Beczki

+
Beczki

Witam,
wczoraj otworzyłem 40 beczek, jak łatwo policzyć to jest 200 kart do odkrycia. Wszystkie moje karty przed otwarciem tychże beczek, to niecała połowa. W po otwarciu tych 40 beczek kart których nie miałem wpadło mi około 25 (+-2 szt.) z czego nowych kart było może z 6 szt. złotych kart wyskoczyły mi bodajże 3 szt. Wydaje mi się że nieco ponad 10 % nowych dla mnie kart - to jest słabo... tym bardziej że 25 beczek było z paki i kilka jeszcze dokupiłem. Ja rozumiem, że w beczkach które kupuję za złoto za dzienne - nie ma zbyt wiele ciekawych kart - ale beczki za realne pieniądze to co innego...
 
Nie ma znaczenia czy beczki kupujesz za prawdziwą kasę czy za złoto zdobyte w grze. Szanse na wypadnięcie lepszych kart masz takie same jak każdy. Nie ma czegoś takiego iż jak płacisz gotówką to masz większe szanse i bardzo dobrze.
 
Sugestia jest taka, żeby w beczkach więcej wypadało kart których gracz nie posiada. Moim zdaniem dobrze by było, żeby program rozpoznawał ilość kart gracza. Rozpatrując mój przypadek: jeśli mam połowę kart to nowych kart wypada mi około 20%. jeśli kart mam powiedzmy 60-70% to na przykład nowych kart jest 10-15%. No i generalnie złote karty wypadają stanowczo za rzadko.
 
Przecież w każdej karciance tak to działa. Każda paczka ma ustaloną z góry szansę na obecność kart określonej rzadkości, a im większą masz kolekcję tym mniejsza szansa że trafisz coś czego nie masz. W przypadku gier fizycznych możesz nadmiarowe karty wymienić, w przypadku gier cyfrowych przerobić na surowce do tworzenia innych. Jakby twórcy mieli zwiększyć szansę na losowanie kart, których nie posiadamy to równie dobrze mogliby dać możliwość zakupu pożądanych kart, a to nie o to chodzi w karciankach kolekcjonerskich.

Zresztą to nie tylko w karciankach tak to wygląda. Jeśli zaczynasz zbierać dajmy na to znaczki pocztowe to na samym początku każda zdobycz będzie unikatowa. Z czasem jednak coraz trudniej będzie zdobyć coś nowego i cała zabawa polega na tym żeby zbierać, a nie zebrać.
 
HuntMocy;n10102311 said:
Przecież w każdej karciance tak to działa.
W prawie każdej. W Magic Duels i Yu-Gi-Oh! Duel Generation ma się pulę kart do zdobycia i po trafieniu karty jest ona usuwana z puli kart. W tym drugim przypadku niestety proporcje kart częstych do najrzadszych są duże (typu 11 commonów do 1 najrzadszej) i po jakimś czasie trafia się sporo powtórek, ale gracz ma gwarancję że po kupieniu X pakietów kart będzie miał wszystkie karty z danej puli. Dodatkowo w Yu-Gi-Oh! można zresetować pulę, jeśli ktoś chce zapolować na kolejną sztukę jakiejś bardzo rzadkiej karty.
 
HuntMocy;n10102311 said:
Przecież w każdej karciance tak to działa.

Tylko, że w innych karciankach nowe karty wypuszczane są zazwyczaj w formie dodatku, co skutkuje odrębnymi paczkami, z których lecą tylko karty z tego dodatku.

Ja wiem, że Gwint jest cały czas w fazie beta i pewnie takie było założenie, że te 100 kart należy do "podstawowej kolekcji", dlatego trafiły do "podstawowych beczek", ale dobrze by było, żeby z czasem CDP przeszedł na model z odrębnymi boosterkami.
 
Moim zdaniem obecny system nie jest zły. Oprócz beczek mamy fragsy ktorych jest tyle że można stworzyć sobie brakujące karty. Zmiana systemu wymagała by chyba przeprojektowania pół gry..

Bardziej mi tu dokucza odczuwalna przez wielu nagła zmiana prawdopodobieństwa dropu kart.. Przydałoby się prawo jak w Chinach gdzie każdy deweloper musi zawsze podać zawartość i % skrzynek.
 
Teraz jeszcze na korzyść graczy wpłynęło dodanie zadań - niby kart jest coraz więcej i coraz trudniej zdobywać nowe, ale teraz gracze są w stanie zdobywać więcej złota, co się trochę równoważy.
 
Twilightus;n10104351 said:
Podadzą, skoro Blizzard został do tego zmuszony to z Redami pójdzie bardzo łatwo.
Podawana była tylko średnia % szansa na golda, to dalej oznacza że możesz mieć 3 goldy w pierwszym pakiecie, albo jednego dopiero w 40. Dodatkowo Blizzard już to obszedł. W Chinach obecnie kupuje się w sklepie pył (śladowe ilości) do którego dołączane są darmowe pakiety (2,7,15,40). Dla darmowych rzeczy nie muszą podawać informacji.

Mam nadzieję, że wraz z premierą gry obecna pula kart zostanie uznana jako podstawowa, a wszystkie kolejne dodatki będą oddzielnymi beczkami (tak jak w większości karcianek).
 
System obecny jest spoko, bo i tak dostajesz min. 1 epicką kartę na koniec do wyboru. Karty, które masz już w talii przerabiasz na skrawki i możesz dzięki temu stworzyć swoją idealną talię(no chyba, że liczysz na wypadnięcie w beczkach kart, których właśnie usilnie potrzebujesz).

Jednak sam bym zaproponował, by przynajmniej za realne pieniądze można by było kupić "beczki frakcyjne"-czyli beczki zawierajace 5 kart danej frakcji(+neutralne). Szansa dropu ta sama, jednak gdy np. ktoś zbierałby karty pod Nilfgard to dzięki temu teoretycznie zwiększałaby się szansa dropu karty, której się nie posiada bez sztucznego zwiększania dropu przez REDów. Te beczki mogłyby być droższe i możliwe do kupienia jedynie za realne pieniądze bądź też możliwe do wygrania w jakichś eventach/zadaniach dziennych. Za złoto w grze można dalej kupić te beczki ogólne(z dropem wszystkich kart), a za pieniądze pakiet tych beczek standardowych oraz frakcyjnych. Co o tym myślicie?
 
Fajnie by było gdyby można było zobaczyć pełne możliwości kart przed ich wyborem - Dana karta po akcji zmienia mi się w coś co jest zapisane w Umiejętności karty, ale nie wiem jaka będzie wtedy jej siła w momencie zakupu. Tak samo jak nie wiem jakie obrażenia mogą mieć dane funkcje dopóki nie wybiorę karty do zagrania. Fajnie by było gdyby to było tak samo wyjaśnione jak przy wyjaśnianiu funkcji karty(szpieg - i wyjaśnienie co robi; zamienia się w berserka - podgląd karty z opisem) gdy otwieramy beczki.

A co do beczek frakcyjnych to też jest ciekawe rozwiązanie chociażby jako nagroda w evencie jednej z frakcji - grasz jakąś frakcją i dostajesz jej karty.
 
Top Bottom