[BŁAD KRYTYCZNY] Cyberpunk uszkadza zapisy gry - nie da się załadować save

+
Ale jaka kara? Za coś, co jest dostępne w grze, bez żadnych kodów/exploitów/hacków/zmieniania plików gry? Nonsens.

Nie powinno być czegoś takiego jak 'nadużywanie' zbierania/rozmontowywania przedmiotów w grze tego typu.

Pisząc tak miałem na myśli glicz jaki gracze wykorzystywali na duplikowanie rzeczy, a później ich sprzedaż, bądź rozmontowanie w hurtowych ilościach.
 
Jeśli ktokolwiek napotkał ten problem - hotfix 1.06 zdejmuje limit 8MB z plików zapisu i naprawia błąd.
Hotfix nie naprawia starych sejwów, ale zapobiegnie uszkodzeniu nowych.
Niestety... nie pomogło.

Przeprowadziłem test - załadowałem ręczny save nr 120 i dziesięciokrotnie dokonałem eksterminacji przeciwników oraz pozbierałem po nich porzucone przedmioty. Po drodze kilka razy nadmiarowo zginąłem w walce gdyż nie chowałem się za osłonami (no tak... drugi Zorro to raczej ze mnie nie będzie). W 40% przypadków (4/10) zapis gry został uszkodzony choć warunki przeprowadzenia testu były zbliżone (ta sama lokacja, podobne zachowanie gracza).

Nagrałem z tego film, jednak dopiero od 3 podejścia. Na początku filmu widać też zawartość mojego plecaka i nieco parametrów postaci. Z tym samym startowałem za każdym razem. Jak widać - sama gra działa bez zarzutu i nic się nie wiesza (do czasu natrafienia na wadliwy save kiedy to kończą się tory i pociąg się wykoleja).

===== NAGRANIE (od save nr 150) =====
Ważne są tylko te kawałki nagrania:
00:40 - 02:18 = Zawartość plecaka, parametry postaci (plecak jest też pokazany pod koniec zapisu, przed "śmiercią sejwową").
02:20 - 06:57 = Save nr 150 - uszkodzony
20:50 - 26:30 = Save nr 153 - uszkodzony
40:30 - 45:20 = Save nr 156 - uszkodzony
45:20 - 46:37 = Pokazówka jak zachowa się KOLEJNY zapis (kontynuacja gry przez gracza) po wystąpieniu błędu - każdy następny też BĘDZIE uszkodzony.


Zapis referencyjny - save nr 120.
Scenariusz podobny: ubicie wrogów, zebranie przedmiotów, ostrzelanie otoczenia (+zniszczenie pojazdów).

-- Archiwum zapisów gry (166 MB)
-- spakowany cały katalog "C:\Users\TATA\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077"

-- Link do zawartości zrzutów raportów "C:\Users\TATA\AppData\Local\REDEngine\ReportQueue"
(+raport dxdiag) link wyślę Ci w PW.

Kolejne testy (nie wiem na ile jest to miarodajne - ale da wam przykład tego jak trapiący mnie problem wygląda w praniu). Błąd czai się za rogiem i tylko czeka by wskoczyć mi na plecy i mnie wy... - powiedzmy, że załatwić.

Snap009414.png


Zapis 147 = OK
Zapis 148 = OK
Zapis 149 = save uszkodzony
zapis 150 = save uszkodzony
Zapis 151 = OK
Zapis 152 = OK
Zapis 153 = save uszkodzony
Zapis 154 = OK
Zapis 155 = OK
Zapis 156 = save uszkodzony (przez przypadek 2-gi raz kliknąłem - zrobiły się 2x save)
Zapis 157 - każdy kolejny wykonany save jeśli jeden jest już uszkodzony - także będzie uszkodzony (sprawdzane w poprzednich rozgrywkach).
Zapis 158 = nie sprawdzany, zapis kontrolny zakładam, że działa (sprawdziłnym gdyby kolejny był walnięty)
159 = OK

10 ścieżek przejścia.
W tym 4x zapis gry został uszkodzony.
To, że działo się to mniej-więcej co drugi raz to czysty przypadek.

Nie mam zielonego pojęcia czemu tak się dzieje. Podobne zachowanie gry nastąpiłoby jeśli zamiast walczyć tutaj pojechałbym w inny rejon miasta wykonywać losowe misje. Mam nieodparte wrażenie, że bardzo często save zostaje uszkodzony jeśli robię "dużo zmian" w okolicy - ostrzelanie maski pojazdu i gonienie jej po prerii itp. - ale to nie reguła.
Na nagraniu nie sprawdzałem zawartości plecaka przed padem gry (ale robiłem to już przy wcześniejszych próbach) - nic magicznego się tam nie pojawia. W nagraniu, które poprzednio zamieściłem (te krótkie, 2-minutowe) widać, że nawet samo ubicie wrogów bez zbierania czegokolwiek też potrafi wylać dziecko z kąpielą. Być może znaczenie mają przedmioty, które wypadają z przeciwników. Jeśli tak - to pozostaje jeszcze droga samotnego samuraja - podróż przez prerię ze sporadycznymi zapisami gry i sprawdzenie czy wtedy też zapis będzie się krzaczyć.

=============================
PS. Mała lista zmian ode mnie:
+ doróbcie (w opcjach) możliwość przeskoczenia intro. Owszem, jest fajne... ale już nie przy 101 uruchomieniu gry.
+ fajnie gdyby te elementy, które można wykorzystać przeciwko wrogom i wysadzić byłyby w jakiś sposób dodatkowo podświetlane i lepiej widoczne (np. pod TAB - pulsującym kolorem?)
+ da się "Zafixować" kamerę by stale była za samochodem? (bez kontroli myszą - albo z lekką możliwością kontroli + powrót do standardowego ustawienia po chwili?)
+ w plecaku bardzo przydałby się filtr po nazwie (wpisuję kawałek nazwy przedmiotu i zostają tylko przedmioty o nazwie pasującej do wpisanej frazy)
+ brakuje też opcji sortowania wg czasu znalezienia przedmiotu (np. najnowsze - na początku).
+ pewnym problemem (co też widać na nagraniu) jest wycelowanie we wroga w trybie skanowania - w szczególności schowanego za przeszkodą. Tu bym poszedł graczom nieco na rękę i domyślnie "nieco wyławiał" (takie mini-auto-celowanie) przeciwnika jeśli jego fragment buta wystaje poza obrys przeszkody. Podobnie jeśli ruszę nieco myszką - potrafi utracić namiar.
+ w trybie skanowania nie można powiększać obrazu (tak, wiem, że mogę najpierw powiększyć a dopiero potem wcisnąć TAB). A ciężko jest trafić te kilka małych pikseli jeśli celujemy w nieco oddalonego od nas wroga gdzie jego sylwetka się trochę zlewa z otoczeniem.
+ wybieranie ataku (hacking) - konkretniej pozycji (atak wirusowy, zwarcie) jest nieco utrudnione w związku z w/w punktami - czasami namiar znika i znów trzeba go powtarzać od nowa.

... i znów zasiedziałem się do 3 w nocy walcząc z wyimaginowanym problemem. o_O
 
Last edited:
@Szincza
Dlatego ja startowałem z zapisu, który nie jest uszkodzony (numer 120).

Uszkodzonego nie jesteś w stanie załadować. Gra miała błąd, który nadpisywał (zapętlał się) dane w przypadku osiągnięcia rozmiaru 8 MB bezpowrotnie niszcząc save. Jak widać poprawki nie poradziły sobie też z tą sytuacją, która mnie trapi i w grze nadal jest obecny bug, który niszczy zapisy o rozmiarze mniejszym niż 8 MB.
 
Last edited:
Kurcze :/ A po cichu liczyłem, że Twój błąd też będzie naprawiony. Jak widać jest to spowodowane czymś innym. Podejrzana sprawa, dlatego, że Twój save nie ulega uszkodzeniu przez limit 8MB a coś zupełnie - randomowo - innego.
 
@xaero212
Z opisu wnętrza problemu wynika, iż na konsoli oraz PC użyty był podobny kod. Z tego co zdążyłem się zorientować w ich temacie (ten wątek po angielsku - konsoli nie mam i nie znam ich bolączek) konsola ma jakiś limit rozmiaru save i dane się zapewne "urywają" jeśli jest ich za dużo nie mieszcząc się w zadanym limicie. Skoro wydali poprawkę - to jak widać identyczne rozwiązanie było też obecne w kodzie gry na PC.

Jak widać gra zawiera jeszcze inny ukryty w sobie błąd. Save nadal będą uszkadzane nim osiągniesz ową graniczną wielkość.
 
Last edited:
Niestety... nie pomogło.

Przeprowadziłem test - załadowałem ręczny save nr 120 i dziesięciokrotnie dokonałem eksterminacji przeciwników oraz pozbierałem po nich porzucone przedmioty. Po drodze kilka razy nadmiarowo zginąłem w walce gdyż nie chowałem się za osłonami (no tak... drugi Zorro to raczej ze mnie nie będzie). W 40% przypadków (4/10) zapis gry został uszkodzony choć warunki przeprowadzenia testu były zbliżone (ta sama lokacja, podobne zachowanie gracza).

Nagrałem z tego film, jednak dopiero od 3 podejścia. Na początku filmu widać też zawartość mojego plecaka i nieco parametrów postaci. Z tym samym startowałem za każdym razem. Jak widać - sama gra działa bez zarzutu i nic się nie wiesza (do czasu natrafienia na wadliwy save kiedy to kończą się tory i pociąg się wykoleja).

===== NAGRANIE (od save nr 150) =====
Ważne są tylko te kawałki nagrania:
00:40 - 02:18 = Zawartość plecaka, parametry postaci (plecak jest też pokazany pod koniec zapisu, przed "śmiercią sejwową").
02:20 - 06:57 = Save nr 150 - uszkodzony
20:50 - 26:30 = Save nr 153 - uszkodzony
40:30 - 45:20 = Save nr 156 - uszkodzony
45:20 - 46:37 = Pokazówka jak zachowa się KOLEJNY zapis (kontynuacja gry przez gracza) po wystąpieniu błędu - każdy następny też BĘDZIE uszkodzony.


Zapis referencyjny - save nr 120.
Scenariusz podobny: ubicie wrogów, zebranie przedmiotów, ostrzelanie otoczenia (+zniszczenie pojazdów).

-- Archiwum zapisów gry (166 MB)
-- spakowany cały katalog "C:\Users\TATA\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077"

-- Link do zawartości zrzutów raportów "C:\Users\TATA\AppData\Local\REDEngine\ReportQueue"
(+raport dxdiag) link wyślę Ci w PW.

Kolejne testy (nie wiem na ile jest to miarodajne - ale da wam przykład tego jak trapiący mnie problem wygląda w praniu). Błąd czai się za rogiem i tylko czeka by wskoczyć mi na plecy i mnie wy... - powiedzmy, że załatwić.

View attachment 11110133

Zapis 147 = OK
Zapis 148 = OK
Zapis 149 = save uszkodzony
zapis 150 = save uszkodzony
Zapis 151 = OK
Zapis 152 = OK
Zapis 153 = save uszkodzony
Zapis 154 = OK
Zapis 155 = OK
Zapis 156 = save uszkodzony (przez przypadek 2-gi raz kliknąłem - zrobiły się 2x save)
Zapis 157 - każdy kolejny wykonany save jeśli jeden jest już uszkodzony - także będzie uszkodzony (sprawdzane w poprzednich rozgrywkach).
Zapis 158 = nie sprawdzany, zapis kontrolny zakładam, że działa (sprawdziłnym gdyby kolejny był walnięty)
159 = OK

10 ścieżek przejścia.
W tym 4x zapis gry został uszkodzony.
To, że działo się to mniej-więcej co drugi raz to czysty przypadek.

Nie mam zielonego pojęcia czemu tak się dzieje. Podobne zachowanie gry nastąpiłoby jeśli zamiast walczyć tutaj pojechałbym w inny rejon miasta wykonywać losowe misje. Mam nieodparte wrażenie, że bardzo często save zostaje uszkodzony jeśli robię "dużo zmian" w okolicy - ostrzelanie maski pojazdu i gonienie jej po prerii itp. - ale to nie reguła.
Na nagraniu nie sprawdzałem zawartości plecaka przed padem gry (ale robiłem to już przy wcześniejszych próbach) - nic magicznego się tam nie pojawia. W nagraniu, które poprzednio zamieściłem (te krótkie, 2-minutowe) widać, że nawet samo ubicie wrogów bez zbierania czegokolwiek też potrafi wylać dziecko z kąpielą. Być może znaczenie mają przedmioty, które wypadają z przeciwników. Jeśli tak - to pozostaje jeszcze droga samotnego samuraja - podróż przez prerię ze sporadycznymi zapisami gry i sprawdzenie czy wtedy też zapis będzie się krzaczyć.

=============================
PS. Mała lista zmian ode mnie:
+ doróbcie (w opcjach) możliwość przeskoczenia intro. Owszem, jest fajne... ale już nie przy 101 uruchomieniu gry.
+ fajnie gdyby te elementy, które można wykorzystać przeciwko wrogom i wysadzić byłyby w jakiś sposób dodatkowo podświetlane i lepiej widoczne (np. pod TAB - pulsującym kolorem?)
+ da się "Zafixować" kamerę by stale była za samochodem? (bez kontroli myszą - albo z lekką możliwością kontroli + powrót do standardowego ustawienia po chwili?)
+ w plecaku bardzo przydałby się filtr po nazwie (wpisuję kawałek nazwy przedmiotu i zostają tylko przedmioty o nazwie pasującej do wpisanej frazy)
+ brakuje też opcji sortowania wg czasu znalezienia przedmiotu (np. najnowsze - na początku).
+ pewnym problemem (co też widać na nagraniu) jest wycelowanie we wroga w trybie skanowania - w szczególności schowanego za przeszkodą. Tu bym poszedł graczom nieco na rękę i domyślnie "nieco wyławiał" (takie mini-auto-celowanie) przeciwnika jeśli jego fragment buta wystaje poza obrys przeszkody. Podobnie jeśli ruszę nieco myszką - potrafi utracić namiar.
+ w trybie skanowania nie można powiększać obrazu (tak, wiem, że mogę najpierw powiększyć a dopiero potem wcisnąć TAB). A ciężko jest trafić te kilka małych pikseli jeśli celujemy w nieco oddalonego od nas wroga gdzie jego sylwetka się trochę zlewa z otoczeniem.
+ wybieranie ataku (hacking) - konkretniej pozycji (atak wirusowy, zwarcie) jest nieco utrudnione w związku z w/w punktami - czasami namiar znika i znów trzeba go powtarzać od nowa.

... i znów zasiedziałem się do 3 w nocy walcząc z wyimaginowanym problemem. o_O

Może Twój przypadek to inna sprawa. A może tak naprawdę save uszkadza się już wcześniej i ujawnia się brakiem możliwości wczytania po przekroczeniu jakiejś bariery i dlatego występuje w savach 5-8mb. No zobaczymy. Na razie są osoby, które nastukały w grze po 150 godzin i save działają. Ja osobiście mam save'y po 6-7mb na razie i na nastukane na dwóch kompach po 120+ i 70+ godzin i na razie zero dziwnych zachowań ze strony saveów.
 
Jej zachowanie jest dziwne. Jeśli spojrzysz na nagranie - to ja tam robiłem różne rzeczy.

Eliminowałem przeciwników za pomocą broni albo hackowania, zbierałem przedmioty, niszczyłem pojazdy, strzelałem w obiekty otoczenia. Poprzednie wrzucone przeze mnie nagranie zawiera sytuację gdzie jedynie ubiłem przeciwników (i nic więcej) - i to też wystarczyło by wykrzaczyć grę. Miałem też sytuację gdzie puściłem tylko jedną serię, zapisałem grę (czyli do plecaka nic nie przybyło)... i też save padł. Nie widzę tu wspólnego zazębienia co łączy te wszystkie przypadki.
Problem musi dotyczyć w jakiś sposób samego świata gry.
 
Ja staram się robić zapisy od momentu jak usłyszałem że mogą być z tym problemy w spokojnych momentach gry xD Tzn. robię sobie questy, a później robię 24 godzinny skok. Wtedy gra czyści kontenery, etc. I dopiero wtedy zapisuję.

Aha. A dysk masz w 100% sprawny? ;) Może jakieś badsektory Ci podżerają te save'y?
 
Ja staram się robić zapisy od momentu jak usłyszałem że mogą być z tym problemy w spokojnych momentach gry xD Tzn. robię sobie questy, a później robię 24 godzinny skok. Wtedy gra czyści kontenery, etc. I dopiero wtedy zapisuję.

Aha. A dysk masz w 100% sprawny? ;) Może jakieś badsektory Ci podżerają te save'y?
Weź obie obejrzyj ile trwa u mnie ładowanie save i start gry - 3-4 sekundy?

Gdyby dysk był niesprawny to po pierwsze pojawiłyby się komunikaty w SMART dysku - a po drugie nie byłoby sytuacji gdzie 5x masz błąd tylko działoby się to notorycznie. Po trzecie zauważyłbyś uszkodzenie przy kopiowaniu plików. I najważniejsze - zapis gry jest zrzucaniem i przetwarzaniem danych z pamięci więc miałbyś sytuację gdzie jeden plik jest uszkodzony - ale nie kolejny (bazując na tym, że pada pojedyncza komórka a nie kontroler). A tu zdarzasię sytuacja gdzie auto-save jest walnięty gdzie cały cykl jest uszkodzony (partia 10 zapisów). To nie jest wada mojego sprzętu tylko coś z grą. Dysk to SSD a tu zasada jest właściwie jedna - jak już się coś z nim psuje... to zwykle zauważysz jego rękę w geście pożegnania... i znika cały dysk.
 
Last edited:
Weź obie obejrzyj ile trwa u mnie ładowanie save i start gry - 3-4 sekundy?

Gdyby dysk był niesprawny to po pierwsze pojawiłyby się komunikaty w SMART dysku - a po drugie nie byłoby sytuacji gdzie 5x masz błąd tylko działoby się to notorycznie. Po trzecie zauważyłbyś uszkodzenie przy kopiowaniu plików. I najważniejsze - zapis gry jest zrzucaniem i przetwarzaniem danych z pamięci więc miałbyś sytuację gdzie jeden plik jest uszkodzony - ale nie kolejny (bazując na tym, że pada pojedyncza komórka a nie kontroler). A tu zdarzasię sytuacja gdzie auto-save jest walnięty gdzie cały cykl jest uszkodzony (partia 10 zapisów). To nie jest wada mojego sprzętu tylko coś z grą. Dysk to SSD a tu zasada jest właściwie jedna - jak już się coś z nim psuje... to zwykle zauważysz jego rękę w geście pożegnania... i znika cały dysk.

To nie był wstęp do kłótni tylko sugestia, bo a nuż może SSDek sypie błędami. Miałem taką sytuację kilkukrotnie. Niby wszystko działało szybko, ale miałem podejrzane crashe gier i okazywało się, że stał za tym właśnie dysk. Ale ok, jeśli ze sprzętem wszystko gra to pewnie coś w grze.
 
Ale ja się nie kłócę - wymieniam ci tylko symptomy po czym bym z pewnością zauważył, że z czymś jest jednak problem. Ja się jeszcze nie spotkałem z błędami SSD. Zresztą one mają też w sobie zaszyty mechanizm realokacji błędnych sektorów więc to raczej widać, że z dyskiem dzieje się coś nie tak.
Post automatically merged:

I coś do śmiechu: nazwę ten błąd "błędem Schrödingera". https://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_Schrödingera
Mój save jest jednocześnie prawidłowy i nieprawidłowy. Żywy i martwy w tej samej chwili. Trzeba otworzyć puszkę Pandory by zobaczyć co tak naprawdę skrywa w środku
:)


Schrödinger wymyślił urządzenie oddziałujące na hipotetycznego kota zamkniętego w pojemniku z trucizną (np. z trującym gazem). Do pojemnika wkłada się: żywego kota, źródło promieniotwórcze w postaci jednego nietrwałego atomu (który w wyniku rozpadu emituje cząstkę promieniowania jonizującego) oraz detektor promieniowania (np. licznik Geigera-Müllera), który w chwili wykrycia cząstki uwalnia trujący gaz. Po upływie czasu połowicznego rozpadu charakterystycznego dla danego atomu istnieje pięćdziesięcioprocentowe prawdopodobieństwo, że kot jest martwy, i takie samo prawdopodobieństwo, że jest nadal żywy. Tak sugerowałby tzw. zdrowy rozsądek. Jeśli nastąpi radioaktywny rozpad i licznik go zarejestruje, zostanie uruchomiony mechanizm, który uwolni truciznę, wtedy kot zginie. Jeśli rozpad nie będzie miał miejsca, zwierzę nadal będzie żywe.

Z opisu kwantowo-mechanicznego wynika jednak coś innego – przed otwarciem pojemnika kot jest jednocześnie i martwy, i żywy. Jako obiekt kwantowy znajduje się on równocześnie w każdym z możliwych stanów (tzw. superpozycji). Dopiero otwarcie pojemnika i sprawdzenie jego zawartości redukuje układ do jednego stanu – następuje załamanie funkcji falowej kota, i dopiero w momencie poczynienia obserwacji kot przyjmuje jeden, konkretny stan. W tym przypadku są tylko dwa możliwe stany – kot jest martwy albo żywy.

Zgodnie z regułami tzw. interpretacji kopenhaskiej, do momentu przeprowadzenia pomiaru, tzn. stwierdzenia, co dzieje się z kotem, jego stan jest fundamentalnie nieokreślony – kot jest jednocześnie żywy i martwy. Fizycy mówią o superponowanym stanie żywego i martwego kota. Dopiero pomiar rozstrzygnie jego losy. Występowanie superpozycji stanów jest zjawiskiem powszechnym w świecie mikroskopowych obiektów.

Pierwsza w historii gra z wykorzystaniem mechaniki kwantowej!

Snap009438.png
 
Last edited:
Próbowałem pograć w święta. Nie dało się. Przy rozgrywce o długości 20 minut gra (wersja 1.06) zniszczyła moje save.
Post automatically merged:

Snap009482.png

Snap009483.png


12 save wykonanych w trakcie jednej rozgrywki jest uszkodzonych.
3 ręczne + 9 automatycznych.
Dopiero Automatyczny z 17:40 udało się załadować. Wszystko do 18:26 zostało zniszczone przez grę.

Po ręcznym zapisie 162 (nie pamiętam czy się ładował, poprzednio save też pozdychały) wykonał się Automatyczne zapis-0 (czas gry 117h 33m) i on jest jeszcze poprawny, daje się załadować. Wszystkie 12 kolejnych są nieprawidłowo zapisane przez grę (albo ta nie potrafi ich załadować). Misja "Kontrakt: Ostatnia podróż Trevora" + "Komu bije dzwon" robiłem... 3 razy. Trzy razy! Tak, raz wlazłem na minę przed bramą, więc w sumie cztery...

Czyli 45 minut rozgrywki poszło w piach.

Jest coraz gorzej. Teraz to już nie 40% ale stan się jeszcze pogłębia.
Post automatically merged:

Właśnie zrobiłem kolejny test. Załadowałem ostatni save i przesiedziałem w samochodzie pozwalając grze zapisywać automatycznie.

Snap009494.png

8 automatycznych zapisów + mój ostatni ręczny. Zarówno ostatni (Ręczny-165) jak i Automatyczny-7 się ładują. Reszty nie ruszałem ale domniemam, że także działa. Więc to musi w jakiś sposób bazować na zachowaniu gracza lub zmianie w świecie gry. Przemieszczę się do centrum miasta i zobaczę czy tam też to działa.
Post automatically merged:

Snap009496.png

Snap009497.png


Korzystając z terminala teleportowałem się do miasta. Ukradłem jeden z pojazdów i przesiedziałem w nim prawie godzinę (startując z Ręcznego Zapisu-167). Załadowałem losowo ze cztery save. Ładują się. Wyznacznikiem jest zawsze załadowanie się ostatniego - jeśli ten działa - to i reszta też.

Pytanie zatem do deweloperów - co może być tego przyczyną?
Post automatically merged:

Snap009503.png

Pojeździłem trochę po mieście i poobijałem samochód. Save się ładują (do Automatyczny zapis-2 włącznie).
Potem wyszedłem zrobić jedną misję. Ten najwyższy save. Ten już jest martwy.
Archiwum z zapisem 3+4.
Post automatically merged:

papuga2.jpg

Takie tam... z papugą. Doradza mi co zrobić dalej.
Post automatically merged:

Snap009506.png

Stanąłem sobie w jakimś tematycznym miejscu, zapisałem i załadowałem zapis (Ręczny zapis-171). Odczekałem pół godziny i ponownie zapisałem. Ostatni save poprawnie się ładuje (obstawiam wobec tego, że te pomiędzy ręcznymi zapewne też).


Post automatically merged:

Snap009511.png

Snap009508.png

= to samo miejsce, tylko obróciłem się o 90 stopni w prawo i obserwowałem dziwnie to wzrastającą - to kurczącą się palmę.
Rozciągała się do pełnej wielkości, czekała tak z 10-20 sekund a później ulegała kompresji - po czym znów szarpiąc się z życiem rozciągała do pełnej wielkości. Innych glitchów nie widziałem. Zostawiłem grę na pół godziny i ostatni zapis ładuje się poprawnie.


Czyli przetestowałem dziś:
- siedzenie w samochodzie i słuchanie muzyki poza miastem przez godzinę - save nie uszkadza się
- siedzenie w samochodzie i słuchanie muzyki w ruchliwej części miasta (obok też czasami wędrowali przechodnie) przez godzinę - save nie uszkadza się
- jeżdżenie po okolicy przez kwadrans (przedtem wysadziłem z samochodów stojących w kolejce chyba z 10 kierowców) i rozbijanie samochodu / generowanie kolizji z samochodami NPC przez ponad 15 minut - save nie uszkadza się
- podziwianie bilboardu stojąc przed nim przez półgodziny - save nie uszkadza się
- oglądanie przez pół godziny palmy, która nie mogła się zdecydować jaką ma przyjąć wysokość - mamy tu też ruch uliczny i ruch pieszych (tak jak pozycję powyżej) - save nie uszkadza się
- realizacja jednej z misji = momentalnie zdechło.

W skrócie:
Wystarczy podjąć się jednej misji i albo zapisze się ona poprawnie - albo też niestety nie. To czy zapis jest robiony ręcznie czy też automatycznie jak się okazuje nie ma na to wpływu. Z poczynionych dziś testów widzę, że bierna postawa gracza nie powoduje żadnych negatywnych implikacji w zachowanie gry - wszystkie te zapisy ładowały się bezproblemowo.

Gdzieś tu jest pies pogrzebany.
Macie moje zapisy - a problem jest w miarę powtarzalny więc można odpalić debug i w kilka minut wygenerować sytuację zdychającego zapisu gry. Czekam na naprawę, bo grać się obecnie nie da - chyba, że co 5 minut będę robić opcję "zapisz & sprawdź" podchodząc po 3x do jednej misji. Metoda "uda się albo i się nie uda".
 
Last edited:
Dziwna sprawa przechodzę 3 raz grę i nawet nie zwracam uwagi na zapisy czy się coś z nimi dzieje. Rzeźbię z grą jak się da przez coomand console, save edytory i nie mam problemu z wczytaniem dowolnego zapisu.
 
Ja tak mam z każdą grą. Jeśli tkwi w niej błąd - z pewnością mnie on znajdzie :)

Ja zdążyłem skończyć fabułę (1 zakończenie) - a teraz chcę ukończyć pozostałe misje poboczne / fabularne. Jak widać z marnym skutkiem. Trafiłem na wyjątkowo wredny błąd, który uniemożliwia rozgrywkę...
 
Trzeba czekać na potwierdzenie kogoś wyżej... na sieci ciężko coś znaleźć podobnego do Twojego problemu.
 
Top Bottom