Bestiariusz

+
Bestiariusz

Z tego co pamiętam z książki to młodzi wiedźmini uczyli się od starszych wyglądu, trybu życia, stylu walki różnych stworzeń. Ciekawy jestem czy w grze będzie możliwość obejrzenia jakie stworzenia zna wiedźmin i jak z nimi walczyć. Fajnie by było gdyby notatki na temat stworów były uaktualnianie w trakcie gry np. w czasie walki z utopcami wiedźmin używał np. maczugi i okazało się że jest dużo skutaczniejsza niż miecz, wtedy w bestiariuszu pojawiła by się stosowna informacja.Poza tym część stworów niestandardowych pojawiła by się dopiero jak wiedźmin się z nimi spotka.
 

Rioo

Forum veteran
O tym samym myślałem ... tylko chciałem, żeby ten pomysł padł w moim topiku Dziennik Ale pomysł sam w sobie jest bardzo fajny - coś na wzór dziennika z P:T, gdzie fajnie było pod koniec gry poprzeglądać sobie napotkane stwory ...
 
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi sie, ze byla rozmowa juz na ten temat...Natomast jestem pewien tego, ze cos takiego co chcesz bedzie.
 
W sade jest kilka razy cytowana ksiega o potworach "Physiologus" tylko nie wiem czy pisali ja wiedzmini. cytat: "Korred, potwor z licznej rodziny Strigifornes (ob.), wedle okolicy zwany takze korrigan, rutterkin, rumpelsztyc, krecik a. mesmer. Jedno o nim sie da powiedziec - wredny jest niemozliwie. Taki czarci z niego pomiot i plugawiec, taki chwast suczy, ze ani o wygladzie jego ani o obyczajach pisac nie bedziemy, albowiem zaprawde powiadam wam: slow szkoda tracic na kurwiego syna."mam nadzieje ze nie skasuje tego ze wzgledu na slownictwo
 
Byłby to ciekawy smaczek dobrze świadczący o grze. Jego zaś zrealizowanie nie powinno nastręczać trudności. Mam nadzieje, że twórcy tu trafią.
 
Dodam tylko, że jeżeli chodzi o rysunki potworów to wg mnie lepsze wrażenie sprawiłyby artworki/szkice niż np. modele 3D. Byłby lepszy klimat, ale jak w większości przypadków to rzecz gustu.
 
Geno said:
Coś jak wiedźminopedia? Dobre.
Witcheropedię właśnie tworzymy, ale nie w grze ale na forum. Będziecie ją budowali sami z naszą pomocą. Mam nadzieję, że dzięki temu przybliżymy świat Wiedźmina naszym zachodnim kolegom, którzy książek nie czytali. Oczywiście będzie ona na bieżąco tłumaczona na angielski.
 
Sum czytaj to co pisze Fallen i bierz to dosłownie Jak on coś pisze to tak ujmuje że "nie mówie tak nie mówi nie"
 

Rioo

Forum veteran
Fallen Zen said:
A tego nie powiedziałem Napisałem tylko, że aktualnie tworzymy Witcheropedię na forum, a w grze to swoją drogą, możliwe że coś będzie.
Sorry nie qmam, fajnie, że ją tworzymy, ale gdzie? Na tym forum? Ja jej póki co nie wiedzę . A skoro ma byc Witcheropedia to zwracam uwagę, że w P:T w dzienniku był opis również ważniejszych dla fabuły postaci ...
 
Rioo said:
Sorry nie qmam, fajnie, że ją tworzymy, ale gdzie? Na tym forum? Ja jej póki co nie wiedzę .
To znaczy, że jest w budowie i jeszcze jej nie ma. Ja się sprawami designerskimi jeżeli chodzi o grę nie zajmuje, pytajcie Severiana o Witcheropedię w Wiedźminie ;-)
 
Bardzo ciekawy i bardzo przydatny dla każdego gracza, bo ukazuje dużo realizmu. Na pewno każdy wiedźmin nie posiadał od razu całej wiedzy o wszystkich potworach, ale coś tam musiał wiedzieć, bo przecież przy pierwszym spotkaniu by zginął.
 
Fajnie było by gdyby twórcy stworzyli kilka potworów (6?) nie związanych z główną fabułą, na które ciężko by było trafić, a za wytropienie ich i zabicie byłyby jakieś bonusy.No i żeby do każdego potwora w bestiaiuszu była jakaś ładna rycinka, a nie zdjęcie z gry.
 
- 3xM - said:
No i żeby do każdego potwora w bestiaiuszu była jakaś ładna rycinka, a nie zdjęcie z gry.
To na pewno . Dobrze rozwiązano to w ŚPZ, ale tam nie było "rycinek", ale ikony potworów
 
tak, a może nawet takie jak z księgi z opowiadania "Kraniec Świata", w stylu tego o wiedźminie (niewiedzących olśnię, że przedstawiał on potworną człekokształtną maszkarę, z wielkimi zębiskami i workiem złota w łapie, a opis, że tak powiem też pozytywny nie był).
 
Top Bottom