Balans kart [propozycje, argumenty]

+
Załoga to w ogóle powinna być rozbita na 2 wartości: Załoga 1 i załoga 2, gdzie brązy jak trebusz powinny mieć załogę 1.
 
Co do filipy owszem daje 11 za 12 ale są to ofensywne pkt. Możesz nią zlikwidować kilka silników osłabić kolejne pod zbicie.
Trollolo to według mnie dobra karta. Pancerz powoduje że trudno go usunąć i nie do końca wiadomo czy bić w niego czy coś innego. kolekny atut ty decydujesz kiedy pancerz na pkt zamienić więc reset go tak bardzo nie "rusza". On plus Odrin dają naprawdę fajne pkt pod działania wojenne problem w tym że te działania są takie sobie.
 
Możesz nią zlikwidować kilka silników osłabić kolejne pod zbicie.
Przecież poza pierwszym nie kontrolujesz kogo ona zbija. W porównaniu do takiego Skurwiela Juniora wypada mega blado.. . Te 10 brażeń to max a czasem nie zawsze to wchodzi. Za 12 pkt oczekujesz więcej
Trollolo to według mnie dobra karta
Grasz nią? Zwłaszcza w kombinacji z Odrinem? Bo ja kiedyś z kilka razy w kombinacji z Wegenburgiem ale ogólnie to rzadko kiedy wchodzi za coś wiecej niż te 2 rany na początku. I nie widziałem od dobrego roku nigdzie poza dawną Areną bo nawet w drafcie tego nie ma
 
Przecież poza pierwszym nie kontrolujesz kogo ona zbija.
Dlatego należy ją grać na początku rundy gdy przeciwnik rozstawia silniki.
Grasz nią? Zwłaszcza w kombinacji z Odrinem?
Miałem jedną taką talię z Odrinem i Trolo robili na prawdę solidne punkty. Jednak tak jak piszę działania wojenne KP nie zachwycają. Moim zdaniem wystarczyło by trochę lepszych kontrolnych działań wojennych i można by było grać fajnego no unita z tymi kartami.
 
Co gdyby dać wszystkim smokom taki status jak smocza skóra. Mógłby on przykładowo zmniejszać otrzymywane obrażenia o 1. Żeby ubić przykładowo 5 punktowego smoka potrzeba by 6 obrażeń, natomiast pojedyncze pingi, w stylu ostrzał łuczników, nie robiłyby im krzywdy. Szkoda, że smoki obecnie zostały mocno zapomniane (może poza Keltullisem) a to zwiększyłoby drastycznie ich przeżywalność na polu bitwy.
 
Kiedyś mi już to chodziło po głowie

Poza tym Vilgefortz a bym przerobił pod nowych magów, że jeśli zniszczona sojusznicza jednostka jest konstruktem, zamiast tego zagraj wierzchnią jednostkę z talii, zamiast ją przyzwać. I w tym momencie można zacząć robić miks konstruktów i magów w NG jako archetyp.
 
Konstrukty

Ifrit Kolos - zmniejsz odnowienie o 1 za każdym razem gdy zagrywasz konstrukt,
Przedwieczny D'ao - zemsta: stwórz 2 strażników w tym rzędzie,
Wściekły Ifrit - prowizja 8,
Opętany d'ao - zwiększ liczbę celów o 1 za każdego sąsiadującego maga lub konstrukt,

NG / Konstrukty

Cesarski Golem - rozmieszczenie: uzyskaj punkt pancerzu za każdego kontrolowanego maga lub konstrukt a następnie ujawnij jednostkę (...).
Rience - zadaj 5 punktów uszkodzeń wrogiej jednostce, śmiertelny cios: stwórz 2 strażników w tym rzędzie,
Vilgefortz - jeśli zniszczysz sojuszniczy konstrukt zagraj wierzchnią kartę.

Potwory / pełnia

Przywrócenie Pełni księżyca https://gwent.fandom.com/wiki/Moonlight, stwórz poświatę we wrogim rzędzie na X tur i Wilkołaka w swoim, za każdym razem gdy zagrasz przeklętą jednostkę w przeciwnym rzędzie wydłuż czas działania poświaty o 1 turę,

Wilkołak - 4 hp, wzmocnij się o 1 punkt na turę za poświatę w każdym wrogim rzędzie,
Wilkołak Alfa- rozmieszczenie (bliskie starcie): przemień sojuszniczą brązową jednostkę w wilkołaka, rozkaz: stwórz poświatę we wrogim rzędzie na x tur,
Pierwotny zew - SG-> Potwory, zamiast Niedźwiedzia-> stwórz Wilkołaka.

Nowa karta:
Przeklęty człowiek: po 2 sojuszniczych turach, jeśli we wrogim rzędzie znajduję się poświata, przemień się w wilkołaka.

(dodanie do gry skórki wilkołaka z Wojny Krwi)

Fatum

Gaunter O'Dimm - rozmieszczenie: daj wszystkim jednostkom na planszy fatum, rozkaz: zniszcz jednostkę z fatum,
Wróżbitka: jeśli karta posiada już fatum, zadaj jej 4 punkty uszkodzeń,
dodanie karty śmierci ze wzgórza Sodden pod fatum.

Inne:

Spragniona dama - wzmocnienie nie więcej niż 3 punkty na turę (ta karta za bardzo psuje zabawę ze statusami),
Udane Łowy - 6 prowizji, usunięcie tagu taktyka,
Sangreal - Alchemia,
Toksyna krabopająka - 6 prowizji,
Czyste Niebo, Równonoc wiosenna, Odwilż - tag: przyroda,

Nowa karta: https://wiedzmin.fandom.com/wiki/Lille (ludzka forma), neutralna: rozmieszczenie (bliskie starcie) stwórz i zagraj kartę przyrody ze swojej talii początkowej, (daleki zasięg) odrzuć kartę przyrody ze swojej talii i oczyść sojuszniczy rząd z wrogiego efektu.
 
Last edited:
Nie wiem czy strażnik (sługa) nie powinien mieć 2hp zamiast 3. Pakiet Mistrza plag jest zbyt perfekcyjny. Z 11 punktów do 10 byłoby zdrowe, nie ruszyłoby to właściwych kart a wzmocniłoby Cynthię. Żeby nie było, sam cały czas gram NG na niewolniczą piechotę i w topce 90% gier przeciwko balowi na areszt. Bardzo lubię im zjadać Joachima btw :D
 
Muzykanci z Blaviken 6->5 prowizji, jeśli ta karta nie ma statusu na koniec tury, ponownie przydziel jej jeden,

Poskramiacz krwawienie z 2->3,

Przecieracz szlaku prowizja z 5->4, rozmieszczenie: jeśli w przeciwnym rzędzie nie ma jednostek przywołaj w tym rzędzie 4 kopie tej jednostki, lojalność: zawsze aktywuj umiejętność rozmieszczenia (pięć 1 punktowych jednostek przydałoby się pod granie niewolniczą piechotą bo czasami Maćko to za mało).
 
Wzmocniona Balista odnowienie z 1->2 Komuś się chyba numerki pomyliły przy skryptowaniu tej karty, przecież to strzela jak kałasznikow.
Post automatically merged:

Nie wiem czy oficerowi jeszcze czegoś na rozmieszczeniu bym nie dołożył.
Myślałem nad tym i tak na prawdę to chodzi o to, żeby NG miał jakieś finishery z pancerzem, coś pomiędzy Sabatem a królem Roegnerem. Brakuje wysokoprowizyjnych kart. Włączam tworzenie talii i nie mam czego pod piechotę włożyć poza 10 prowizyjnym Ramonem. Brakuje mi czegoś dużego na 11-12 punktach prowizji.
 
Last edited:
Wzmocniona Balista odnowienie z 1->2 Komuś się chyba numerki pomyliły przy skryptowaniu tej karty, przecież to strzela jak kałasznikow.
Przejmujesz sie Balistą kiedy Zieloni dostali Zaklinaczkę? Ostatnio wykrwawiałem kolesia i zostały nam na 3 rundę po 4 karty i on praktycznie zawalił stół zaklinaczką . Potrafił w jednych ruchu mieć chyba 7 nowych . Sciągnął Onejrmancją Fauve ten Zewem Lasu drugą Zaklinaczkę, która od razu wyworzyła swoją kopię. Zagrał kartę od razu . Z karty która ma 5 prowizji potrafić stworzyć koszmarek przy którym Koszmar Iris to pikuś. Po co dano jej jeszcze zmnijesz licznik o 1.
W podanym przykładzie to było tak ,ze od razu onejmoramancja stworzyła kopię. Potem Zew lasu już tworzył trzy kopie. Dwie z tych co już były .A trzecią od ściągiętej.. Już na stole miałeś 6 zaklinaczek a jakby jeszcze nie daj Boże miał Czarodziejkę to juz by było 12 .Juz widziałem jak facet w dwóch ruchach miał stół pełen ZAklinaczek plus 2 inne,,,, Nieporozumienie... Naprawdę to już koszmar Iris miał mniejszą siłę rażenia
 
@Ely74 Czegoś tu nie rozumiem. Zaklinaczka po zagraniu zaklęcia zmniejsza licznik i tworzy zaklinaczkę która może stworzyć kolejną itd. Jednak gdy już ją stworzy ten licznik się jej nie odnawia. Czyli po zagraniu zaklęcia tworzymy max 2 zaklinaczki zakładając że nie graliśmy np megaskopu. Ty zaś przedstawiasz to jako przyrost wykładniczy.
No chyba że to mnie coś ominęło.
 
@Ely74 Czegoś tu nie rozumiem. Zaklinaczka po zagraniu zaklęcia zmniejsza licznik i tworzy zaklinaczkę która może stworzyć kolejną itd. Jednak gdy już ją stworzy ten licznik się jej nie odnawia. Czyli po zagraniu zaklęcia tworzymy max 2 zaklinaczki zakładając że nie graliśmy np megaskopu. Ty zaś przedstawiasz to jako przyrost wykładniczy.
No chyba że to mnie coś ominęło.
Masz na stole 2 zaklinaczki z licznikiem.
Grasz (jako przyklad) onejro w rade isengrima w fauve w zew w obronce puszczy w np. lekcje przyrody. Zagrales w jednym ruchu 4 spelle czyli masz na stole lacznie 10 zaklinaczek tj. 30pkt + reszta punktow z w/w zagrania.
 
Tylko zaklinaczkę da się przynajmniej zabić dosyć łatwo, przechwycić lub wygnać, albo jak ktoś używa przy obecnej mecie, zmasakrować na końcu Lambertem. Zasłona robi robotę u Zaklinaczki, ale przy obecnej sile removali nie czuję, żeby była ona wielki zagrożeniem albo przegięciem.
 
Masz na stole 2 zaklinaczki z licznikiem.
Grasz (jako przyklad) onejro w rade isengrima w fauve w zew w obronce puszczy w np. lekcje przyrody. Zagrales w jednym ruchu 4 spelle czyli masz na stole lacznie 10 zaklinaczek tj. 30pkt + reszta punktow z w/w zagrania.
No ok tu wszystko się zgadza. Tępo mocne jednak aby się to udało przeciwnik musi nie tykać naszych kart (a niszy ją dosłownie wszystko). Czy jest tak wyśmienite nie wiem bo ostatnio mało gram więc nie ocenie. Karta jak dla mnie hazardowa albo mocno przyczyni się do wygranej albo nic nie zrobi.
Nie zmienia to jednak faktu że nie działa to tak:
A trzecią od ściągiętej.. Już na stole miałeś 6 zaklinaczek a jakby jeszcze nie daj Boże miał Czarodziejkę to juz by było 12 .
Według tego każda z 6 zaklinaczek po zagraniu kolejnej karty specjalnej tworzy swoją kopię.
 
Witam :D Od razu ostrzegam że Wszystkie Komentarze Przeciwko, dotyczą Osób które uważają Nilfgaard za ,,OP" i lubią się tym żalić :p A więc Zastanawiam się dlaczego Kucharz Van Moorlehemów nie ma Statusu Arystokraty & Nie jest również Wampirem ? Ta karta według mnie jest mało użyteczna chociaż ma Zatrucie & Oczyszczenie. W Gwincie jest aktualnie 14+ Kart z Zatruciem nie licząc Tworzenia & Neutralnych. Kilka Osób oddała swoje marne 5 Groszy mówiąc o tym że Kucharz nie może być Arystokratą (Tak jak Ballerina nie może być Seryjnym Zabójcą) & Że nie można użyć Zatrucia (x2) w tej samej Turze... (Jak by to było zakazane & nie Ludzkie) co za Bzdura o.0 Uważam że ta Karta pasuje do tego Statusu bardziej niż Łowca Van Moorlehemów bądź Spragniona Dama. Nie mam nic Przeciwko jeśli straciłaby Ona Oczyszczenie czy Trucizne ;) Let The Discussion begin :D
 

Attachments

  • Screenshot_2021-06-22-16-33-19-68.jpg
    Screenshot_2021-06-22-16-33-19-68.jpg
    1 MB · Views: 31
Po pierwsze status to jest wszystko nakładane na jednostkę np. Trucizna, tarcza, fatum, krwawienie/witalność. Arystokrata, żołnierz, driada, człowiek itp. to "tag" czyli etykieta.
Po drugie podczaszy jest tylko sługą Van Moorlehemów, czemu miałby mieć błękitną krew.
 
Top Bottom