Balans kart [propozycje, argumenty]

+
@cymera2 Pierścionek już dostał nerfa i to podwójnego (prowizja więcej i wzmacnia o wielokrotność 3 a nie 4. I tak teraz jest mało grany w porównaniu do tego co było.
 
2 archetypy do poprawy to zaczepki z Simlasa zagrywanie 4 lub 5 kart w jednej turze jest chore i nieuczciwe to psuje grę i balans. 2 archetyp to złoty nekker i granie 3 kart w jednej turze. Obie talie są toksyczne przez tą panienkę która wczytuje karty z cmentarza do talii przez to można grać po 5 zaczepek i 2 razy nekkera. Poprawcie to jak Renfri i będzie się grało przyjemniej.
 
Dokładnie tak uważam. To jest 2+5x6, co daje 32 punkty!!! Przy czym to jest dodatkowo ofensywne, czyli zeruje wszystkie silniki przeciwnika. Nie wiem czemu się o tym głośno nie mówi, jak słabo jest to zbalansowane.
 
To trzeba będzie zacząć głośno mówić na forum w różnych postach 32 punkty w 1 turze to nie balans i naprawdę ciężko się z tym gra teraz. Talia elfów ma scenariusz i niesamowite tempo w pierwszej turze potem jak ją przegrasz to bleeduje cię w 2 i potem dobija w 3 tymi zaczepkami nie nadrobisz tego punktowo żadna talią. Jak chcesz na siłę wygrać rundę pierwszą to często kończysz z kartą straty lub tracisz lidera i koło się zamyka.
 
Wystarczy Alisie ograniczyć ilość wtasowywanych kopii choćby i do dwóch, 6 pkt różnicy to nie mało. Nekker mnie kompletnie nie boli i w sumie rzadko go widzę. A grany dwukrotnie musi mieć niesamowitego farta żeby zagrać sensowne karty.
 
Wystarczy Alisie ograniczyć ilość wtasowywanych kopii choćby i do dwóch, 6 pkt różnicy to nie mało. Nekker mnie kompletnie nie boli i w sumie rzadko go widzę. A grany dwukrotnie musi mieć niesamowitego farta żeby zagrać sensowne karty.
Ale ona przecież może wtasować tylko dwie. Żeby mieć 5 karty zaczepki, musisz jedną wrócić do talii.
 
Ale ona przecież może wtasować tylko dwie. Żeby mieć 5 karty zaczepki, musisz jedną wrócić do talii.
Fakt zmienili już to XD No to trzeba Simlasa przyciąć o 1 kopię ( o 2 to było by chyba za dużo). Czyli rozmieszczenie: zagraj max 4 kopie brązowej karty specjalnej. Ewentualnie dodać mu 1 prowizji?
 
Może powrót do warunku zemsty dla tokena z Zaczepki?
Obecnie Zaczepka "na sucho" prezentuje wartość 6 punktów, ale jeśli dodać Isengrima, Wolną Kompanię i ofensywną Vernossiel wartość rośnie do 10 punktów.
Dodatkowo dzięki Vanadainowi możemy wyrzucić 2 Zaczepki w r1 za 18 punktów + są one naszym carryover na cmentarzu. Fakt, że do jego wykorzystania potrzebujemy Allisy (6 punktów za 7 prowizji) nie jest jakimś wielkim kosztem (szczególnie, że często można ją zagrać jeszcze w tej samej rundzie, w której rzuciliśmy Zaczepki i nie stracić prowadzenia dzięki tempu przez nie stworzonemu).
 
(szczególnie, że często można ją zagrać jeszcze w tej samej rundzie, w której rzuciliśmy Zaczepki i nie stracić prowadzenia dzięki tempu przez nie stworzonemu).
Wtasowując zaczepki w R1 Alissą mamy bardzo ryzykowne mulligany, bo mamy 4 zaczepki w decku. Jeżeli dodatkowo nie dobraliśmy jakiś goldów jak Vernossiel istnieje duża szansa że się zaczepkami zaciągniemy. Sam nie gram elfami - wolę harmonię. Prawda jest też taka że aby jakakolwiek talia była dobra potrzebuje 3 - 4 power playów. A jak znerfią Simlasa to potem co innego robi kosmiczne punkty np. rycerze. Nie mówię żeby w ogóle nie nerfić ale na chwilę obecną każda frakcja ma jakąś mocną talię, którą może wbijać MMR (może z wyjątkiem NG - kultystów można dość łatwo skontrować - Sirrocco w naszego kultystę z operatora, albo postawić obrońcę. Jeżeli nie ma oczyszczania to nie ma czego nasycać.
 
Z Allisą nie jest to optymalne zagranie, pisząc o nim chciałem ukazać, że nawet z takim jej użyciem da się wygrać grę (byłem dziś tego świadkiem). Dobieranie jest częścią skilla, czy jakoś tak. Na zasięgi punktowe Zaczepek w tej talii (multiplikowane Simlasem) sama Allisa nie ma wpływu, to była dygresja.

Dziś pierwszy raz natrafiłem na kultystów z Operatorem - przeciwnik za pomocą Służki wykręcił ponad 30 punktów.
 
@Iorweth15 gram kultysta mi ale ta talia ma jeden mocny i słaby punkt jednocześnie. Scenariusz. Jak skasują scenariusz to nie ma jak robić punktów a jak nie to punktami uciekasz nawet skellige z tym że ja mam inną takie niż metowa
A simlas nie ma szans z korsarzami i czasem z krasnoludami bo bijesz głównie w pancerz. Simlas jest mocny ale rycerze kp potrafią robić chore punkty z niczego. Korsarze obecnie sal jak walec
 
@Ely74 Kilka razy grałem już na kultystów. Zazwyczaj wyrzucają scenariusz w R1 żeby koniecznie wygrać rundę. Potem idą na 2:0 z operatorem i kopiowaniami kultysty agentkami. Tak do końca nie zgodzę się że rycerze KP robią punkty z niczego. Po prostu mają bardzo mocną pasywkę na 1 rozdziale scenariusza tak samo zresztą jak kultyści. Co do Simlasa to nie jest to dziwne, i chyba tak nie powinno być, że zagrywając Simlasa na [usty stół on i tak tworzy elfich czatowników, nawet jak w nic nie uderzył. Dla porównania nie stworzysz elfiego czatownika zagrywając zaczepkę z ręki.
Post automatically merged:

Na rycerzy świetnie sprawdza się yrden. Sam mam w zaczepkach. Tak samo na harmonię.
Na harmonię nie do końca się sprawdza. Na rycerzy tak bo oni grają wszystko na daleki zasięg, ale na harmonię już możesz rozłożyć jednostki gdzie chcesz, chyba że stackujesz rząd pod drzewo lub Gezrasa.
 
A dlaczego Scoia znowu może odpalać z lidera dwa kroki scenariusz naraz. Po to swego czasu likwidowano lidera w skellige by nie było takich cyrków. Nowy scenariusz musi mieć korektę że tylko harmonia bez fatum uruchamia kolejny krok.
@Iorweth15 kultysci są słabi niestety. Kombinowałem na wiele opcji ale bez scenariusz są słabi a czasem i Żnin średni. Tak samo nowy scenariusz Syndykatu. Jak wszystko idzie idealnie to generują punktów od groma ale fakt że tylko z załogą flynr mają en powoduje sporo problemu
 
Last edited:
Ale tylko z 1 lidera a z tego co zauważyłem harmonia jest częściej grana na taktyce partyzanckiej z Milvą. Poza tym Skellige może też 2 kroki scena odpalić w 1 zagraniu. Myszowór w ofiarę w kapłana lub mówczynię. Tylko musi ustać jedną turę. A dlaczego Scoia jest tak faworyzowane - pewnie dlatego że to ulubiona frakcja Pawła Burzy :). Elfi scenariusz też możesz odpalić przewagą taktyczną.
 
Oprócz rycerzy są jeszcze piraci SK, wampiry z Renfri, Scoia pod harmonię i Syndykat lojalny lub z nekkerem. Nie wszyscy grają KP. Są inne opcje.
 
Top Bottom