Balans kart [propozycje, argumenty]

+
Co do Ciri jest to najsilniejsza karta po "sklepie" w grze ale moim zdaniem przy stawianych warunkach jest w granicach akceptowalnych, może 2-3 punkty bym odjął. 20pkt Oafa tez dużego wrażenia nie robi bo i inne karty, w tym nie złote potrafią takie pkt generować choć oczywiście rzadziej. A Nilfgaard? Jest mocny ale do ogrania.

Wspomnieliście o Uzurpatorze... może niektórzy wiedzą ale dla mnie to było zaskoczenie... otóż można go wskrzesić Cahirem. Fajna sprawa :) Akurat gralem Calveitem i miałem możliwość zagrania jeszcze Emhyra. Dwóch dowódców Nilfgaardu po jednej stronie zagrzewająca do boju swoich podwładnych :D
 
Marat87;n10090591 said:
Nie jest OP, bo ostatnimi tygodniami trzymał się w granicach 50-52% WR, a w tym tygodniu Emhyr ma wr rzędu 49,4%.
Ta talia jest po prostu najbardziej stabilna i uniwersalna.

a gdzie są te najnowsze dane?
 
Gomola;n10090391 said:
Chciałem sobie pograć na odkrywkę NG, niestety same Ciri co rundę. Ta karta musi zostać całkowicie zlikwidowana w obecnej formie. Prymitywne nabijanie punktów bez żadnej kary. Tibora można do śmieci wyrzucić. Dodatkowo zlikwidowanie możliwości tworzenia szpiegów we wszystkich kartach z RNG - kamieni, etc.

Ja właśnie gram odkrywką i na 7 gier przeciw tej karcie, przegrałem tylko dwie, więc raczej aż tak źle nie jest... no chyba że nie wpadłem jeszcze na jakieś super OP decki w oparciu o nią.
 
2jacks;n10091031 said:
a gdzie są te najnowsze dane?

Będą pewnie dziś. Ja natomiast opłacam GwentUP dolara na Patreonie i mam dostęp do live statów. Wybierając staty od początku patcha, Emhyr ma 48,4% wr ogólnie, przy 378 tys gier. Na 4250 mmr ma 48,2% wr. Szału nie ma.
 
Marat87;n10092611 said:
Będą pewnie dziś. Ja natomiast opłacam GwentUP dolara na Patreonie i mam dostęp do live statów. Wybierając staty od początku patcha, Emhyr ma 48,4% wr ogólnie, przy 378 tys gier. Na 4250 mmr ma 48,2% wr. Szału nie ma.

A ma ktoś wyraźną przewagę czy raczej wszyscy równo?
 
Egzekutor brygady impera był znacznie bardziej zbalansowany w poprzedniej wersji. Teraz jest zbyt łatwo wejść tą kartą za milion pkt. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
 
PiZa.;n10096201 said:
Egzekutor brygady impera był znacznie bardziej zbalansowany w poprzedniej wersji. Teraz jest zbyt łatwo wejść tą kartą za milion pkt. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Dokładnie takie samo. Moe tak żadko się zdarza że wchodzi za 6+8/10 pkt.
 
Wydaje mi sie ,ze drakkary albo rebacze klanowi powinni byc "nieruszalni" tak jak nowe wilkolaki. W tym momencie bardzo latwo je zniszczyc, a jak dochodzi do tego przesuwanie jednostek to ten archetyp nie ma ma szans sie sprawdzic.
 
2jacks;n10094401 said:
A ma ktoś wyraźną przewagę czy raczej wszyscy równo?

Bran 57,1%; Crach 53,5%; Brouver 53,5%; Dagon 52,5%; Henselt 51% i po 50,1% Calveit i Arachas Queen. Reszta poniżej "kreski".
 
Last edited:
Marat87;n10097611 said:
Bran 57,1%; Crach 53,5; Brouver 53,5%; Dagon 52,5%; Henselt 51% i po 50,1% Calveit i Arachas Queen. Reszta poniżej "kreski".

Ech a skellige miało wymrzeć po tym patchu, szkoda.
 
Na razie meta jest zbyt niestabilna, by wyciągać daleko idące wnioski, a powyższe dane obejmują cały przekrój rankedów ( 603 tys meczy ).
Nie wiem jak to dokładnie dział, ale na Pro pokazuje mi, że rozegrano tylko 27 tys gier, co jest lichą próbką, albo jakimś błędem. Tam przedstawia się to następująco - Crach 60,3%, Brouver 56,9%; Bran 54,8%; Dagon 52,3% i w końcu OP Emhyr z 51,7% wr.
Należy pamiętać, że pierwszym netdeckiem który się pokazał, były słimowe miśki na Branie, więc to może mieć też wpływ na wyniki.
 
Ale to nic nie znaczy za mało danych, WR liderów to za mało aby coś określić gdzie % popularności i stosunek WR vs Other lider to jest istotne druga sprawa jak ktoś chce znać dokładne WR danego decku to sprawdzamy każda kartę z tego decku na 4250+ i wyliczamy na tej podstawie WR Przecież Emhyr to nie tylko szpiedzy.
 
Co nie zmienia faktu, że jak dla mnie szpiedzy Emhyra nie są OP. Trzeba zasypać stół szpiegami, żeby optymalnie użyć Egzekutora, a w międzyczasie musimy ubić jakiegoś Emisariusza, żeby na cmentarzu było coś dla Medyka ( a to osłabia nam Egzekutorów na ręku ). Nie twierdzę oczywiście, że ta karta nie jest teraz lepsza i nie dostała buffa, bo go dostała, ale jednocześnie są pewne minusy takiego rozwiązania. Talia jest po prostu najbardziej stabilna w całej grze, ma wszystkie składniki by być konkurencyjną - odpowiednie tempo ( choć trochę wolniej się rozkłada ), odchudzanie, removal.

EDIT: Wsród złota Rainfarn i Menno to 85%, srebra Cantarella, Joachim i Ceallach pomiędzy 88 a 92%, brązy to Infiltrator, Impera, Egzekutor, Emisariusz i Medyk, pomiędzy 87 a 90%. To wyraźnie pokazuje, że pod 90% talii pod Emhyra, to są szpiedzy.
Jak wr z liderami? Dodatnie ma z mało granymi Radovidem, Haraldem, Eistem, Wzgórzami, Addą, Uzurpatorem i Ukrytym. Jedyny popularny dowódca, z którym Emhyr ma dodatnie wr to Henselt. Na drugim biegunie najpopularniejsze obecnie talie czyli Bran, Crach i Brouver od 44 do 46% wr.
Masz wszystko w pigułce.
 
Last edited:
Marat87;n10098501 said:
Co nie zmienia faktu, że jak dla mnie szpiedzy Emhyra nie są OP. Trzeba zasypać stół szpiegami, żeby optymalnie użyć Egzekutora, a w międzyczasie musimy ubić jakiegoś Emisariusza, żeby na cmentarzu było coś dla Medyka ( a to osłabia nam Egzekutorów na ręku ). Nie twierdzę oczywiście, że ta karta nie jest teraz lepsza i nie dostała buffa, bo go dostała, ale jednocześnie są pewne minusy takiego rozwiązania. Talia jest po prostu najbardziej stabilna w całej grze, ma wszystkie składniki by być konkurencyjną - odpowiednie tempo ( choć trochę wolniej się rozkłada ), odchudzanie, removal.

EDIT: Wsród złota Rainfarn i Menno to 85%, srebra Cantarella, Joachim i Ceallach pomiędzy 88 a 92%, brązy to Infiltrator, Impera, Egzekutor, Emisariusz i Medyk, pomiędzy 87 a 90%. To wyraźnie pokazuje, że pod 90% talii pod Emhyra, to są szpiedzy.
Jak wr z liderami? Dodatnie ma z mało granymi Radovidem, Haraldem, Eistem, Wzgórzami, Addą, Uzurpatorem i Ukrytym. Jedyny popularny dowódca, z którym Emhyr ma dodatnie wr to Henselt. Na drugim biegunie najpopularniejsze obecnie talie czyli Bran, Crach i Brouver od 44 do 46% wr.
Masz wszystko w pigułce.

Oczywiście, że nie są OP, wczoraj nawet udało mi się przegrać na potyczkach 5 gier z rzędu ;) Tempo jest właśnie bardzo przeciętne i przy Voorhisie np. zupełnie słabe. Egezkutor przy dobrych wiatrach wyciąga 14-16 pkt ale to raczej drugi czy trzeci z talii, czy to tak dużo? Moim zdaniem nie. Jak wyżej talia się przewija najlepiej chyba z wszystkich i to jest jej główny plus ale na pewno nie jest OP. A co do Skellige (szczególnie na Branie) w ogóle nie jestem zdziwiony. Efekt przenoszenia jednostek, który został ukrócony w wielu taliach w Skellige dalej robi swoje. Niemniej jednak dla mnie te liczby znaczą niewiele bo to wszystko zależy tez od aktualnej mody na poszczególne decki.
 
No na 4250+ widziałem prawie same miśki. Dopiero gdy spadłem na przedział 4000-4250 zacząłem widzieć inne talie.

Ogólnie mocno znerfili Drakkary. Od teraz nie można ich leczyć, wskrzeszać kapłankami Frei, nie ma sensu nadawać im wytrzymałości i nie ma sensu ich resetować. Niby mają jeden punkt siły więcej, ale talia oparta na nich nie ma już żadnego sensu, tym bardziej że teraz ogólna siła pozostałych talii wzrosła jeszcze bardziej. Teraz brązy wyciskają 12 pkt. bez żadnych warunków (1 + 11 miśka), w drugiej rundzie można wbić 19 punktów srebrem (8 z odnowy + 11 z miśka), by w trzeciej rundzie wbić 20 z brązu (1 z kapłanki freyi i potem 8 + 11 z miśka).

Zastanawia mnie do czego dążą twórcy. Chodzi mi o ilość punktów z brązów. Pamiętam jak kiedyś brązy które nie robiły nic dawały 8 punktów a z dodatku na dodatek ta liczba rośnie. Czy ta liczba dobije kiedyś do 20 punktów? Podawali gdzieś powód takiego podejścia?
 
Last edited:
No tak. Są też inne brązy które robią te 12 pkt. Tylko że nie dość że tak jak to opisałeś wyciągając miśka odnową robimy sobie 19 pkt z brązu to jeszcze te brązy spokojnie nabiją nam finiszera jakim jest Olaf. Nie ma tu żadnego kombinowania, ustawiania decku czy koślawych, nie zawsze wychodzących konfiguracji. Po prostu wykładasz swoje. Proste jak konstrukcja cepa. Jak to pobić nie mając ostatniego ruchu? Ciężko.....Mając tą leskę która wyciąga karty z decku można mieć to 19 z brązu już w pierwszej rundzie i grać co rundę.

 
Poiytr;n10099031 said:
Zastanawia mnie do czego dążą twórcy. Chodzi mi o ilość punktów z brązów. Pamiętam jak kiedyś brązy które nie robiły nic dawały 8 punktów a z dodatku na dodatek ta liczba rośnie. Czy ta liczba dobije kiedyś do 20 punktów? Podawali gdzieś powód takiego podejścia?

Też jestem przeciwny podciąganiu brązów do punktów ze złota. W ogóle dla mnie nietykalne goldy to było coś fajnego, wyróżniało te karty na tle innych a teraz... Oczywiście Redzi spokojnie mogą znaleźć argumenty ku temu, że ta zmiana okazała się krokiem do przodu więc i ja się po mału godzę z sytuacja jaką mamy teraz.

Jeszcze co do tej nowej Ciri to chyba jednak 25 pkt to przegięcie bo teraz to już w co 3 meczu ją widzę... więc chyba nie jest taka znowu wymagająca co do warunków. Co ciekawe sklepa też często widzę a myślałem, że to będzie taka karta niszowa zupełnie.
 
Ja tam nie jestem przeciwny zbliżonemu poziomowi siły kolorów kart, jestem za to przeciwny robieniu ze skellige frakcji: 1 zagraj miśka, 2 wskrześ miśka, 3 profit such skill wow amazing gg
 
Akuumo;n10100641 said:
Ja tam nie jestem przeciwny zbliżonemu poziomowi siły kolorów kart, jestem za to przeciwny robieniu ze skellige frakcji: 1 zagraj miśka, 2 wskrześ miśka, 3 profit such skill wow amazing gg

No i dokładnie tak to wygląda. Wyciągnać potem tą drugą jednostkę nabufowaną do 14/18 czasem pkt to też nie jest wielka filozofia.

Co do goldów to trzeba pamiętać, że one teraz chyba w gruncie rzeczy wszystkie robią koło 20 pkt. Przynajmniej te moje goldy ze scoiatel są na prawdę mocne.
 
Top Bottom