Battlefield

+
Battlefield

Ponieważ nie wszyscy się zorientowali, że wprowadziliśmy zasadę zakładania osobnych tematów dla poszczególnych gier, więc zainauguruję i przeniosę od razu post Iwony.
zi3lona



Gra ktoś w Battlefielda4?

1) Jak wygląda kwestia serwerów/lagów?
2) Wymagania sprzętowe?
3) Jak jest z mapami? Nie lubię 'pojazdowych' - są jakieś na walkę w zwarciu? Najlepszy dla mnie był Karkand, w wersji bez czołgów i kilka innych, podobnych.
4) I generalnie jak się ma kwestia postępów w stosunku do trójki?
 
Last edited by a moderator:

Jimp

Forum veteran
Właśnie! Niech ktoś się wypowie na temat BF4. W internecie od hejtu aż huczy.
 
Ponoć DICE już uporało się z tymi grubszymi problemami technicznymi (nie czarujmy, się każdy BF świeżo po premierze jest niegrywalny więc to nie nowość) i szykuje jakiś miesięczny event dla graczy z podwójnym XP i innymi atrakcjami w ramach podziękowania za cierpliwość chyba.

Mnie jednak bardziej interesują konkrety -
A) mapy czy są przemyślane, czy po prostu wielkie rozlazłe dla pojazdów i jednocześnie topiące karty graficzne (wolę wersje dla leni - mniejsze, bez pojazdów i kilometra do przebycia do najbliższego wroga).
B) Podobno spawn pointy źle przemyślane były - jak caperzy z lunetami obstawiali wszystkie nie było szans wyjść ze strefy spawn pointa....
C) jak z grywalnością?
D) warto kupić? W sklepie dla idiotów podstawka jest po 99 zita, a Premium jakiś podejrzanie drogi...

Z BFów najmilej wspominam Bad Company 2. Kocham tę grę.

EDIT: czyli co, tester za stówę? Drogo.... może jednak ktoś się szarpnął? :)
 
Last edited:

Jimp

Forum veteran
Ja Ci Iwono niestety nie pomogę :(.

Pamiętam, że EA, DICE podczas premiery jarało się tym swoim evoloszyn. Zapytacie, co to "evoluszyn"? To działa tak, że się mapa zmienia w toku rozgrywki- budynki się walą, drzewa się ścina. No tego rzeczywiście, nie było w żadnej innej grze... Cały ten BF4 mi śmierdzi. Nawet Ci jutuberzy co tak się z EA kochają nie chcą w niego grać :D.
 
Nie pomagasz. :p

Będę w tym tygodniu w sklepie dla idiotów i myślę, czy warto w to zainwestować. O wymagania sprzętowe się nie obawiam, bardziej idzie o samą grę.

Na yt faktycznie trochę crap jest - widać ogromne lokacje, jak dla mnie to stanowczo za duże; niektóre są ciekawe, zwłaszcza ta która mi się kojarzy jako nawiązanie do futurystycznego Dubaju ze Spec Ops The Line (tylko piasku brak) no ale jednak im więcej yt tym więcej pytań, a mniej odpowiedzi.

I fakt, że sprzedaje się to słabiej od 3 też o czymś świadczy. I niekoniecznie idzie o za słabe komputery graczy.
 
Ja w tej edycji BF vs COD wybrałem... LoLa. Po tym wszystkim co się naczytałem, po zagraniu w betę BF4, po zagraniu w singla BF4 i CODa, po marnych ostatnich CODach to szkoda mi pieniędzy. Jak będzie kiedyś na promocji za 20-30 zł to może.
 
Jeśli koniecznie chcesz postrzelać to wybierz... BF3 (o ile nie masz). Aktualnie ceny są dość przystępne, "klaustrofobiczne" ( ;) )mapy również są. Sam 4 jeszcze nie posiadam, o ile cena nie zbliży się bardziej ku 50 zł kupować nie zamierzam. A z różnić pomiędzy 3 a 4 to może kilka wodotrysków, tryb dowódcy i to tyle. Nie wiem czy warto wydawać 2 razy więcej za coś bardzo podobnego.
 
W spoilerze opisałem co nieco.

BF4:
-mniej grywalny od swojego poprzednika
-rażące w oczy menu odblokowywania broni
-długie ładowanie map
-Leczenie defibrylatorem daje nam pewną ilość pkt. w zależności od długości ładowania go ( w trójce był ciągle "naładowany" i +100 punktów, w 4 daje nam 12pkt. szybkie leczenie) :D Zostaliśmy jednym słowem pozbawieni szybkiego expa dla medyka
-tylko jedna jest mapa ciasna z podstawki, "operacja blokada" polecam zapoznać się z nią na yt

+w lutym dodatek z metrem 2014 będzie :D
+bardziej drużynowo da się zagrać
+mikrofon ogólny i drużynowy ( taki jak w cs każda drużyna posiada )
+tony broni...
+i jeszcze więcej dodatków pokroju kilku rodzajów granatów, celowników itd.
+"złote pakiety" coś co zostało wprowadzone dopiero w czwartej części, pozwalają one na losowe odblokowanie dodatków do broni, kamuflaży, skinów do broni itd. (otrzymujemy je co parę lvl.)
+prawie brak bugów o których tak wiele się słyszy( Ciągle aktualizację wychodzą, które usprawniają grę :D)

Kampania ? Dno..

Ps. Jak ktoś ma ochotę pograć pisać XD
 
Last edited by a moderator:
Jak ktoś będzie miał okazje przetestować Mantle w akcji (sterowniki dziś mają być/update do BF4 już się pojawił /i trzeba mieć Radka 7xxx lub R200)
Niech poda jakiego dostał kopa, bo może być różnie od kilku procent do nawet ponad 50-60%


 
Ja niestety nie załapie się :< Moje RHD6970 nie będzie objęte, szkoda. ;] Pozostaje już tylko opcja pożyczenia od kolegi i wpięcia w moją płytę główną :D
 
Premierowy zwiastun Battlefield Hardline wygląda... słabo :blink: I nie chodzi mi o to że tak naprawdę niczym się to nie różni od głównej serii co średnio pasuje do historii niby o policjantach, gra po prostu wygląda brzydko chociażby w porównaniu do starszego Battlefielda 4, ale może tylko mi się wydaje?

[video=youtube;-0b_tL44wik]https://www.youtube.com/watch?v=-0b_tL44wik[/video]
 
Nie dość, że sprawa z konsolami pokpiona to z PCtami chyba też, rozstrzał w wymaganiach jest spory, pierwsza beta była niegrywalna, ale to była pierwsza i było to do zrozumienia, nie było wymagań podanych przecież, druga była dla mnie "jakoś takoś" grywalna w trybie okradania skarbca, w trybie conquestopodobnym (nie wiem w ogóle co to za parodia, TDM z modelami policjantów i złodziei, bo mapka klaustrofobiczna i na siłę powiększona) już gra prawie niegrywalna, spadki w okolice 20FPS, nieśmieszne.

A na tym trailerze to wygląda to gorzej niż BF3. :p
 
Top Bottom