Batman Arkham

+
Tego typu obowiązkowych pościgów jak ten pierwszy? I nie ma możliwości załatwienia sprawy w inny sposób?
Nawet walki z bossami odbywają się w Batmobilu. Na szczęście nie wszystkie.

---------- Zaktualizowano 11:45 ----------

Po prawdzie to nie pamiętam już jak wyglądał ten pierwszy pościg. Jeśli nie masz problemu z trybem bojowym i trochę wolniejszą jazdą to powinieneś to przegryźć. Zadania poboczne z Riddlerem i Fireflyem to już natomiast jazda bez trzymanki, więc jeśli lubisz przechodzić gry na 100% to może być gorzej.
 
Nawet walki z bossami odbywają się w Batmobilu. Na szczęście nie wszystkie.

---------- Zaktualizowano 11:45 ----------

Po prawdzie to nie pamiętam już jak wyglądał ten pierwszy pościg. Jeśli nie masz problemu z trybem bojowym i trochę wolniejszą jazdą to powinieneś to przegryźć. Zadania poboczne z Riddlerem i Fireflyem to już natomiast jazda bez trzymanki, więc jeśli lubisz przechodzić gry na 100% to może być gorzej.

W tryb bojowy nawet nie wchodziłem. W trakcie normalnej jazdy co chwila ląduję na ścianach, a zakręty to mordęga...
 
Niestety twórcy promowali trójkę głównie Batmobilem, więc poupychali go wszędzie, gdzie się dało.
 
W tryb bojowy nawet nie wchodziłem.

To jakim cudem w ogóle grałeś? Ta gra jest tak skonstruowana, że co chwilę trzeba wystrzelać drony przeciwników żeby przejść dalej :p No i tryb bojowy pomaga przy ostrych zakrętach, błyskawicznie się zatrzymujesz i możesz się dowolnie obrócić, a potem kontynuować normalną jazdę. Ja tak robiłem i nie narzekałem na sekwencje pościgów choć sam batmobil w takiej formie jest niestety jednym z minusów całej gry (za dużo go jest, za dużo strzelania do wszystkiego).
 
To jakim cudem w ogóle grałeś? Ta gra jest tak skonstruowana, że co chwilę trzeba wystrzelać drony przeciwników żeby przejść dalej :p No i tryb bojowy pomaga przy ostrych zakrętach, błyskawicznie się zatrzymujesz i możesz się dowolnie obrócić, a potem kontynuować normalną jazdę. Ja tak robiłem i nie narzekałem na sekwencje pościgów choć sam batmobil w takiej formie jest niestety jednym z minusów całej gry (za dużo go jest, za dużo strzelania do wszystkiego).

No właśnie sęk w tym, że tak naprawdę nie grałem. Moja gra trwała maks 15 minut. Ale spróbuję wypróbować ten patent z przechodzeniem zakrętów w trybie bojowym. Może to mi w czymś pomoże.
 
Ostatnio wyszedł kolejny patch do Arkham Knighta, a ja przypadkiem zauważyłem pewną ciekawostkę. Otóż kiedy w Nvidia Experience wybiorę optymalizację ustawień graficznych to praktycznie wszystko mam na niskich lub wyłączone tak jakby komputer miał sobie nie poradzić z tymi bajerami od Nvidii. W grach pokroju Tomb Raidera czy Assassin's Creed Unity wybór optymalizacji ustawia mi praktycznie wszystko na wysokie albo nawet ultra. Zabawna sprawa z tym Gackiem, bo pamiętam że po premierze Nvidia Experience ustawiał mi dość wysoko te suwaczki choć oczywiście gra była tak zepsuta, że rozsądniej było te dodatki wyłączyć. Czyżby patchowanie gry polegało na obcinaniu bajerów graficznych zamiast sprawieniu żeby zaczęły działać jak należy?
 
Witam. :)
Mam prośbę. Otóż ostatnio chciałem sobie odświeżyć BA C i po pobraniu na stimie wywala mi taki komunikat:
View attachment 29780
Poprzednio wszystko działało. Z góry dzięki za pomoc. :)
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    227.6 KB · Views: 41
Przyznam, że uwielbiam Batmana i wszystkie poprzednie części przeszedłem z ogromną przyjemnością, ale najnowsza wywołuje u mnie coraz to nowe napady frustracji. Zapoczątkowane sterowaniem Batmobilem, które nadal uważam za strasznie niewygodne i skomplikowane (dla mnie oczywiście, nie jestem wirtuozem klawiatury) szczególnie w trakcie obowiązkowych pościgów. Ale to już ogarniam jakoś, szczególnie po tym jak doszedłem do tego, że naciśnięcie i przytrzymanie A lu D wprowadza auto w poślizg, co bardzo ułatwia pokonywanie zakrętów (nigdzie w instrukcji oczywiście nie ma o tym słowa, tylko o jakiejś niewykonalnej dla mnie kombinacji klawiszy). Teraz doszedł mi kolejny element, który delikatnie rzecz ujmując bardzo wkurza. Mianowicie minigierka z przegazowaniem silnika przy rozbrajaniu min za pomocą wyciągarki. Nie wiem, czy ja mam tak czułą klawiaturę, czy tak ciężką rękę, że nawet najlżejsze i najkrótsze przyciśnięcie klawisza powoduje wyskoczenie strzałki poza pomarańczową kreskę. Nie wiem jakim cudem udało mi się to dwa razy zaliczyć. Ma ktoś może na to jakiś cudowny sposób, bo niestety sytuacji z tą minigrą jest chyba więcej :(.
 
Ktoś się może orientuje, czy w Batmanie (konkretnie chodzi mi o Arkham Knight) istnieje podobna możliwość jak w Wiedźminach, żeby przesłać komuś swój zapis gry? W celu pomocy w przejściu jednego fragmentu oczywiście. Utknąłem na ostatnim wyścigu Człowieka Zagadki i po paru godzinach prób stwierdzam, że chyba się poddaję. A zależałoby mi na dokończeniu tego wątku nie ukrywam.

---------- Zaktualizowano 23:23 ----------

Po napisaniu posta podjąłem ostatnią desperacką próbę i jakimś cudem się udało :victory:. Pytanie jednak pozostaje aktualne, bo jestem dopiero w połowie gry i kto wie, co mnie jeszcze związanego z Batmobilem czeka...
 
Ktoś się może orientuje, czy w Batmanie (konkretnie chodzi mi o Arkham Knight) istnieje podobna możliwość jak w Wiedźminach, żeby przesłać komuś swój zapis gry?
W dokumentach jest niby folder z zapisami (w WB Games), więc nie powinno być problemu. Jak chcesz to podeślij na próbę, to ktoś sprawdzi. Ja na przykład mam grę ciągle zainstalowaną.
 
W dokumentach jest niby folder z zapisami (w WB Games), więc nie powinno być problemu. Jak chcesz to podeślij na próbę, to ktoś sprawdzi. Ja na przykład mam grę ciągle zainstalowaną.

Na razie sobie radzę dalej, bo właściwie poza jazdą Batmobilem w pościgach (wyścigach Zagadki - ale z tym już koniec), nic mi większych problemów nie sprawia. Ale gdybym napotkał na swojej drodze jakąś trudność dla mnie nie do przeskoczenia, to nie omieszkam skorzystać z propozycji :).
 
Jeśli ktoś ma już stare Batmany, a ostrzy sobie zęby na Return to Arkham, to polecam najpierw obejrzeć


Przepuścić oklepany materiał przez filtr i wydać jako nowy produkt, to i ja bym potrafił. Choć pewnie nasz forumowy Batman za chwilę wyprowadzi mnie z błędu. ;)
 
Minimalne zmiany w kolorystyce, teksturach (niekiedy w geometrii) są, ale czy wszystkie na lepsze?
Nie powiedziałbym.
 
Top Bottom