Bestiariusz

+
jak jest mowa o wilkołakach pochodzących z książek ASa to zaraz przypomina mi się przygoda Szarleja po wyjściu z zakonu, gdy szedł "w krzaczki na potrzebę" ale oby takich wilkołaków nie było
 
pluto said:
jak jest mowa o wilkołakach pochodzących z książek ASa to zaraz przypomina mi się przygoda Szarleja po wyjściu z zakonu, gdy szedł "w krzaczki na potrzebę" ale oby takich wilkołaków nie było
Taak tez tak mysle...
 
chyba do tego momentu nie doszedlem..... ale za wilkolakami jestem... bardzo lubie te tematy... choc sami pewnie nei bedziemy mogli sie takowym stac bo to byly by juz przesada
 
pamietam, jak chyba w "mieczu przeznaczenia" (albo w ostatnim zyczeniu) byl fajny rozdzial o spotkaniu Geralta z Wilkolakiem w jakes lesnej posiadlosci. super fragment, dodajmy ze wilkolak mowil...
 
arczi said:
pamietam, jak chyba w "mieczu przeznaczenia" (albo w ostatnim zyczeniu) byl fajny rozdzial o spotkaniu Geralta z Wilkolakiem w jakes lesnej posiadlosci. super fragment, dodajmy ze wilkolak mowil...
He he to nie był żaden wilkołak! Łatwo zauważyc, że większość opowiadań Sapka czerpie tematy z baśni. To opowiadanie akurat nawiązuje do "Pięknej i Bestii" (granatowa róża, bestia władająca swym dworkiem itd)
 
Jak kogoś interesują mity o wilkołakach (a wnioskuję, że tak po wypowiedziach ) to bardzo polecam książkę Erberto Petoi "Wampiry i Wilkołaki". Niemal naukowa, ale przystepnie napisana praca traktująca o tych stworzeniach. Teksty źródłowe, opowieści z różnych regionów świata (można zobaczyć jak różnią się od siebie wyobrażenia różnych narodów). Autor opowiada równiez o strzygach i innych tego typu paskudztwach. Zaletą, jak juz wspomniałem, jest to ze facet to historyk/antropolog i raczej opiera się na wiarygodnych źródłach.
 
Dziadu said:
. Zaletą, jak juz wspomniałem, jest to ze facet to historyk/antropolog i raczej opiera się na wiarygodnych źródłach.
tak, bo wilkolaki i wampiry zyja naprawde...
 
Dziadu said:
Jak kogoś interesują mity o wilkołakach (a wnioskuję, że tak po wypowiedziach ) to bardzo polecam książkę Erberto Petoi "Wampiry i Wilkołaki". Niemal naukowa, ale przystepnie napisana praca traktująca o tych stworzeniach. Teksty źródłowe, opowieści z różnych regionów świata (można zobaczyć jak różnią się od siebie wyobrażenia różnych narodów). Autor opowiada równiez o strzygach i innych tego typu paskudztwach. Zaletą, jak juz wspomniałem, jest to ze facet to historyk/antropolog i raczej opiera się na wiarygodnych źródłach.
wlasne jestem w trakcie czytania... jestem gdzies kolo 120 strony:D zamowilem sobie z neta:p
 
Wlasnie Kleszczu czy to sie oplaca kupic?...choc wnioskuje ze tak jesli nic niewybrzydzasz przy tej wypowiedzi...
 
Pytanie odnośnie nowych szkiców zaprezentowanych jako MT: z jakimiż to bestiami przyjdzie się nam zmierzyć w tych lodowych krainach?
 
arczi said:
przewidywalna odpowiedz- " z bestiami zyjacymi w lodowych krainach"
No tak Ale liczę na jakąś bardziej szczegółową wypowiedź. Bo z sagii jakoś nie kojarzę za bardzo takich stworzeń.
 
Tibor said:
Pytanie odnośnie nowych szkiców zaprezentowanych jako MT: z jakimiż to bestiami przyjdzie się nam zmierzyć w tych lodowych krainach?
Z krwiożerczymi lodowymi królikami, albo ze stadami lemingów ludojadów...
 
W mieczu przeznaczenia Geralt mówił Borchowi o smokach.Wspomniał wtedy o jakichś białych które zyją na północy
 
Top Bottom