BETA - Napotkane błędy

+
Status
Not open for further replies.
BETA - Napotkane błędy

Witam.

Dzięki za wysłanie klucza i możliwość pogrania. Jestem zadowolony z gry...oczywiście jest to BETA i błędy zdarzają się.

Póki co zdarzyły mi się następujące błędy w grze:


* (Błąd krytyczny) Często zdarza się, że wskrzeszona karta przez medyka umieszczona zostaje na polu przeciwnika zamiast na naszym, zdarzyło się już to wielkokrotnie podczas rozgrywki.

* Zdarzyło mi się raz, że użyłem karty a ta została umieszczona na moim polu właświcie ale gra jakby stworzyła jej kopię i pozostawiła jedną z nich na ręce, przez co mogłem użyć jej dwukrotnie.

* Po grze w multiplayerze ranga doszła mi do lvl 3 ale w menu głównym wciąż pokazuje mi, że mam lvl 1, przez co nie mogę niszczyć duplikatów (gra mi nie pozwala bo wciąż myśli, że mam lvl 1)

* Jest jakiś błąd przy próbie kupienia 15 beczek. Zakup 2 beczek i 7 działa normalnie ale jak chesz kupić 15 to wsyakuję informacja o błędzie.


Tyle napotkanych błędów póki co, jak znajdę dodam więcej w tym temacie.
 
* (Błąd krytyczny) Często zdarza się, że wskrzeszona karta przez medyka umieszczona zostaje na polu przeciwnika zamiast na naszym, zdarzyło się już to wielkokrotnie podczas rozgrywki.

Potwierdzam, również odnotowałem ten błąd.
 
Podobnie jak w przypadkach powyżej: przy wskrzeszaniu czasami karta trafia do przeciwnika. Jak na razie to jest dla mnie kandydat do jak najszybszego załatania, bo to jest gamekilling bug.
 
Kolejno do poprawy:

* Zwiadowca Rębacz nie zawsze kopiuję brązową kartę z talii, czy to błąd czy ja nie rozumiem o co w tej karcie chodzi?

* Zdarzyło się ze dwa razy może, że Balista nie zadziałał...nie było wyboru, w którą karte uderzyć i zadać dwa punkty obrażeń.

* Również był kilkukrotny problem z kartą Adrenalina, także nie zadziałała.


No i problem innej natury:

Wydaję mi się bez sensu aby nasze jednostki mogły zadawać obrażenia sobie gdy tego nie chcemy, przykład:
Używam jakieś karty, która pozwala zaznaczyć trzy cele i każdemu zadać obrażenia...ale, że przeciwnik ma jedynie dwie karty na stole, które można zaznaczyć to gra zmusza Cię to tego aby uszkodzić swoje jednostki. Zupełnie niepotrzebne, na polu bitwu żołnierze jednej armii nie walczą przeciwko sobie. Można by zadać dwa razy tej samej karcie trzeci cios ale nie uderzać wcale skoro brak innych kart. Nie podoba mi się to wcale.
 
Wydaję mi się bez sensu aby nasze jednostki mogły zadawać obrażenia sobie gdy tego nie chcemy, przykład:
Używam jakieś karty, która pozwala zaznaczyć trzy cele i każdemu zadać obrażenia...ale, że przeciwnik ma jedynie dwie karty na stole, które można zaznaczyć to gra zmusza Cię to tego aby uszkodzić swoje jednostki. Zupełnie niepotrzebne, na polu bitwu żołnierze jednej armii nie walczą przeciwko sobie. Można by zadać dwa razy tej samej karcie trzeci cios ale nie uderzać wcale skoro brak innych kart. Nie podoba mi się to wcale.
Akurat to jest świetny mechanizm i daje dużo możliwości strategicznych, świetna karta, w moim buildzie bardzo się sprawdza.
No ale jesteśmy tu żeby rozmawiać o bugach a nie o opiniach :p
 
Witam, nie wiem czy to bug czy ja czegoś nie rozumiem . Zagrałem kartą "Komandos z gór sinych(cofnij brązową jednoste do ręki i zagraj ponownie)" Po zagraniu i wybraniu brązowej karty, karta wraca ale do przeciwnika a nie do mnie a powinna wrócić do mnie. Już pare razy napotkałem się na karty które mają błedne działanie bądz opis. Jest jakaś bezpośrednia strona gdzie można zgłaszać błędy do devów?
 
Raz miałam błąd że nie usuneło mi jednostki krowa (a powinno) przez co nie mogła się ona zmienić w czarta.
 
* (Błąd krytyczny) Często zdarza się, że wskrzeszona karta przez medyka umieszczona zostaje na polu przeciwnika zamiast na naszym, zdarzyło się już to wielkokrotnie podczas rozgrywki.

Również widziałem.

* Po grze w multiplayerze ranga doszła mi do lvl 3 ale w menu głównym wciąż pokazuje mi, że mam lvl 1, przez co nie mogę niszczyć duplikatów (gra mi nie pozwala bo wciąż myśli, że mam lvl 1)

Również zaobserwowałem, wystarczy wyjść z gry i wejść ponownie i wszystko hula.

Ponadto:
  • widziałem, jak karta promocji nie zadziałała na czarta powstającego po zabiciu krowy czempionki
  • gdy spojrzymy na rękę przeciwnika to na kartach widać jakieś takie czarne cienkie pionowe jakby ramiki, linie, coś takiego. Jakigs graficzny błąd, był widoczny również podczas streamu REDów w poniedziałek
  • czy ktoś widział gdzie jest przyciska poddania się? Albo jak tą akację uruchomić? (nie żebym kiedykolwiek planował ale taka opcja powinna być oznaczona)
  • podobnie z opcją zmiany nazwy decku, można to zrobić poprzez kliknięcie ale nie widziałem nigdzie info o tym albo jakieś wskaźnika itp
 
* Kapłanka Freyi - bug combo: zagrywam kapłankę, która wskrzesza inna kapłankę i ląduje ona u przeciwnika i ta wskrzesza postać z jego cmentarza, która ląduje u mnie - czyli na końcu ja i przeciwnik mamy po kapłance + ja mam postać z cmentarza przeciwnika
* Jaskółka - czasami nie zwiększa siły dla postaci
* Wojownik Dzikiego Gonu - zabijając jednostkę na którą działa mgła nie dostaje +2 do siły
 
Last edited:
W trakcie zdobywania levelu 4, gdy zwyciężam i osiągam postęp mający odkryć nagrodę, ta się nie pokazuje, jednakże najpewniej dodaje do konta.
 
* Jaskółka - 2 razy zdarzyło się, że nie zwiększyła siły dla postaci zranionej przez balistę
Ogólnie to często się zdarzało, że jaskółka nie zadziałała, czy to gdy została rzucona na jednostkę osłabioną czy nie.

+ Dodatkowo jak dostałem 2 kopię karty (Sheldon Skaggs) z Kegu to nie mogłem ją dodać od razu do talii. Dopiero gdy uruchomiłem grę ponownie to pojawiła mi się ta karta.
 
Last edited:
Może wymienię w punktach bugi, które napotkałem( zagrałem jakieś 30 gier):
1.Eliksir jaskółka nie zwiększa siły jednostki - 6-7 razy
2.Medyk wskrzesza jednostkę na polu przeciwnika - 1 raz
3.Karta promocji po prostu nie zadziałała - 2-3 razy
4.Błąd z wyświetlanym lvl - restart gry to naprawia
5.Brak nagród za wygraną

Ogólnie dużo ludzi porównuje Gwinta do HS'a i nic na to nie poradzimy, więc też skorzystam z takiego porównania.
Jeśli chodzi o mechanikę, ilość RNG(bardzo mała, brak drastycznego wpływu na rozgrywkę), wygląd, samą frajdę z rozgrywki i wpływ umiejętności graczy na przebieg meczu to te obie gry dzieli PRZEPAŚĆ( oczywiście GWINT jest tutaj górą).

Jednak technicznie to jeszcze pozostaje sporo pracy przed CDPR, bo w becie HS'a natrafiłem może na 1-2 bugi.
 
Dodatkowo jak dostałem 2 kopię karty (Sheldon Skaggs) z Kegu to nie mogłem ją dodać od razu do talii. Dopiero gdy uruchomiłem grę ponownie to pojawiła mi się ta karta.

To nie jest błąd. Sheldon jest srebrną kartą, a takich można mieć tylko po jednej kopii w talii. Nadwyżkę możesz potargać w celu uzyskania skrawków do tworzenia innych kart.
 
To nie jest błąd. Sheldon jest srebrną kartą, a takich można mieć tylko po jednej kopii w talii. Nadwyżkę możesz potargać w celu uzyskania skrawków do tworzenia innych kart.
A.. no i wszystko jasne :) Dziękuję bardzo :)
 
  • czy ktoś widział gdzie jest przyciska poddania się? Albo jak tą akację uruchomić? (nie żebym kiedykolwiek planował ale taka opcja powinna być oznaczona)

Na padzie jest pod przyciskiem start, nie wiem jak jest z kalwiaturą.
Raz zdarzyło się użyć gdy gra oszukała mnie dwa razy z rzędu w ważnym momencie gry, to się zdenerwowałem i opuściłem grę :) Rankingów i tak nie widzę żadnych, czy są jakies tylko nie widać?
 
Grając dzisiaj napotkałem podobny błąd do wspomnianego przez Was wyżej.
Mianowicie grałem Talią Królestw Północy, na polu bitwy miałem Zwiadowcę Rębaczy.
Użyłem na nim umiejętności bohatera (Foltesta), żeby sklonować tą kartę po swojej stronie, natomiast to mój oponent dostał prezent w postaci tego klona na polu bitwy :p
 
Powtórzę tylko błędy jak wyżej
- jaskółka często nie dodaje punktów (zdarzało się to na zbufofwanych kartach, zwykłych, osłabionych - bez reguły)
- podobnie jak jaskółka - wojownik dzikiego gonu po zabiciu jednostki z 1HP kilka razy nie otrzymał +2 hp
- freya kilkukrotnie przywoływała kartę dla przeciwnika, a nie dla zagrywającego kartę
- podobnie jak z freja zdarzyło się z klonowaniem postaci przez foltesta - klona dostał przeciwnik
- błędy przy wyświetlaniu/ update leveli, który znika po restarcie
 
A który wiedźmin ma 12 punktów? Wydaje mi się że tylko Geralt ma taką wartość, a on jest kartą złotą. Vesemir ma 7, pozostali po 6.
 
* Jaskółka czasem nie dodaje bonusu dla jednostki.
* Kiedy wygrywamy walkę i w postępie bohatera dochodzimy do znaku zapytania (to chyba jakiś rodzaj losowej nagrody), bardzo często nic nie dostajemy (o ile dobrze rozumiem do czego służy ten znak zapytania, bo raz za jego osiągnięcie dostaje się losowe nagrody, a raz nie).
* Czasem po walce gdy przeciwnik daje nam nagrodę za gratulacje nie widać jej w oknie z nagrodami, gdy chcemy kontynuować wyskakuje komunikat "~Rozdawanie nagród nie zostało zakończone, czy na pewno chcesz je anulować?", a komunikat o nagrodzie i nią samą dostajemy po opuszczeniu okna z nagrodami.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom