Batman Arkham

+
Pierwsze słyszę by mieli "żegnać serię".

To cytat "Batman: Arkham Knight będzie ostatnią grą o Mrocznym Rycerzu spod szyldu studia Rocksteady." z tego artykułu (w wielu innych można znaleźć, tą samą informację). Jak pewnie wielu innych przyjąłem tą informację ze smutkiem :(. nie mniejszym niż zapowiedź, że Dziki Gon będzie ostatnią częścią Wiedźmina.
@up Spóźniłem się :). Swoją drogą ciekawe kiedy zostanie dodane informowanie, że ktoś napisał nowego posta podczas pisania przez nas odpowiedzi...
 
A to zwracam honor. Jednocześnie ubolewam trochę nad tym faktem. Mm tylko nadzieję, ba! jestem pewien, że skończą z pierdyknięciem. Smutne to, że zacne serie kończą żywot szybko(Wiedźmin, Batman). A beznadziejne tytuły ciągną się latami(AC, CoD itd.).
 
Mam cichą nadzieję, że jednak po Batmanie wezmą się za

 
@Parachrist, m. in. dlatego takie serie zapadają w pamięć jako te dobre ;) Wspomniane przez ciebie Call of Duty czy Assassin's Creed też kiedyś były świetne i nowatorskie, podupadły dlatego że są wydawane co roku i co roku oferują coraz mniej nowego. Wiedźmin też by zaczął męczyć jakby powstało sześć czy więcej odsłon. Przy zapowiedzi siódmej nie byłoby już 'wow, kolejny Wiedźmin, nie mogę się doczekać!' tylko 'ło Jezu... znowu ten Wiedźmin? Daliby już spokój...'. Tak samo jest z serialami, nawet te najlepsze jeśli ciągną się zbyt długo to już zaczynają męczyć, formuła się wypala, większość ogląda już tylko z przyzwyczajenia, a kiedy wreszcie się skończy to mało kto ma ochotę obejrzeć to ponownie. Dlatego czasem lepiej zakończyć będąc na szczycie i zostawić lekki niedosyt niż cisnąć dopóki fani się domagają i zostawić ludzi z uczuciem przesytu.

Aczkolwiek tak jak pisał Nars, Arkham Knight będzie ostatnią grę od Rocksteady, ale niekoniecznie ostatnią grą z tego uniwersum. Patrząc po Origins, Warner raczej nie będzie się wzdrygał przed powierzeniem marki swojemu własnemu studiu lub komukolwiek innemu o ile tylko będzie zapotrzebowanie. Czy się na to zdecydują i czy wyjdzie to serii na dobre to się dopiero okaże.
 
Idę o zakład, że WB poleci na kasę i wyciśnie z tej marki ostatnie dolary. Seria skończy jak CoD.
 
Obtrzaskał już ktoś dodatek? Bo mój się właśnie ściąga :p

I mały zwiastunik :D

 
Last edited:
Ja pograłem z jakieś pół godzinki.

Właśnie skończyłem główną linię fabularną (i część pobocznej) w AO więc dodatek wylądował akurat na czas :) ...
Zanim jednak w pełni zagłębie się w tą zimną opowieść, polatam jeszcze nieco po "starym" Gotham.
 
Pograłem jakąś godzinę i podoba mi się. Jest ciekawie, dużo się dzieje, wszystko wygląda fajne, od samego początku mamy jakieś nowości, jest kilka rzeczy pobocznych do roboty, generalnie chciałbym żeby tak wyglądały misje poboczne w pełnej wersji. Jest tylko jeden szkopuł, albo coś zepsułem albo bugfest czas zacząć... trafiłem na moment, w którym powinienem użyć liny z hakiem żeby wskoczyć na wyższy poziom i gdzie bym nie stanął, opcji wystrzelenia linki nie ma :( Chwilę wcześniej w tym samym pomieszczeniu mogłem to zrobić bez problemu, poszedłem dalej po kody do drzwi, wracam, obijam pyski paru nowym zakapiorom i linka mi nie działa. Restart gry nie pomaga.

Dla osób grających, chodzi o ten moment:


Najśmieszniejsze jest to że w wersji podstawowej nie miałem żadnych błędów uniemożliwiających dalszą grę na które tak wiele osób narzekało (pamiętna ocena 1/10 z Gamezilli), a teraz przejść nie mogę :/
 
Ja ograłem może jakieś 30 min i jedno wiem na pewno, jutro znowu przeczytam sobie historię Pana Zamrożonego z Nocy Sów :)
 
Jestem w podróży i nie bardzo mam jak sprawdzić. Jest gdzieś do kupienia polska wersja tego dodatku?
 
Najśmieszniejsze jest to że w wersji podstawowej nie miałem żadnych błędów uniemożliwiających dalszą grę na które tak wiele osób narzekało (pamiętna ocena 1/10 z Gamezilli), a teraz przejść nie mogę :/

Wersja PC gry (nie dodatku) doczekała się niedawno porządnej łatki, ale i tak jest w niej masa błędów. Często są one właśnie związane z detekcją kolizji czy poprawnym zaczepieniem za pomocą "haka" (niekiedy trzeba wymierzać to dość precyzyjnie). Zdarza się też wariować AI, które potrafi "zapętlić się" biegając w kółko w jednym miejscu (komicznie to wyglądało :D ) oraz problemy z ogłuszeniem wrogów (czy to skradając się, czy to spadając na nich z powietrza). Czasem (i to nie raz) mój Nietoperz dostawał "spazmów" podczas lotu zacinał się pomiędzy animacją lądowania, a szybowania.
W DLC jednak nie zauważyłem jeszcze powyższych błędów (może poza ogłuszeniem i hakiem, które wciąż potrafią być problematyczne), ale w dodatek grałem naprawdę krótko.

P.S. Ja swój SP kupiłem (kilka dni wstecz) w wyprzedaży Green Man Gaming za niecałe 3 £. Obecnie chyba najlepsza oferta (27,21 PLN) na dodatek jest w poniższym sklepie ->> https://www.g2a.com/batman-arkham-origins-season-pass-steam-cd-key-global.html
Nigdy jednak tam nie kupowałem, więc gwarancji nie daję.
 
Last edited:
Ok, udało mi się jakoś obejść ten błąd z wyrzutnią haków i ostatecznie ukończyłem cały dodatek bez problemów. Według Steama zajęło mi to jakieś trzy godziny, ale trochę czasu spędziłem na kombinowaniu przy wspomnianym błędzie, trochę bujałem się też po mieście obijając gęby bandytom i ratując zamrożonych gliniarzy (dodatek oferuje tylko kawałek Gotham, ale ma jednak bardziej otwartą strukturę niż Zemsta Harley Quinn z dwójki) więc myślę że da się go skończyć szybciej. Grało się bardzo przyjemnie, doszło kilka nowości (gadżety związane z ciepłem, ogłuszanie wrogów soplami lodu zrzucanymi z sufitu, walka z przeciwnikami zamrażającymi itp.), finałowa walka całkiem spoko. Do tego mamy jeszcze trzy zadanka (czy może raczej aktywności) poboczne, nie są zbyt rozbudowane i daleko im tak do zadań pobocznych z dwójki jak i wyzwań Człowieka Zagadki, ale fajnie że chciało im się dorzucić coś więcej w takim krótkim dodatku.

Znalazło się tu jednak kilka głupot. Po pierwsze, wśród przeciwników spotkamy znanych z podstawki wojowników ninja (tych którzy potrafią kontrować nasze kontry) co jest dziwne, bo o ile w podstawce mieliśmy do czynienia z Ligą Zabójców o tyle tutaj jakoś nie pasują. Druga rzecz to nowy pancerz Batmana. Skoro podczas wydarzeń z dodatku nasz bohater po raz pierwszy spotyka Mr Freeze'a to skąd pomysł żeby zacząć pracować na pancerzem termicznym? Tyłek mu zmarzł podczas walki z zabójcami w Wigilię? :p

Podsumowując, jak na krótki dodatek bawiłem się świetnie i nie miałbym nic przeciwko gdyby powstały jeszcze jakieś fabularne rozszerzenia do Origins zwłaszcza jeśli opóźnienie Arkham Knight się potwierdzi. Tylko niech tym razem przyłożą się do strony technicznej :p
 
Trzy godziny i biorą za to od osób, które nie mają SP, 10 ojro? Łoj, komuś chyba kokos na głowę upadł.
 
I skończyłem dodatek do Batka. Zajęło mi to nieco ponad 4 godziny. Powiedzianym, że nawet blisko pięć. Ale bawiłem się w odmrażanie (znalazłem wszystkich :) ), więc niemal godzinka z tego poszła na szwendanie się.

Co mogę powiedzieć o dodatku? Sam w sobie był nawet fajny, pełen akcji i skupiony na głównym zadaniu (w sumie mieliśmy tylko jedną "główną" poboczną misję, oraz dwie "znajdźki" ). Zamknięcie miasta do dwóch dzielnic też wyszło na dobre. Chociaż jego lekkie "przemodelowanie" poprzez dodanie brył lodu w dziwnych miejscach przywodziło na myśl filmową porażkę, jaką był "Batman i Robin" ;D.
Rozgrywka nie uległa zbytniej zmianie, a strój z "grzałkami" prezentuje się nieco ciężko ale przyzwoicie... i pozwala na pominięcie animacji ust Batmana :p
Jedyne nowości to możliwość zrzucenia, wrogom na głowę,bryły lodu oraz zostania zamrożonym (unieruchomionym) dzięki nowej broni oponentów. Dodatek został też pozbawiony rozwoju postaci, a nasz Nietoperz prezentuje jakiś pośredni poziom życia i pancerze (nie jest to wartość z którą ukończyliśmy "podstawkę" ).
Żadnych, wspomnianych tutaj powyżej, błędów nie uświadczyłem.

Ogólnie miło, acz mogłoby być dłużej. Cała moja przygoda z Origins (gra + DLC) zakończyła się po 25 godzinach (po załatwieniu wszystkich przeciwników [bez Zagadki] i lataniu za częścią "znajdziek" ).
Czyli wychodzi mniej więcej tyle ile pochłonęło mi City, tyle że tam się nie szwendałem.
 
Last edited:
Trzy godziny i biorą za to od osób, które nie mają SP, 10 ojro? Łoj, komuś chyba kokos na głowę upadł.

Kupiłem na muve za 28 zł, czyli trochę taniej, bo jakieś niecałe 7 ojro ;). Ale jeszcze nie dane mi było zagrać, najwcześniej jutro znajdę czas :(.
 
Top Bottom