Balans kart [propozycje, argumenty]

+
Jeżeli za sprawą Sinej Dali masz pewne punkty "wyciągnięte" z talii (zawsze dobierasz tę kartę i nie musisz martwić się o mulligan), odcedzenie + możesz sterować kiedy i ile punktów za jej sprawą dostaniesz na stół - cud, miód i malina, co tu dodać.
 
W ogóle ktoś zauważył że W siną dal robi "trochę" za dużo punktów. Dla porównania taki Jaskier Poeta dobiera kartę i zagrywa kartę (4 pkt siły - 11 prowizji). W siną dal wchodzi za minimum 9 dobiera kartę i kosztuje też 11 prowizji. Obie karty mają podobne umiejętności. Stąd wniosek że Jaskier poeta powinien potanieć do 8 - 9 prowizji.
 
W ogóle ktoś zauważył że W siną dal robi "trochę" za dużo punktów. Dla porównania taki Jaskier Poeta dobiera kartę i zagrywa kartę (4 pkt siły - 11 prowizji). W siną dal wchodzi za minimum 9 dobiera kartę i kosztuje też 11 prowizji. Obie karty mają podobne umiejętności. Stąd wniosek że Jaskier poeta powinien potanieć do 8 - 9 prowizji.
Mimo wszystko te karty się różnią pod pewnymi względami i nawet jeśli jest pewne podobieństwo to nie sądzę, ze do balansu można tak sobie to liczyć. Jaskier jest dużo bardziej elastyczny, nawet jeśli zbyt wysoko wyceniany.

Nowej karcie pewnie należy się lekki nerf. Owszem generuje sporo pkt ale po pierwsze są to pkt podatne na tall removal i reset zarazem, po drugie wymaga pakietu kart, które pozwalają przedłużać jej wędrówkę i wykorzystać ją optymalnie.
 
Last edited:
Pamiętam jak kilka miesięcy temu znerfiono kilka kart przez co moja talia Królestw Północy oparta o scenariusz Oblężenie, umiejętność Manewr Okrążający, Biedną Pierdoloną Piechotę i Słonia bojowego nie była już aż tak skuteczna. Teraz pozmieniałem trochę kart, wsadziłem W siną dal i sprawdza się całkiem nieźle.
 
Sina dal to taka płotka, która może osiągnąć naście punktów. Super potężne jak dla mnie.
Tak ale ta karta ma swoje wady
1 z nich to taka ,że grasz krótką 1 rundę bo inaczej za szybko ci wejdzie na stół...
2 - Jeśli nie masz możliwości dobierania kart do ręki a niewiele jest takich kart to jednak z niechęcią grasz karty z prawej strony Sinej Dali
3 - Rywal widzi przesuwającą się Siną Dal więc może spokojnie próbować Ciebie wykrwawić by weszła w drugiej rundzie
4... Każda kompresja za 4, czy Morkvarg kasuje ci zysk
5 - Ona jednak kosztuje 11 pkt czyli trzeba wyjąc z talii kartę o podobnym werbunku. O ile taki NG może z łatwością zamienić takie karty, O tyle takie Skellige czy Syndykat już ma ciut mocniejsze karty. Bo lepiej mieć jednak Jakuba i Filippe niż Siną Dal i Jakuba
Dwa razy trafiłem na talię Skellige kontrolną gdzie była Sina Dal zamiast Avallaha i spokojnie wygrałem te pojedynki bo widząc w którym miejscu jest Sina Dal pasowałem a rywal musiał coś zagrać by wygrać drugą rundę a Sina Dal i tak mu wskakiwała na stół
 
Alchemik szkoły Żmii - adrenalina 7 , żeby nie był grany na pusty stół zanim przeciwnik ma szansę cokolwiek zrobić a RNG zadecyduje o wyniku gry, dodatkowo - wzmocnij się za każdego sąsiadującego wiedźmina.

Świder Tunelowy - na reddit ktoś miał kiedyś dobry pomysł - jeśli zniszczysz jednostkę zablokuj umiejętność do następnej tury.
 
Edit: do niektorych kart dodawalem/zmienialem umiejetnosci by nie przepisywac tych kolumn wierszy,
Mglak odkąd przeszedł zmianę i pomimo, że nie ma żadnego zastosowania z Niepohamowanym Głodem wciąż tam istnieje jako proponowana karta przy wyborze lidera

POTWORY

Jennik: siła z 4 na 5. (By nie ginął od Północnego Wiatru), ew prowizja z 11 na 10
Imlerith: nowa część zdolności: Jeśli jest to karta specjalna, wzmocnij tę kartę o jej koszt werbunku. Jak wiemy Ard Gaeth jest mega słabe na krótkiej rundzie, a jeśli dobierzemy Imleritha to możemy tego kłopotu się pozbyć.
Katakan: prowizja z 9 na 7, usunąć Zemstę.
Orianna: Daj wrogiej jednostce krwawienie (1). Zwiększ tę wartość za każdego sojuszniczego wampira.
Pokutnik: siła z 2 na 4, usunąć pokrzepienie. Karty z zemstą na pokrzepieniu są bez sensu, bo chcemy je zjeść, a nie pokrzepiać.
Pustynnica: prowizja z 5 na 4
Wiwerna: obrażenia z 2 na 3, dodać omiń pancerz, dodać kategorię Drakonid
Naglfar: dodać kategorię Okręt
Auberon: siła z 5 na 6. Gdy kładę go na stoł nie czuję tej potęgi jak rzucam Viraxasa, Uzurpatora lub Jakuba, którzy mają te 6 pkt siły.

Ogar Dzikiego Gonu: siła z 3 na 4. Co aktualizację jakiś silniczek jest boostowany do tej siły, więc dodaję dla przypomnienia :)
Utopiec: siła z 2 na 3/4
Morvudd: prowizja z 8 na 9, Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie Bestie w swojej talii, ręce i na polu bitwy o 1.
Bies: Złota karta, siła 5/6, prowizja 9, Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie jednostki z Zemstą w swojej talii, ręce i na polu bitwy o 1.


SCOIA'TAEL

Vernossiel: siła z 5 na 6
Obrońca Puszczy: prowizja z 11 na 10
Ogólnie rzecz biorąc tutaj nie ma się co rozpisywać bo CDP pewnie szykuje coś ożywiającego jak do KP, bo aktualnie Scoia jest martwe tak jak KP te 2 patche temu.


SKELLIGE

Gudmund Pyskaty: prowizja z 11 na 10. Myślę, że jest aktualnie drogi, a nerf co dostał z siły 4 na 3 jest moim zdaniem wystarczający
Przemytnik Dimun: Przerobić go jak Czarodziejkę z Dol Blathanna
Harald an Craite: siła z 5 na 6.
[Patrz Auberon]

NEUTRALNE

Wszechbóg: siła z 4 na 6
Regis Żądza Krwi: siła z 4 na 5, prowizja z 10 na 9, karta potworów.
Byłby fajnym techem na Redańczyka, Madoca i Studenta z Ban Ard
Geralt Aard: obrażenia z 2 na 3
Trójkąt w Trójkącie: prowizja z 9 na 8
Zygryf z Denesle: siła z 5 na 6, prowizja z 7 na 6.
Geralt Zawodowiec: prowizja z 11 na 10.
Franciszek Bedlam: siła z 4 na 5, prowizja z 8 na 7
Jaskółka: Aktualnie działa jak Pakt co jest bez sensu więc żeby nie była taka sama: prowizja z 4 na 5, Wzmocnienie z 6 na 7
Samum: obrażenia z 3 na 4
Maraal: prowizja z 10 na 9
Młode Feniksa: Na koniec tury przemień tę kartę w Feniksa.
Wronie Oko: wzmocnienie z 3 na 4
Kajdany z Dwimerytu: obrażenia z 3 na 4.
Sihill: Wytrzymałość.


KRÓLESTWA PÓŁNOCY

Nenneke: nowa część zdolności: Jeśli podczas trwania tury przeciwnika zostanie zraniona jednostka po twojej stronie pola bitwy, zyskaj 1 ładunek.
Królowa Adalia: siła z 3 na 4
Hubert Rejk: Licznik z 10 na 8.
Aktualnie wyciągnąć go tylko można jeśli gramy Wzmocnione Balisty, bez nich ta karta jest nie do wyciągnięcia.
Trollololo: Odnowienie 2.
Vincent Meiss: siła z 2 na 4
Wzmocniony Trebusz: prowizja z 5 na 4
Filippa Ślepa Furia: prowizja z 12 na 9 lub siła 2 i prowizja 10
Redańska Elita: pancerz z 3 na 4
(dlaczego podczas balansu daliście go tak podatnego, zobaczcie Kikimorę Robotnicę??)

SYNDYKAT

Czuła Imke: prowizja z 9 na 8
Wziątka: usunąć Haracz
Niedyskretna Kokota: prowizja z 5 na 4
Kieszonkowiec: Zysk z 7 na 9
Mieszczanie: prowizja z 6 na 5
Skradzione mutageny: Czerwony: obrażenia z 4 na 5, Niebieski: Monety z 5 na 7, Zielony: wzmocnienie z 4 na 6
Pachołek Porąbańców: prowizja z 5 na 4
Bank Vivaldiego: [Artefakt] Kategoria: Lokalizacja, Rozmieszczenie: ...



NILFGAARD

Peter: siła z 3 na 4
Pikinierzy Alby: prowizja z 5 na 4
Daerlańscy Piechurzy: prowizja z 5 na 4
 
Last edited:
POTWORY

Jennik: siła z 4 na 5. (By nie ginął od Północnego Wiatru), ew prowizja z 11 na 10
Imlerith: nowa część zdolności: Jeśli jest to karta specjalna, wzmocnij tę kartę o jej koszt werbunku. Jak wiemy Ard Gaeth jest mega słabe na krótkiej rundzie, a jeśli dobierzemy Imleritha to możemy tego kłopotu się pozbyć.
Katakan: prowizja z 9 na 7, usunąć Zemstę.
Orianna: Daj wrogiej jednostce krwawienie (1). Zwiększ tę wartość za każdego sojuszniczego wampira.
Pokutnik: siła z 2 na 4, usunąć pokrzepienie. Karty z zemstą na pokrzepieniu są bez sensu, bo chcemy je zjeść, a nie pokrzepiać.
Pustynnica: prowizja z 5 na 4
Wiwerna: obrażenia z 2 na 3, dodać omiń pancerz, dodać kategorię Drakonid
Naglfar: dodać kategorię Okręt
Auberon: siła z 5 na 6. Gdy kładę go na stoł nie czuję tej potęgi jak rzucam Viraxasa, Uzurpatora lub Jakuba, którzy mają te 6 pkt siły.

Ogar Dzikiego Gonu: siła z 3 na 4. Co aktualizację jakiś silniczek jest boostowany do tej siły, więc dodaję dla przypomnienia :)
Utopiec: siła z 2 na 3/4
Morvudd: prowizja z 8 na 9, Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie Bestie w swojej talii, ręce i na polu bitwy o 1.
Bies: Złota karta, siła 5/6, prowizja 9, Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie jednostki z Zemstą w swojej talii, ręce i na polu bitwy o 1.
Naglfarowi zostawiłbym kategorię Dziki Gon żeby można było go wyciągać Geelsem. Potwory i tak nie mają korzyści z okrętów.
Pewnie nie grałeś ulepszonym Białym Zimnem w tym patchu. Auberon po zmianie Białego Zimna robi solidne punkty.
Oriana nie będzie się już wzmacniać o ilość krwawiących jednostek? Przecież to jedna z kluczowych kart do archetypu wampirów, który i tak nie jest zbyt popularny na ladderze.
SCOIA'TAEL

Vernossiel: siła z 5 na 6
Obrońca Puszczy: prowizja z 11 na 10
Ogólnie rzecz biorąc tutaj nie ma się co rozpisywać bo CDP pewnie szykuje coś ożywiającego jak do KP, bo aktualnie Scoia jest martwe tak jak KP te 2 patche temu.
Nie powiedziałbym że Scoia jest najsłabszą frakcją. W tym miesiącu wbiłem symbiozą pro rank przy win ratio 65 - 70%. Tylko na Nagrodę Główną miałem problem żeby wygrać, ale która talia nie ma problemu z wygraniem na tego lidera.
SKELLIGE

Gudmund Pyskaty: prowizja z 11 na 10. Myślę, że jest aktualnie drogi, a nerf co dostał z siły 4 na 3 jest moim zdaniem wystarczający
Przemytnik Dimun: Przerobić go jak Czarodziejkę z Dol Blathanna
Harald an Craite: siła z 5 na 6.
[Patrz Auberon]
Harald jest dobry. Tylko jest niewidoczny bo archetyp wojowników i Eista poszedł trochę w odstawkę. Moim zdaniem powinien mieć te 5 siły zważywszy ile w długiej 3 rundzie może zrobić punktów (co najmniej z 20 - 5 z Haralda + 8 wskrzeszenie najeźdźcy + pasywne punkty z zagrywania wojowników.
KRÓLESTWA PÓŁNOCY

Nenneke: nowa część zdolności: Jeśli podczas trwania tury przeciwnika zostanie zraniona jednostka po twojej stronie pola bitwy, zyskaj 1 ładunek.
Królowa Adalia: siła z 3 na 4
Hubert Rejk: Licznik z 10 na 8.
Aktualnie wyciągnąć go tylko można jeśli gramy Wzmocnione Balisty, bez nich ta karta jest nie do wyciągnięcia.
Trollololo: Odnowienie 2.
Vincent Meiss: siła z 2 na 4
Wzmocniony Trebusz: prowizja z 5 na 4
Filippa Ślepa Furia: prowizja z 12 na 9 lub siła 2 i prowizja 10
Redańska Elita: pancerz z 3 na 4
(dlaczego podczas balansu daliście go tak podatnego, zobaczcie Kikimorę Robotnicę??)
Czy ja wiem czy Rejka jest tak trudno wyciągnąć. Są gracze którym wyskakuje z talii już w R1. KP ma dużo jednostek z rozkazem.
Vincent jest raczej grany po to by ustawiać upiora z Kaedwen niż dla punktów. Zauważ że swego czasu miał zastosowanie tylko w talii na Mabilizacji (upiory z redańskimi łucznikami)
SYNDYKAT

Czuła Imke: prowizja z 9 na 8
Wziątka: usunąć Haracz
Niedyskretna Kokota: prowizja z 5 na 4
Kieszonkowiec: Zysk z 7 na 9
Mieszczanie: prowizja z 6 na 5
Skradzione mutageny: Czerwony: obrażenia z 4 na 5, Niebieski: Monety z 5 na 7, Zielony: wzmocnienie z 4 na 6
Pachołek Porąbańców: prowizja z 5 na 4
Bank Vivaldiego: [Artefakt] Kategoria: Lokalizacja, Rozmieszczenie: ...
Przede wszystkim nie napisałeś o najważniejszym czyli o nerfie nagrody głównej. To jest kluczowe do znerfienia, bo obecnie jest broken
Niedyskretna kokota ma więź i jest w stanie wygenerować pierdyliard punktów jeżeli masz ich 2 lub więcej na stole. Dodatkowo przeciwnik od razu może dać na nią tarczę i żaden strzał za 4 czy 5 jej nie zdejmie - oprócz turnieju rycerskiego. Niech więc zostanie na 5 prowizji.
Kieszonkowiec z 9 zysku - nope. Jaki sens jest w takim razie grać Sigiego. Zysk 7 wystarczająco + ma synergię z Łapówką.
Co bank Vivaldiego miałby robić? To samo co robi teraz. Jak tak to nie widzę potrzeby zmiany. Nie jest to karta słaba ani przegięta.
NILFGAARD

Peter: siła z 3 na 4
Pikinierzy Alby: prowizja z 5 na 4
Daerlańscy Piechurzy: prowizja z 5 na 4
Tu akurat się zgadzam. Może ożywi to archtyp żołnieży.
 
Ok pozwolę się krotko odnieść @t1mMy1337

POTWORY

Jennik: siła z 4 na 5. (By nie ginął od Północnego Wiatru), ew prowizja z 11 na 10 - Prowizja prędzej, każde zjedzenie +1pkt to może być za dużo.
Imlerith: nowa część zdolności: Jeśli jest to karta specjalna, wzmocnij tę kartę o jej koszt werbunku. Jak wiemy Ard Gaeth jest mega słabe na krótkiej rundzie, a jeśli dobierzemy Imleritha to możemy tego kłopotu się pozbyć. - OK.
Katakan: prowizja z 9 na 7, usunąć Zemstę. - OK
Orianna: Daj wrogiej jednostce krwawienie (1). Zwiększ tę wartość za każdego sojuszniczego wampira. - Tego nie rozumiem, po co ją osłabiać?
Pokutnik: siła z 2 na 4, usunąć pokrzepienie. Karty z zemstą na pokrzepieniu są bez sensu, bo chcemy je zjeść, a nie pokrzepiać. - Sensowny argument ale mi ogólnie brakuje w nim Veila.
Pustynnica: prowizja z 5 na 4 - OK.
Wiwerna: obrażenia z 2 na 3, dodać omiń pancerz, dodać kategorię Drakonid - Nie wiem dlaczego miałaby omijać pancerz, samo zwiększenie obrażeń daje dużo.
Naglfar: dodać kategorię Okręt
Auberon: siła z 5 na 6. Gdy kładę go na stoł nie czuję tej potęgi jak rzucam Viraxasa, Uzurpatora lub Jakuba, którzy mają te 6 pkt siły. - Nie mam zdania, te wszystkie karty dzikiego gonu dostały tak czy siak boosta ostatnio,

Ogar Dzikiego Gonu: siła z 3 na 4. Co aktualizację jakiś silniczek jest boostowany do tej siły, więc dodaję dla przypomnienia - Jak wyżej, z mrozem potrafi wystartować na 5pkt, nie wiem czy na 6 pkt nie byłby zbyt silny. To jest dobra karta.
Utopiec: siła z 2 na 3/4 - Z 3pkt siły mogę się zgodzić.
Morvudd: prowizja z 8 na 9, Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie Bestie w swojej talii, ręce i na polu bitwy o 1. - Szczerze myślę, ze byłby OP, może z Adrenaliną miałoby to sens.
Bies: Złota karta, siła 5/6, prowizja 9, Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie jednostki z Zemstą w swojej talii, ręce i na polu bitwy o 1. - Jak wyżej, carry over jest bardzo drogi ogólnie w grze - nie bez przyczyny.

SCOIA'TAEL

Vernossiel: siła z 5 na 6 - Już teraz jest wystarczająco silna.
Obrońca Puszczy: prowizja z 11 na 10 - Imho jest dobrze zbalansowany, karty zadające duże obrażenia jednak nie powinny być tak tanie.


SKELLIGE

Gudmund Pyskaty: prowizja z 11 na 10. Myślę, że jest aktualnie drogi, a nerf co dostał z siły 4 na 3 jest moim zdaniem wystarczający - Musze się zgodzić.
Harald an Craite: siła z 5 na 6. [Patrz Auberon] - Nie widzę takiej potrzeby.

NEUTRALNE

Wszechbóg: siła z 4 na 6 - Absolutnie nie, to co wyżej pisałem już o carryoverze.
Regis Żądza Krwi: siła z 4 na 5, prowizja z 10 na 9, karta potworów. Byłby fajnym techem na Redańczyka, Madoca i Studenta z Ban Ard - Myślę, że już siła na 5 pkt byłaby ok.
Geralt Aard: obrażenia z 2 na 3 - Prędzej sile bym zwiększył, żeby nie był takim briciem na krótkiej r3.
Trójkąt w Trójkącie: prowizja z 9 na 8 - No OK...
Zygryf z Denesle: siła z 5 na 6, prowizja z 7 na 6. - Sama siła +1 starczy póki co.
Geralt Zawodowiec: prowizja z 11 na 10. - No nie wiem...
Franciszek Bedlam: siła z 4 na 5, prowizja z 8 na 7 - OK.
Jaskółka: Aktualnie działa jak Pakt co jest bez sensu więc żeby nie była taka sama: prowizja z 4 na 5, Wzmocnienie z 6 na 7 - Wolałbym zmianę paktu, może nawet kompletny rework. Bufff za 7 to nie jest nic ciekawego.
Samum: obrażenia z 3 na 4 - Za mocne w porównaniu do bomby dwimerytowej.
Maraal: prowizja z 10 na 9 - Nie widże takiej konieczności.
Młode Feniksa: Na koniec tury przemień tę kartę w Feniksa. - Ja bym dał na koniec rundy chyba, żeby nie dawać targetu przeciwnikowi.
Wronie Oko: wzmocnienie z 3 na 4 - OK.
Kajdany z Dwimerytu: obrażenia z 3 na 4. - OK.
Sihill: Wytrzymałość. - Nie mam zdania.

KRÓLESTWA PÓŁNOCY

Nenneke: nowa część zdolności: Jeśli podczas trwania tury przeciwnika zostanie zraniona jednostka po twojej stronie pola bitwy, zyskaj 1 ładunek. - Nawet fajnie z lore się komponuje. Pytanie jak to ma być zliczane? bo jak w ciągu całego meczu poza stołem no to trochę przegięte się wydaje.
Królowa Adalia: siła z 3 na 4 - Nie wiem czy to jest potrzebne.
Hubert Rejk: Licznik z 10 na 8. Aktualnie wyciągnąć go tylko można jeśli gramy Wzmocnione Balisty, bez nich ta karta jest nie do wyciągnięcia. - Nie przesadzałbym ;)
Trollololo: Odnowienie 2. - Raczej za mocne.
Vincent Meiss: siła z 2 na 4 - Już 3 siły to byłoby wystarczające w zupełności.
Wzmocniony Trebusz: prowizja z 5 na 4 - Mam wątpliwości,.
Filippa Ślepa Furia: prowizja z 12 na 9 lub siła 2 i prowizja 10 - Zdecydowanie za mocne w mojej ocenie, starczy póki co - 1 prowizji i obserwować co się dzieje.


SYNDYKAT

Czuła Imke: prowizja z 9 na 8 - Nie zmieniałbym chyba.
Wziątka: usunąć Haracz - Jak usunąć haracz to i zastraszenie.
Niedyskretna Kokota: prowizja z 5 na 4 - OK.
Kieszonkowiec: Zysk z 7 na 9 - Yyyy, nie. Zysk można wydać z przebitką wiec to nie jest do końca 7 pkt.
Mieszczanie: prowizja z 6 na 5 - Chyba ok??
Skradzione mutageny: Czerwony: obrażenia z 4 na 5, Niebieski: Monety z 5 na 7, Zielony: wzmocnienie z 4 na 6 - Za dobre, 5 obrażeń i 3 zysku za 5 prowizji to za dużo. Może przy 2 zysku...
Pachołek Porąbańców: prowizja z 5 na 4 - To jest oczywista dla mnie zmiana.



NILFGAARD

Peter: siła z 3 na 4 - Jego problemem jest mała siła nie sama wycena. W związku z tym dałbym 4 siły i 7 prowizji.
Pikinierzy Alby: prowizja z 5 na 4 - Nie mam zdania.
Daerlańscy Piechurzy: prowizja z 5 na 4 - Imho za mocne w combach.
Post automatically merged:

Nie powiedziałbym że Scoia jest najsłabszą frakcją. W tym miesiącu wbiłem symbiozą pro rank przy win ratio 65 - 70%. Tylko na Nagrodę Główną miałem problem żeby wygrać, ale która talia nie ma problemu z wygraniem na tego lidera.
Wystarczy spojrzeć na statystyki np. tu.

1626463802449.png
 
Last edited:
@t1mMy1337
Ogólnie Potwory na mrozie dostały mocne wsparcie ostatnio i masz tańszy Ard bo 8 ,,, Czerwoni są za 5 a nie 6. Mglaki mi teraz dochodza spokojnie do 15-16 pkt.
Nie wiem czemu nie czujesz siły Auberona ale on teraz wchodzi za 6 jeśli grasz Białym Zimnem. Do tego najlepiej tworzyć Siepacza który zepchnie w Mróz i Auberon ci da ok 14 pkt na dzień dobry
Tak samo z Ardem jak masz 3 kartową r3 to nim nie grasz ale jak masz choćby 5 to po pierwsze daje ci 6 do Starożytnego Mglaka . Do tego masz pole by Siepaczami spychać. Do tego dzięki Ardowi masz wzmacnianie obu rzedów jak zagrywasz jednostkę Dzikiego Gonu ..

Nie wiem o co chodzi z Rejkiem ale jak grałem KP to czasem musiałem hamować by nie mieć go już w r1... Istredd jak ściąga karty to masz 1 rozkaz za każdą kartę. Ściągasz 3 i już masz licznik na 7. Tu nie ma żadnego problemu by go mieć już w r1 i to nawet bez zagrywanych balist...

W KP Balisty są przegięte zwłaszcza w kombinacji ze Scenariuszem .... Cos im powinno być zabrane choćby Zaopatrzenie albo zostawić Zaopatrzenie ale dać im warunek barykady
Wystarczy spojrzeć na statystyki np. tu.
Tylko ,że to jest obecny trend a nie ,że frakcja jest słaba. Nadal talia na Pułapki Krasnoludy czy Spam Elfów jest bardzo mocny tylko po prostu nie jest modny ... Akurat nowe karty są słabe a gracze lubią grać tym co modne i nowe.. Tak zniknął Eist czy Wij a to są talie które nadal potrafią być mocne ( choć Wij niestety jest dość czuły na Syndykat i Morelsee czy nagrody )
 
Naglfarowi zostawiłbym kategorię Dziki Gon żeby można było go wyciągać Geelsem. Potwory i tak nie mają korzyści z okrętów.
Pewnie nie grałeś ulepszonym Białym Zimnem w tym patchu. Auberon po zmianie Białego Zimna robi solidne punkty.
Oriana nie będzie się już wzmacniać o ilość krwawiących jednostek? Przecież to jedna z kluczowych kart do archetypu wampirów, który i tak nie jest zbyt popularny na ladderze.

Nie powiedziałbym że Scoia jest najsłabszą frakcją. W tym miesiącu wbiłem symbiozą pro rank przy win ratio 65 - 70%. Tylko na Nagrodę Główną miałem problem żeby wygrać, ale która talia nie ma problemu z wygraniem na tego lidera.

Harald jest dobry. Tylko jest niewidoczny bo archetyp wojowników i Eista poszedł trochę w odstawkę. Moim zdaniem powinien mieć te 5 siły zważywszy ile w długiej 3 rundzie może zrobić punktów (co najmniej z 20 - 5 z Haralda + 8 wskrzeszenie najeźdźcy + pasywne punkty z zagrywania wojowników.

Czy ja wiem czy Rejka jest tak trudno wyciągnąć. Są gracze którym wyskakuje z talii już w R1. KP ma dużo jednostek z rozkazem.
Vincent jest raczej grany po to by ustawiać upiora z Kaedwen niż dla punktów. Zauważ że swego czasu miał zastosowanie tylko w talii na Mabilizacji (upiory z redańskimi łucznikami)

Przede wszystkim nie napisałeś o najważniejszym czyli o nerfie nagrody głównej. To jest kluczowe do znerfienia, bo obecnie jest broken
Niedyskretna kokota ma więź i jest w stanie wygenerować pierdyliard punktów jeżeli masz ich 2 lub więcej na stole. Dodatkowo przeciwnik od razu może dać na nią tarczę i żaden strzał za 4 czy 5 jej nie zdejmie - oprócz turnieju rycerskiego. Niech więc zostanie na 5 prowizji.
Kieszonkowiec z 9 zysku - nope. Jaki sens jest w takim razie grać Sigiego. Zysk 7 wystarczająco + ma synergię z Łapówką.
Co bank Vivaldiego miałby robić? To samo co robi teraz. Jak tak to nie widzę potrzeby zmiany. Nie jest to karta słaba ani przegięta.

Tu akurat się zgadzam. Może ożywi to archtyp żołnieży.
Nie usuwalem umiejetnosci kart tylko je dodawalem, poza tym Auberona oceniam jako karte bez pasywki, to tak jakby powiedziec ze Cerys jest op z Niedzwiedzim rytualem, skoro Vincent ustawia upiory to w takim razie moze byc slaba karta i elo?
Post automatically merged:

Ok pozwolę się krotko odnieść @t1mMy1337

POTWORY

Jennik: siła z 4 na 5. (By nie ginął od Północnego Wiatru), ew prowizja z 11 na 10 - Prowizja prędzej, każde zjedzenie +1pkt to może być za dużo.
Imlerith: nowa część zdolności: Jeśli jest to karta specjalna, wzmocnij tę kartę o jej koszt werbunku. Jak wiemy Ard Gaeth jest mega słabe na krótkiej rundzie, a jeśli dobierzemy Imleritha to możemy tego kłopotu się pozbyć. - OK.
Katakan: prowizja z 9 na 7, usunąć Zemstę. - OK
Orianna: Daj wrogiej jednostce krwawienie (1). Zwiększ tę wartość za każdego sojuszniczego wampira. - Tego nie rozumiem, po co ją osłabiać?
Pokutnik: siła z 2 na 4, usunąć pokrzepienie. Karty z zemstą na pokrzepieniu są bez sensu, bo chcemy je zjeść, a nie pokrzepiać. - Sensowny argument ale mi ogólnie brakuje w nim Veila.
Pustynnica: prowizja z 5 na 4 - OK.
Wiwerna: obrażenia z 2 na 3, dodać omiń pancerz, dodać kategorię Drakonid - Nie wiem dlaczego miałaby omijać pancerz, samo zwiększenie obrażeń daje dużo.
Naglfar: dodać kategorię Okręt
Auberon: siła z 5 na 6. Gdy kładę go na stoł nie czuję tej potęgi jak rzucam Viraxasa, Uzurpatora lub Jakuba, którzy mają te 6 pkt siły. - Nie mam zdania, te wszystkie karty dzikiego gonu dostały tak czy siak boosta ostatnio,

Ogar Dzikiego Gonu: siła z 3 na 4. Co aktualizację jakiś silniczek jest boostowany do tej siły, więc dodaję dla przypomnienia - Jak wyżej, z mrozem potrafi wystartować na 5pkt, nie wiem czy na 6 pkt nie byłby zbyt silny. To jest dobra karta.
Utopiec: siła z 2 na 3/4 - Z 3pkt siły mogę się zgodzić.
Morvudd: prowizja z 8 na 9, Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie Bestie w swojej talii, ręce i na polu bitwy o 1. - Szczerze myślę, ze byłby OP, może z Adrenaliną miałoby to sens.
Bies: Złota karta, siła 5/6, prowizja 9, Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie jednostki z Zemstą w swojej talii, ręce i na polu bitwy o 1. - Jak wyżej, carry over jest bardzo drogi ogólnie w grze - nie bez przyczyny.

SCOIA'TAEL

Vernossiel: siła z 5 na 6 - Już teraz jest wystarczająco silna.
Obrońca Puszczy: prowizja z 11 na 10 - Imho jest dobrze zbalansowany, karty zadające duże obrażenia jednak nie powinny być tak tanie.


SKELLIGE

Gudmund Pyskaty: prowizja z 11 na 10. Myślę, że jest aktualnie drogi, a nerf co dostał z siły 4 na 3 jest moim zdaniem wystarczający - Musze się zgodzić.
Harald an Craite: siła z 5 na 6. [Patrz Auberon] - Nie widzę takiej potrzeby.

NEUTRALNE

Wszechbóg: siła z 4 na 6 - Absolutnie nie, to co wyżej pisałem już o carryoverze.
Regis Żądza Krwi: siła z 4 na 5, prowizja z 10 na 9, karta potworów. Byłby fajnym techem na Redańczyka, Madoca i Studenta z Ban Ard - Myślę, że już siła na 5 pkt byłaby ok.
Geralt Aard: obrażenia z 2 na 3 - Prędzej sile bym zwiększył, żeby nie był takim briciem na krótkiej r3.
Trójkąt w Trójkącie: prowizja z 9 na 8 - No OK...
Zygryf z Denesle: siła z 5 na 6, prowizja z 7 na 6. - Sama siła +1 starczy póki co.
Geralt Zawodowiec: prowizja z 11 na 10. - No nie wiem...
Franciszek Bedlam: siła z 4 na 5, prowizja z 8 na 7 - OK.
Jaskółka: Aktualnie działa jak Pakt co jest bez sensu więc żeby nie była taka sama: prowizja z 4 na 5, Wzmocnienie z 6 na 7 - Wolałbym zmianę paktu, może nawet kompletny rework. Bufff za 7 to nie jest nic ciekawego.
Samum: obrażenia z 3 na 4 - Za mocne w porównaniu do bomby dwimerytowej.
Maraal: prowizja z 10 na 9 - Nie widże takiej konieczności.
Młode Feniksa: Na koniec tury przemień tę kartę w Feniksa. - Ja bym dał na koniec rundy chyba, żeby nie dawać targetu przeciwnikowi.
Wronie Oko: wzmocnienie z 3 na 4 - OK.
Kajdany z Dwimerytu: obrażenia z 3 na 4. - OK.
Sihill: Wytrzymałość. - Nie mam zdania.

KRÓLESTWA PÓŁNOCY

Nenneke: nowa część zdolności: Jeśli podczas trwania tury przeciwnika zostanie zraniona jednostka po twojej stronie pola bitwy, zyskaj 1 ładunek. - Nawet fajnie z lore się komponuje. Pytanie jak to ma być zliczane? bo jak w ciągu całego meczu poza stołem no to trochę przegięte się wydaje.
Królowa Adalia: siła z 3 na 4 - Nie wiem czy to jest potrzebne.
Hubert Rejk: Licznik z 10 na 8. Aktualnie wyciągnąć go tylko można jeśli gramy Wzmocnione Balisty, bez nich ta karta jest nie do wyciągnięcia. - Nie przesadzałbym ;)
Trollololo: Odnowienie 2. - Raczej za mocne.
Vincent Meiss: siła z 2 na 4 - Już 3 siły to byłoby wystarczające w zupełności.
Wzmocniony Trebusz: prowizja z 5 na 4 - Mam wątpliwości,.
Filippa Ślepa Furia: prowizja z 12 na 9 lub siła 2 i prowizja 10 - Zdecydowanie za mocne w mojej ocenie, starczy póki co - 1 prowizji i obserwować co się dzieje.


SYNDYKAT

Czuła Imke: prowizja z 9 na 8 - Nie zmieniałbym chyba.
Wziątka: usunąć Haracz - Jak usunąć haracz to i zastraszenie.
Niedyskretna Kokota: prowizja z 5 na 4 - OK.
Kieszonkowiec: Zysk z 7 na 9 - Yyyy, nie. Zysk można wydać z przebitką wiec to nie jest do końca 7 pkt.
Mieszczanie: prowizja z 6 na 5 - Chyba ok??
Skradzione mutageny: Czerwony: obrażenia z 4 na 5, Niebieski: Monety z 5 na 7, Zielony: wzmocnienie z 4 na 6 - Za dobre, 5 obrażeń i 3 zysku za 5 prowizji to za dużo. Może przy 2 zysku...
Pachołek Porąbańców: prowizja z 5 na 4 - To jest oczywista dla mnie zmiana.



NILFGAARD

Peter: siła z 3 na 4 - Jego problemem jest mała siła nie sama wycena. W związku z tym dałbym 4 siły i 7 prowizji.
Pikinierzy Alby: prowizja z 5 na 4 - Nie mam zdania.
Daerlańscy Piechurzy: prowizja z 5 na 4 - Imho za mocne w combach.
Post automatically merged:


Wystarczy spojrzeć na statystyki np. tu.

View attachment 11236564
Wiele tutaj argumentow co dales sa mechowe, np. Nithral za 8 prowizji np. Na dominacji bije po 2 a Czula Imke ma prowizji 9 i daje 2 monety wiec wniosek nasuwa sie sam, Vernossiel to aktualnie 5+3+3=11 wiec nawet swojej prowizji nie spełnia. Samum lepsze od bomby dwimerytowej? Samum nic wielkiego nie robi tylko przesuwa jednostki, a dwimerytowa daje zaslone, Zaslona do Pokutnika tez bez sensu sie wydaje
Post automatically merged:

@t1mMy1337
Ogólnie Potwory na mrozie dostały mocne wsparcie ostatnio i masz tańszy Ard bo 8 ,,, Czerwoni są za 5 a nie 6. Mglaki mi teraz dochodza spokojnie do 15-16 pkt.
Nie wiem czemu nie czujesz siły Auberona ale on teraz wchodzi za 6 jeśli grasz Białym Zimnem. Do tego najlepiej tworzyć Siepacza który zepchnie w Mróz i Auberon ci da ok 14 pkt na dzień dobry
Tak samo z Ardem jak masz 3 kartową r3 to nim nie grasz ale jak masz choćby 5 to po pierwsze daje ci 6 do Starożytnego Mglaka . Do tego masz pole by Siepaczami spychać. Do tego dzięki Ardowi masz wzmacnianie obu rzedów jak zagrywasz jednostkę Dzikiego Gonu ..

Nie wiem o co chodzi z Rejkiem ale jak grałem KP to czasem musiałem hamować by nie mieć go już w r1... Istredd jak ściąga karty to masz 1 rozkaz za każdą kartę. Ściągasz 3 i już masz licznik na 7. Tu nie ma żadnego problemu by go mieć już w r1 i to nawet bez zagrywanych balist...

W KP Balisty są przegięte zwłaszcza w kombinacji ze Scenariuszem .... Cos im powinno być zabrane choćby Zaopatrzenie albo zostawić Zaopatrzenie ale dać im warunek barykady

Tylko ,że to jest obecny trend a nie ,że frakcja jest słaba. Nadal talia na Pułapki Krasnoludy czy Spam Elfów jest bardzo mocny tylko po prostu nie jest modny ... Akurat nowe karty są słabe a gracze lubią grać tym co modne i nowe.. Tak zniknął Eist czy Wij a to są talie które nadal potrafią być mocne ( choć Wij niestety jest dość czuły na Syndykat i Morelsee czy nagrody )
Ja w r1 Huberta to max z 3 licznika mu aktywuje jesli nie gram balisty, a jako karta ktora sluzy do skracania talii to powinna szybciej wylatywac.
Tak jak pisalem wyzej Auberon bez pasywki jest wg mnie sredni i wciaz mam lekki niedosyt, jesli nie masz dominacji to nawet nie ma co go rzucac, a wyobraz sobie teraz granie na Hyperthin Nilfgaard albo SY. I tu sie nasuwa nawet kolejna zmiana w tych brazach co Auberon tworzy, moze powinien tworzyc karty ktore mamy w talii poczatkowej? Nie wiem ale tak jak mowilem czuje lekki niedosyt po tej karcie
 
Last edited:
Wiele tutaj argumentow co dales sa mechowe, np. Nithral za 8 prowizji np. Na dominacji bije po 2 a Czula Imke ma prowizji 9 i daje 2 monety wiec wniosek nasuwa sie sam, Vernossiel to aktualnie 5+3+3=11 wiec nawet swojej prowizji nie spełnia. Samum lepsze od bomby dwimerytowej? Samum nic wielkiego nie robi tylko przesuwa jednostki, a dwimerytowa daje zaslone, Zaslona do Pokutnika tez bez sensu sie wydaje
1.Monety możesz sobie używać jak chcesz, przenosić między rundami, poza tym Imke działa po pasie i bez żadnego warunku.
2..Vernosiel się kombi z takimi kartami jak Isengrim czy Yaevinn, nie wspominając o liderze. Do tego value rozkłada się na 3 karty. To nie jest takie suche 11pkt. Od dawna jest grana więc na pewno nie jest słaba.
3. O samum pisałem po proponowanej przez Ciebie zmianie - wtedy byłoby znacznie lepsze od bomby dwimerytowej.
4. Zasłona na pokutniku ochronila go by przed blokiem co w przypadku jego aktualnej umiejętności bardzo by mu pomogło.
 
1.Monety możesz sobie używać jak chcesz, przenosić między rundami, poza tym Imke działa po pasie i bez żadnego warunku.
2..Vernosiel się kombi z takimi kartami jak Isengrim czy Yaevinn, nie wspominając o liderze. Do tego value rozkłada się na 3 karty. To nie jest takie suche 11pkt. Od dawna jest grana więc na pewno nie jest słaba.
3. O samum pisałem po proponowanej przez Ciebie zmianie - wtedy byłoby znacznie lepsze od bomby dwimerytowej.
4. Zasłona na pokutniku ochronila go by przed blokiem co w przypadku jego aktualnej umiejętności bardzo by mu pomogło.
1. Tak, racja warunek przydałby się jak to jest u Nithrala, Rayli itd, a mógłby by tu być rozkaz na odnowieniu 1 tak jakw innych tego typu kartach
2. Przykładowo taki Jakub za 12 prowizji robi 12 za 12 + jest spenderem i porównaj sobie teraz Vernossiel. Wciąż pozostaję przy swoim
3. Teraz gdy porównuję te bomby to masz racje, Gwiazda Tańcząca/Dwimerytowa będzie martwa, więc można by zaaktualizować: Śmiertelny Cios: Przenieś sąsiadujące jednostki do drugiego rzędu i zadaj im 1 pkt obrażeń
4. Niby tak, ale nie wiem czy lore wiedzmińskie tutaj pasuje, niby Mglak dostał zasłonę wiec Pokutnik teoretycznie też by mógł dostać bo fizycznie wyglądają podobnie.

Co do twoich wcześniejszych argumentów (muszę je dopisać bo po dłuższym zastanowieniu przyznałem ci rację w 3 przypadkach, więc nie mogę wyjść na durnia hehe) to Geralt Zawodowiec powinien dostać bo porównaj go sobie do Geralta z Rivii, on jest martwy nawet po buffie co mu chcę dać, Trollololo nie byłoby zamocne bo odnowiłby się rozkaz, a nie pancerz, a czasami chce się go kliknąć trochę wcześniej, Zygryf działa podobnie jak Kudkudak, który też ma 6 siły i 6 prowizji, Nenneke by miała po prostu pasywną umiejętność po zagraniu, Adalia działa podobnie jak Ramon z NG, który ma 4 pkt siły, Wzmocniony Trebusz - to jest silniczek i to najsłabszy jaki może być - bije tylko na Dalekim i działa tylko na Dalekim, więc warunek jest dosyć ciężki, może oprócz prowizji powinien jeden z tych warunków być usunięty
 
Last edited:
Nie usuwalem umiejetnosci kart tylko je dodawalem, poza tym Auberona oceniam jako karte bez pasywki, to tak jakby powiedziec ze Cerys jest op z Niedzwiedzim rytualem, skoro Vincent ustawia upiory to w takim razie moze byc slaba karta i elo?
Właśnie nie można tak oceniać kart. W balansie kart chodzi o to żeby nie tyle patrzeć na 1 kartę i jej umiejętność co uwzględnić jakie potencjalne komba są z innymi kartami i czy przypadkiem te komba nie są za mocne. Auberon z pasywną zdolnością Białego Zimna wchodzi za 14 pkt (6 z Auberona + 8 z najeźdźcy + ewentualne punkty z zagrywania jednostek Gonu). Cerys jest grana tylko z niedźwiedzim rytuałem. Nikt nie ryzykowałby utraty stworzonej z Cerys tarczowniczki (wystarczy removal za 4).

Vincent niekoniecznie jest słaby. Zależy od matchupu. Na duże stwory z kościejem jest dobry. Można od razu wyeliminować szczurołapkę czy Tą Która Wie natomiast jest słaby np. na symbiozę czy hyperthin. Ustawiając upiora grasz Vincenta na 5. Vincent chodzi za 2 + 4 + jeżeli upiór jest na stole za następne 4 (3 ze stworzonego upiora i 1 z dobicia upiorem). W sumie 10 pkt. Dodatkowo masz redańskich łuczników do ustawiania następnych upiorów. To mało jak na kartę za 7 prowizji? Właśnie to jest błędne rozumowanie że karta musi być zawsze dobra. Potem wychodzą takie Syndykaty, z którymi nie masz szans ani w długiej ani w krótkiej rundzie.
Post automatically merged:

2. Przykładowo taki Jakub za 12 prowizji robi 12 za 12 + jest spenderem i porównaj sobie teraz Vernossiel. Wciąż pozostaję przy swoim
Vernossiel ma synergię z liderem, scenariuszem, Eleyasem. W sumie może wejść w długiej rundzie za ponad 20 pkt, jeszcze nie w formie buffu tylko jako obrażenia. Widać że nie grałeś swarmem elfów.
 
Top Bottom