Black Desert Online

+
Black Desert Online

Przypadkowo, na Onecie wpadłem na gameplay tej gry i zamurowało mnie.
Ta gra powala mnie ogromem świata, grafiką i poziomem detali. Na Youtube jest mnóstwo filmów i polecam się zapoznać. Jest podzielona na regiony i podróż konno z jednego regionu, do najbardziej oddalonego może trwać nawet 6 godzin! Zmienne warunki pogodowe, cykl dnia i nocy, bardzo rozbudowana customizacja postaci, elekty cząsteczkowe, żyjące miasta, ogrom NPCów, ras, itd. To wszystko składa się przynajmniej dla mnie na setki godzin przygód. A najciekawsze jest to, że jest to MMO. Oczywiście widać, że mają jeszcze problemy ze streamingiem, ale obecnie trwają beta testy, Jak to możliwe, że MMO może tak obłędnie wyglądać? Nie gram w takie gry, ale zawsze wydawało mi się, że grafika nie jest ich mocną stroną a tym czasem zapowiada się na kawał dobrego kodu.
 
Last edited:
Miasto naprawdę żyję, gra robi piorunujące wrażenie TESO wygląda przy tym jak amatorka robiona na kolanie ( i do tego abonament + płatności)
 
Problem w tym, że ta gra dopiero wychodzi w Japonii. W Europie do czasu premiery wyjdzie LOL 2 i Half Life 4. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej niż zawsze. W końcu gra wygląda obłędnie pod każdym względem. (tworzenie własnych miast/ twierdz gildijnych i obrona ich przed wrogimi gidliami itp.) Wydawcy będą się bić o to, kto wyda gierkę w EU. Do tego ten kreator postaci...


 
Last edited:
Kolejny materiał wideo. Tym razem omawiane są różne aspekty gry:
1. System housingu, czyli kupno domu, projektowanie wnętrz, meblowanie itd
2. System walki
3. Zmienne warunki pogodowe
4. Obozowanie. Będzie można postawić namiot i przeczekać gorsze warunki lub po prostu odpocząć.
5. Cykl dnia i nocy. Każdy dzień trwa ok 4 realne godziny! Questy i eventy zależne od cyklu dnia.
6. Oblężenia. Będzie można dołączyć do większej grupy użytkowników i wziąć udział w walkach.

Na tym filmie widać, jak wygląda system handlu. Zakupione towary można przewieźć na osiołku.
Im więcej tego typu filmów oglądam, tym bardziej się jaram tą grą. Wersja anglojęzyczna jest tylko kwestią czasu. Podobno gra ma być wydana w modelu free2play. Czekam z niecierpliwością.
A oto wymagania:
 
Graficznie bardzo przypomina Vindictus'a, ale jeśli to jest otwarty świat, a wygląda na ta, że jest no to gra będzie miażdżyć.
Oby tylko nie było tak jak ze wspomnianym Vindictusem, że w Europie wyszedł z bardzo długim opóźnieniem, a w wersje ze Stanów dało sie grać tylko przez proxy.
 
Niesamowite. Skoro coś takiego można zrobić w grze mmo, to nie ma żadnych wytłumaczeń dla ograniczeń technologicznych w grach single. Wygląda bardzo obiecująco. Może nieco zbyt bajkowo jak na mój gust, ale prawdopodobnie się bardziej zainteresuję. I wszyscy w czapkach albo hełmach. Włosy to musi być zmora naczelna twórców gier.

http://black-desert.com/
Fanowska strona, ale wygląda porządnie.
 
Last edited:
Graficznie bardzo przypomina Vindictus'a, ale jeśli to jest otwarty świat, a wygląda na ta, że jest no to gra będzie miażdżyć.
Oby tylko nie było tak jak ze wspomnianym Vindictusem, że w Europie wyszedł z bardzo długim opóźnieniem, a w wersje ze Stanów dało sie grać tylko przez proxy.
 
Gra bardzo mi się podoba, zastanawia mnie tylko czemu tego co ponoć nie da się wprowadzić do singlowego RPG, trafia do MMO z tak świetnym skutkiem...
 
Top Bottom