Balans kart [propozycje, argumenty]

+
Test lojalności - powinien brać pod uwagę również duplikaty kart przez co zmniejszyć szanse na dostanie kart o prowizji 10 w górę, w innym przypadku prowizja tej karty powinna być zwiększona do 10 bo zawsze daje tak mocną kartę. Wynika to z prostej matematyki - bo choć matematykiem nie jestem to jeśli talia ma 25 kart z czego powiedzmy 8 (czyli w sumie 16 kart) to duplikaty brązy za 4-5 prowizji to wówczas test lojalności daje jedna z 17 kart; zakładając że w każdej talii około średnio 5 kart to karty o prowizji 10 wzwyż , wówczas dostajac trzy z tych 17 do wyboru matematycznie niemalże za każdym razem dostajemy golda 10 prowizji wzwyż. I w praktyce dzieje się dokładnie to samo co nie powinno mieć miejsca.

Post automatically merged:

Inicjatywa dla shirru i regisa - skoro dla pozogi i igni tez jest
 
Last edited:
Nilfgard ma pod górkę a Ty mu chcesz zabrać (znerfic)test lojalności. Raz daje super karty innym razem słabe wiem bo gram nim. Raz dostanę w jednej potyczce Geralt i Stary Grot a innym razem krasnoluda brązowego za 5 prowizji. Większym problemem jest moim zdaniem Syndykat i harmonia driad. Na brązach driady lekko robią 53 pkt w rundzie spróbuj to zrobić Nilfgardem . Albo taka insurekcja Drauga to już wogole jest kosmos. A najlepszy paradoks że coś co powinno być ładunkami (daj jednostce ładunek) jest także wzmocnieniem które nie działa na Cahira. Jednostki się wzmacniają a Cahir nic bo gra traktuje to jako ładunki. I za chwilę Taki Corvo plus Jaskier robią straszny BUFF z dodatkowymi ładunkami dla łuczników i robi się rzeź. I jak to pokonać Nilfgardem albo Skelige bez Cerys?
 
Nilfgard ma pod górkę a Ty mu chcesz zabrać (znerfic)test lojalności. Raz daje super karty innym razem słabe wiem bo gram nim. Raz dostanę w jednej potyczce Geralt i Stary Grot a innym razem krasnoluda brązowego za 5 prowizji. Większym problemem jest moim zdaniem Syndykat i harmonia driad. Na brązach driady lekko robią 53 pkt w rundzie spróbuj to zrobić Nilfgardem . Albo taka insurekcja Drauga to już wogole jest kosmos. A najlepszy paradoks że coś co powinno być ładunkami (daj jednostce ładunek) jest także wzmocnieniem które nie działa na Cahira. Jednostki się wzmacniają a Cahir nic bo gra traktuje to jako ładunki. I za chwilę Taki Corvo plus Jaskier robią straszny BUFF z dodatkowymi ładunkami dla łuczników i robi się rzeź. I jak to pokonać Nilfgardem albo Skelige bez Cerys?

Nie wiem za bardzo dlaczego ładunkowe talie sa dla Ciebie takim utrapieniem, bo ja taka talię to widziałem może dosłownie raz na 50 gier, natomiast ten "słaby nilfgaard" pod żołnierzy spotyka się średnio raz na trzy - cztery gry.
Co do testu lojalności to nie wmawiaj mi proszę ze czarne jest białe i na odwrót bo na kilkadziesiąt gier przeciwko nilfgaardowi nigdy, ale to nigdy nie zdarzyło się żeby przeciwnik dostał kartę o prowizji mniejszej niż 10. Raz wziął sobie sahele, to fakt, ale akurat tylko po to żeby sobie ustawić kartę pod falibora którego zagrał za chwile drugim testem (dzięki Stefanowi). I dlatego zacząłem się zastanawiac czym to jest spowodowane i jest dokładnie tym co mówię - ze test nie bierze pod uwagę duplikatow kart, przez co szanse na golda o prowizji 10+ są po prostu matematycznie równe niemalże 100% skoro jedna na trzy karty w talii nie licząc duplikatow to właśnie gold 10+ , a dostajesz do wyboru trzy o czym pisalem wyżej. Wyjątkiem są sporadyczne gry przeciwko taliom bez duplikatów pod sklepa i radeyah, gdzie prawdopodobieństwo jest mniejsze. A taki stan rzeczy nie powinien mieć miejsca w grze.
 
Ja dziś zagrałem trzy gry NG i raz na teście miałem same brązowe karty, raz miałem słabego golda i jedynie raz trafiłem dobrze. Więc proszę nie wmawiać mi, że "czarne jest białe i na odwrót".

Skoro już rozdajemy inicjatywę dla Shirru i Regisa, to ja poproszę ją też dla Falibora oraz Anseisa.
 
Ja dziś zagrałem trzy gry NG i raz na teście miałem same brązowe karty, raz miałem słabego golda i jedynie raz trafiłem dobrze. Więc proszę nie wmawiać mi, że "czarne jest białe i na odwrót".

Skoro już rozdajemy inicjatywę dla Shirru i Regisa, to ja poproszę ją też dla Falibora oraz Anseisa.

To się kłóć z matematyka a nie ze mną i sobie oblicz prawdopodobieństwo forumowy marudo ;)

A co do drugiego wątku to jaki to niby ma ten falibor czy Anseis próg maksymalny kart które może zniszczyć w jednym ruchu ze trzeba inicjatywę dla niego? Bo regis czy shirru mogą nawet zczyscic cały stół w jednym ruchu
 
Last edited:
Bo regis czy shirru mogą nawet zczyscic cały stół w jednym ruchu
Od tego te karty są , Regis jest bardzo drogi i wymaga ustawienia stołu. Shirrru tez wymaga ustawienia i tak ma być. Obie te karty sa bardzo sytuacyjne a ty chcesz im walnąć iniciatywe i zrobić z nich takie same buble jak Igni ??
 
A co do drugiego wątku to jaki to niby ma ten falibor czy Anseis próg maksymalny kart które może zniszczyć w jednym ruchu ze trzeba inicjatywę dla niego? Bo regis czy shirru mogą nawet zczyscic cały stół w jednym ruchu
Nie raz aby wygrać nie potrzeba czyścić "całego stołu" - wystarczy że się zniszczy istotne dla przeciwnika silniki.

Poproszę jeszcze o inicjatywę dla Kaedweńskiego Upióra, żeby to nie działało tak lawinowo w połączeniu z innymi kartami zadającymi obrażenia jakie KP ma do dyspozycji. Jeden nowy Upiór na turę wystarczy.
 
Last edited:
Według mnie, niech Redzi się już nie tykają kart typu Regis Czy Shirru, starczy, że zepsuli, w nieprzemyślany sposób Igni i Pożogę. Takie karty musza istnieć, żeby trzymać spam za nie powiem co.

Taka stara epidemia, jakby specjalnie usunięta przed wprowadzeniem spamu elfów, żeby ktoś przypadkiem 3-jeczek nie zjarał :)

Poza tym dalej uważam, że epidemia powinna być złotem z 6 punktami prowizji, które usuwa kartę o prowizji 4 i wszystkie jej kopie, Drony i tak mają 0 więc, nie ma co się o nie bać.
Post automatically merged:

Stary Grot - 11 prowizji, 12 punktów, umiejętność: za każdym razem, gdy ta jednostka otrzymuje obrażenia zadaj jej dodatkowo 1 punkt obrażeń.
 
Last edited:
Od tego te karty są , Regis jest bardzo drogi i wymaga ustawienia stołu. Shirrru tez wymaga ustawienia i tak ma być. Obie te karty sa bardzo sytuacyjne a ty chcesz im walnąć iniciatywe i zrobić z nich takie same buble jak Igni ??

Tak uważam ze trzeba być konsenwentnym - albo wycofać sie z inicjatywy dla kart jak igni czy pozoga, albo dać ją też kartom typu regis czy shirru. Bo nie rozumiem czemu akurat igni i pozoga mają mieć inicjatywę , ale już regis i shirru nie?
Post automatically merged:

Taka stara epidemia, jakby specjalnie usunięta przed wprowadzeniem spamu elfów, żeby ktoś przypadkiem 3-jeczek nie zjarał :)

No i akurat dziwnym zbiegiem okoliczności to właśnie shirru i regis we współpracy z umiejętnością lidera elfów , a nie zadnego innego, jest teraz najlepszym removalem na "trojeczki" w grze; i datego też uważam ze bądźmy konsekwentni - abo wycofajmy się w ogole z czegoś takiego jak inicjatywa, albo wprowadzmy ja też dla właśnie lidera elfów i Regisa i shirru ktorych może sobie ciągle ustawiać w turze zagrania
Post automatically merged:

Sklep - dorzucić opcje oczyszczenia jednostki bo nie był ruszany od dawna a teraz to byłoby w cenie. Podobnie trochę bym go buffnął i niech zadaje 3 punkty obrażeń jednostce która blokuje i daje 3 punkty wzmocnienia jednostce która oczyszcza bo to karta za 13 prowizji wec można coś oczekiwać więcej

Edit: powinien też jednak niszczyć kartę za 5 a nie za 4 - nie było to zmieniane od bardzo dawna a teraz tak naprawdę za 4 to ciężko zniszczyć sobie nawet zwykłego brąza
Post automatically merged:

Harald Gord - karta za 7 prowizji która wchodzi stanarodowo za jakieś 12 - 13 punktów jako finisher. Cyrk na kółkach
 
Last edited:
Kolejna patologia u ScoiaTell które juz tak naprawdę nawet przestają dziwić: umiejetnośc "precyzyjne uderzenie" może być wykonane zarówno we wrogie jednostki jak i sojusznicze żeby ustawić sobie ładnie np shirru nie niszcząc swoich kart, ale tymczasem już w np. insurekcji KP nie można wzmocnić sobie wrogich jednostek żeby sobie ustawić igni lub pozoge
 
1. Fatum dla obrońców żeby nie można było ich grac dwukrotnie

2. Rework letho królobojcy w Nilfgaardzie

3. Scenariusze - jak juz bylo tu pisane - nie powinny być grane wiecej niż jeden krok na turę. Sytuacja w której np skellige gra cały scenariusz w jednym ruchu jest po prostu patologiczna i chyba wypatrza tego sens; trzeba jedynie by się zastanowić jak ewentualnie wtedy zważyć jego koszt prowizji do ryzyka jego zniszczenia

4. Powinny powstać dodatkowe scenariusze wspieracaje inne style gry lubiane przez graczy, czyli np w KP mógłby to być scenariusz pod upiorki i Drauga, w NG pod żołnierzy, a w scoiatell pod harmonię. Itp; konieczne jest też fatum dla scenariusza aby nie moglby być zagrywany dwukrotnie
 
@Sj8407 Oczyszczając obrońcę usuniesz fatum, poza tym musisz użyć drogiego uzdrowienia, żeby zagrać go drugi raz, albo Assire. A po to ona jest :) Letho wg mnie też jest adekwatny do kosztu werbunku.
 
@Sj8407 Oczyszczając obrońcę usuniesz fatum, poza tym musisz użyć drogiego uzdrowienia, żeby zagrać go drugi raz, albo Assire. A po to ona jest :) Letho wg mnie też jest adekwatny do kosztu werbunku.
Musimy więc się zgodzić zw się nie zgadzamy w tej kwestii ;) a co do moich innych propozycji jak uważasz? Mają sens?
 
@Sj8407 Artefakty i scenariusze już dawno powinny zostać poprawione. To prawda. Dodatkowo przerzucić usuwanie artefaktów na goldy i obniżyć koszt werbunku tych podstawowych bo się kurzą. Szczególnie włócznia i tarcza aż się proszą, żeby mieć 5 punktów werbunku. Głupia adrenalina daje 8 punktów przy 5 punktach werbunku a powinna maks 7. O białym zimnie też już pisałem kiedyś, że powinno spawnić drona po swojej stronie za każdy zniszczony artefakt. To są zmiany, które trzeba w końcu wprowadzić a nikt się nie śpieszy od HC.
 
Kolejna aktualizacja która nic daje :-| Syndykat dalej op. Naprawdę nie mogą podnieść Saulowi prowizji albo Madame Luizie? Albo dać tajny składzik na jednym ładunku?? Co ta aktualizacja dała ? Nic kompletnie nic. Brązowe karty dalej mogą przesuwać obrońców super ...brązowa 5 przesuwa obrońcę za 9 :-\ to na co mi taki obrońca którego byle szajs przesunie ... redzi mają nas w tyłku chyba...
 
Last edited by a moderator:
Kolejna aktualizacja która uja daje :-| Syndykat dalej op. Naprawdę nie mogą podnieść Saulowi prowizji albo Madame Luizie? Albo dać tajny składzik na jednym ładunku?? Co ta aktualizacja dała ? Nic kompletnie nic. Brązowe karty dalej mogą przesuwać obrońców super ...brązowa 5 przesuwa obrońcę za 9 :-\ to na co mi taki obrońca którego byle szajs przesunie ... redzi mają nas w tyłku chyba...
Równie dobrze Ty możesz przesunąć swoją bronze 5, swojego obrońce z 9. Z twojej wypowiedzi wynika, że trzeba zbić obrońce tylko i wyłącznie jednostkami, niczym innym. Ciężko się czyta takie głupoty...
Ja osobiście myślę, że syndykatowi sporo się oberwało, przede wszystkich przez Madame Luize. Nawet przed dzisiejszym patchem Syndykat był do przejścia.
@Rukia-Ichigo bazuj dalej na taliach skopiowanych z sieci, których nie rozumiesz. :coolstory:
 
Jak bym nie rozumiał to bym nie miał 4 rangi. W NG nie mam brązów do przesuwania defendera. Do przejścia Syndykat tylko na umiejętnośc blokada. Jak nie widzisz tego że syndyk jest przegiety na kapitale to grasz w inną grę. Widziałeś ostatnio pro rank ? Wszędzie syndyk plus ewentualnie Draug i Cerys. Luizie zagrasz przy obrońcy i nic się nie zmieniło w jej sile.
 
Jak bym nie rozumiał to bym nie miał 4 rangi. W NG nie mam brązów do przesuwania defendera. Do przejścia Syndykat tylko na umiejętnośc blokada. Jak nie widzisz tego że syndyk jest przegiety na kapitale to grasz w inną grę. Widziałeś ostatnio pro rank ? Wszędzie syndyk plus ewentualnie Draug i Cerys. Luizie zagrasz przy obrońcy i nic się nie zmieniło w jej sile.

Na wstępie gratuluję osiągnięcia 4 rangi. Może i w Nilffgardzie nie ma jednostek z przesuwaniem, ale masz coś takiego jak karty neutralne np. kundli ze spali. Kto jak kto, ale człowiek na 4 randze powinien o tym wiedzieć. Nie zgodzę się z wypowiedzą, że Syndykat tylko na przejściu na blokadzie. Miałem takie samo podejście jak nie mogłem wyjść rok temu z 10 rangi, a dwa tygodnie później doszedłem do ProRanku. Tak widziałem ProRank, ostatnio o 9:30 w którym grałem.

Jak dojdziesz do ProRanku to zobaczysz, że tam gracze się różnią od pozostałych. Tutaj grają na przeróżnych dowódcach z różnymi mechanikami.
 
Mi tylko chodziło oto że moim zdaniem to trochę słabe że brąz przesuwa złoto i staje się bezużyteczne i tak są kundle ale mi nie pasują do układanki więc wolę grać defendera nawet wiedząc że 2/3 przypadków będzie on oczyszczony vide przesunięty.
 
Top Bottom