Bibeloty/Rewersy itp. A kwestia Nowych Graczy.

+
Ostatnio była "Paka Kalejdoskopu" gdzie można było zakupić skiny, które pojawiły się przy poprzednich dodatkach.
Ja tylko doprecyzuję, że w skład owego zestawu nie wchodziły skiny, które były w preorderach dodatków, a ich wersje alternatywne, które pojawiły się nieco później.
 
Popieram @XelBlackHearts. Myślę, że kolekcjonowanie jest mega ważne w Gwincie. Sam fakt, że zaczynasz grę i widzisz te mnóstwo ramek, avatarów, tytułów, plansz, rewersów, skórek - których już nie będziesz miał szansy zdobyć, jest zniechęcające. Nie udało Ci się skończyć drzewka sezonowego, to nic - zrobisz za rok - motywacja do gry.
Tak samo eventy z losowymi dropami. Nie wylosowałem w zeszłą zimę rewersu. Luz. Spróbuję za rok.

Obecne rozwiązania są średnie. Nie podoba mi się system drzewek sezonowych. Fakt, że stare drzewka są już wycofywane i zastępowane nowymi. Nawet jak ktoś porobił stare drzewka, to okazuje się, że w sklepie co jakiś czas może wszystko kupić wraz z unikalnym tytułem. Takie zagranie zniechęca do robienia drzewek, bo i tak kupimy dla unikalnego tytułu. Jeśli niedługo się okaże, że nagrody z nowych drzewek też pojawią się w sklepie + jakiś unikalny bonus, to się lekko zdenerwuję.
Ty masz za darmo inny płaci, jak mu szkoda czasu. Bardzo dobre rozwiązanie i nie wpływa na grę. Zadowolony powinien byc ten co ma czas i ten co ma kasę.

Patrzac na to co napisałeś, to nie zadowolenie też moze być po stronie płacących, bo inni mają za darmo, a oni musieli sie wykosztować =] Takie marne argumenty trochę.
 
Last edited:
Wszystko rozbija się o (potencjalny) komunikat typu "w przyszłości bibeloty oraz inne cudeńka z preorderów mogą pojawić się w rotacji a)darmowej b)za walutę z gry c)za realną walutę". Wtedy inni mogliby zdecydować czy płacą za możliwość uzyskania i użytkowania czegoś wcześniej (za sprawą preorderu), czy też - tak jak obecnie - za możliwość uzyskania czegoś w ogóle (skoro dokładnie takiego skina/bibelotu już nie będzie więcej w sklepie).

Mogę dolać oliwy do ognia i zahaczyć o trochę pokrewny temat - czy powinny w grze funkcjonować refundy za niszczenie kart premium, które w drodze optymalizacji zostały oszpecone? Niedawno przewinęły się na Reddicie Posiłki - nie zdecydowałbym się na zanimowanie tej karty gdybym wiedział, że będzie wyglądać tak jak obecnie.
Nawet Geraltowi vanilli się oberwało i to do tego stopnia, że wykonuje zamach mieczem sprzed twarzy :confused: - komicznie to wygląda. Pogorszenie jakości mgły, smugi krwi oraz skasowanie połyskiwania miecza to inna para kaloszy.
 
Ty masz za darmo inny płaci, jak mu szkoda czasu. Bardzo dobre rozwiązanie i nie wpływa na grę. Zadowolony powinien byc ten co ma czas i ten co ma kasę.

Patrzac na to co napisałeś, to nie zadowolenie też moze być po stronie płacących, bo inni mają za darmo, a oni musieli sie wykosztować =] Takie marne argumenty trochę.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Staram się kolekcjonować WSZYSTKO w Gwincie. Każdy nowy bibelot kupuję.
W Gwincie obecnie są dwa rodzaje drzewek sezonowych - stare i nowe.
Co jakiś czas pojawiają się fanty ze starych drzewek + dodatkowy tytuł lub avatar itd.
Osoby, które robiły stare drzewka (wydawały na nie punkty nagród), a chcą mieć komplet bibelotów, i tak muszą je kupić dla jednego unikalnego bibelotu, który został dołączony do zakupu.

Sytuacja nie jest jasna. Nie ma żadnego info, że bibeloty z danego drzewka pojawią się w sklepie.
Teraz staram się wykonywać nowe drzewka. Jeśli wiedziałbym, że będą dostępne w sklepie - raczej bym je kupił.
Niestety takiego info nie ma. Mało tego, robię te drzewka, żeby zdobyć bibeloty, a później się okazuje, że w sklepie są do nabycia w pakiecie z dodatkowym, unikalnym bibelotem. Więc pomimo, że drzewko ukończone, to kupuję.

Nie jest to zagranie fair ze strony Redów.
 

Guest 4409786

Guest
Witam Ponownie

Udało mi się wreszcie uzyskać odpowiedzi od Czerwonych na moje pytania ^^ Choć faktycznie Czerwoni aktualnie nie wypowiadają się na Oficjalnym Forum Gwinta to jednak działają na Facebook i Twitterze. Napisałem zapytanie po przez FB i Twittera - I uzyskałem interesujące mnie informację. Jeśli chodzi o Zestaw Kalejdoskopowy i jego elementy takie jak Alternatywny Rewers Żelaznej Woli lub Purpurowa Krwawa Klątwa itp. One powrócą do Sklepu prędzej czy później.

Jednak jeśli chodzi o elementy z "Podróż" takie jak na przykład skiny Geralta itp. Niestety już niekonieczne - A przynajmniej Czerwony który mi odpowiadał nic na ten temat nie wiedział i raczej też nie przewidywał. Odrzekł, że jeśli chodzi o "Podróż" to będzie Nowa Podróż z kompletnie nowymi elementami do zdobycia.

Z jednej strony fajnie, że w przyszłości nabędę interesujący mnie Alternatywny Rewers z Żelaznej Woli.
Z drugiej z strony jednak wielka szkoda, że skinów Geralta raczej nie uświadczę - Jest w tym pewna ponura ironia - Gram w Gwinta - W Gwinta w grę w którą Geralt od czasu do czasu grywał w Passiflorze - Jakby nie patrzeć Geralt czy Ciri są na okładce Gwinta - Są w pewnym sensie symbolem tej gry. I szkoda, że Nowi Gracze już takich bibelotów nie zdobędą. Raczej w tym momencie można po prostu powiedzieć, że Trudno się Mówi.
Taka już Polityka Firmy :) Trzeba po prostu cieszyć się grą.

Pozdrawiam
 
Last edited by a moderator:
@XelBlackHearts Redzi są znani z tego, że sami nie wiedzą czego chcą i to, że dzisiaj mówią jedno nic właściwie nie znaczy na dłuższą metę. Póki co popracowaliby nad tym, żeby mi nie wyświetlało ofert pojedynczych skinów, które nabyłem już w całej paczce. Są mocno zacofani z konstrukcją sklepu, daleko za konkurencją.
 
@XelBlackHearts Redzi są znani z tego, że sami nie wiedzą czego chcą i to, że dzisiaj mówią jedno nic właściwie nie znaczy na dłuższą metę. Póki co popracowaliby nad tym, żeby mi nie wyświetlało ofert pojedynczych skinów, które nabyłem już w całej paczce. Są mocno zacofani z konstrukcją sklepu, daleko za konkurencją.

Z konstrukcją czegokolwiek są zacofani. Tylko karty biją konkurencję, reszta bieda.
 
No uczą się. Również jedni z nieliczych odważyli się też zrebootować karciankę i wyjść na prostą.
Mam tylko nadzieję, że za rok wrócą bibeloty z tego roku (szczurołaka) w sklepie tak jak do tej pory bibeloty roku dzika.
 
Top Bottom