Biada + studnia. Bugi czy gracz-miernota? :D

+
Biada + studnia. Bugi czy gracz-miernota? :D

Postanowiłam przetestować nowy sprzęt i zainstalowałam sobie TW2 z najnowszym patchem. Prolog przechodziłam wieki temu i nie pamiętałam większych problemów, a tu już na początku napotkałam na dwa kwiaty:

1. W trakcie zadania 'Biada zwyciężonym' utknęłam w poszukiwaniu drugiej grupy nękanych mieszkańców. Owszem, odbywam ostrą rozmowę z dowódcą i pokonuję go w pojedynku, on zabiera swoich ludzi i odchodzi, ale w żadnym z domów nie mogę znaleźć uwięzionych. Zielone kółeczko jak byk przy drzwiach z ogniskiem, ale w środku pusto, drzwi wewnątrz zamknięte; tylko słychać tarabanienie i jęki. Wtf?

2. Przy głównym zadaniu zanurkowałam do studni, małe pomieszczenie + korytarz z kratą. Krata odmawia otwarcia się; żadnego klucza nigdzie nie znalazłam. Jak przeleźć dalej?

Czuję się jak ostatni głuptak i w dodatku sklerotyczka, bo przecież już w to grałam i męczyłam aż do ostatniegu tchu kompa, ktory wypadł w okolicach 2 aktu, a teraz nijak nie mogę się wkręcić.

Co robię nie tak?


Poratujcie sierotę Bożą.
 
Uwięzieni są za drzwiami na prawo od głowy Geralta.


Mapka kanałów. Na północy wejście. Na południu wyjście. Tam gdzie kursor myszy są deski które trzeba rozbić Aardem.


Jeśli to nie pomoże to masz bug'i
 
Tak na 90% byłam i w tamtym budynku, ale albo było puste, albo zamknięte. Potem sprawdzę jeszcze.
A co do studni, to ja dopiero do niej wlazłam i to nie jest pomieszczenie ze strzałką, tylko to studniowe. Nie mogę otworzyć kraty, a ona jest chyba jedynym wejściem.

Czyli co, reinstal? o_O
Kurde ;/

Edit: sprawdzone: wskazany dom jest puty, a krata informuje, że 'drzwi zamknięte'. Desek brak.

jak napiszę, że jestem zła i odmawiam reinstalacji i w ogóle za co - to będę złym moderatorem? ;)
 
schodzisz do wnetrza studni - zeskakujesz z murka - przechodzisz za sciane i masz na podlodze drzwiczki, które otwierasz (bez zadnego klucza) i zeskakujesz do kanalów.
 
Już widzę nową odpowiedź, już nadzieja, że może jednak to ja cos skopałam, a nie gra...
Ale powtórzę - ja nie mogę się przedostać do pomieszczenia z klapą, bo pomiędzy nim a tym, gdzie jestem, jest krata. Zamknięta permanentnie, co bym nie robiła...
 
Włącz mapę i zobacz gdzie jest zejście do kanałów. Za kratą nic nie ma. Musisz wejść do pomieszczenia na lewo od kraty i znaleźć dziurę w podłodze.
Między Geraltem a dziurą nie powinno być żadnej kraty. Jesteś pewna, że nie grasz na piracie ;)
 
Hmmm... myślisz, że mogłam nie zauważyć dziury w podłodze, pomimo ciskania medalionem na prawo i lewo?
Nooooo... to całkiem prawdopodobne :D

Dzięki, popatrzę i dam znać.
 
jak juz zejdziesz po drabinie i zeskoczysz z murka nigdzie nie skrecaj ( po prawej jest krata) idz prosto zaraz za sciana sa drzwiczki w podlodze
 
Top Bottom