Balans Talii Nilfgardu - Wiedźmin Szkoły Żmiji

+
Hej, właśnie rozegrałam trzy pojedynki pod rząd z frakcją Nilfgardu i za każdym razem mój przeciwnik stosował wiele kart, które umożliwiają usunięcie moich kart z talii, a nawet z pola. Doszło już do takiego absurdu, że dwa razy w ostatniej rundzie zabrakło mi kart do dobrania na początku, ponieważ przeciwnik mi je usunął w dwóch poprzednich rundach. Warto byłoby wiedzieć ilu osobom się to jeszcze przytrafiło. Jednak na tą chwilę miałabym prośbę i jednocześnie kilka sugestii, aby coś z tym zrobić. Można byłoby zmniejszyć ich maksymalną ilość w talii, lub nadać status fatum. Ponieważ najbardziej uciążliwe było ciągle przywoływanie ich lub kopiowanie z powrotem na pole z możliwością rozkazu, co przyniosło wymienione wyżej efekty. Chodzi tutaj przede wszystkim o zamieszczoną w wątku kartę Zabójcy Szkoły Żmiji. Tutaj dwa pytania do społeczności. Czy kogoś też to spotkało i czy są także inne pomysły na rozwiązanie tego problemu?
 

Attachments

  • Screenshot_20210803-175524_Gwent.jpg
    Screenshot_20210803-175524_Gwent.jpg
    841.8 KB · Views: 60
Właśnie na tym polega taktyka tej talii. Na pozbyciu się wszystkich twoich kart w rundzie 1 i 2 żeby mieć przewagę kart na rundę trzecią z racji tego że przeciwnik dobiera 3 karty a ty nie masz już co dobrać bo cię wytasował. Mało kto jest zadowolony grając na tą talię. Moim zdaniem ten wiedźmin powinien być zmieniony. Np. jakaś synergia ze szpiegami: zadaj jednostce 1 pkt obrażeń, zwiększ obrażenia o 1 za każdą wrogą jednostkę ze statusem statusem szpiega. Z tego co wiem Redzi nigdy nie chcieli żeby archetyp millu powrócił więc powinni coś z tym zrobić.

Grając na ten deck musisz iść na 2:0. W rundzie 3 nie będziesz miała już kart a przeciwnik będzie miał darmowego golema z 12 pkt siły, darmowego Tibora i darmowe palenie z Vilgefortza.
 

Ely74

Forum regular
@Maya_Jaeger
Po prostu usuwaj od razu takich wiedźminów zwłaszcza tych tworzonych z siłą 1.... Poza tym najlepiej w R1 zatrzymać się z dużą przewagę bo rywal i tak będzie próbował wyrzucić ci jak najwięcej kart bo liczy ,że w R2. Coś jeszcze mu zostanie
Plus ja akurat mam w taliach Xaviera Lemmensa.... A dlaczego bo jak w takiej talii wyrzucisz Tibora z cmentarza i Vilgefortza to facet nie ma już żadnej opcji na R3... On próbuje dwa razy zagrać Tibora lub dwa razy Vilgefortza. Ta talia jest mega łatwa do ogrania. Zwłaszcza teraz jak Sina Dal jest droga
 
Może ja jestem dziwny ale z milem właściwie nigdy nie gram na 2:0. Staram się szybko wygrać R1 nakłdając duże tępo R2 pas i w R3 zwykle następuje łatwe zwycięstwo.
Ja osobiście wolę grać na to niż na mocno kontrolny NG. W milu liczy się szczęście którego w moim przypadku dużo częściej przeciwnikom brakuje.
 
To ja się podepnę: co to ku*wa ma być?! Znowu potestowane w ciul tak jak swego czasu z Cahirem bodajże?
japierd.png
 
A to dobre. Mogę wiedzieć jak przeciwnik tego dokonał? On chyba ma w opisie że zagrywa cokolwiek z tym statusem oprócz siebie czy się mylę?
 
To ja się podepnę: co to ku*wa ma być?! Znowu potestowane w ciul tak jak swego czasu z Cahirem bodajże?
View attachment 11242267
Rany ._. Właśnie o tym mówię mam wrażenie, że frakcja Nilfgardu posiada jednostki które bardzo zakłócają balans gry. Zauważyłam to także w Syndykacie. Coś w stylu talii Skellige jakiś czas temu
 
@Maya_Jaeger to o czym pisze kolega @Emdzey to prawdopodobnie błąd lub niedomknięta furtka pozostawiona przez redów. Przez wzgląd na późną porę nie chce mi się jednak kombinować na własną rękę.
 

Lexor

Forum veteran
@Maya_Jaeger to o czym pisze kolega @Emdzey to prawdopodobnie błąd lub niedomknięta furtka pozostawiona przez redów.
Błąd polega na tym, że karta nie może kopiować samej siebie, ale kopiuje każdą inną kartę, nawet jeśli ta inna jest identyczna.
Ciekawe czy błąd zostanie potraktowany tak samo jak błąd "Głosu": "tak wiemy o tym i naprawimy to w następnej aktualizacji, a tymczasem podajemy informację do publicznej wiadomości aby nikt nie był tym działaniem zaskoczony".

Rany ._. Właśnie o tym mówię mam wrażenie, że frakcja Nilfgardu posiada jednostki które bardzo zakłócają balans gry.
Frakcja Nilfgaardu powiadasz? To patrz:



I tym razem to nie jest błąd gry, tylko efekt działania drużyny CDPR balansujacej karty.
 
Błąd polega na tym, że karta nie może kopiować samej siebie, ale kopiuje każdą inną kartę, nawet jeśli ta inna jest identyczna.
Ciekawe czy błąd zostanie potraktowany tak samo jak błąd "Głosu": "tak wiemy o tym i naprawimy to w następnej aktualizacji, a tymczasem podajemy informację do publicznej wiadomości aby nikt nie był tym działaniem zaskoczony".


Frakcja Nilfgaardu powiadasz? To patrz:



I tym razem to nie jest błąd gry, tylko efekt działania drużyny CDPR balansujacej karty.
Faktycznie. Jak nazywa się ta karta co nabiła tyle punków? Aż sama poszukam aby zobaczyć jaką ma specyfikację. Takie karty powinno się zgłaszać, szczególnie w takich sytuacjach. Już kilka razy to coś dało.
 
A to dobre. Mogę wiedzieć jak przeciwnik tego dokonał? On chyba ma w opisie że zagrywa cokolwiek z tym statusem oprócz siebie czy się mylę?

Proszę Cię bardzo: wrzucił mi Terranove na cmentarz inną w ciul zbalansowaną kartą, czyli Alchemikiem Szkoły Żmii, zagrał Tibora, nadał status szpiega na Terranove, a potem poleciało Coup de Grace i autokopiowanie się załączyło aż do zapchania jego połowy stołu.

Nie mam screena, ale koleżka powtórzył to w trzeciej rundzie. Niestety nie pamiętam schematu działania....
 
@Lexor


I tym razem to nie jest błąd gry, tylko efekt działania drużyny CDPR balansujacej karty.
Z tym akurat się nie zgodzę wystarczy zająć się owocami by mocno ograniczyć potencjał karty lub zastosować blokadę. Natomiast jeśli pozostawimy ją samą sobie to naturalnie robi miazgę tak jak nie jeden silnik.

@Emdzey ciekawy łańcuszek aczkolwiek jest to ewidentny błąd działania Terranowy. Dziękuję za informację gdy dostanę taki prezencik do talii szybko postaram się przetasować ewentualnie oczyścić lub zjeść ;)
 
Last edited:
Podobnie ma Scoia'tel i ich nowe karty z kopiującymi się czarami zagrywanymi z cmentarza. Nie mam screena, ale ponad 170 punktów w jednej rundzie tak wykręcił rywal.
 

Ely74

Forum regular
@Lexor dlatego ja gram mixem czarodziejów i upiorów. Do tego Falibor i jak razie krwawa nie ma owoców by się wzmacniać.. czarodziej z cierpliwość w drugiej turze rzuca czarną magię. Na razie mam z nimi 2-1... Ale za to Artis i samookaleczenie jak było słabe tak jest... Muszę pokombinować... A no i Tres też szybko zniknie...ta opcja że tylko restuje w turze rozmieszczenia jest martwa... Nie da się skumulować 2-3 kart u czekać...powinna mieć licznik.. resetuje dwa rozkazy z dwóch różnych czarodziejów
Post automatically merged:

@Reunion33 Xavier Lemmens i obrońca puszczy ostatnio nie miał nawet co zagrać z cmentarza.
 
@Lexor

Z tym akurat się nie zgodzę wystarczy zająć się owocami by mocno ograniczyć potencjał karty lub zastosować blokadę. Natomiast jeśli pozostawimy ją samą sobie to naturalnie robi miazgę tak jak nie jeden silnik.

@Emdzey ciekawy łańcuszek aczkolwiek jest to ewidentny błąd działania Terranowy. Dziękuję za informację gdy dostanę taki prezencik do talii szybko postaram się przetasować ewentualnie oczyścić lub zjeść ;)
A niby które silniki w grze są w stanie dać Ci 260 punktów, nawet jeśli w żaden sposób ich nie kontrujesz, bo jakoś chyba takich nie widziałem?
Zastosowanie blokady to też trochę mało, bo musisz zablokować Idarrana, a potem dwie Krwawe Panie (jesli przeciwnik użył jednej z Calanthirem).
To łącznie 3 blokady i chyba tylko NG jest w stanie tyle mieć w talii. Zresztą sam fakt, że musisz całą talię zbudować, żeby mieć odpowiedź na Krwawą Panią, bo inaczej nie masz co włączać gry jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo to jest przegięte.
Chyba nawet wojownicy Skellige w czasach swojej "świetności" nie byli tak opresyjni.
 
A niby które silniki w grze są w stanie dać Ci 260 punktów, nawet jeśli w żaden sposób ich nie kontrujesz, bo jakoś chyba takich nie widziałem?
Zastosowanie blokady to też trochę mało, bo musisz zablokować Idarrana, a potem dwie Krwawe Panie (jesli przeciwnik użył jednej z Calanthirem).
To łącznie 3 blokady i chyba tylko NG jest w stanie tyle mieć w talii. Zresztą sam fakt, że musisz całą talię zbudować, żeby mieć odpowiedź na Krwawą Panią, bo inaczej nie masz co włączać gry jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo to jest przegięte.
Chyba nawet wojownicy Skellige w czasach swojej "świetności" nie byli tak opresyjni.
Bez przesady. Nie potrzeba 3 blokad, ale 3 sposoby na zdjęcie jednostki. Wystarczy więc dajmy na to blokada, Siccoro i byle brązowy removal. A przecież zazwyczaj ma się tego więcej, jeśli tylko nie ma się talii skupionej na budowie własnego pasjansa.
 
Bez przesady. Nie potrzeba 3 blokad, ale 3 sposoby na zdjęcie jednostki. Wystarczy więc dajmy na to blokada, Siccoro i byle brązowy removal. A przecież zazwyczaj ma się tego więcej, jeśli tylko nie ma się talii skupionej na budowie własnego pasjansa.
Idarran - siła 6, Krwawa Pani - siła 7. Idarrana blokuję, w jedną Krwawą Panią grzeję Sirocco, to jak usunę drugą skoro żaden "byle brązowy removal" nie zadaje 7 punktów?
 

Ely74

Forum regular
@Pan_Neutron Kasuj mu owoce....niszcz sabat ale najważniejsze Kasuj Idarrana bo trzech krwawych nie da rady ogarnąć. A Idarran idzie jako pierwszy. Go nie musisz blokować... Masz czas by go obić... A już nie wspomnę jakim kryptonimem jest Skurwiel na te talię.
 
Top Bottom