym grać nigdy nie miałem ochoty, wolę bardziej aktywne talie niż pasywne, szczególnie jak na jakiś NG trafisz.
 
Czy ktoś jeszcze ma taki błąd po próbie stworzenia decku z nową umiejętnością? Naprawa gry nic nie dała. Wiadomość o tym wysłana do supportu, pytanie z czystej ciekawości?
 

Attachments

  • blad.png
    blad.png
    1.2 MB · Views: 40
Ceallach Dyffryn - Rozmieszczenie: oczyść wszystkie sojusznicze jednostki w tym rzędzie.
Zmieniać na:
Rozmieszczenie (daleki zasięg): wzmocnij wszystkich sojuszniczych arystokratów o 1;
Rozkaz (bliskie starcie): wzmocnij wszystkich sojuszniczych arystokratów o 1 na polu bitwy, w ręce i talii.

Coś na styl Tamary z syndykatu. Może w końcu ta karta stałaby się grywalna, bo póki co jedyny matchup to potwory na krwawienie. Oczywiście można zamienić arystokratów na agentów.
 
Ja chciałbym, żeby Pirat Dimun został przerobiony pod archetyp. Głupie, że nikt nie gra korsarzami w SG.
 
Z ręką i talią widzę pewien problem, bo wśród arystokratów/agentów mamy szpiegów.
To prawda, można by (licząc, że archetyp szpiegów zostanie rozbudowany w przyszłości) zamienić na
rozkaz: zmień siłę wszystkich szpiegów na 1.
 
@Gomola: Ten gold ma ten sam wymóg co proponowałeś - generalnie jest to "ta sama karta".
Zakładam, że jest goldem głównie dlatego, że blok nie jest standardową umiejętnością w SK.
 
Dlatego bym podczepił blok pod piratów i żądzę krwi, żeby wzmocnić ten archetyp. Sprowadził to do pirackiej jednostki a Djenge przerobił na coś fajnego. Poza tym wiadomo, czy ma jakiś wyjść hotfix balansujący?
 
Cześć wszystkim. Jestem nowym graczy, gram od około 3tyg. Doczłapałem się do 10 rangi. W tej chwili na 20 gier rozkład armii przeciw jakiej gram:
10 Nilfgard
5 Syndykat
reszta
Zauważyłem że balans tej gry to jakaś mżonka. czy CDP w ogóle coś z tym robi? Nilfgard na 6 jednostkach trujących i 4 blokujących to. Karta z kosztem 9 która niszczy jednostke i kłacie ci na wierzchu tali. koszt 9? serio? Syndykat wrzucający jednym zagraniem dwie jednostki za 17 siły!!, czy niszczący całkowicie za kilka monet? Jeszcze to zagranie w elfikach 1. przywołaj 2 driady, później karta żeby zrobić to samo.
 
@gogosy84 Każda frakcja ma powerplaye. W Syndykacie rzeczywiście Luiza jest przegięta, bo nie ma jak jej blokować, kwestia zbalansowania, trutki już dostały nerfa chwilę temu, także są w miarę wyważone, na elfy weź coś do usuwania silników, jak filippa w KP. W tej chwili najbardziej wymagany jest balans Syndykatu, dlatego ludzie grają NG jak kontrą, bo same wysokie jednostki w Syndykacie. Jak to naprawią, to będzie większa różnorodność talii na topce.
 
Top Bottom