[BŁAD KRYTYCZNY] Cyberpunk uszkadza zapisy gry - nie da się załadować save

+
Nie twierdzę, że sobie wymyśliłeś tylko jak na razie masę materiału przerobiłeś, a ze strony kogoś "wyżej" cisza. Mógłby chociaż ktoś napisać "Przyjrzymy się problemowi" itp.
 
Last edited:
Vattier się do mnie odezwał na PW i przekazałem mu wszystkie dane jakie zebrałem (a których tu nie chciałem wklejać). Próbowałem też wysłać wiadomość przez formularz pomocy technicznej (do czego mnie namawiał) - jednak on zdaje się nie działać. Po kliknięciu "wyślij" mam pusty ekran. Żadnego potwierdzenia, dosłownie nic. Zadeklarował, że przekazał moje wypociny zespołowi programistów i czytali oni ten wątek. Więc pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość. Problem na całe szczęście idzie łatwo zreplikować z zachowanego przeze mnie save więc myślę, że dosyć szybko się z nim uporają. Prawdziwy kłopot to błąd, który wyskakuje co jakiś czas i nie można go wywołać na żądanie. Tu na szczęście można :)
Snap009486.png

Snap009487.png

= może to tak powinno działać? Ale dziwnie wobec tego działa ponieważ ani ja nie dostaję powiadomienia o przydzieleniu sprawie numeru #1234 ani też nie ma informacji, że przeszło - ani też nie dostaję na maila żadnego potwierdzenia. Próbowałem z 2 różnych przeglądarek (Vivaldi oraz Firefox) więc nie wiem czy to się finalnie wysłało... czy może jednak nie.
 
Mi po 60h grania wystąpił taki przypadek gdy znalazłem gościa gdzies w "parku" który zaoferował mi braindance medytacyjny.W momencie zakładania owego urządzenia na głowę,nastąpił TWARDY RESET komputera !
Zrobił się czarny ekran,komp się wyłączył.
Po restarcie zauwazylem automatyczny save z dopiskiem uszkodzony.
To już grubsza sprawa jak widzę. ..

Pytanie czy te problemy z save'ami wystepuja na wszystkich rodzajach dyskow ? TZn HDD,SSD oraz SSD NVME ?
 
Ty trafiłeś akurat na jakąś zwiechę w OS. To raczej normalne, że w przypadku zapisu gdy zresetujesz kompa save może się uszkodzić. System operacyjny powinien bronić się przed dziwnymi zachowaniami programów i nie powinien pozwolić się zawiesić - po to ma ochronę pamięci i ma tego za zadanie pilnować więc dopóki gra nie działa w trybie administratora to zwiecha komputera nie powinna mieć miejsca. Problemem mogą być sterowniki GPU czy też jakiś błąd wewnętrzny. Jest 1001 powodów i nigdy tak naprawdę nie wiadomo co było przyczyną po jednym wystąpieniu problemu...

Ja trafiłem na jakiś dziwny przypadek kiedy pliki zapisu stanu gry są samoistnie niszczone przez nią samą z bliżej nieustalonych przyczyn i powodów. Dzisiejsze testy z "pozostawieniem gry samej sobie" pokazały, że problem musi tyczyć się samego silnika gry gdy zmienia się otoczenie. W czasu swojej podróży zbierałem prawie wszystko co tylko dało się zebrać (prócz tych "niezebralnych" przedmiotów, których nie dało się podnieść). Nie miałem też nigdy żadnych dziwnych przypadków z błędami fizyki prócz sytuacji gdzie spadłem z dywanu na podłogę i zakończyło się to śmiercią postaci (zeskok z niskiej wysokości 1-2m) na podłoże. Gra działała mi wyjątkowo dobrze przez cały okres prawie 100h i dopiero po zakończeniu fabuły i realizacji misji pobocznych zaczęły się dziać te cyrki ze zdechniętymi zapisami stanu gry. Jest to na tyle wkurzające, że musisz przechodzić daną misję po 2-3x nim uda się ją zaliczyć i wyprodukowany save będzie tym działającym, pozwalającym się załadować i kontynuować rozgrywkę.

Co do dysku - nie ma to znaczenia - można by tak dywagować gdyby to był jednostkowy przypadek - a tu się to zdarza nagminnie i jest powtarzalne.

Właśnie - zapomniałem jeszcze dorzucić zrobione wcześniej screeny.
Patrzyłem czy czasem gra nie ma jakichś wycieków pamięci. Ilość zaalokowanej pamięci nieco się zmienia - ale nie przyrasta stale, trzyma się pewnych ram pobierając i zwalniając RAM.

Snap009492.png

W przypadku podróży po preriach, poza miastem, gra zjada 8 GB pamięci (posiadam 32 GB RAM).


Snap009495.png

Jeśli błąkamy się w centrum miasta (rondo w centrum z budynkami Arasaka/Militech/itp.) zużycie oscyluje w granicach 11 GB.

Snap009498.png


Snap009499.png


Snap009500.png


Snap009501.png


Snap009502.png


Komputer ani nie jest jakoś nadmiernie obciążony ani też nie swapuje pamięcią. Gra pożarła na rozdrożach niecałe 7/11 GB pamięci karty graficznej zaś w mieście 8/11 GB. Jednocześnie w systemie działają 2 przeglądarki, Discord, Steam, RDP i kilka pomniejszych pierdół. Tożsamo zachowuje się przy wyrzuceniu reszty procesów. Grę odpalam ręcznie z pliku exe, bez nakładki Steam. Ale nie robi to różnicy - próbowałem na różne sposoby nawet odpalając grę z prawami administratora - to też niczego nie zmienia. Nie ma też znaczenia czy testuję poprawność zapisu gry ładując ją bezpośrednio w niej czy też uruchamiając na nowo.

Jeśli save zdechł... to już na amen (próbowałem już kilkukrotnie ładować jeden i ten sam - bezowocnie). Odczynianie uroków i tańce nago o poranku także nie pomogły. Ja już więcej pomysłów nie mam - nic więcej nie urodzę w tym temacie. Wszystko jest w raportach diagnostycznych ze zrzutami gry, które wcześniej dostarczyłem. Macie możliwość spreparowania sytuacji jaka mnie trapi - więc proszę o pochylenie się nad tematem i jego rozwiązanie :p

Chciałbym móc dokończyć swoją przygodę miast zaczynać ją od nowa - choć i tak pewnie zrobię by pograć z narracją płci pięknej jak i też w wersji ENG "by sprawdzić jak sprawdził się" nabytek w postaci Keanu.

Co do samej gry mogę powiedzieć jedno: zaliczyliście mały falstart. Zbrakło tego miesiąca-dwóch do doszlifowania gry i usunięcia błędów. Pomijając spartaczone akcje Policji pojawiającej się czy to za plecami gracza czy też w różnych dziwnych miejscach, brak jej jakiejkolwiek reakcji na zdarzenia postaci wysadzenie ludzi z pojazdów, kradzieże samochodów czy też totalnie głupie AI poruszających się pojazdów itp. (można by wymieniać dalej niedoróbki). Część błędów można było wyłapać na etapie testów i tego czasu ewidentnie zbrakło. Widać jak niewiele potrzeba było by dopiąć całość do działającego stanu (pomijając nieukończone rzeczy) - ale i tak jestem pełen podziwu, że się udało i nie widziałem w grze jakichś większych baboli. Przeładowanie gry zwykle rozwiązywało problem jeśli gdzieś zbugował się skrypt więc u mnie rozgrywka szła gładko i dopóki nie zdecydowałem się zakończyć fabuły wszystko działało nieomal idealnie jeśli chodzi o silnik gry (nie liczymy głupich bugów). Gdyby jeszcze to miasto żyło swoim życiem zamiast odgrywać pseudo-życie i reagowało na akcje wykonywane przez gracza - byłoby nader ciekawie :)
 
Last edited:
Hakimodo ...
Po pierwsze bardzo doceniam twój wkład i czas poswiecony co do tego problemu.
Nie jestes gosciem "w ciemie bitym" więc mozemy trroszke popisac.
Nie pasuje mi ze tobie w wiekszosci wystepuje ten błąd.
Szukałbym najpierw i wykluczył kwestie sprzętowe,czyli OC RAM,taktowanie RAM,ewentualnie GPU,może wywala jeśli
przesadziles z podkreceniem,słaby net,tez mi wywalało błedy przy save'ach podczas synchronizacji z chmurą.
Nie napisales jaki masz sprzęt,jakie ustawienia-to ważne.
Podejrzewam jakiś drobiazg,albo gra dochodzi do limitu np RAM i sie wysypie(przy przetaktowaniu norma),albo masz cos nie tak z dyskiem.
 
@gregg
OS to czyste Win 10 bez żadnych modyfikacji.

@AldaranX
Sprzętu nigdy nie przetaktowywałem - nie miałem takiej potrzeby. Net w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia ponieważ gra nie korzysta w czasie rozgrywki z internetu. Więc co ma do tego internet? Synchronizacja z chmurą następuje przed/po rozpoczęciu rozgrywki a nie w czasie jazdy. Zresztą jak pisałem gram bez nakładki Steam i jest to samo.
Co do sprzętu - pełną specyfikację przekazałem deweloperom gry. Ze sprzętem nie mam żadnego problemu, wszystko działa jak należy.

Na poprzedniej stronie dyskusji masz informacje na temat wykorzystania pamięci przez grę.
Masz tam też mój save - możesz go sobie ściągnąć i spróbuj zrobić kilka misji - zobaczymy czy u ciebie problem będzie się powtarzać?
 
Hmm, nawet podoba mi się to tło okna eksploratora, ale nie tak wygląda to w czystej 10-ce. A uxtheme patcher niekoniecznie dobrze wpływa na kondycję systemu.
 
@GregGryzzli
To DirectoryOpus. Jest to wysoce konfigurowalna nakładka zastępująca eksploratora. Nie ma wpływu na działanie systemu. Pozwala na tworzenie własnych komend, poleceń, przekazywanie im parametrów czy też nieco bardziej zaawansowane oskryptowanie poleceń (np. klikam przycisk, "coś" się realizuje).
Używam jej od prawie 10 lat.

Snap009515.png


Snap009517.png


Snap009518.png

Post automatically merged:

=================================================================================================================
By się upewnić czy sytuacja jest powtarzalna, zainstalowałem Cyberpunka na komputerze syna. Świeża instalacja.

Ja mam 32 GB pamięci, procek od AMD (Ryzen 1950X) + RTX 2080 Ti.
On ma 16 GB pamięci, procek Intela i7-950 + GTX 980.

Przeniosłem na jego komputer swój ostatni save, który u mnie się ładuje (Autosave-3) - załączony na poprzedniej stronie tej dyskusji - jeśli ktoś jest ciekawy to może sobie ściągnąć i samemu przetestować. Proponuję pograć przez godzinę by save się przerotowały - po czym zapisać ręcznie save. Przed chwilą sprawdziłem... i jestem nieco zdziwiony wynikiem testów...

Krótkie przypomnienie: to komputer na którym jeszcze Cyberpunk nie był uruchamiany. Zainstalowałem mu grę korzystając z mojej biblioteki gier na jego koncie (Steam Family Sharing). Odpaliłem raz by pozakładał sobie właściwe katalogi i wyszedłem. Wgrałem katalog z poprawnie zapisanym Autosave-3 i załadowałem grę.

Zrealizowałem bodaj jedną "żółtą" misję i 2 lub 3 "niebieskie maczugi" (zgłoszenia przemocy). Jeden raz (pod koniec) korzystałem z teleportu a większość trasy przebyłem pieszo lub też korzystając z pożyczonego samochodu.

I teraz najciekawsza część testów:

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png


Snap009514.png


Najświeższy save jest na górze. Najstarszy na dole listy (idą kolejnością w górę). Ostatni plik save ma około 5.2 MB

Manual-0 - uszkodzony
Auto-0 - ładuje się
Auto-3 - uszkodzony
Auto-9 - uszkodzony
Auto-8 - uszkodzony
Auto-7 - uszkodzony
Auto-6 - uszkodzony
Auto-5 - uszkodzony
Auto-4 - uszkodzony (wgrany ręcznie, rotująca kolejka do niego nie dotarła)
Auto-2 - uszkodzony
Auto-1 - ładuje się
A-3 (startowy)

Auto-3 to przeniesiony save, startowy. Auto-4 też jest przeniesiony, uszkodzony. Nastąpiła rotacja zapisów i został ponownie nadpisany. Nowy zapis na tej pozycji jest uszkodzony i nie ładuje się. Gra tworzyła zapisy w kolejności
1 - 2 - (3+4 ja doniosłem, więc przeskoczyła) - 5 - 6 - 7 - 8 -9 - 3 - 0 (kolejny byłby zapewne numer 4).

Ale nie to jest ważne. Pierwszy powstały zapis na tym komputerze - czyli Autosave-1 ładuje się poprawnie. Wszystkie kolejne wraz z ręcznym zapisem są uszkodzone. Ale nastąpiło coś dziwnego - Autosave-0 (chwilę przed ręcznym zapisaniem przeze mnie gry i wyjściem z niej) ładuje się poprawnie. To oznacza, że pośród cyklicznie wykonywanych automatycznych zapisów gry istnieje szansa, że któryś z nich da się jeszcze odratować. Po raz pierwszy widzę, by pośród rotujących zapisów gry jakiś kolejny działał (wcześniej nie testowałem ich jeden po drugich, sięgałem tylko po 2-3 ostatnie (z wyjątkiem sytuacji gdy je opisywałem). Bynajmniej nie było jeszcze takiego przypadku by jeden z ostatnich w cyklu działał. Co i tak nie zmienia stanu ponieważ szansa na uratowanie się 1 z 10 zapisów to marna nadzieja. Nie grywam też nigdy tak długo (jak 45 minut teraz) ponieważ wiem, że nie ma to sensu skoro wszystko i tak zdycha.



Co dał ten test? Daleko idące wnioski.
- problem nie tyczy się platformy sprzętowej a jest związany z silnikiem gry (fabułę robiłem jako ostatnią, na początku gry realizowałem niebieskie oraz żółte misje).
- mój komputer działa poprawnie.
- problem daje się odwzorować na innej instalacji gry startując z bazowego save.
- coś zawarte w moim zapisie gry jest dla niej toksyczne i powoduje jej totalną fiksację wskutek czego dostaje ona palmy.
- istnieje mała szansa, że jakiś auto-zapis jednak się ładuje (ale 10% na to, że powstały zapis działa to marne rokowania). Dodatkowo nie wiadomo czy właśnie wykonany save jest poprawny - ponieważ trzeba go najpierw ręcznie załadować i sprawdzić.
- 45 minut gry poszło do piachu (prawie, bo magicznie autosave-0 się uratował!).

Tak więc insynuacje, że coś mam uszkodzone w systemie można między bajki włożyć. Zresztą - to nie dawałoby tak rozbieżnych wyników jakie uzyskuję...
 
Last edited:
1.Ja bym skasował pare plikow z folderu, biblioteki dll,exe i zrobiłbym weryfikacje plikow,niech pobierze jeszcze raz(ale nie całą gre).
2.Moze masz jakis przedmiot - bug w inwentarzu który wpływa na zapis stanu gry ?

Szkoda ze nie ma profili,można by było odpalic od początku i sprawdzic czy także save'y sie żle (zapisują,ładują ?)
 
@AldaranX
Już to robiłem (u siebie). Bez rezultatu.
Przed chwilą przeprowadziłem też czystą instalację na komputerze syna - pobierając całą grę - więc to nie tu tkwi problem lecz właśnie w zapisie gry. Skoro problem jest odtwarzalny na nowo postawionej instancji gry na zupełnie innej konfiguracji sprzętowej to jak widać nie jest to problem z hardware. Tkwi w kodzie gry, który z czymś sobie wyraźnie nie radzi.

http://hakimodo.pl/INNE/INNE/cyberpunk/cyber_2020-12-29_1409.7z
Tu masz tą moją paczkę z ostatnio testowanymi zapisami.
Autosave-3 działa - zaś czwórka jest uszkodzona.

Ściągnij i przetestuj u siebie. Tylko przypominam, że te pierwsze save czasami poprawnie działają - zrób ze 2 misje i kilka razy zapisz. A potem spróbuj załadować każdy z powstałych / wygenerowanych save.

To coś wewnątrz save powoduje problemy z grą. Być może jest to jakiś przedmiot a być może jakiś zapis czynności czy też odwiedzonej lokacji. Co ciekawsze jest przenaszalne i czasami zadziała, czasami zaś nie, dając niejednoznaczne wyniki. To zadanie dla deweloperów gry a nie sprawa dla reportera gdzie gracze poprzez analizę mają dochodzić za nich czemu dzieje się tak a nie inaczej...

Osobiście jestem zdania, że nie tak powinno wyglądać wsparcie dla tej gry, że to ja produkuję się w tym wątku badając kolejne kwestie - a producent milczy.
 
Ten test dowodzi że błąd jest zawarty w tych zapisach których nie można załadować i w tych które pozwalają wejść do gry. Prawdopodobnie jest to sprawa softu, niewiadomą natomiast jest jakiego. W domyśle wadliwa instalacja kopii gry, ale nie jest to pewnik.
W moim odczuciu mój komputer też działa prawidłowo, co już nie jest takie pewne z punktu widzenia systemowego rejestru zdarzeń.
Usunięcie gry i wszelkich śladów po niej, ponowna instalacja, i ponowne wystąpienie błędu dowiodło by że problem leży w tym właśnie komputerze i/lub w grze. Wskaż mi proszę innego gracza który ma takie same objawy. Owszem, są głosy o tym ale dotyczą raczej rozmiaru zapisu lub pojedynczych przypadków gdzie wczytanie 2 czy 3 do tyłu załatwiało sprawę.
Co nie znaczy że można olać problem, wręcz przeciwnie. Należy sprawdzić co powoduje takie zachowanie gry by rozwiać
niepotrzebne spekulacje. Nikogo tu nie bronię ani nic nikomu nie zarzucam. Twierdzę natomiast że bezsensowne jest powielanie błędu (właśnie dowiodłeś że (prawdopodobnie) masz uszkodzone wszystkie zapisy).
Proponuję inny test, na drugim komputerze z nową czysta instalacją pograć kilka godzin i przenieść zapisy na ten który robi błędy. Zdecydowanie doda to więcej światła na całą sytuację.
 
@gregg
OS to czyste Win 10 bez żadnych modyfikacji.

(...)
"Czysta dziesiątka" bez modyfikacji ale...

@GregGryzzli
To DirectoryOpus. Jest to wysoce konfigurowalna nakładka zastępująca eksploratora. Nie ma wpływu na działanie systemu.
(...)
...jest nakładka na integralny program systemu operacyjnego, która nie ma wpływu na działanie systemu ale...

@GregGryzzli
(...)
Pozwala na tworzenie własnych komend, poleceń, przekazywanie im parametrów czy też nieco bardziej zaawansowane oskryptowanie poleceń (np. klikam przycisk, "coś" się realizuje).
(...)
...czyli jednak ma wpływ na działanie systemu operacyjnego i to bardzo duży.

Ciekawe czy Cyberpunk 2077 korzysta z Exploratora czy też REDzi stworzyli sobie całkowicie własny system współpracy z dyskami pomijający tenże program?
 
@SeverynSenSen
Na drugim komputerze jest czysta. Nie, nie ma żadnego wpływu ponieważ oryginalny eksplorer nadal jest dostępny i działa jak powinien. Słowo klucz "zastępująca" zamiast "nadpisująca". Zresztą na drugim komputerze go nie ma a problem jednak się replikuje.
Znasz jakieś gry korzystające z eksploratora? Możesz podać ich nazwy to chętnie sprawdzę?

>...czyli jednak ma wpływ na działanie systemu operacyjnego i to bardzo duży.
Ma wpływ żaden. Nie zastępuje systemowych bibliotek.

>"REDzi stworzyli sobie całkowicie własny system współpracy z dyskami pomijający tenże program?"
Co ma piernik do wiatraka, przecież to są odwołania do bibliotek systemowych. Ty nawet masz pojęcia o czym piszesz.

@GregGryzzli
>Usunięcie gry i wszelkich śladów po niej, ponowna instalacja, i ponowne wystąpienie błędu dowiodło by że problem leży w tym właśnie komputerze i/lub w grze.
Drugi komp na którym przeprowadzałem testy był niedawno reinstalowany więc komputer odpada.

>" Wskaż mi proszę innego gracza który ma takie same objawy."
Daj mi listę wszystkich przesłanych na serwer zgłoszeń z narzędzia wysyłającego wysypaną grę i bez problemu znajdę. Wiesz tylko o tych problemach gdzie zgłosili się użytkownicy. Nie wiesz o tym, że jakiś problem istnieje dopóki ktoś się nie zgłosi. To tak jak ze wszystkimi błędami tkwiącymi w oprogramowaniu - odkrywanymi po latach. To, że został odnaleziony dużo później nie oznacza, że nie istniał. Po prostu nie był znany (vide 1001 poprawek bezpieczeństwa do OS).

>Owszem, są głosy o tym ale dotyczą raczej rozmiaru zapisu lub pojedynczych przypadków gdzie wczytanie 2 czy 3 do tyłu załatwiało sprawę.
I nigdy nie wiadomo co jest tak naprawdę przyczyną. To mogą ustalić jedynie programiści.

Gra przytuliła sobie coś do save i to jest problemem.
 
Last edited:
>Usunięcie gry i wszelkich śladów po niej, ponowna instalacja, i ponowne wystąpienie błędu dowiodło by że problem leży w tym właśnie komputerze i/lub w grze.
To dotyczyło tylko i wyłącznie komputera na którym błąd powstał i nadal występuje, tu nie było odniesienia do drugiej maszyny.
Drugi komputer z czysta instalacją, grając od początku, powinien mieć normalne tzn nieuszkodzone zapisy. Bez przenoszenia czegokolwiek, bo niby skąd masz wiedzieć czy gra działała prawidłowo jeśli wczytałeś uszkodzony zapis.

Nie mam wiedzy co było zgłaszane, ani też nie jestem pracownikiem REDów i nie jestem w żaden sposób z nimi powiązany. Ludzie którzy kupili tą grę to nie 90-cio letni seniorzy tylko tacy którzy wiedzą co to klawiatura i konto na portalu. 20 dni po premierze sądzę że znalazł by się chociaż jeden z takim samym lub zbliżonym problemem. Na ta chwilę wydajesz się jedynym, co dalej czas pokaże. Tak gra przytuliła sobie coś w tym konkretnym przypadku.
Co nie zmienia faktu że powinieneś dostać jakąkolwiek odpowiedź w tej sprawie od supportu.
 
Druga gra rozpoczęta na nowo przez syna na moim komputerze działa bez problemów więc to nie jest kwestia sprzętowa.

Coś się zadziało z moim zapisem, który przejechał przez wersje 1.03 -> 1.04 -> 1.05 -> 1.06

Po raz pierwszy problem zaistniał jeszcze w wersji 1.04 (w dniu 2020.12.17) - cofnąłem się o jeden save i kontynuowałem grę, sądząc, że jest to wina poprawek - ale zaczęło się to zdarzać coraz częściej. Obecnie jest nagminne i gra jest afunkcjonalna, gdyż z moim zapisem po prostu nie da się grać. A zaczynać od nowa tylko po to by po 120h rozgrywki móc przejść raz jeszcze komplet nieukończonych / niepodjętych jeszcze zadań jest nieco niedorzeczne...
 
hmm, więc odpowiedzi udzieliłeś sobie sam, nie sądzę że dostaniesz inną niż "usuń błędne zapisy i zacznij grę od początku". Raczej nikt nie będzie naprawiał zapisów gry, bo ta teraz działa prawidłowo. Powodzenia i dobrego na nowy rok.
 
@SeverynSenSen
Na drugim komputerze jest czysta. Nie, nie ma żadnego wpływu ponieważ oryginalny eksplorer nadal jest dostępny i działa jak powinien. Słowo klucz "zastępująca" zamiast "nadpisująca". Zresztą na drugim komputerze go nie ma a problem jednak się replikuje.
Znasz jakieś gry korzystające z eksploratora? Możesz podać ich nazwy to chętnie sprawdzę?

>...czyli jednak ma wpływ na działanie systemu operacyjnego i to bardzo duży.
Ma wpływ żaden. Nie zastępuje systemowych bibliotek.

>"REDzi stworzyli sobie całkowicie własny system współpracy z dyskami pomijający tenże program?"
Co ma piernik do wiatraka, przecież to są odwołania do bibliotek systemowych. Ty nawet masz pojęcia o czym piszesz.

@GregGryzzli
>Usunięcie gry i wszelkich śladów po niej, ponowna instalacja, i ponowne wystąpienie błędu dowiodło by że problem leży w tym właśnie komputerze i/lub w grze.
Drugi komp na którym przeprowadzałem testy był niedawno reinstalowany więc komputer odpada.

>" Wskaż mi proszę innego gracza który ma takie same objawy."
Daj mi listę wszystkich przesłanych na serwer zgłoszeń z narzędzia wysyłającego wysypaną grę i bez problemu znajdę. Wiesz tylko o tych problemach gdzie zgłosili się użytkownicy. Nie wiesz o tym, że jakiś problem istnieje dopóki ktoś się nie zgłosi. To tak jak ze wszystkimi błędami tkwiącymi w oprogramowaniu - odkrywanymi po latach. To, że został odnaleziony dużo później nie oznacza, że nie istniał. Po prostu nie był znany (vide 1001 poprawek bezpieczeństwa do OS).

>Owszem, są głosy o tym ale dotyczą raczej rozmiaru zapisu lub pojedynczych przypadków gdzie wczytanie 2 czy 3 do tyłu załatwiało sprawę.
I nigdy nie wiadomo co jest tak naprawdę przyczyną. To mogą ustalić jedynie programiści.

Gra przytuliła sobie coś do save i to jest problemem.
Gry korzystają z systemu, explorator i wszystkie z nim nierozerwalnie połączone usługi są integralną częścią systemu. Z jakich i kiedy zasobów korzystają twórcy to wiedzą oni ale zapewne nie piszą wszystkiego od nowa, bo wtedy nie miałoby znaczenia na jakim systemie uruchamiasz grę, byleby sprzet się zgadzał. Tak tworzono i tworzy sie gry i programy na konsole samemu pisząc sterowniki (badź dostosowuje się udostepnione przez producenta) i potrzebne uslugi do silnika gry.
Na PC nie mozna sobie na taki luksus pozwolić, by pisać wszystko od nowa, bo różnorodność sprzętowa jest ogromna. Dlatego to systemy operacyjne przejmują cześć zadań zwiazanych z komunikacją ze sprzetem.
 
@SeverynSenSen
I pewnie postać tworzysz w Paincie a drzazgi czytasz w Wordpadzie ponieważ są częścią systemu?
Masz nikłe pojęcie o tym o czym się wypowiadasz. Dawno takiego wodolejstwa nie czytałem.
Nie wskazałeś żadnych tytułów gier z tym "exploatorem" na pokładzie.

@GregGryzzli
Ja liczę jednak na to, że skoro w grze jest jakiś bug, którego jeszcze nie napotkali i co chwila się objawia - to go naprawią. Zauważ, że ja nie korzystam z błędnych zapisów - korzystam z save, który się ładuje i działa. Nie chcę by naprawiono uszkodzone - chcę by gra nie generowała uszkodzonych - a to jest całkowicie odmienna kwestia. Nadal ma błąd w kodzie i generuje uszkodzone zapisy gry (na przemian z poprawnymi).
Skoro objawił się raz i jest przenaszalny pomiędzy zapisami gry - to nie masz żadnej gwarancji, że błąd się nie będzie dalej powielać. Znów spędzę w grze 150h i usłyszę zacznij grę od początku ponieważ nie można jej skończyć?
Tobie też życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
 
Last edited:
JA bym to zrobił inaczej.
Skoro:
Na drugim kompie czysta instalacja gry plus twój save daje te same rezultaty,a nowa gra bez twego save'u działa normalnie to logiczne ze save jest skopany.
Dlaczego ? trzeba wykluczyć :
1.Usterka hardware'u,np uszkodzony dysk(to łatwo sprawdzisz programami ogólnodostępnymi)zakładam że masz dysk ssd więc temat taśmy odpada.Rozumiem że na codzien nie masz ZADNYCH problemów z działaniem komputera...
2.Błąd w sofcie,czyli nakładka która ingeruje w strukturalne pliki systemu,jakiś trojan-malware itp,program działąjący w tle który się czasami kłóci z zapisami gry.
3.Błąd w samej grze,przez który chrzani sie zapis.Gdybyś miał jakiś zbugowany temat w inwentarzu,rozpoczete zadanie które zapis psuje itp, to dlaczego niektóre zapisy są prawidłowe,inne nie?
Z mojego punktu widzenia,błąd leży w pierwszych dwóch punktach.
Jeśli chcesz grać dalej to wybierz DOBRY stan gry,skopiuj i postaw system czysty od nowa.
Bez nakładek,bez modów gry,ja wyłączam wiekszosc aplikacji dzialajacych w tle by uniknąć problemów i na dzien dzisiejszy,
czyli po 62h grania gra mi wywalila 2 razy(1 raz bo przetaktowałem RAM i się wypłaszczyła,2 gdy karta mi osiągnęła 85 stopni i komp się wyłączył).
Zmierzam do tego że jesteś dość osobliwym przypadkiem,zdaje sobie sprawe ze jest to bardzo irytujące,ale żeby stwierdzic iż jest to definitywnie błąd w grze musiałbyś mieć CZYSTY WINDOWS,bez tuningu.
A co do explorera,to nie chodziło chyba o przeglądarke(która teraz nazywa sie Edge),ale o aplikacje która łąduje się na dzień dobry po odpaleniu kompa(vide menedzer zadan) a odpowiada za okienka.
W każdym bądź razie,życzę lepszego Nowego Roku,Dużo sił oraz optymizmu i Zdrówka(to najważniejsze;))
 
Top Bottom