Balans kart [propozycje, argumenty]

+
Nie wiem czy czegoś nie trzeba by zrobić z Xartisiusem. Wrzuciłem sobie tą kartę do decku i w jednej z rozgrywek przeniosłem Ciri novę na dno talii, ale w drugiej rundzie przy 11 kartach przeciwnika wyskoczyła mi właśnie Ciri u przeciwnika. Nie zagrywał jest dekretem więc nie wiem jak to wytłumaczyć.
 
ja mam problem z działaniem kajdan , są świetne w blokowaniu kart ale odblokowanie działa dziwnie .Zablokowany Mglak nie będzie działał wystarczy go odblokować ale np fałszywa Cirilla po odblokowaniu staje się zwykłą karta , kiedyś tez dawno temu spróbowałam odblokować Toruviel ( podejrzewam ze przeciwnik miał niezły ubaw )
 
ja mam problem z działaniem kajdan , są świetne w blokowaniu kart ale odblokowanie działa dziwnie .Zablokowany Mglak nie będzie działał wystarczy go odblokować ale np fałszywa Cirilla po odblokowaniu staje się zwykłą karta , kiedyś tez dawno temu spróbowałam odblokować Toruviel ( podejrzewam ze przeciwnik miał niezły ubaw )

W opisie Cirilli jest napisane, że musi mieć status szpiega żeby się przeniosła na drugą stronę a zablokowanie jej powoduje, że traci znacznik szpiega.
 
Skelena nie pamiętam, to było zresztą KP chyba...sprawa chyba nie aktualna. Mogło być ostatnie życzenie, a jak myślałem że ta karta nie wyciąga złotych. Pewnie to dzięki temu wyciągnął Ciri z dna decku.
 
Last edited:
W opisie Cirilli jest napisane, że musi mieć status szpiega żeby się przeniosła na drugą stronę a zablokowanie jej powoduje, że traci znacznik szpiega.
wiem o tym , tylko odblokowanie jej nie przywraca statusu szpiega a szkoda bo niby mam możliwość odpowiedzi a z drugiej strony nic to nie da .
 
Ja muszę powiedzieć, że też trochę żałuję, że takie karty jak Ciri są w zasadzie nie grywalne. To jest ciekawa karta, ale w gruncie rzeczy jest nie możliwe żeby to z odpowiednio dużą skutecznością grac.
 
@cymera2
Tu masz rację, że powinno działać to na zasadzie zablokuj/odblokuj, a nie, że blokowanie usuwa na stałe właściwości jednostki.

Lock usuwa jedynie tag szpiega, nie wpływa na inne umiejętności.
W przypadku Cirilli wystarczy usunąć z funkcji warunek !jeśli szpieguje!
Prosty zabieg, dzięki któremu nie trzeba grzebać w mechanice lock'a.

Alternatywą jest re-work karty tj. zmniejszenie liczby punktów do 4-5 i dodanie tagu nietargetowalny.
 
Lock usuwa jedynie tag szpiega, nie wpływa na inne umiejętności.
W przypadku Cirilli wystarczy usunąć z funkcji warunek !jeśli szpieguje!
Prosty zabieg, dzięki któremu nie trzeba grzebać w mechanice lock'a.

Alternatywą jest re-work karty tj. zmniejszenie liczby punktów do 4-5 i dodanie tagu nietargetowalny.
Zablokowanie nie tylko usuwa tag ale również wpływa na inne umiejętności. Zablokowany Morkvarg nie zostanie wskrzeszony, a zablokowanemu Villentretenmerth'owi nie będzie się zmniejszał licznik.
 
Zablokowanie nie tylko usuwa tag ale również wpływa na inne umiejętności. Zablokowany Morkvarg nie zostanie wskrzeszony, a zablokowanemu Villentretenmerth'owi nie będzie się zmniejszał licznik.

Owszem, lock blokuje pasywne umiejętności jednostek, ale możesz je odblokować.
W przypadku karty Cirilla sprawa wygląda inaczej - Jej umiejętność (powrót na drugą stronę stołu) działa tylko w sytuacji, kiedy szpieguje. Lock zdejmuje tag szpiega, a co za tym idzie, karta traci możliwość zmiany pozycji na stole.
 
Jest chyba mały bug przy karcie Braenn. Ona ma wzmacniać driady oraz karty z pułapką na ręce. W jednej partii wzmacniała wszystko, ale jak wyciągnąłem ją z decku Franceską, to nie wzmacniała kart z pułapką na ręce, ani tych w talii, ani tych na ręce.
 
Chciałem zaproponować, może zapytać o pewną kwestię. Czy nie można by wprowadzić dodatkowej opcji doboru przeciwnika? Chodzi mi o opcję "mecz/rewanż"? Teraz chcemy zagrać ranking i losowo jest nam dobierany jeden gracz. Gramy jeden pojedynek i dobierany jest następny. Może dobrze byłoby dodać opcję doboru gracza na 2 mecze? Kto chce to się dodaje do takowej opcji, a potem gra się z kimś innym kto wybrał tą samą opcję 2 mecze? Raz zaczyna jeden, raz drugi i tyle. Mi często brakuje opcji rewanżu.....a może wprowadzić zapytanie na koniec rozgrywki "Czy chcecie zagrać rewanż" i jeśli zawodnicy się zgodzą to jest grany, jak nie to nie.
 

Guest 3974940

Guest
@2jacks: Ale przecież "dowcip" polega na tym, że nie wiesz czym i jak gra przeciwnik. W drugim meczu obaj z grubsza orientujecie się czego możecie się po sobie spodziewać. Już lepiej brzmi opcja "czy chcesz zagrać rewanż" z koniecznością obustronnej zgody, ale wydaje mi się, że pomysł jest cokolwiek sztuczny.
 
Tak. Czy chcesz zagrać rewanż jest ok....no nic na to nie poradzę, że czasem przegram z kolesiem co mi działa na nerwy i chciałbym rewanżu. Nie chce mi się ich szukać potem po nickach i robić cyrków. Pomyślałem że taka opcja niczego nie zmienia, poza daniem pewnej dodatkowej opcji:), więcj jest ok
 
@2jacks Część graczy by z tego skorzystało, tylko pytanie ile.

Ja np. gdy ktoś mi działa na nerwy to chcę jak najszybciej zakończyć pojedynek i do niego nie wracać :D Gdyby na koniec wyskoczyło "przeciwnik wyzywa Cię na rewanż" to byłbym jeszcze bardziej zirytowany. Gdyby po każdej rozgrywce wyskakiwało "czy chcesz rewanż" to też mi by to przeszkadzało, bo lubię walczyć z różnymi ludźmi.

Sądzę, że jeżeli chodzi o twoje potrzeby to lepsza byłby opcja szybkiego wysłania zaproszenia do znajomych. Chyba obecnie czegoś takiego nie ma (nie wiem, bo w sumie nigdy nie interesowałem się tą częścią Gwinta).

A jeżeli chodzi o kilka rozgrywek z jednym graczem, to już przed wprowadzeniem areny mówiłem, że według mnie fajnym nowym trybem byłby tryb turniejowy. Gwint w końcu chce być grą e-sportową, więc tryb turniejowy dla każdego gracza byłby ciekawym rozwiązaniem.
 
Czas odkurzyć archiwa.

Na pierwszy ogień Gascon. Na prawdę, tylko tak głupawą umiejętność dało mu się wymyślić? Losowe punkty z przedziału 1-11? Czy ktoś może w końcu napisać na czubku tablicy z pomysłami - WYMYŚLAJCIE KARTY BEZ RNG :D

Moja propozycja, skoro to książę złodziei, niech po 1 turze kradnie przeciwnikowi brązowy artefakt z pola bitwy.
 
Ech, nasz stary poczciwy przyjaciel, czyli temat "Balans Kart", fajnie że odkopany, też coś dodam od siebie odnośnie balansu:

Eithne- chyba najbardziej irytujący lider, ma wszystko co potrzebne do szczęścia- świetną umiejętność, odnawialność tejże, możliwość kontrolowania obu stron stołu, sporo mulliganów. Pomysły miałem dwa:
-zabrać odnawianie umiejętności i dać jej stałą ilość strzałów- chociaż już ktoś na forum zauważył, że to mogłoby być przegięte pod względem używania jako finisher
-chyba bardziej rozsądne propozycja, cyzli ograniczenie mulliganów do maksymalnie 1, żeby już tak sobie wesoło nie nadrabiała tempa chociażby wiedźminami

Wiedźmini- a skoro o wilkach mowa. Nie mam pomysłu. Grani w każdej talii, ale nerfy mogłyby zbyt mocno uderzyć w archetyp wiedźmiński. Chyba, żeby dać buffa innym kartom tego typu.

Aglais- w sumie jest o niej osobny temat, ale warto wspomnieć, nie ma chyba w Gwincie mocniejszego ostatniego zagrania od niej. Może jakoś przerobić umiejętność na rozkaz.

Schirru- tu znowu dwie propozycje- albo zabrać zapał, albo niech pali sam siebie.

Włócznia/Tarcza. To co się dzieje obecnie na ladderze (a przynajmniej pro) odbiera chęci do gry (a dodam, że w moim przypadku to trudne zadanie). To już nie tylko Eithne, doszedł też Foltest i Duch Lasu- granie z kilkoma jednostkami na krzyż i reszta to artefakty i removal. Nawet jak wygrywam to nie czuje z gry przyjemności. Gdybym miał wskazać karty, które trzeba najsurowiej potraktować to właśnie te dwie. A najlepiej to jakąś zmianą umiejętności.

Tyle na razie mi przychodzi do głowy.
 
Top Bottom