Balans kart

+
Status
Not open for further replies.
Witam,
to ja mam kilka propozycji zmian siły kart i zdolności bohaterów aby gra była bardziej sprawiedliwa:

Potwory - ogólnie kart nie zmieniał bym wcale są dobrze zbalansowane nawet wzmocnił bym tą nację np. karty z zemstą i tak po zablokowaniu zemsta działała by.

Karta Geralt Yrden: to dla tej nacji zabójstwo jak potwory mają wygrywać jak polegają na tym by mieć dużo życia jak przychodzi Yrden i resetuje cały rząd ?, jedyny ratunek dla nich to rozkładać karty w 2 rzędach. Yrden jest do przemyślenia trochę za silne to jest może reset 3 kart w rzędzie zamiast całego rzędu?

Królestwa Północy - wzmocnił bym trebeusze i Lyryjskiego kusznika

Trebeusz: atakuje tylko tylni rząd sam ma 4 życia i musi być w tylnym rzędzie łatwo go zabić albo przenieść do innego rzędu. Niech atakuje losowego wroga, albo sami ustalamy rząd w który strzela ?

Kusznik: karta za 5 punktów prowizji i ma 3 życia :) dajcie mu 2 punty życia geniusze będzie częściej grany tragedia.


Syndykat - ogólnie bym zostawił jedna karta do zmiany

Filippa Eilhart - karta za 10 punktów prowizji zabiera za monety twoją kartę. Szlag mnie trafia jak widzę jak zagrywam obrońcę, lub Raynarda Odo lub inną silną kartę no i mi go truje sydykat fistethem zyskując monety i wtedy myślisz oczyszczać go czy czekać aż ci go Filippa zabierze. Zmiana karty może zabijać za monety poświęcając tyle samo monet co karta ma życia ?, ale nie zabieranie.

Kaganiec - Od podbierania kart jest kaganiec do cholery a nie Filippa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nawet można go wzmocnić aby nie blokował zabranej karty. Jak ktoś wydał na ten kaganiec 12 punktów prowizji niech ma coś z tej zabranej karty po co ją blokować ??

ScoiaTael - jedna karta i zdolność bohatera do zmiany

Woda brokilonu - wzywa 2 driady i się leczą tą harmonią ok niech się leczą zostawił bym harmonię elfom. Ale młode driady do osłabienia to karta za 4 punty prowizji może mieć 3 życia na starcie aby była szansa to wymordować wcześnie.

Zdolność tajemne echo - do zmiany nie można wzywać 2x wody brokilonu to bez sensu jedyny ratunek przed tym to modlić się aby gracz był na tyle głupi aby dawał 4 driady do jednego rzędu i reset na koniec. Tajemne echo do zmiany trzeba to osłabić z tą wodą brokilonu.


Skellige - jedna karta do zmiany

Gudmund Pyskaty - zamienia karty z cmantarza z talią. Na zdolności Niedźwiedzi rytuał to już norma gra Cerys an Craite, potem Vildkarl 2 silne karty w jednej rundzie i potem to samo w ostatniej bo sobie karty powymienia bez sensu za silne to do zamiany.
Może podebrać z cmentarza jedną kartę a nie wszystko ?


Nilfgaard - 7 kart do zmiany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , 1 zdolność bohatera

Krowie truchło - jak mamy zagranego obrońcę to może podrzucać krowę gdzie chce za silne. Powinno być podrzucanie tylko przy obrońcy na zewnątrz nie do środka tam gdzie są jednostki jak jest obecnie to chyba logiczne od tego jest obrońca.

Spragniona dama - powinna dostawać życie tylko jak się zmienia status jednostki tak ma napisane w opisie do cholery !!!! który stworzyliście, nie powinna dostawać życia jak ktoś zarywa jednostkę ze statusem.

Magiczny wstrząs - zabiera dowolną kartę z gry poza artefaktem i daję na szczycie swojej talii jeszcze brakuje aby scenariusz mogła zabrać za silne !!!!!!!!!!! Jaki jest sens grania obrońcy, lub innej silnej karty ?? który jest zabrany i zagrany przeciwko mnie ???????????
Proponuję może zabrać brązową kartę nie dowolną ?? tak jest sprawiedliwiej

Od zabierania kart jest kaganiec pisałem wyżej!!!!!!!!!!!!!!


Test lojalności - zagrywa dowolną kartę z talii przeciwnika do osłabienia. Może mi zagrać obrońcę, ślepą furię lub inną wypasioną kartę z mojej talii nawet za 13 punktów prowizji. Osłabić to albo usunąć z gry.

Assire Var Anhaid - zabiera z cmentarza dowolną kartę łącznie ze scenariuszem, bez sensu za silne do osłabienia. Może sobie zabrać jednostkę ale nie bal grany 2x.

Damien de la Tour - reaktywuj zdolność bohatera za silne, albo dajcie to jako uniwersalną kartę dla każdej nacji tak będzie sprawiedliwiej.

Vincent van Moorlehem - zniszcz jednotę ze statusem bez sensu za silne. Od razu zabija obrońcę. Może zabijać jednostkę która jest zablokowana albo zatruta ? niech się wysilą trochę te ludki grające tą nacją.

Hosztapler - jak już mi podbiera kartę i ją blokuje to bez wzmocnienia zabranej.

Nilfgard ma inne silne karty tak że osłabiając wyżej wymienione i tak może wygrywać.


Ludzie ktoś kto wymyślał talię Nilfggardu spieprzył balans gry, abo wyrzućcie to z gry całkowicie albo osłabcie. Teraz przy losowaniu przeciwnika 50% graczy to Nilfgard!!!!!!!!!!!!!!! pobudka nie widzicie tego

Grając 3 rundę z Nilfgaardem strach coś wyrzucić silnego. Ja już w talii nie mam obrońcy i innych silnych kart bo to są karty z góry zabrane i zagrane przeciwko mnie. To nie tak powinno wyglądać.

Będę to co tydzień wrzucał na forum aż tego nie poprawicie.
 
Last edited by a moderator:
Nie zakładamy specjalnych tematów żeby się wypowiedzieć. Ten sam post zamieściłeś w stosownym wątku więc zamykam.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom